Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítsetek! Olyan sajtos apró rudat szeretnék sütni ma, ami finom, puha és holnap is ilyen marad! fórum

Segítsetek! Olyan sajtos apró rudat szeretnék sütni ma, ami finom, puha és holnap is ilyen marad! (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 24. 20:35

SÓSRUDAK-VAGY APRÓPOGÁCSA



50 dkg rétesliszt

50 dkg simaliszt

pupozott evőkanál só

fél lit. tejfől



Szóráshoz a tetejére:1 db tojás, sajt, köménymag, ánizsmag, vagy bármilyen mag



A fenti anyagokból tésztát készitünk,1 órát pihentetem, ha stanglira akarjuk, akkor vékonyabbra nyujtuk, ha pogácsának akkor kissé vastagabbra. Ha sietek akkor kinyujtás után megkenem tojással, és villával csikokat húzok ugy szorom meg és keskeny csikokat vágok, és azt mág téglalapokra, igy alkottam kis téglaalaku pogácsákat, vagy derelye vágoval stanglikat készitek.Megsütöm halvány pirosra, ha kihült zárható dobozba teszem és honapokig frissen el tartható. Nem kell bele tojás.

2009. jan. 7. 12:02
Nekem a sógornőm mostanában csak teavajjal süti a tésztákat, és azt mondja hogy bár drágább így mint margarinnal, se sokkal tovább puhábbak lesznek a tészták. Ezt most az alattunk lévő recept láttán jutott eszembe :D
2009. jan. 7. 11:19

Szia!


Mi ez alapján szoktuk csinálni, ez még hetek múlva is friss, ha nejlonba beteszed:


- 1 kg liszt

- 25 dkg Rama margarin

- 10 dkg teavaj

- 1 egész tojás

- 3 dkg élesztő (kevés tejben felfuttthatod, vagy szárított)

- ízlés szerint só (ennyi liszthez kb. egy teáskanállal mehet, ha sósabban szeretitek, akkor több, de kóstolgasd)


Ezeket összegyúrod és annyi tejfölt tegyél bele, hogy könnyen gyúrható tésztát kapj. Kinyújtod olyan fél centi vastagra, vagy egy kicsit vastagabbra és megkened a tetejét egy felvert egész tojással. Reszelt sajt a tetejére, derelyevágóval feldarabolod. 180 fokos sütőben készre sütöd.

2009. jan. 7. 11:11
Segítsetek! Olyan sajtos apró rudat szeretnék sütni ma, ami finom, puha és holnap is ilyen marad!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook