Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítsen, aki tud - 6 napos cicák! fórum

Segítsen, aki tud - 6 napos cicák! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. júl. 2. 13:32
Szinte észrevehető,hogy mennyivel erősebbek. Már keményen kell harcolni velük,hogy feneküket nedves vattával törölgesem.Állandóan kijönnének a helyükről,nagyon akaratosak már most :)De így a jó. Amúgy elég nyugisak. Jól alszanak,esznek. Apró kis fülüket mozgatják amikor cumisüvegből esznek. Elkerülnek,nagyon hiányozni fognak a pindurkák.:) Sajnálom,hogy a video mégsem ment át. Majd valahogy megoldom,hogy egyenként átmenjen.Vagy ha jöttök értük akkor átlesz küldve telefonodra .Megtartod emlékbe.:)
59. ac808a6b30 (válaszként erre: 54. - Gonoszdi)
2009. júl. 2. 13:00

Feltettem az első képeket, amiket küldtél!


Nézzétek meg az ismerkedés pillanatait, imádni való ez a Roxy, mennyire óvja, szereti őket, a kis Boci ott van a mellső lába alatt.

Remélem, nem viseli majd meg, amikor elhozzuk a cilukákat!

2009. júl. 2. 12:50

Kis Drágáim, úgy hiányoznak!


Ők is hosszú szőrűek lesznek szerintem, az anyukájuk legalábbis az volt.

A Tisza-tónál (nővérem nyaralójában) találtuk őket, mármint az anyukát és a testvéreit még kicsi cicaként a garázsban, majd 1 év múlva, tavaly ősszel megint volt 1 csapat. 2 fekete-fehér rövid szőrű, egy hamuszürke extra rövid szőrrel, egy fehér hosszú szőrű, egy fekete.

Szóval eddig minden onnan hozott fehér cica hosszú szőrű volt.

Mivel ott falun azt mondták, el fognak pusztulni, mert már nagyon későn születtek, mindig elhoztuk őket, aztán ment a nagy gazdivadászat.

De a tigriske tuti hosszúszőrű.

Mindet imádom, nehéz lesz megválni tőlük.

Most is hazarongyoltam, és máris nézem, mi újság velük!


Mariette!

Nem győzöm elégszer megköszönni!

2009. júl. 1. 20:37
Nagyon szépek. Nekem is félperzsa cicusom van de még ő elég kicsi "vagy csak nekem"pedig most lesz 1 éves július végén teszek fel képet róla.A pici cicák már 100% megmaradnak mivel gondos kezek és cica gondoskodik róluk.
56. 62cc0f78ae (válaszként erre: 54. - Gonoszdi)
2009. júl. 1. 20:25
Nézd, ha cumiznak, és "szólnak", ha valami kell nekik, vagy valami bajuk van, nagy az esély arra, hogy nem lesz semmi gond! (Ja, és ha máskor nem panaszkodnak, akkor)
2009. júl. 1. 20:23
Jaj, kis pockok:) A nagyok is gyönyörűek!:)
2009. júl. 1. 20:20
Sajnos még mindig nemlélegezhetünkfel.Majd ha megélik azt a kort amikor már maguktól esznek,akkor múlt el a veszély.Addig csak reménykedni lehet,hogy megmaradjanak. Tőlem minden telhetőt megteszek. Etetem,nedvesvattával törölgetem hátsójukat,hogy üriteni tudjanak. Meleg helyen vannak,Roxykám is mosdatja őket és melléjük bújik.:)Mindenki szorítson,hogy megmaradjanak.:)
2009. júl. 1. 20:16
Egész éjjel reggelig 2 óránként ettek.Most már nem nyafiznak annyit tápszerért. Szerintem tele lett a pocakjuk és ritkábban igénylik a kaját. 10naposkortól átlehet térni 5-6 óránkénti etetésre.1-2 nap és a 2 fehér cicának kinyilik a szemük.:)
52. Sookie
2009. júl. 1. 19:47
Úgy örülök, hogy jól vannak a picik!!!! :))) Annyira aranyos Roxy cica, látszik, h milyen boldog, h kapott "saját babákat" :))
51. gonoszdi (válaszként erre: 50. - Milkamama)
2009. júl. 1. 17:19
Pótmama félperzsa. Anyja fekete ezüst tabby perszacica,apja vöröscirmos feleperzsa. Pótmama testvére a Sziszike(vörös).Ő is feleperzsa,de rá nem mondaná senki sem,hogy feleperzsa.
2009. júl. 1. 16:22
Megnéztem szépek,de a pót mamájuk is gyönyörű.Fél perzsa vagy perzsa?
49. gonoszdi (válaszként erre: 48. - Milkamama)
2009. júl. 1. 15:58
Már feltettem a képeket:)
2009. júl. 1. 15:04
köszönöm a tájékoztatást,néztem volna friss képeket róluk de még eddig nem tetted fel őket,majd később még rá nézek a képekre.Remélem a pót anyuka is rajta lesz majd.
47. gonoszdi (válaszként erre: 46. - Ac808a6b30)
2009. júl. 1. 11:57
Ha nyugodtak akkor addig nincs gond.Csak ha egyfolytában sírnak,nyafognak akkor van gond.
46. ac808a6b30 (válaszként erre: 45. - Gonoszdi)
2009. júl. 1. 11:42
Na végre, már aggódtam a kakadolog miatt!
45. gonoszdi (válaszként erre: 42. - Ac808a6b30)
2009. júl. 1. 11:10
Bizakodó vagyok. Amíg élénkek ,követelik a tápszert addig van remény. Bocika éppen evés után kakált a vattára.Ugyebár csak besegítek Roxymnak a tisztogatásba. Többi még csak pisilt,legalábbis a vattára. De lehet,hogy Roxym amikor tisztitotta őket akkor volt nagydolguk is:)Előbb ettek,most alszanak pótmamájukon.Apránként felteszek képeket róluk.
44. ac808a6b30 (válaszként erre: 37. - 62cc0f78ae)
2009. júl. 1. 10:52
Na, ez bíztató, ügyik vagytok!
43. ac808a6b30 (válaszként erre: 41. - Gonoszdi)
2009. júl. 1. 10:46
Ja, most látom, felteszed te, oké, köszi!
42. ac808a6b30 (válaszként erre: 38. - Milkamama)
2009. júl. 1. 10:45

Köszi szépen, szerencsére még időben tájékozatattak erről, és így sikerült megpisiltetni őket, nagyon kis ügyesek, és szerintem meg fognak maradni ugye gonoszdi, te is így látod?


Látom jelentkeztél, épp most jöttem volna mesélni a tegnapiakról, hogy átvittük a cicákat a pótmamiknak, tüneményesek gonoszdi cicái, Roxykának örök hálám a nevelgetésért, na és persze Neked is!!!


Felteszem a tegnap kapott képeket, érdemes megnézni, hogy a szárnyuk alá kapta őket Gonoszdi Roxykája!

41. gonoszdi (válaszként erre: 40. - 62cc0f78ae)
2009. júl. 1. 09:48
Majd teszek fel képet róluk. Nagyon aranyosak. Cumisüvegből is hamar megtanultak enni. Még a pinci fülük is mozog evésközben:)
40. 62cc0f78ae (válaszként erre: 39. - Gonoszdi)
2009. júl. 1. 09:45
De tündérkék lehetnek...:)
39. gonoszdi (válaszként erre: 38. - Milkamama)
2009. júl. 1. 09:40
Jól vannak a picicicák.Nálam vannak ideiglenesen. 1ik cicám pártfogásába vette őket,és mosdatja,melegíti őket. Nekem csak az etetésük a feladatom. Többit megoldja a macsekom. Igaz életében nemvolt kölykei,de anyai ösztöne erősebb mint azoké akik fialtak már. Tesója kölykeit is ellopkodta annyira benne volt az anyai ösztön.Tegnap este vannak nálam a csöpségek.Azóta csak 15 percre hagyta magukra a piciket. Picik rajta fekszenek és már ők is dorombolnak.:)
2009. júl. 1. 09:23
Hogy vannak ma a pici cicák?Nagy feladat anya nélkül fel nevelni őket,mivel még ilyenkor az anya gondoskodna róla.Egy fontos dolgot szerintem nem irt le senki ahogy végig olvasgattam.Ugyan úgy kell mosdatnod őket mint az anyjuk tenné.Én egy nedves vatta pamaccsal oldottam meg ezt,és naponta többször át kell dörzsölni óvatosan a nemi szervüknél mivel másképpen nem tudnak pisilni és csak nyávogni fognak.Mert szenvednek,mivel maguktól még nem tudnak üríteni.Én 3 kis cicát neveltem fel így igaz én is el ajándékoztam őket .Sok szerencsét hozzájuk,remélem sikerrel jársz.
2009. júl. 1. 09:18

Picit off lesz, mert kutyás sztori, de hasonló. Nekünk a tacsinknak volt anno nagyon nehéz fialása, az állatorvost is ki kellett hívni, végül csak 1 kiskutya született élve. Na, ő aztán el volt kapatva:) Annyi cicire egy kiskutya:) Viszont nem tudtunk, hogy az anyakutya megmarad-e, úgyhogy a kiskutyának még ki sem nyílt a szeme, már joghurttal etettük, meg kapott lencsefőzeléket is:) Ment az mindenhová, de nagyon hamar megtanult "rendesen" enni.


Aztán végülis hepiend lett, megmaradt az anyakutya is (később elpusztult, de az más sztori), a "kölyke" meg már 9 éves, és azóta is egyfolytában zabál:)


Ezzel csak azt akarom mondani, nagyon sok múlik a pici állatok életképességén is. Ha erősek, akkor úgyis megtanulnak enni, ha nagyon nem megy eleinte a cumisüveges etetés, meg több kaja megy a lábára vagy a földre, mint a szájukba. Lehet, hogy nehezen, de megtanulnak ők is alkalmazkodni! Kitartás!:)

36. c4f059c04b (válaszként erre: 35. - Ac808a6b30)
2009. jún. 30. 15:36
A kutyával nehéz lenne összeszoktatni. 5 éves kutyu, és kicsi korában a macskáink (3) üldözték és pofozták. Nem bántaná, de sokáig kergetné és ugatná. Azért köszi hogy gondoltál rám :)
35. ac808a6b30 (válaszként erre: 34. - C4f059c04b)
2009. jún. 30. 12:54
Köszi, nem szeretnél egyet?
34. c4f059c04b (válaszként erre: 33. - Ac808a6b30)
2009. jún. 30. 11:34
Nagyon szépek :) Régebben volt pöttyös macskánk tarka fejjel, sok kiscicát szült.
33. ac808a6b30 (válaszként erre: 32. - Ac808a6b30)
2009. jún. 30. 09:52

Hello!


Tettem fel képeket, akinek cica kellene, jelentkezzen, 4 hét múlva viheti (remélem)

2009. jún. 29. 19:20

Sziasztok!


Nagyon örülök, hogy ennyi állatszerető, jó ember van...tudom, sajnos az ellentéte is igaz!


Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget a picúrok nevében is, nem szeretnék kiemelni senkit, de le a kalappal mindenki előtt, aki segített!


Képzeljétek, jelentkezett valaki itt a Hoxán (engedálye nélkül nem írnám ide a nevét), aki bevállalta az első heteket, amiért én nem lehetek elég hálás, és hihetetlen, hogy ilyen Önfeláldozó emberek is léteznek, -ez jó hír-, nála tuti jobb kezekben lesznek, mint nálam!

Szívesen írok ide, mert persze folyamatosan fogjuk tartani a kapcsolatot!


Úgy tudom, egy cicának már van gazdija, de teszek majd fel képeket, ha valakinek cica kellene, leírtam az előzőekben, hogy néznek ki, valószínű hosszú szőrű mind a 4


Még egyszer köszi!!!

31. 7ac3ef7d1d (válaszként erre: 27. - Ac808a6b30)
2009. jún. 29. 19:00
A házi tejen valódi szűretlen tehén tejet értettem. Az állatorvos mondta nekik, hogy ezzel etessék, mert több benne a tápanyag, mint a bolti tejben...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook