Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítségnyújtás/ hogy is van? fórum

Segítségnyújtás/ hogy is van? (beszélgetős fórum)

153. hamyka
2012. ápr. 30. 20:32

Ami most van ház legalább saját, semmi hitel nincs rajta, tudom csodának tartsátok!!!


1 deka hitel nincs rajta!!!!

152. hamyka
2012. ápr. 30. 20:31

csak sajnos egyre nehezebb anyagilag is.....


egy ilyen idösek otthona lehet kész csödöt jelentene anyagilag...


csábítö az otthon nagyon,de én nem tudom megfizetni sajnos..... és az sem biztos hogy jo lenne neki....

151. hamyka (válaszként erre: 150. - Hamyka)
2012. ápr. 30. 20:29
a szemközti szomszédba szokott lenni, jah és mielött azt hinnétek hogy nincs szivem igenis van szívem, nem szivesen adnám be egy ilyen otthonba, mert nem tudni hogy milyen lenne neki, illetve lehet hogy menekülne onnan....
150. hamyka
2012. ápr. 30. 20:28
Csak meg lesz a n y a, majd szerintem át megy kicsit szomszédolni mert szokott, átmegy a szomszédba és beszélgetnek meg kávézgatnak.... Elszoktak lenni, lehet ezt nem említettem....
149. hamyka
2012. ápr. 30. 20:26

Nem bírok itthon megmaradni a 4 fal közt....


Mint mondtam a család segítövel ne foglalkozzatok nem éri meg!!!!// Én nem a Klarítászra gondolok, nem tudom ök milyenek de félö hogy olyanok mint az itteni család segítö szolgálat....


Abban egyet értek velük hogy nagyon rá férne a házra a felújítás, ezt mondtam is a rendörnek, hogy lese tudom tagadni, mert nagyon meglátszódik a házon... sajnos több ház meg van sülyedve.... de az sem élet hogy az ember nem bulizik....

148. hamyka (válaszként erre: 146. - Zebracsikó)
2012. ápr. 30. 20:23

bocsika ha tulhosszu lett volna némely hozzászolásom,de leírtam hogy kb hogy is zajlik a leszázalékolás....


Amint látod nem olyan egyszerü.....


Más gyerek tuti nem segít az a n já n a k hogy meg kapja azt a nyamvadt kis pénzt, így is nagyon nehéz....

147. hamyka (válaszként erre: 146. - Zebracsikó)
2012. ápr. 30. 20:21
egyedül/ lehet elmegyek amit most a citromrádio tervez felvonulás vagy mi....
146. zebracsikó (válaszként erre: 145. - Hamyka)
2012. ápr. 30. 20:19

hova akarsz menni bulizni? kivel?


természetesen jogod van bulizni menni.

145. hamyka
2012. ápr. 30. 20:16

Most nagyon jol van eszik, mondtam neki hogy szedje össze magát!!!! de már mondtam neki!!!!


Annál rosszabb ha elhagya magát!!!!


Láttam hogy eszik, mondtam neki hogy jóétvágyat!! azt eszi amit fözött!! jó látni ahogyan jót eszik!!


Kisirtam ismét a fél életemet, az ugy nem élet hogy nem megyek semmere sem bulizzni, tervezem hogy megyek valamerre bulizzni!!!!// ezért a rendör nem büntethet meg hogy elmegyek bulizzni!!!!// csak nagyon le lettem szídva pénteken.... :(

144. hamyka
2012. ápr. 30. 17:16
nah kb mindent leírtam ami az eszembe jutot :D
143. hamyka (válaszként erre: 140. - Hamyka)
2012. ápr. 30. 16:31

a házi orvosi beutalóbol ez kell:


Nemzeti Rehabilitációs és szociális Hivatalhoz megnevezésü nyomtatvány

142. hamyka (válaszként erre: 141. - Hamyka)
2012. ápr. 30. 16:23

visszatérve a konzerves vásárláshoz:


erre ö: oké elhiszem, és elment.....



Bocs ha kicsit összevisza írok mindent de sok minden az eszembe jutot :D

141. hamyka (válaszként erre: 140. - Hamyka)
2012. ápr. 30. 16:21

jajj, annyit füznék a konzerves vásárláshoz hogy:


jo sok zuza pörköltes konzervet vettem, le szálltam a buszrol, jövök hazafele, az utcá öszetalálkozok egy emberkével, kérdi tölem: tán loptad a konzerveket??


erre én: hülye vagy hogy loptam volna a konzerveket??// erre ö: le hülyéztél? ki hívjam a rendörséget??// erre már nem tudom mit válaszoltam...


aztán mentem tovább, épp hogy a kapuba érek jönnek utánnam kocsival ill jöttek// nah mondom ki a faszom?? gondoltam magamban.... és kérdi hogy loptad a konzerveket??// mondom neki: nem loptam, most vettem a penyböl csak nem találom a nyugtát mert sok a cucc (és tényleg ígyvolt)....


a lényeg: Akárhogy gondolkozol rossz....


Jó lenne Szegvárrol elhuzzni a fenébe, bár lehet máshol még rosszabb a helyzet....

140. hamyka (válaszként erre: 138. - Zebracsikó)
2012. ápr. 30. 16:17

Örülök hogy megkérdezted :D


Nem is megyek a család segítöhöz, ha már kicsit jobban bírod magad anyagilag már is támadnak....// nem tudom másfele hogy van,de itt elég nagy az írigység....


Multkor vettem egy nagy csomo konzervet a Pennyböl, zúza pörköltet vettem sokat, nem nagy dobozos hanem kis dobozokban ( azóta is megvannak ezek a dobozok, mondom majd jó lesz hamutálcának vagy valamire :D= ez is baja család segítönek vagy kinek hogy megtartotam ezeket a dobozokat..))


Rá térve a kérdésedre:


a balfülem volt mütve 1994-ben, illetve az a fragilix x vagy micsoda, én nem értek annyira hozzá, mert genetika és nem vagyok orvos :D


Azért félek hogy elveszítem a pénzt mert idáig is nagyon rosszat hallottam a bizottságrol hogy dobálják kifele az embereket hogy aki tud menjen dolgozzni( erre mondtam azt hogy mennék én dolgozzni, de ha anyut baj éri akkor engem elövehetnek?? ha kivágnak menni kell dolgozzni, nem az hogy nem megyek dolgozzni//a gondnokommal mindenképpen fogok beszélni vagy ha ö nem tud segíteni akkor meg Nagy Bélával// illetve ha mind kettönket kivágnak akkor mindkettönknek dolgozznia kell hogy legyen lové :D//


Szóval hallottam olyat hogy állítolag pontra megy és ha nincs meg a megfelelö pont szám akkor ki is vágnak és akkor már is nem kapod a lovét.. :(


Meg állitolag ott megvizsgálnak, akkor minek kell menni az orvosokhoz??


Írnák azt (persze csak akkor ha ott megvizsgálnak) hogy hagya a fenébe az orvosokat,ne menjen sehova sem majd itt az orvosi bizottságon megvizsgáljuk....// a n y a levelében az szerepel hogy kellenek az orvosi papírok is/ meg a tajkártya/személyi/ a behívo levél/a behivó levélhez mellékelt nyilatkozat// a házi orvosi beutalo// a házi orvosi vélemény// (bár lehet hogy a házi orvosi beutalo egybe lesz a házi orvosi véleménnyel//


Meg mondtam neki hogy lehet hogy kell az a papír is hogy hol dolgozott/ illetve a bizonyitványok hogy hány iskolája van// mi a szakmája, ez bele van neki írva a személyiébe( neki gyors talpalos szakmája van férfi-nöi szabo vagy micsoda,de nem hiszem hogy megtudná csinálni....)


lehet hülyeség de jobb ha nála van.....


Ezeket nem a doki mondta hanem én találtam ki hogy vigye,ha kérik legalább nála van :D


A doki azt mondta neki hogy a 2010-es bizottsági papírt is vigye be...


Lássátok nagyon sok mindent kell vinnie....


Nagyon de nagyon nehezen írtam össze hogy miket is kell vinnie....


Szerintem nekem is hasonlo papírokat kell majd vinnem :(


Ha segítek neki akkor meg kapja meg a pénzt, erre azt mondja/mondaná a család segítö hogy irányítom a n y ut.... És szerintem a büdös életbe nem lesz önálló//


de ha meg nem segítek neki akkor meg semmilyen pénzt nem fogkapni....

139. hamyka (válaszként erre: 137. - Hamyka)
2012. ápr. 30. 15:52

persze csak akkor tessék fellebezzni ha kivágták az ooszitol, az az nem kapja a lovét...


azt nem tudom hogy hányszor lehet probálkozzni....


Aki ebben nem talpra esett az könnyen pénz nélkül marad, mert mindent meg akarnak vonni ezek a szemetek!! Mert tudom :D :D



erre tudok egy nagyon jó példát:


Néztem a kábeltévén a Tom és Yerryt és reklám volt, és váltani akartam volna csatornát,de rossz gombot nyomtam meg, és nem csatornát váltotam hanem kikapcsoltam a set top boxot, és épp a kettesen volt a tévé( nálam ugy van hogy set top box is van meg analog is)


és épp a Naplo vagy mi ment a tv2-n és mondja a nö a tévében hogy levolt százalékolva és elvették töle a ötven nemtom hányezer ft-ot, erre már nem emlékszek, és mondta a nö hogy teljesen kétségbe van essve hogy lesz tovább, kénytelen segélyt kérni a tanácstol.....// jah meg mondta hogy valami betegsége van, nem tom már milyen betegsége van, nem emlékszek rá,de teljesen kétségbe volt essve a nö!!!!



Nekem erre lenne 1-2 kérdésem:


Mit szurhatot el??// Nem konzultált az orvossal hogy s mint?? hogy intézte a dolgokat??


Azt nem mondták/nem mondta a nö hogy s mint intézte ezt a nöt...


Nehogy azt hidjétek hogy ez a le százalékolás olyan könnyü.....


Én 2005 ota vagyok ebben, akinek esetleg kell segítség ez ügyben írjon rám privátban és meg probálok tanácsot adni....

138. zebracsikó (válaszként erre: 136. - Hamyka)
2012. ápr. 30. 15:44

Nem vagyok elszázalékolva.

Akkor ne menj a családsegítőhöz.

Mivel vagy leszázalékolva? Miért parázol, hogy nem kapod meg továbbra is?

137. hamyka (válaszként erre: 135. - Hamyka)
2012. ápr. 30. 15:44
Méég annyit füznék hozzá hogy tessék fellebezni ahonan kapja a lovét :D// ha nem tudja megfogalmazzni a fellebezést akkor kérjen segítséget a tanácstol, én is így tettem 2010-ben, és gyorsan vissza menni az orvoshoz ha valami van!!!!
136. hamyka (válaszként erre: 134. - Zebracsikó)
2012. ápr. 30. 15:41

Tudom hot latin neked az egész :D


te le vagy százalékolva?// család segítöhöz nem megyek mondtam már, nem lehet velük szót érteni.....

135. hamyka (válaszként erre: 133. - Hamyka)
2012. ápr. 30. 15:40

Ehhez a hozzászolásomhoz annyit szeretnék méég hozzáfüzzni hogyha menni kell az orvoshoz akkor tessék menni, és az orvossal beszélni hogyan tovább esetleg megbeszélni a dolgokat :D


Illetve ha azt mondja a doki hogy nem kell menni-e hozzá mert kiadja a papírt a háziorvosnak hogy kiírhassa ö is a gyogyszereket,és közzbe lejár a 3 honap és nem hívták be akkor tessék visszamenni és uj papírt kérrni :D


Vagyha bele esett a 3 honapba és volt is az osszinál de elutasítoták akkor menjen vissza a dokihoz és beszéljen vele :D


én kb ezeket tudom tanácsolni


nem vagyok egy zseni de azért erre-arra azért rájön az ember :D :D

2012. ápr. 30. 15:37

huhh.

Minden jót kívánok Nektek, Hamyka!

Fogadd meg az okosabbak tanácsát.

133. hamyka
2012. ápr. 30. 15:35

Aki le van százalékolva annak azt tudom tanácsolni hogy addig semmiképpen sem menjen el vizsgálatokra mííg meg nincs az idöpont az ooszitol, mert ha hamarébb megy el, akkor nem biztos hogy bele esik abba a 3 honapba ameddig érvényes a papír...


Annyi idöt kell hogy hagyanak hogy míg az ember beszerzi a papírokat... ha nagyon kevés idöt adnak rá, akkor lehet kérni idömeghosszabítást vagy micsodát :D// leggalábbis ezt mondta a gondnokom....


A n y u n a k aszem 1 honappal hamarébb küldték ki a papírt...


Ö Még Januárban elakart menni a vizsgálatokra, mondtam is neki hogy még ráérsz majdha meglesz az idöpont akkor menj el vizsgálatokra....


A doki mondta nekem hogy korán elakart menni az orvosokhoz, le is beszélte rola a n y ut hogy ne menjen el olyan hamar a vizsgálatokra...



Szal igen,igen megvan a rutinom!!


Ha esetleg valaki nem küldte vissza azt a nyilatkozatot Március 31.-éig (most nézem a naptárban hogy ez a nap Szombat volt :D// eléggé hülyék ezek :D :D//Tehát: Március 30-ig kellett azt a papírt visszaküldeni)) amit a nyugdíjfolyosítö küldött akkor annak az emberkének annyi, nem kap többé pénzt... Nem tudom ilyenkor mi van ha valaki elfelejtette be küldeni azt a nyilatkozatot....


Valamelyik nap kérdi kereszt anyám hogy kérdi az egyik mukatársa hogy meddig kell visszaküldeni az a zöld papírt.....// asszem mondtam neki hogy a határidö Március 31.-e volt :D


Szerintem sokan nem küldték vissza....

132. hamyka (válaszként erre: 130. - Zebracsikó)
2012. ápr. 30. 15:23
Nem érted?? a család segitötöl indult el minden....
131. hamyka (válaszként erre: 128. - Zebracsikó)
2012. ápr. 30. 15:23

Jaaj te, tudom én ezt, mivel évek ota benne vagyok, és szerintem megvan a rutinom ebben :D


Igen megvannak a papírjai, bár az egyik papírja kicsit régi, az az a papír amin a csontritkulása van, de azt mondta a dokinál a segítö hogy jo az a papír,csak vérvétel-vizeletre menjen el,(elötte volt mert ugyvolt hogy márciusban megy de nem Márciusban hívták be hanem mint mondtam most megy Május 8.-án)


Február 10.-én volt Buvár Anna föorvosnál, ki is adta neki a papírt, és ugye most Május 10.-én lesz 3 honapos a papír... csak elfogadják.... Voltam benn a házi orvosnál hogy jok-e a papírjai azt mondta joh, csak menjen el vérvétel-vizeletre de ezt az elébb írtam....



Az én esetem rosszabb, hogy miért?? megprobálom le ecsetelni íme:


Járok ugye szihiátriára és azt mondta a szihiáter orvos 2011 decemberében, az az tavaly decemberében hogy majd kapok egy nyilatkozatot amit vissza kell küldeni,mert ha nem küldöm vissza elveszik a pénzt.... ekkor még nem kaptam meg a nyilatkozatot......// Voltam benn a nyugdíj folyosítonál ez ügyben többször is, akkor még nem tudták hogy hogy is van, teljesen megvan variállva az egész rendszer,ha az ember nem okos-eszes könnyen pénz nélkül maradhat....


Küldtek anyunak levelet de nem volt benne nyilatkozat/meg kérdeztem a nyugdíj folyosítonál hogy a n y u n a k ki kell-e töltenie ilyen papírt, kérdezték hány éves mondta vagy én mondtam hogy 58 éves.... erre ök: akkor nem kell kitölteni-e...


De ekkor már megvolt a gondnokom :D :D


Minden honapban beszélek a gondnokommal, de csak minden hónap hó végén, nekem korlátozo gondnokom van mint már mondtam....


Most Februárban szól a gondnokom hogy megjött a nyilatkozat// telefonon hívott fel, (azóta nem hív telefonon mert állítolag megvonták tölük a telefonálási vagy milyen pénzt :D és gyűjt arra hogy ki tudjon jönni hozzám :D// pedig már volt kinn, nincs messze tölem a gondnokom, max 20 km-re... Kb: Ilyen messze van Szentestöl Szegvár, vagy mondhatnám ugy is hogy Szegvár- Szentestöl :D :D// szóval nem kerül olyan sokba az a benzin, nem ugy van hogy mit tom én 100-200 km-re lenne tölem....// bár akkor meg nem is ö lenne a gondnokom :D :D


És mutogassa a papírt hogy ittvan megjött, be is volt ikszelve hogy kérem a felülvizsgálatot,mert ugye ha nem kérem a felülvizsgálatot akkor nincs vizsgálat, és akkor pénz sincs :(


de ha nem százalékoltatom le magam és nem találok állást akkor meg nincs lové :( szal eléggé nehéz ügy....


Nem küldettem vele vissza egyböl, pedig tudtam hogy Március 31.-éig vissza kell küldeni a papírt....


a gondnokom azt mondta hogy majd utánna érdeklödik Februárvégéig hogy hogy is van ez... meg nem tom már mikor mondta azt is hogy nekem nem szükséges vissza küldeni a papírt, mert ez nem nyugdíj vagy hogy mondta....// Meg olyat is mondott hogy Február végéig rá érdeklödik...


Nah a lényeg: legközelebbi találkozásunkor vissza küldettem vele a papírt csak a kártyát nem mertem igényelni,mert nehogy azt mondják hogy: héhé hékás, te le vagy százalékolva, neked nem szabad dolgozzni.... ha meg tudsz dolgozzni akkor megvonjuk a pénzt töled// és az elméletem helyes mert az egyik szomszéd mesélte nekem hogy az ö ismeröse is le volt százalékolva,elment dolgozzni és elvették töle a pénzt!! bizony elvették töle!!!


Nah a lényeg: Mint mondtam az az nyavalyás papír vissza van küldve, még válasz nem jött, orvosokhoz nem mertem elmenni, a szihiátriárol megvan a papír, de csak azért mert Májusban nincsenek, szabadságon van a doki, és ugye az a papír 3 honapig érvényes, tehát a papír érvényessége: asszem agusztus vége kb, ha utánna hívnak be akkor vissza kell mennem hozzá új papíré :D


Én Szegedre is járok Dr. Lászko Arankához,de nem mertem hozzá elmenni mert még nincs meg idöpontom... Majd ha meglesz akkor elmegyek hozzá azon papíron rajta szokott lenni a diagnozisom, a vérvétel-vizelet, meg hogy mennyiaz ikum, de ugye csak ugy lehet hozzá bejutni ha kérek töle idöpontot, addig szerintem nem érdemes elmenni mííg az orvosi bizottságtol megnincs az idöpont..... addig nem merek töle idöpontot kérni hogy mikor menjek...


Jah meg a fülészetre is Szegedre járok,de oda is bejutni baromi nehéz mert oda is idöpont kell...//Szentesi fülészetre nem kell idöpont,de nem oda tartozom.... Multkor le is szidtak hogy miért nem mentem Szegedre??


Tudom hot Latin nektek ez az egész, ezt senkinek sem lehet elmagyarázzni, örüljek hogy én értem, és még én vagyok rossz? nah mind1...


a lényeget szerintem elmondtam nektek :D


Bocsi,eléggé hosszúra sikeredett.....

130. zebracsikó (válaszként erre: 129. - Hamyka)
2012. ápr. 30. 14:56

de miért kellett bíróságra menni?

beperelt valaki? vagy te pereltél be valakit?

129. hamyka (válaszként erre: 125. - Zebracsikó)
2012. ápr. 30. 14:52

ejh látom nem érted... se baj, elmondom még egyszer....


A n y a ösze találkozott valakivel a faluban állítolag hogy ingyen hordhassa a kaját, egy darabig hordta is... fel ajánlották neki én igy tudom, (a levélben ugy szerepel hogy önkéntesen kereste fel öket hogy nincs mit enni)//


ez nem tetszett a család segítönek,és a család segítö álltal be kellett menni a Gyámhivatalba Szentesre, ott Nagy Béla ki kérdezett minket, kérdezi tölem Nagy Béla hogy maradhat-e a n y a mondom: igen maradhat!!


Aztán Nagy Béla azt mondta hogy mind a ketten menjünk el a szihiátriára hogy ne legyen belöle bíroság, és ha az orvos azt állapítsa meg hogy nem kell gondnok akkor nem lesz belöle bíroság valahogy így mondta....


több szihiáter orvoshoz is elkellett menni, mindegyik azt állapította meg hogy nekem szükégem van gondnokra....//


Az egyik szihiáter orvos átvert, azt mondta semmi gond, de megtudtam hogy ö is ugyanazon a véleményen van.. és még is bíroság lett belöle..


kétszer volt tárgyalás.... az ügyvéd akit kirendeltek mellém else jött a tárgyalásra, mind két esetben helyettes volt, egyik tárgyaláson férfi volt a másikon meg nö.... valahogy így volt :D


és aki helyettesítette az ügyvédemet megkérdi hogy ki intézte el a családi potlékot? mondom én intéztem el!!!!


Nagyon sok mindent kérdeztek amire nekem válaszolni kellett!!!!

128. zebracsikó (válaszként erre: 127. - Hamyka)
2012. ápr. 30. 14:44

1. A bizottsághoz friss orvosi leletekkel kell menni szerintem, tehát Anyukád -gondolom- járt a háziorvosánál. A háziorvos látta, hogy mi a helyzet, gondolom, Téged is ismer. Tudja, hogy mi van Veletek. Anyukádnak el kéne menni további vizsgálatokra, mert valószínűleg tényleg kezd hanyatlani, akár Alzheimer is szóbva jöhet.

De ezt orvosnak kell diagnosztizálnia.

Anyukád mivel van leszázalékolva?



2. Te mivel vagy elszázalékolva?

127. hamyka (válaszként erre: 124. - Zebracsikó)
2012. ápr. 30. 14:41

tényleg??


Nah de, olyat hallottam hogy pontokra megy, nekem ez az egy diagnózisom van, meg állítolag van valami a májammal....


nem tudom hogy hány pontot ér ez a fragilix x vagy micsoda....


2010-ben ugy fellebeztem hogy megkapjam a családi potlékot....// nem mertem elöször fellebezzni mert féltem hogy elveszítem az árvaságit// de aztán fellebeztem, és sikerült kiharcolnom a családi potlékot!!


a n y u n ak szerintem igenis szüksége van gondnokra....


Akkor tehát: Éljek vele míg meg nem hal?/ és addig mig ö él ki se mozduljak otthonrol??

126. zebracsikó (válaszként erre: 121. - Hamyka)
2012. ápr. 30. 14:37
kísérd el anyukádat a bizottság elé mindenképpen!
125. zebracsikó (válaszként erre: 120. - Hamyka)
2012. ápr. 30. 14:36

bíróságon?

milyen ügyed van Neked a bíróságon???

124. zebracsikó (válaszként erre: 119. - Hamyka)
2012. ápr. 30. 14:34
a Te diagnózisoddal nem fognak kivágni a bizottságtól, efelől ne aggódj

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook