Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítségnyújtás/ hogy is van? fórum

Segítségnyújtás/ hogy is van? (beszélgetős fórum)

243. hamyka (válaszként erre: 242. - Kisj)
2012. máj. 1. 15:21

igen szed gyogyszereket, szerintem tul sokat is :(


orvoshoz is szokott menni

242. kisj (válaszként erre: 240. - Hamyka)
2012. máj. 1. 15:18

megértem, hogy ettől a lehetőségtől félsz:(


gondolom szed gyógyszereket és kap erre valamilyen kezelést

241. hamyka (válaszként erre: 240. - Hamyka)
2012. máj. 1. 15:10

akkor még roszabb lesz :(


akkor aztán se ki se be :(

240. hamyka
2012. máj. 1. 15:10
ne adj isten járo képtelen lesz, esetleg tolokocsis lesz, én tologassam??
239. hamyka (válaszként erre: 237. - Kisj)
2012. máj. 1. 15:08
csont ritkulása van, rendes nevét a betegségnek nem tudom....
238. hamyka (válaszként erre: 233. - Kisj)
2012. máj. 1. 15:08

verekedés nem volt se a tanácsnál se a család segítönél...//


de ne nekem kelljen ugy rá szolni hogy csináld meg azt csináld meg ezt, mert erre azt mondta a rendör úr hogy a n y u k á d nem rabszolga, mondom neki: tudom hogy nem rabszolga, lássátok ez a baj!! mint már mondtam:


ha szolok az a baj ha nem szolok akor meg az a baj....


én meg utálom ha valami koszos itthon....


Engem az sem zavar ha átmegy szomszédolni, de ugy menjen át hogy kicsit tevékenykedett itthon, jo megértem hogy beteg de van hogy el hagya magát, ejh nehéz ezt elmondani...


utasítgatni nem szokott itthon, én sem szeretek utasítgatni, én azt akarom hogy önállo legyen és ügyes :)

237. kisj
2012. máj. 1. 15:07
Anyukádnak mi a betegsége?
236. kisj (válaszként erre: 234. - Hamyka)
2012. máj. 1. 15:05
ez nem szép kérdés volt:(
235. hamyka (válaszként erre: 233. - Kisj)
2012. máj. 1. 15:04
Én mentem be vele, de utközben is teljesen ki lett idegileg.... de ö nem akar semmi ilyesmit, csak érdeklödtem volna hogy mik a lehetöségek....
234. hamyka
2012. máj. 1. 15:03
és akkor éljek vele addig míg ö él????
233. kisj
2012. máj. 1. 15:03

Tehát ezek szerint bementél Anyukáddal az önkormányzathoz érdeklődni, hogy van e valamilyen lehetőség arra, hogy Anyukádat elhelyezzék egy otthonban, ahol figyelnének rá és ápolnák.

Csak történt egy kis csete-paté amiért kihívták a rendőrséget.

Értem.

232. hamyka
2012. máj. 1. 15:03
mondtam én hogy bonyolult ez :(
231. hamyka (válaszként erre: 227. - Zebracsikó)
2012. máj. 1. 15:01

Nem egy papíron (vagy hogy mondjam) jön az ö és az én pénzem....


ho elején kapom a családi potlékot ez az én nevemen van// ho elején kap 3400 ft-ot amit a tanács ad lakás fenntartásra// ho végén kap 27.000 ft-ot mivel le van százalékolva// jön az enyim is az árvasági ami 15.370 ft a másik felét a gondnokomtol kapom meg ugy megyek be érte a másik héten hétfön....// egyszerre szokott megjönni az ö 27.000 ft-ja és az én árvaságim// de külön papíron....


remélem értitek :D

230. hamyka (válaszként erre: 229. - Hamyka)
2012. máj. 1. 14:57

pedig csak érdeklödtem hogy s mint van ez....


szerintem az érdeklödés és az intézkedés nem ugyanaz....

229. hamyka (válaszként erre: 228. - Hamyka)
2012. máj. 1. 14:56

javitás:


gondolom a család segítö/tanács vagy mindkettö szolt a rendöröknek hogy be akarom adni a n y u t..

228. hamyka (válaszként erre: 222. - Kisj)
2012. máj. 1. 14:53

Meg probálom le ecsetelni:


a lényeg: bent voltam a tanácsnál hogy mik a lehetöségek, a n y a nagyon zokogott/sírt a széken hogy nem kell neki se ápolo se semmi ilyesmi, kérdik a tanácsnál hogy van-e gondnokom, mondom van, kérdik mi a határozat, mondom cselekvés korlátozo, mondják te a gondnokod nélkül ilyet nem intézhetsz, erre én: tudom hogy nem intézhetek ilyet most csak érdeklödök hogy mik a lehetöségek...//


aztán átmentem a család segítöhöz hogy azt a hosszu levelet higgadtan megbeszéljük, oda adom a család segítös férfinak a levelet, erre azt mondja: üljek le a padon hívja a rendörséget, pedig nem is höbörögtem, le kellett ülnöm a padra, ha elmegyek csak rosszabb lesz mondja a család segítös férfi...// Leültem én is és a n y a is a padra, vártuk a rendöröket, kicsit sokáig kellet rájuk várrni, 4 rendör jött ki, ugy megilyedtem mint a sicc.... sose láttam ennyi rendört 1 helyen....// meg ugye hangosan szoktam beszélni és ezért fel lettem jelentve, évek ota hangosan beszélek,// külön-külön meg lettünk hallgatva a család segítönél// nekem a rendör azt mondta hogy mit képzelsz magadrol hogy beakarod adni a n y u k á d a t az idösek otthonába, ö nevelt fel/melléböl szoptatott/ pelenkázott/ etetet/ és ezt neked viszonoznod kell, ápolnod kell öt// nagyon mérges volt azt hittem fel rúg székestöl// (gondolom a rendörség is szoltak hogy be akarom adni a n y u t, én csak érdeklödtem hogy mik a lehetöségek////


a lényeg: Tudom hogy a gondnokom nélkül semmi ilyet nem intézhetek, csak érdeklödtem volna hogy s mint van ez, erre ök hatalmas lángot fujnak....


a lényeg még:: kár volt be mennem mind2 helyre, eredetileg a gondnokomnak akartam meg említeni, kár volt nekem oda bemenni...


de nem mondhassák azt hogy nem kértem segítséget, ha éhen hal ne engem okoljanak, ezzel a mondattal hagytam ott a tanácsot....


Jah meg kérdezték hogy gyogyszeres kezelés alatt állok-e mondom igen, szedem-e rendesen a gyogyszereket mondom igen, meg kérdezték hogy van-e állásom mondom nincs// mind a 4 rendöt aktív volt de jobban csak az egyíköjük kérdezösködött, gondolom ö lehet a fö parancsnok...


Meg kérdeztem hogy el kell-e a n y u t kisérnem a bizottság elé erre a család segítös férfi: ez a kötelességed// meg mondta hogy menjek a gondnokomhoz szerdán, mondtam neki hogy megyek is....// meg mielött kihivta volna a rendörséget kérdezte hogy van-e gondnokom, mondom van, megmondtam neki a nevét, (bár ezt tudhatná hogy van gondnokom, vagy lehet nem kaptak róla értesítést nem tudom...))


Miután ki kérdeztek benünnket a család segítönél el lettünk engedve, de én végig be voltam tojva hogy most mi lesz....// a legvégén kérdeztem rá amit az elébb írtam hogy elkell-e a n y ut kisérnem a bizottság elé, és elöttem be csukta az ajtot a család segítös férfi.....


remélem értitek....

227. zebracsikó (válaszként erre: 225. - Hamyka)
2012. máj. 1. 14:34
a rezsibe, éllelmiszer-vásárlásba Neked is be kell szállnod. Nyilván közös kasszán vagytok.
2012. máj. 1. 14:33

Hamyka,

hidd már el, hogy nincs olyan felelősséged, amit napok óta szajkózol!

Ha elmész bulizni és anyukád rosszul lesz , amíg nem vagy otthon, nem vagy felelősségre vonható.

Egyrészt, mert nem vagy anyukád kirendelt felügyelője, másrészt, mert Te magad is gondnokság alatt állsz.

Jelen pillanatban az állam gondoskodik Rólatok, mert mindketten le vagytok százalékolva, s ez vélhetően így is marad.


Százszor leírtuk már.

225. hamyka (válaszként erre: 223. - Andi6020)
2012. máj. 1. 14:32

Ha segítek neki az a baj ha nem segítek neki akkor meg az....


Itten már minden baj...


havi 30.000 ft-bol tönkre megy mint a sicc... vagy eszik vagy füt vagy meg fagy....

224. andi6020 (válaszként erre: 220. - Hamyka)
2012. máj. 1. 14:30
Igen, ez a lényeg, amit összefoglaltál.
223. andi6020 (válaszként erre: 216. - Hamyka)
2012. máj. 1. 14:28

Hát, azért a ház rezsije, a csekkek befizetése legalább annyira a te feladatod, mint az övé.

De ennek ugye semmi köze az ápoláshoz.

222. kisj
2012. máj. 1. 14:27

Hamyka

Leírhatnád már azt is, hogy tulajdonképpen mi történt közted és a rendőrök között?

221. andi6020 (válaszként erre: 217. - Hamyka)
2012. máj. 1. 14:25

Gondozás elmulasztásáról, és az ezért való felelősségre vonásról csak abban az esetben beszélhetnénk, ha anyukád a te gondnokságod alatt állna. Vagy ha lenne köztetek bármilyen eltartási, ápolási szerződés, bármi, ami írásban foglalja, hogy gondoznod/ápolnod kell, illetve biztosítanod kell a felügyeletét.

Amennyiben ilyen nincs, márpedig azt mondod nincs, akkor nem vagy felelősségre vonható, és arra sem lehet kötelezni, hogy ápold.

Csak mert megszült, szoptatott stb az nem ok....

220. hamyka
2012. máj. 1. 14:21

a lényeg:


Olyan dologért nem vonhatnak felelöségre amit nem láttam, csak akkor vonhatnának felelöségre hogy látom hogy vele vagyok és nem hívok segítséget...


Ennyi erövel mindenkit le lehetne csukatni mert hogy nincs állandoan az a n y u k á j a mellett, vagy apukája vagy tudom is én kije mellett, akkor álljon le az egész világ, senkise menjen dolgozzni és mindenki halljon éhen?? szerintem ez elég nagy hülyeség...


Meg kérdezte a rendör hogy dolgozok-e, beszéltek összevissza vagy nem is tudom, nagyon meg utáltam a rendöröket, idáig a rendörség volt kicsit a példa képem most már ök sem... nincs példa képem...

219. hamyka
2012. máj. 1. 14:16

Méég olyat is mondott asszem a rendör hogy majd itt fognak portyázzni a ház körül....


És igen nagyon félek, félek én már mindentöl....


a vége az lesz hogy én leszek bolondnak nyílvánítva :(

218. hamyka
2012. máj. 1. 14:15

Én nem is gondoltam volna hogy a segítség nyújtásrol/gondozás elmulasztása ekkora fejtörés...


Sajnos a mai világban mindenért felelöségre akarják vonni az embert.... A mai világban ez a divat.... sajnos.. :( :( :( :(

217. hamyka
2012. máj. 1. 14:13

Valaki itt szót ejtett a gondozás elmulasztásárol...


Hogy is kell azt értelmezzni?? mert azt is eléggé félre lehet értelmezzni....

216. hamyka (válaszként erre: 214. - Andi6020)
2012. máj. 1. 14:12

Így van, nem vagyok az ápoloja sem az őrangyala...


De ha elfelejti beadni a számlákat akkor eladosodik és oda a ház....

215. hamyka (válaszként erre: 212. - Andi6020)
2012. máj. 1. 14:11

Most péntek ota jobban....


Kellett nekem be menni a család segítöhöz :(

214. andi6020 (válaszként erre: 211. - Hamyka)
2012. máj. 1. 14:11

Azért nem vonhatnak.

Nem vagy az ápolója, sem az őrangyala.

Hisz elvileg nem is kellene vele laknod.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook