Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Segítség! Székrekedés fórum

Segítség! Székrekedés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
93. 2577cdcc12 (válaszként erre: 89. - Adri25)
2008. júl. 10. 23:20
A korpa jobb.
2008. júl. 10. 22:54
Tudom ajánlani a főtt csemegekukoricát is.
91. adri25 (válaszként erre: 90. - Rika1)
2008. júl. 10. 20:37
szerencsés vagy hogy neked ez is elég
90. Rika1
2008. júl. 10. 19:18
Narancslé..Belsina 50% -os nekem mindig bejön/Plusszos/
89. adri25 (válaszként erre: 88. - 2577cdcc12)
2008. júl. 10. 18:17
A zabpehely is jó vagy csak a zabkorpa? Sajnos nekem is gondok vannak főleg ha édességet is eszek.
2008. júl. 10. 10:55
Este 1dl joghurtban 1-2 evőkanál zabkorpával, és másnapra tuti megoldódik a probléma...
2008. júl. 10. 10:52
Nálam a savanyú káposztából készült ételek váltak be (pl.székelykáposzta). De az tuti, hogyha azt ettem, akkor aznap már nem tudtam kimenni a lakásból:)
2008. júl. 9. 14:32
az őszibarackról jut eszembe, barátom mondta, hogy a barcak+tej párosítás hashajtó hatású, egyik haverunk tapasztalta, szegény:) úgy akarom amúgy majd csinálni, hogy fokozatosan egyre ritkábban iszok majd teát, és remélem, hogy pár héten múlva már menni fog nélküle is :) egyszer sikerült abbahagyni, amikor beteg lettem, hasmenésem volt, és mikor meggyógyultam, akkor normálisan ment utána, tea nélkül, de voltam akkora idióta, hogy elkezdtem megint, kb 2 és fél hónapja :S
85. e16386a4e9 (válaszként erre: 84. - Ági****)
2008. júl. 9. 13:33
A múltkor a TV-ben volt a Spektrumon egy rövid film ezzel kapcsolatban. Ott azt mondták a sok folyadéknak nemsok köze van a székrekedéshez, mert a folyadékot a kiválasztórendszer kiválasztja és távozik.A tápanyagcsere problémáját más okozza.Sajnos ez elég összetett dolog.Én is kipróbáltam sok féle dolgot, még a hashajtó lekvárt is.De eddig a legjobban az érett őszibarack és a gyümölcsök váltak be.
2008. júl. 9. 08:48
köszi mindenkinek, a sok folyadékkal nem lesz gond, az most is megvan, a többit majd kipróbálom :)
83. Lady Catalina (válaszként erre: 80. - Ági****)
2008. júl. 9. 00:48

Szia,


én nemrég voltam gasztroenterológusnál, mert nekem is bélproblémáim voltam, ill. székrekedésem volt, a doktornő azt mondta, hogy nem szabad sokáig inni a mályvateát, mert nem jó a vastagbélnek.

Helyette: - sok folyadék

- rostos élelmiszerek

- búzakorpa


a búzakorpából naponta elég pár kanál magában, vagy joghurttal, stb... és ez segíthet, nekem legalábbis bejött, próbáld ki

82. pimpi3 (válaszként erre: 80. - Ági****)
2008. júl. 8. 22:55

É is ittam és néha iszom is a mályvateát!DE abbahagytam mert amit huzamosabb ideig használok az nem hat!Minden nagyobb kaja után "3szor 1 nap" nyeljél le mustármagot vizzel!

szerintem is nagyon jó a zabkorpa és mostanába ajánlották a búzakorpát is!És tényleg fontos a sok folyadék!Bár nekem sajna elég tropa az anyagcserém!REmélem neked jó lesz!

81. Dudky
2008. júl. 8. 22:26

Sziasztok!

Nekem a szülés után voltak székrekedéses gondjaim Azota is viselem a következményét. Nekem is a korpa segitett és a sok folyadék. Olvasgattam, hogy elcsépeltnek tartjatok a sok folyadékot, de sok emberrel beszéltem, akinek a napi 0,5l is sok volt. En azota (6,5 éve) napi 2-3 liter vizet iszom (a korpát rég nem eszem rendszeresen). Nyaron többet is iszom. Azóta nincs gondom. Söt! Igy napi 3x is szaladok. Amugy kiprobaltam, ha napi 0,5 l alá viszem a vizadagot 3-4 napra, akkor visszaáll a régi kerékvágás es jöhet a korpa, vagy a káposztalé. Mindenkinek öszintén kivánok sok sikert!

2008. júl. 8. 22:09

Sziasztok!

én mályvateát iszom már pár hónapja, de szeretném abbahagyni, csak félek, hogy utána nem fog menni a dolog...vki nem tudna segíteni, hogy lehet a legkönnyebb a leszokás, mit tehetek utána, hogy vmennyire helyrehozzam az emésztésem, és ismét normálisan tudjak wcre járni? Előre is köszi

79. keira (válaszként erre: 78. - Mirage84)
2008. júl. 8. 10:10
én szedtem Oxytarmot és jó volt, aztán egyszercsak már hatástalanná vált sajnos, pedig hosszú időn keresztül a legjobb megoldásnak bizonyult
2008. júl. 7. 21:35
Oxytarm+Foreveres Aloe Blossom Tea együtt(A teát én úgy alkalmaztam hogy egy filterből 1,5L-t főztem naponta.Eennél csak tutibb ha vmelyik gélt is alkalmazzátok.
77. 1841b3b309 (válaszként erre: 63. - Keira)
2008. júl. 5. 00:32

Ahol savanyúkáposztát árulnak pl. piac, ott adnak ,csak vinni kell üveget.Nekem nagyon bejött,de csak éhgyomorra iszom./bár nagyon nem szeretm az ízét/,de a cél érdekében mindent!!Utána ajánlatos toalett közelébe lenni,amíg nincs hatása,mert egyszer csak lessz......:)

Semmi hasgörccsel nem jár, míg a szűzteától van .

Nagyon jól kipucol!!

2008. júl. 3. 17:08
A hullahoppozás segít? Hát ez nem lehet igaz, nem semmi! Majd kipróbálom, ígyis van itthon karikám!
2008. júl. 3. 15:52
Mikor mennyit. Van, hogy 15 percet, de volt már, hogy tanultam közben és másfél óra lett belőle... Szerintem 10-15 perc elég. A felétől én már érezni szoktam, hogy lesz valami :D
74. adri25 (válaszként erre: 73. - 78b7883de8)
2008. júl. 3. 15:37
Ezt már én is hallottam,hogy a hullahoppozás jót tesz,hány percet hullahoppozol egy nap?
73. 78b7883de8 (válaszként erre: 71. - Keira)
2008. júl. 3. 15:35
Nekem segített a rengeteg hasizom gyakorlat és a hulahopp karika is. Nyilván megmozgatta a beleket.
72. Manon
2008. júl. 3. 14:08

Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra!:)

Szerencsére találtam olyan ötletet amit eddig még nem próbáltam ki. Így még számomra is van remény, az orvos előtt.


A kajára próbálok figyelni, sok folyadékot iszom, de semmi.

Hashajtólekvár nem használ, hasható nem használ, sőt volt mikor a keserűsó sem hozott eredmény (elég durva mi???)

De a savanyúlevet kipróbálom, ha az sem a szűztea kapszulát, ha az sem, akkor passz, egyenlőre, de majd addig csak lesznek ujabb ötletek:)

Mégegyszer köszi nektek!

Manon

71. keira (válaszként erre: 69. - Adri25)
2008. júl. 3. 13:59
hát ez az, csak ha megkérdezel bárkit, mit tegyél ellene, jönnek az általános szövegekkel, mint sok rost és folyadék. Na de ha az nem hat? mert sokaknál nem hat, akkor mi a teendő?? biztos vannak jó megoldások, csak sajnos nem mindenki olvassa ezt a fórumot :)
70. Dinadin (válaszként erre: 69. - Adri25)
2008. júl. 3. 13:58
hát igen erre sajnos felkészülhetsz! Én a teáját ittam, és hát hogy is mondjam! Elég nehéz ügy a nagydolog! :(:)
69. adri25
2008. júl. 3. 13:48
Sziasztok! Most én is szűztea kapszulát szedek és félek ha abbahagyom nem tudok majd elmenni wc-re. Sajnos már vagy 2 éve gondjaim vannak ezzel.
68. szimba
2008. júl. 3. 12:47
A műtétem után nekem a Laevolac szirup (gyógyszertárban kapható) segített. Finom, édes íze van. Unokatesóm terhesen is szedte.
2008. júl. 3. 12:20
rengeteg rost és víz. pl zabpehely reggelire. A kapszulákkal vigyázz, ha hozzászokik a szervezeted és abbahagyod, utána már csak dinamittal megy egy ideig. Én is így jártam egyszer :(
66. keira (válaszként erre: 65. - Alyce)
2008. júl. 3. 12:11
hetente egyszer az szerintem nagyon veszélyes, a szervezet tele van méreganyagokkal....
65. alyce
2008. júl. 3. 12:00
Én azt vettem észre magamon, hogy ha rendesen megiszom a napi folyadékot, ami szükséges, akkor nincs gond. Egyébként én is nehezen megyek, van, hogy egy héten csak egyszer:( De azért így nyáron egyszerűbb a dolog, sokat iszik az ember, sok a gyümölcs, zöldség, ami szerintem azért beindítja az emésztést.
64. keira (válaszként erre: 62. - 1841b3b309)
2008. júl. 3. 11:57

a szűztea egyébként nekem is használt, illetve csak az használt, aztán jól megijesztettek, hoyg tönkreteszi a bélrendszert és abbahagytam, azóta csak próbálkozom, de nem találom az igazi megoldást.....

esetleg további egyéni ötletek?

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook