Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség! - Kamaszok a gyerekeim fórum

Segítség! - Kamaszok a gyerekeim (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
145. potyek (válaszként erre: 144. - Mimi10)
2010. febr. 11. 22:04

Igen imádják azt, hogy :HIÁNYOZTAM! Úgy gondolják az feljogosít a nem tudásra....

Ötösre mondta fel a kamaszom a Husztot...:o)

144. mimi10
2010. febr. 11. 20:10

Nagyon betegek tudnak lenni, ha valamiből doga vagy felelés lesz és nem tanulnak.

Mi még nyögjük a januári hiányzás pótlásait, hiába beszéltük meg , hogy szépen mindent bepótol egy egy dolgozat előtt hallom, hogy nem értem mert nem is voltam pont suliba de már eltelt lassan 1 hónap. ezt meddig lehet eljátszani?????????

143. kattyus (válaszként erre: 142. - Potyek)
2010. febr. 10. 21:01
Igazi kis ravaszdi a te kamaszod is:) Mint mind.
142. potyek
2010. febr. 10. 11:04

A csattanót meg le sem írtam....

Éjjel nagyon fájt a hasam, fel kellett kelnem és gyógyszert bevenni,mert majd megőrültem.

Reggel mondom a kamaszomnak, hogy mennyire szarul voltam éjjel!Erre ő:

"Na látod, milyen szar, amikor fáj a has!?"

:o)

141. potyek (válaszként erre: 139. - Kattyus)
2010. febr. 10. 10:12

Az én kamaszom is beteg lett tegnap,de onnan jött az a fránya vírus, hogy előző este kinyitottam az irodalom könyvet és benne az írás Kölcsey:Huszt alatt:"keddre tanulni!" Rögtön ordítottam, hogy miért lébecolt egész nap,amikor itt a vers!Válasz kapásból volt:Nem keddre,hanem csütörtökre kell!Ja, azért van kedd odaírva,mert csütörtökre kell!Logikus,nem?

És másnap reggelre kínzó hasfájásra ébredt.....

Játszotta, játszotta a kis ravasz,de egy anya eszén nem tud túljárni,hiába is gondolja...

De inkább igazoltam neki a napját, mint egy karó egy szar versből.Persze nem mondtam meg neki, eljátszottam, hogy beveszem a színdarabját, majd amikor már biztonságban érezte magát 8 óra után, gondolta bekapcsolja a gépet és játszadozik!Na hát ezt nem!Odaadtam neki a könyvet, hogy akkor időben elkezdje a vers tanulását, hogy csütörtökre jól menjen.Utána vettük elő a kémiát, hisz abból is dolgozat lesz a héten...

Szóval suli helyett azért kitanultuk magunkat, ma meg sipirc a suliba...

Mindig kitalál valamit.Jó lenne már ha jövő ilyenkor lenne és tudnánk már hogy hova megy tovább!!

140. kattyus
2010. febr. 9. 14:45
Ma megyek a szülőire. Nem szokott meglepetés érni. De jó hosszú lesz az tuti.
139. kattyus
2010. febr. 7. 17:25

Kamaszkám 1 hete beteg. Már a gép sem köti le:)

Takarít,sütkérezik, főz.

138. bakesz (válaszként erre: 136. - Köziné)
2010. febr. 4. 19:35
Szerintem azt gondolta magában-várhatsz a jó jegyekre......
2010. febr. 3. 09:10

Lánykám nyelvtana 3 -as lett fél évkor...a bünti ( ha emlékeztek még ) hét közbeni gép megvonás...persze kiakadt rendesen... mivel jó jegyeket hozott haza egy ideig...megváltoztattuk a büntit...amelyik nap 5-t hoz haza akkor gépezhet, ha 3-as jön akkor arra a hétre nincs gép...elfogadta...

na most bejött a 3-as megint..és zok szó nélkül elpakolta a gépét...

136. köziné (válaszként erre: 135. - Bakesz)
2010. febr. 3. 09:07
miért mosolygott???? hamar meg lesz a kívánt eredmény ?? vagy szegény elbúcsúzhat erre a fél évre a gépétől???
135. bakesz
2010. jan. 31. 14:30

Megvan a bizi, a lányom kitüntetett,a fiamnak ott a hármas szlovákból úgy hogy nem lett kitüntetett.

laptop a fiókban,csak fogalmam sincs hogy meddig.

Azt mondtam ha kap két egyest(szlovákia),akkor visszaadom. ő pedig mosolygott rajtam.

134. kattyus (válaszként erre: 132. - Potyek)
2010. jan. 29. 19:56
Mikor nálunk nem volt gép, akkor érzett rá a drágám a rejtvényfejtés ízére:) Azóta is szereti.
133. mimi10
2010. jan. 28. 19:37

Hízelkedéssel engem gyorsan le tud venni a lábamról, és így rövidülnek a büntetési idők vagy mérséklődik az erejük.Mint a viharnak ami idővel szépen lecsendesedik.

Ézekért is imádjuk őket nem?

132. potyek
2010. jan. 28. 07:58

Nálunk nincs tv, de a kamaszomnak van a számítógépében tv kártya, így vagy gépezik vagy tv-zik.Mikor hadilábon álltunk, fogtam összepakoltam a gépet és a "faliújságra" kiírtam a visszakapás dátumát; szerkezet fel a padlásra-bezár.Se gép se tv...maradt a rádió:o)

Az akkori barát se lepődött meg amikor jött,hogy néha volt gép, néha nem.Lassan ő is megszokta!!!Nem volt annyira hatásos szerintem, más kellett, hogy kijöjjünk a slamasztikából!:o)))

131. kattyus (válaszként erre: 130. - Köziné)
2010. jan. 27. 21:12
Tavaly félévkor meghúzták a kamaszomat kémiából. Hazajött, mondtam üljön le a gép elé, lépjen be MSN-re. Lesett rám nagy szemekkel. Mondtam írja ki hogy egy darabig nem lesz fennt. Így is történt. Hónapokban mérhető ideig nem netezhetett. Lenyelte:néha lázadt, de harcolt a jobbért. Igaz nagyon nehezményezte, bőgött,stb. Túléltük:)
130. köziné (válaszként erre: 128. - Bakesz)
2010. jan. 27. 16:27
most már kösd magad az elhatározásodhoz...én is azt ígértem a lányomnak, ha 3-as lesz nyelvtanból nincs net hét közben.....persze kiborult...hozza a jobbnál jobb jegyeket másból..megsajnáltam és új egyezséget kötöttünk....ha valamiből 5-öst hoz akkor az nap netezhet...ha javít nyelvtanból akkor addig netezhet amíg újabb 3 -as nem csúszik be...Örült az új egyezségnek....
129. mimi10
2010. jan. 27. 09:14

Valamennyi ídőre elvenném. 1-2 hét?

Talán az nem is olyan sok idő.

128. bakesz
2010. jan. 26. 21:31
azt ígértem a fiamnak,ha hármasa lesz szlovákból elteszem a laptopját.Már biztos hogy hármasa lesz. Ti mit csinálnátok?
2010. jan. 26. 16:47
a fiaméknál ma van a szülői....kíváncsi leszek mi a helyzet...:)
126. kattyus
2010. jan. 24. 17:16

Félévi 4-es. Megigérte belehúz. Ajánlom neki:)

Most itt a barátja. De elég nyugis a napja.

125. potyek
2010. jan. 24. 13:52
Mi is megkaptuk a bizit:o((( Örömujjongás nem volt...sőt!3,1 lett az átlag,ami nagyon kevés,pedig nem így indult,tavaly váltottunk sulit és akkor nagyon is rendbe voltak a dolgok.Most teljes leeresztés!Még jó,hogy ez a félévi nem számít még bele a továbbtanulásba.De az évvégi fontos lesz!Február 1-én szülői,mert az of is el van kenődve a sok rossz bizi miatt!Biztos valami vírus kapta el az osztályt,hogy így lerontottak:o)))
124. bakesz
2010. jan. 24. 12:31
Nálunk csak jövő hét pénteken lesz biziosztás...kiváncsi vagyok!!
2010. jan. 22. 08:02

Mi is megkaptuk a bizit...bár elfelejtették mind a ketten odaadni..csak este jutott eszükbe :)

lánykámnak 4.5 lett az átlaga ..ő most 6-os a fiam most nulladikos neki 3.9 lett az átlaga...


Igyekszünk mi is jól dönteni, de néha nagyon nehéz...az én apám ( aki kemény ember volt) mindig azt mondta: Tegyél le valamit az asztalra ..csak utána kérj---

Gyülölt mondat volt....viszont mostanában egyre többet eszembe jut...hiszen mindig csak kérnek és kérnek a gyerekeink ...és amikor mi kérünk akkor vállrándítás és kész...semmi dolguk csak a tanulás... hát ez most a fiamnak valahogy nem igen jött össze...Viszont azért hálás vok, hogy nem drogos, nem dohányzik, nem iszik és nincsenek magatartási gondjai...

122. kattyus (válaszként erre: 119. - Köziné)
2010. jan. 21. 18:50
Kell a kontroll, így igaz. Nálunk is Apuci a fék:)
121. mimi10
2010. jan. 21. 17:16

Meg kaptuk a bizonyítványt, hála az internetes napló világának meglepetés így nem ért minket.

Igaz már időbe elkezdtük piszkálni a jegyei miatt, és úgy látom sikerült is, nem vészes nem a legjobb, de a mai gyerekek nem igazán érzik súlyát a tovább tanulásnak. De még van időnk piszkálni miatta. még csak 2. kos a jobb jegyek úgy is 3. évvégén kell hogy jöjjenek addig hátha okosabbak lesznek.

120. mimi10 (válaszként erre: 119. - Köziné)
2010. jan. 21. 14:11

Ekkora tragédiát nem lehet könnyen feldolgozni, hisz mindíg ott lebeg a szeme előtt hogy tis is oda veszhettetek volna.

Mis is próbáljuk fékezni a gyereket de bezárni nem tudjuk, a fájdalmukat átvenni nem tudjuk.Ha szomoruak szomoruak vagyunk velük, ha nincsenek a közelünkbe akkor addíg aggodunk míg haza nem érnek. Szerintem minden szülő így van ezzel.

Szerintem ezekért nehéz szülőnek lenni.

Sosem maga a fizikai feladat a nehéz hanem a döntések amiket huzunk azok a nehezek amit ma jó döntésnek látunk az lehet egy pár év mulva már hibás döntés és ahogy egyre több az ilyen döntés egyre bizonytalanabbak vagyunk, hogy mit is tegyünk, hogy is legyen a döntésünk.

2010. jan. 21. 11:31

Nálunk a férjem soha nem volt fiatal :) nem emlékszik a kamaszkorára --ellenben velem...mert én szinte napra pontosan tudom, hogy mi minden történt velünk..na ezek a dolgok kicsit nehezítik az egyértelmű döntéseinket... férjem rögtön NEM-et mond és csak azután gondolkodik...én sokkot kapok először majd átgondolom és mérlegelek :)

Volt egy családi tragédiánk pár éve...Egy frontális autóbalesetünk volt ahol a család hölgy tagjai utaztak... lányom keresztanyuja, anyósom és én....sajnos az anyósom meghalt a balesetben és nekünk sem volt egyszerű az azt követő 2 év...azóta van pánikhangulat nálunk és azóta élnek a gyerekeink teljes kontroll alatt....mindenről tudni akar a férjem..hol, hová, mikor, kivel , miért....na ezt mostanság nehezen viselik a gyerekeink.

2010. jan. 21. 11:25

sziasztok ..rátok találtam...végig olvastalak benneteket és rengeteg reagálásom van, de már a felét elfelejtettem ...:)

nekem 16 éves a fiam 12.5 a lányom...érettebbek mint a társaik..azaz hamarabb kezdték a kamaszkort...pár éve már küzdünk...

SZilveszter :::: ez volt az utolsó előtti témátok...///mi vidéken lakunk és a közlekedés pocsék...ha el akarnak menni valahova ..szinte mindig értük kell menni , de néha még vinni is nekünk kell kocsival őket.///

szóval az én fiam is megkérdezte, hogy menne buliba, valahova,,,még nem tudja hova...csak el...

aztán még sem ment..jött a haverja és együtt buliztak velünk...viszont mesélt aztán az osztálytársai bulizásáról...nem volt egyszerű...az , hogy a nagyja merev részegre itta magát és szétzúzták a házat ahol buliztak...megdöbbentő...az egyik évfolyamtársuk lezuhant a teraszról és szétzúzta a fejét... kómában fekszik az intenzíven.... azaz oda került..nem is tudom mi lett szegény sráccal...

szóval aki elengedte gyermekét annak teljes szívemből gratulálok, hogy ennyire meg tud bízni a gyermekében és a haverjaikban...a mi esetünkben az új osztálytársakat nem ismerjük...viszont azt hiszem jó döntés volt, hogy a gyerek mégsem ment el bulizni...

117. bakesz
2010. jan. 20. 20:09
Várom a félévi bizonyítványt......azt mondták ők is....
116. kattyus (válaszként erre: 114. - Potyek)
2010. jan. 15. 20:25

Naná!

Tavaly mikor meghúzták félévkor kémiából. Vegyészeti szakközépben. Sikerült kijavítani. Fogadkozás is volt...

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook