Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség bajban lévő anyukák, kismamák részére! fórum

Segítség bajban lévő anyukák, kismamák részére! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
46. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 43. - Csgybzs)
2012. márc. 29. 14:40

Ha lenne egy iylen törvény, akkor még több abortusz lenne, de feketén és emiatt több lenne a halálozás is. Emiatt nem fogják behozni.

Julcsi néni a kötőtűvel gyilkolna.

45. Sz.Izolda (válaszként erre: 42. - Cae9f2c8c5)
2012. márc. 29. 14:39
Nagyon szimpatikus vagy.:) Jó egészséget kívánok Nektek. A legkisebbet meg szeretettel üdvözlöm, add át Neki! :)
44. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 37. - 9b10f3d7ff)
2012. márc. 29. 14:39

Én viszont olyanokat ismerek csak, akik örökbefogadóak és normálisan nevelik a gyereket. Ők legalább megadták az esélyt a nem kívánt gyermeknek.


Az a baj, hogy míg az örökbefogadókat szinte istenítik, addig az örökbeadókat alázzák és azok inkább szégyenükben, amit a társadalom sújt le rájuk, az abortuszt választják.

43. csgybzs (válaszként erre: 41. - Sz.Izolda)
2012. márc. 29. 14:38
Én megértem amit írsz, teljes mértékben. De abba belegondolsz vajon, hogy mi van itt jelen a társadalomban? Az emberek ölik egymást, hidegvérrel (abortusz nélkül is). Sokkal többen és többet, mint amennyit a híradóban látsz. Azok, akik nevelés nélkül, figyelem nélkül, felvilágosítás nélkül élik a szerelmüket világra... szerinted olyan jó dolog ezt szaporítani? A legtöbb olyan helyen, ahol stabil egy párkapcsolat, megvannak a lehetőségek, megtartják a becsúszott babát is, vagy keresnek alternatívát. Annyira sokrétű és szerteágazó ez a dolog, hogy nem lehet egy tollvonással meghúzni, hogy "na akkor ne legyen abortusz"... tudod mi lenne itt? Teljes totális katasztrófa.....
42. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 40. - Csgybzs)
2012. márc. 29. 14:36

Nem szeretnék vitatkozni, az embertelen hangnemből nem kérek, nem igazán bírom így terhesen, de akkor is leírom a véleményemet, remélem nem támadólag reagálsz majd rá:


Amikor a terhesség ténye kiderül, addigra a babának már dobog a szíve és van vérkeringése, működik az agya. Lehet, hogy néhány szerve nincs még kifejlődve, de már mocorog. Mire a műtőbe kerül a nő, addigra meg még nagyobb és érez fájdalmat, be van bizonyítva.


Nem az én álláspontom mellé akarok mindenkit állítani, de vannak tények, amiken nem jó, ha átlépünk, mert így (egy számomra) bűn alól felmentést adunk.


Nekem van fogyatékosom és imádom, nem cserélném le egészségesre semmi pénzért. Pedig megküzdöttünk az első pár évvel. Kemény volt. Ma már ő is tudja miben másabb, nagyon sokat beszélgetünk arról, hogy az embereknek ő miért nem elfogadható.


Mindenre van megoldás, de az ember a saját kényelmét helyezi inkább előtérbe, mint küzdjön egy olyan lényért, akit még nem is ismer.


És igen, a védekezésre, a felvilágosításra többször ennyi energiát kéne fektetni, mert ez az egy megoldás van csak.

41. Sz.Izolda (válaszként erre: 40. - Csgybzs)
2012. márc. 29. 14:31
Tudod hány abortuszt végeznek évente ebben az országban? Én nem, de sokat. Rengeteget. Csak mert nekik szabad. Úgy beszélünk erről a kérdésről, mintha embert ölni normális és választható lenne. Hát nem az! És aki felkapja a fejét meg a vizet arra, hogy embert írtam, nem magzatot, az válaszoljon arra, lehet-e, hogy a 9 hónap végén egy hernyó születne? Nem? Csak nem azért, mert egy embert várunk?!
40. csgybzs (válaszként erre: 38. - Dcd32040b0)
2012. márc. 29. 14:28

Na azért ne csináljunk már úgy, mintha egy pár hetes embrió egy kifejlett gyerek lenne......

Egyébként pedig nem hiszem, hogy bárki is sportot űzne ebből. Nem tartom valószínűnek, hogy valakinek az legyen a legjobb szórakozása, hogy kaparásokra mászkáljon a kórházakba.

39. Sz.Izolda (válaszként erre: 38. - Dcd32040b0)
2012. márc. 29. 14:24
Igen, igaz. Egyetértek.
2012. márc. 29. 14:21

Most leszek megkövezve...

Ugye, az aktust, amiből gyerek lesz, nem altatásban végzik. Emiatt az abortálást sem kellene altatásban végezni. Ez alól mentesíteném az erőszak áldozatait, és aki bizonyíthatóan védekezett és úgy fogant meg (orvosnál felírt gyógyszer pl, spirál vagy esemény utáni tabletták, van elég sok lehetőség), és akinek sajnos beteg a pocaklakója. Hogy miért? Mert a magzat is fél, érez fájdalmat miközben kiszedik, az "anya" meg szundikál nyugodtan, majd hazabaktat és max. pár napot vérzik. Se fájdalom, se semmi...

Más évekig vár babára, amikor meg végre sikerül az áhított baba, elhal a magzat vagy elvetél.

Egy abortusz többe kerül, mint egy gumi, nem? Anyagiakra ne hivatkozzon az, aki fel van világosítva...

2012. márc. 29. 14:21

Valaki írta az ő lelke sérül, ha elveteti az embriót.

Sajnos nagyon sok nő van aki ebből sportot űz, nem hiszem, hogy bármi lelki problémája adódna belőle, ha igen az első, második után védekezne.

Engem meglehet kövezni, de inkább elvetettem volna a gyermekem, mint valakinek adjam, akikről fogalmam sincs hogy fogják szeretni, nevelni.

Még a várva várt gyermekek szülei is bekattanhatnak. Ismerek én olyan egyetemet végzett jó anyagi körülmények között élő embereket, akik roncsot neveltek a gyermekükből, tudom amikor örökbe adnak egy gyermeket, vagy nevelőszülőkhöz sok ilyen-olyan megmérettetésen esnek át előtte.

Az időben elvégzett abortusz számomra humánusabb.

Láttam én is a már közel a 12.héthez magzatot, amint menekül.

A fórumindítónak sok sikert kívánok, hogy sikerüljön sok édesanyának, és babának segíteni!

36. Sz.Izolda (válaszként erre: 35. - Cae9f2c8c5)
2012. márc. 29. 14:11

Na, ne sérts meg, én is szélső jobb vagyok :)

Abszolút egyetértek, ahogy írtam lentebb...

35. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 34. - Jollymama)
2012. márc. 29. 14:02

Azt hiszem én vagyok a szélső jobb itt. :)


Úgy gondolom, hogy akkor sincs joga senkinek a babát a pocakban megölni, tegye meg azt a természet. Nem, nem vagyok fanatikus hívő és nem fenékig tejfel az életem. De még éhezés közben sem gondoltam arra, hogy bár elvetettem volna a babám. Megjártam már a poklot nem egyszer és tudom, hogy mindenre van megoldás.


De mivel én tényleg fanatikusan elvetem még az abortusz tényét is, ezért az én véleményem egy liberális közegben nem mérvadó.

2012. márc. 29. 13:56
Van mikor életképtelen lenne a magzat mikor megszületik,súlyos beteg ,fogytékos,amikor van még esély megmenteni a szenvedésektől .
33. e28c748947 (válaszként erre: 30. - Sz.Izolda)
2012. márc. 29. 13:56
Én azt vallom, hogy minden olyan nőnek, akinek nem kívánt terhessége van, szíve-joga eldönteni, hogy megszüli, megszüli és örökbeadja, v meg sem szüli.Ezt csak ő, egyedül ő döntheti el.Nem, nem volt még abortuszom, én a másik oldal vagyok, aki évekig várt babára, de vhogy akkor sem tudok hányni attól, ha vki elveteti bármilyen okból kifolyólag.A postán szült nő pedig ön és közveszélyes kategória.Remélem már kezelik...
32. jollymama (válaszként erre: 30. - Sz.Izolda)
2012. márc. 29. 13:54
Tegnap néztem erre vonatkozólag oldalakat a neten ,hát borzasztó amit altatás és fájdalomcsillapítás nélkül művelnek a magzatokkal csak azért mert még nem tudnak sírni hangosan.
31. Sz.Izolda (válaszként erre: 28. - Jollymama)
2012. márc. 29. 13:53
Már miért lenne sok embernél csak ez a megoldás? Ilyen nincs. Nálam meg az lenne a megoldás, hogy nem tetszik a szembejövő és lelövöm? Azért ő ráadásul tett is, hogy babája legyen.
30. Sz.Izolda (válaszként erre: 27. - Csgybzs)
2012. márc. 29. 13:51

Az erőszakból származó szerintem annyira ritka lehet, hogy erről kár is beszélni. Az kicsit más eset valóban. Fogamzásgátlás mellett megfogant babákról is érdemes lenne statisztikát készíteni, baromi ritka szerintem, bár nem tudom.

Az abortusz szó hallatára olyan idegbetegség tör rám, amióta van babám, hogy fel tudnám borogatni az asztalomat, de inkább nem teszem.:)

2012. márc. 29. 13:50
Az én nevelt babám 6.gyermek,és egyikőjük sem kellett anyának.
2012. márc. 29. 13:49
ÉN nem vagyok abortuszpárti ,de sajnos sok embernél csak ez lehet a megoldás. Felesleges ezen vitatkozni hiszen mindenki másképpen gondolja ezt. A lényeg az hogy sokan vannak akik el sem jutnak odáig hogy mérlegeljenek ,egyszerűen csak nem akarják felfogni hogy várandósak és sokszor olyan súlyos ez hogy egyszerűen nem értu hogy mi történik vele mikor eljön a szülés ideje. Hallottatok arról a nőről múltkor aki apostán szülte meg gyermekét és nem tudta hogy terhes? Ilyen nincs ,csak elnyomja a tudatát mert azt gondolja akkor nem fog megtörténni.
27. csgybzs (válaszként erre: 26. - Sz.Izolda)
2012. márc. 29. 13:46
Dehogynem. Ez lenne a cél. De még akkor is ott van a fogamzásgátlás mellett megfogant baba és az erőszakból származó.. bár tény, hogy a nagyját a részeg fiatalok és a felelőtlen felnőttek adják ki....
2012. márc. 29. 13:44
Miért kell az embereknek állat módjára összefeküdni bármikor bárkivel, s a szerencsétlen gyereket meg megöletni? Nem lehet védekezni? Akkor nem merül fel a probléma.
25. csgybzs (válaszként erre: 23. - Sz.Izolda)
2012. márc. 29. 13:43
Szerintem ne kezdjünk el erről itt beszélgetni, mert nagyon eltérünk a témától. Én abortuszpárti vagyok, te nem. Oké.
24. csgybzs (válaszként erre: 21. - Ministry)
2012. márc. 29. 13:41
Így van! A védekezés és a felvilágosítás kellene, hogy a legfontosabb legyen...
23. Sz.Izolda (válaszként erre: 19. - Csgybzs)
2012. márc. 29. 13:41
Az abortusszal egyetértőkre nem azt mondom, hogy nem értelmes emberek, hanem pl. javasolnám egy orvosnak, hogy próbálják ki rajtuk, milyen érzés is az. Ha semmilyen, akkor oké. Ha belehal...hát, akkor ne tegye mással sem.
22. Hannapanni (válaszként erre: 18. - Sz.Izolda)
2012. márc. 29. 13:41

Csatlakozom a csapathoz!

Az abortuszt választókat nem elítélni kell, hanem segíteni mindenkinek, hogy ne legyen ilyen durvaságra szükség.

Ez a fórum egy ilyen lehetőség, és ennek nagyon örülök!

2012. márc. 29. 13:38

Szia!


Vannak helyzetek, amikor az abortusz megoldás lehet - pl. bűncselekmény áldozatánál -.

Abban is egyet értek, hogy egy nőnek legyen joga eldönteni, megszüli-e azt a gyereket vagy sem, és ne fent a fejesek döntsék el, mihez van joga.

De ami a legfontosabb, a megelőzést kellene jobban megismertetni az emberekkel, mert ha már megtörtént a baj, könnyű okosnak lenni. Sok tizenéves azt sem tudja, mitől eshet teherbe, sőt még maga is gyerek, amikor már szül.

Az abortusz nem megoldás, de belegondolva, sok gyerek milyen körülmény között él....

Sokan csak azért szülik a gyereket, mert jár utána ez meg az, és az istenért sem adnák oda nevelőszülőknek, mert akkor nem lenne pénz.

20. jollymama (válaszként erre: 19. - Csgybzs)
2012. márc. 29. 13:38
örülök hogy egyetértessz
2012. márc. 29. 13:33

Váó! Csámcsogjuk rajta jó sokáig, hogy feltettem egy kérdést... ami - ahogy látszik - mégiscsak aktuális itt is.


Ordításról szó sem volt. Aki szerint pedig az abortusszal egyetértők nem értelmes emberek, csak magukat minősítik.


A tanácstalan kismamák felkarolása valóban jó ötlet, ha már nem lehet máshogy elintézni, nincs vele semmi gond! De fújjatok csak!

18. Sz.Izolda (válaszként erre: 16. - Cae9f2c8c5)
2012. márc. 29. 13:29

Téged is köszöntelek nagy szeretettel. Főként örülök, hogy leírod, hogy az abortusz nem egy természetes női jog, hanem egy élet kioltása.

Ilyenkor megnyugszom, hogy élnek értelmes emberek.

17. jollymama (válaszként erre: 15. - Sz.Izolda)
2012. márc. 29. 13:28
ÉN is köszöntelek,és köszi ahozzászólásokat!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook