Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítség - agresszív a macskám...! fórum

Segítség - agresszív a macskám...! (beszélgetős fórum)


1 2 3
18. kokuszoscsoki (válaszként erre: 12. - Bözsi néni)
2017. aug. 4. 10:36
Hát rugdosni azért nem, de a kezére rácsapok a gyereknek is. De ugye a macskának nincs keze, csak lába :D
17. andi6020 (válaszként erre: 15. - Bözsi néni)
2017. aug. 4. 10:31
Hát, én írtam először, hogy belerúgnék. És tartom is.
16. andi6020 (válaszként erre: 12. - Bözsi néni)
2017. aug. 4. 10:30

Nem,nem rugdostam a gyereket. De feltételezem, egy gyerekkel értelmesebben lehet kommunikálni, mint egy macskával. De ha maradunk a hasonlatnál, ha a gyerekem harapna véresre, és támadna rám, szerintem finoman visszaharapnám.

Jó, ez lehet hülyeség, de a hasonlatod is az.

15. Bözsi néni (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2017. aug. 4. 10:30

De hogy írhatnak ilyeneket? Ütni -verni-rúgni egy kiszolgáltatott , lakásba kényszerített kölyökállatot?


Milyen lelkivilág kell ehhez?

14. Bözsi néni (válaszként erre: 11. - 12d083b51b)
2017. aug. 4. 10:28
Macskáknál nincs falkavezér, hülyeséget írsz. Kutya, farkas vadászik falkában, macska nem falkában élő állat.
13. andi6020 (válaszként erre: 10. - Bözsi néni)
2017. aug. 4. 10:28
Nagyon meleg van. Ne húzd fel magad.
2017. aug. 4. 10:27

Á gyerekeiteket is rugdossátok, ha nem jól viselkedik?

Ez még csak egy kis kölyök állat! Tanítani kell, nem bántalmazni!


Vagy ne tarts állarot!

11. 12d083b51b (válaszként erre: 8. - Mikahaka)
2017. aug. 4. 10:26

Ez esetben azt fogja megtanulni, hogy az apukád a falka vezér, attól még veled szemben nem fog változni a viselkedése, mert ti ketten még nem harcoltatok meg egymással!!!

Ha tudatni akarod vele, hogy ki a falkavezér kettőtök között, akkor azt neked kell vele megértetni, és a harcot nem bízhatod másra!!

10. Bözsi néni (válaszként erre: 8. - Mikahaka)
2017. aug. 4. 10:24

Az állatkínzás soha nem megoldás semmire!

Szégyelljétek magatokat, titeket kellene a lábatoknál fogva lógatni!

9. Bözsi néni (válaszként erre: 7. - Mikahaka)
2017. aug. 4. 10:22

Szia!

Milyen játékai vannak? Egérke, kicsi szivacslabda? Állateledeles boltokban lehet kapni kicsi, szivácsszerű anyagból készült labdát, amit könn=en a szájába tud fogni, cipelheti. Az enyém imádta, ha eldobtam, rohant és visszahozta. Puha, jól pattog is, de nem tesz tönkre semmit, ha nekiütődik.

Az egér meg levadászandó préda:)

Az én cicám is szórakoztt reggelente azzal, higy a vádlimra vadászott, de lestem a szemem sarkából és amikor rohant, hogy elkapja, visszsfordultam és megkergettem:) Egy idő után leszokott róla.

8. mikahaka (válaszként erre: 5. - Bjudit55)
2017. aug. 4. 10:16

Meg lehet próbálni, de akkor tényleg jól bele kell rúgni...

Néha hazaviszem szülőkhöz, ott apum aki szintén szereti, néha jól meglógatja a lábánál és akkor visít...mert tehetetlen..nem szeretem ha csinálja, de lehet ez a megoldás...hogy kicsit meg kell kínozni, ha nem akarom, hogy a fejemre nőjön...

2017. aug. 4. 10:13
Az is eszembe jutott, hogy ideiglenes befogadóként 1-2 hónapra befogadni egy másik cicát. De ha elviszik nem tudom ugyanúgy visszaállna e a helyzet..?!
6. mikahaka (válaszként erre: 4. - 12d083b51b)
2017. aug. 4. 10:12

Valóban jobb lett volna, ha együtt marad a tesójával. De egyben nem vitte el az örökbefogadó, mi meg azt se tudtuk eleinte, hogy egy macska maradhat-e egyáltalán... :(

Na de mit tennél?


Sok cica él egyedül emberekkel, és godnolom nem mind ilyen

2017. aug. 4. 10:09

Agresszióval tudják bemérni az állatok, kinél van az erőfölény. Régen az agresszív és szófogadatlan kutyát jól elverte a gazdája, attól kezdve tudta hogy ki a falkavezér. Apámtól is láttam ezt, elverte nagyon, sírtunk is mindannyian mert az állatokat nagyon szeretjük, de bizony van hogy az agresszióra mégnagyobb agresszióval kell válaszolni az állatoknál.


Ha másik cicát vinnél haza, annak az lenne a veszte, mert a mostani macska kinyírná. Téged is csak addig támad, amíg érzi az erőfölényt. Szüntesd meg! Amint támad, csapj oda neki! Ettől még szereted, és ha békés lesz a természete, még jobban szeretni fogod.

2017. aug. 4. 10:09

Talán kár volt elvenni ennyire korán mellőle a testvért, mert azzal együtt játszani, levezetni a fölös energiájukat, begyakorolni a vadászatot, stb. stb.

Ha se a mamája, se egy tesó nincs neki, akkor bizony te leszel/vagy az áldozat, az elfogni való préda... mert hogy ő mégiscsak egy macska, igaz, hogy nem oroszlán, vagy tigris, hasonlók, hanem a kisebbek közül, de attól még macska, és vadászik!

2017. aug. 4. 09:59
Nem azt mondom, hogy rugdosd, de én ezt tenném.
2017. aug. 4. 09:58
Belerúgnék, bocs.
2017. aug. 4. 09:30

Sziasztok,


MACSKATARTÓK véleményét várom.


A következő a helyzet.

10 hónapos ivartalanított fiú cicám van.

4-5 hetesen találtuk a tesójával- a tesót el tudtuk ajándékozni, őt végül megtartottuk.

Alapvetően is játékos, kíváncsi, kicsit harapdálos csendesebb és kevésbé bújos cica.

5 hónaposan lett ivartalanítva. Benti cica.


Tudom, hogy az idejekorán elválasztott cicák nem tanulnak meg mindent az anyjuktól, illetve testvéreitől a társas viselkedésről. Eddig ez a néha előtörő, főleg játékkor (bevadul) agresszió kezelhető volt.


2 hónapos koráig sokat foglalkoztam vele, aztán 3 hónapig volt napközben egyedül, mert dolgoztam, aztán,sok hónapig nem találtam munkát és sokat voltam otthon. Valószínűleg megszokta újra, hogy ott vagyok.


Most pár hete újra dolgozom, és azóta vált tarthatatlanná az állapot--> felteszem ez az ok.


Rámtámad minden átmenet nélkül- sokszor én csak készülődöm reggel- gondolom sejti, hogy el fogok menni, de néha este is, játék után.

Ráharap a lábamra (volt hogy a karomra is)- és fogja és iszonyú erővel marja- éles már a foga és kiserken a vérem. Volt hogy le kellett ragtapaszozni, annyira folyt a vérem.


Ilyenkor önkéntelenül is felordítok, mert fáj, és mert meglepett. Rászólok, hogy nem szabad. Ha ordítok vagy, vagy hangos vagyok, vagy esetleg rácsapok kicsit, esetleg lefröcskölöm vízzel csak még agresszívabb lesz. Olvastam is, hogy ezt nem szabad.

Egy időben levendula olajat raktam az orra alá, volt egy kis tégelyünk, azt utálja nagyon fintorog- de az nincs állandóan nálam a lakásban.


Olvastam, hogy meg kell próbálni elterelni a figyelmét, játékkal ilyenkor próbálom, de az első haparást sokszor így sem úszom meg- ez akkor jó, ha pont látom, hogy rájön ez a viselkedés.


Amúgy jól van tartva, játszom vele este is sokat, meg pár percet reggel is, többféle dolgot is játszunk- igazán nem lehet oka panaszra.


Másik cica biztos segítene, de kicsi a lakás, sok a szőr, és persze több pénz és gondoskodás kellene két macsnak...


Nem tudom mitévő legyek. Amúgy nagyon megszerettem a kis gonoszt... :/ :)


Várom kinek mi vált be!


Köszönöm!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook