Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítség - agresszív a macskám...! fórum

Segítség - agresszív a macskám...! (beszélgetős fórum)


1 2 3
48. mikahaka (válaszként erre: 21. - Mermancs)
2017. aug. 4. 13:04

Jól hangzik! Bár a fenti válaszaló kétli, hogy hazsnál-e..meg lehet próbálni, csak nehéz úgy megfogni, hogy engem ne érjen.

Sokat játszunk, tényleg, de ez sokszor nekem is örömet okoz, olyan mint egy kisgyerek :)

47. PöttyösPanka (válaszként erre: 44. - Massalhangzo)
2017. aug. 4. 12:58

Akkor kérlek, nevezd meg a pontos kifejezést erre az együttélési formára.

Amúgy a falka dolog úgy jött fel, hogy a macska lehet, hogy a falkában való helyét próbálja kiharcolni. Oké-oké, nem falka, de attól még a többi része igaz. Ha neked úgy jobban tetszik, akkor az összes eddigi falka szót gondolatban cseréld ki arra tudományosan pontos kifejezésre, ami azt a fajta csoportot írja le, amiben a macskák élnek.

46. bjudit55 (válaszként erre: 27. - 12d083b51b)
2017. aug. 4. 12:51
Na ez a tuti. Nem is tovább spirázni.
45. massalhangzo (válaszként erre: 42. - *HoldViola*)
2017. aug. 4. 12:50
nem biztos, hogy elo tud kapni egy kerteshazat a macska miatt :D en nem tudnek megvalni a macskamtol, csak mert neki kertes kene. akkor probalnek olyan kornyezetet kialakitani otthon, vagy olyan turakat tenni vele, ami eleg ingert ad. biztos ilyesmiket is ki lehet talalni
44. massalhangzo (válaszként erre: 41. - PöttyösPanka)
2017. aug. 4. 12:44
nincs igazad, a macska nem falkaban elo allat, inkabb maganyos ragadozo. az, hogy tobb macska el egy helyen, nem jelenti, hog falkaban elnek. kulonbozo egyuttelesi formak vannak :D
2017. aug. 4. 12:35

Találtam egy érdekes cikket, ahol ír megoldásokat a különböző okokból fakadó agresszió kezelésére, de meg kell állapítani, hogy miért csinálja a cica:

[link]

2017. aug. 4. 12:30

Én is azt gondolom, hogy a verés nem oldaná meg a problémát, azt lehet elérnéd vele, hogy téged ne bántson de nem te vagy a probléma, rajtad csak kitölti a mérgét.. Neki az a baja, ahogy írták előttem is többen, hogy ingerszegény a környezet. Ő nem való lakásba. Van olyan cica ami igen, de ő nem. És attól, hogy elvernek egy ilyen macskát még frusztrált lesz, talán még vadabb is. És ha nem a gazdin akkor a berendezésen fogja kitölteni a mérgét..

Kertesház kell neki, nem hiszem, hogy van jobb megoldás. :-/

41. PöttyösPanka (válaszként erre: 36. - Bözsi néni)
2017. aug. 4. 12:28
De falkában élnek. Vagy nevezd ahogy akarod, de több macska él együtt, egy helyen, és kapcsolat, hierarchia van köztük. Valószínűleg a biológusoknak van erre a fajta falkára külön nevük, de nem hinném, hogy ez itt most fontos, vagy bárkit is érdekelne. Nem csupán barátságosak egymással, hanem egy közösséget alkotnak.
40. Bözsi néni (válaszként erre: 39. - Mézes-Krémes)
2017. aug. 4. 12:23

Hát igen, eltűrni meg nem lehet a sebeket, a harapásokat.


De te találtál megoldást a gondra, nem az állatot kínoztad, hiszen nem tehet róla, hogy ilyen a természete.

39. Mézes-Krémes (válaszként erre: 38. - Bözsi néni)
2017. aug. 4. 12:05

Igen, neki én egy zsákmány voltam. Az én cicámnak volt minden, amit eltudsz képzelni. Mászófa, kaparófa, házikó, mindenféle labda, macskamentás cuccos, ilyen bot is, aminek a végén toll volt, még magától mozgó egér is, amit üldözhet. De egy idő után már rá se hederített egyikre se. Szerintem neki én voltam az élő zsákmány. :D


Amúgy nálam megesett egy idő után, hogy bele is rúgtam, mert olyan szinten sebes volt tőle a lábam, és annyira fájt, hogy lerúgtam magamról. De ez se segített, sőt, kihívást láthatott a dologban. Amúgy az vesse rám az első követ, aki hideg fejjel tudná tűrni hosszú távon azt, hogy egy vérengző kis vadállat tíz körömmel és fogakkal csüng a bokáján...


Amúgy a mai napig rengeteg gyíkot, egeret, madarat fog meg, igazi vadász.

38. Bözsi néni (válaszként erre: 35. - Mézes-Krémes)
2017. aug. 4. 11:57
Egyébként nem az agresszív a jó szó rá, hanem a vadászó ösztöneit éli ki. A labda is azért lenne jó, mert az után rohanhat, elkaphatja, viheti, stb, stb.
37. Bözsi néni (válaszként erre: 35. - Mézes-Krémes)
2017. aug. 4. 11:56
Egyetértek. Ezért is írtam, hogy keressen neki kertes házzal rendelkező gazdit.
36. Bözsi néni (válaszként erre: 28. - PöttyösPanka)
2017. aug. 4. 11:55
Nem él falkában. Az más kérdés, hogy pl. a településeken - főleg városban - elő macskák barátságosak egymással, de nem élnek falkában.
35. Mézes-Krémes (válaszként erre: 33. - Massalhangzo)
2017. aug. 4. 11:44

Az én macskám is többnyire korán reggel volt agresszív, illetve éjszaka... wc-re alig mertem menni, a sötétben lesett rám valami sarokból. :D


Szerintem a baj az lehet, hogy egyszerűen hiába a törődés, meg a sok játék, a lakás akkor is kicsi, nem természetes közeg a macskának, ingerszegény, és a bezártság az agyára megy egyszerűen. Ha pedig ez az ok, akkor sajnos erre nem lesz megoldás. Szenvedés mindenkinek. :(

34. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Mikahaka)
2017. aug. 4. 11:39

Szia!


Nos, nekem az a véleményem, hogy a macska az ilyen szempontból lutri. Van, amelyik való lakásba, és van, amelyik természeténél fogva nem, és megőrül a bezártságtól. Lehet, hogy Ti is így jártatok a cicával.


Az én cicám is pontosan ezt művelte sajnos, amit Te leírtál. :( Hiába követtünk el bármit, a helyzet nem lett jobb, pedig foglalkoztunk vele sokat, illetve ezerféle minőségi játéka is volt, de semmit nem ért a dolog. Egyszerűen ingerszegény volt számára az a környezet, amit a lakás biztosított.

Egy idő után egyébként a lakást is teljesen leamortizálta, a növényeket kikaparta, széjjel rágta, a polcokról napi szinten mindent levert, meg az ablakban ülve bámult kifelé.


Ahol laktam onnan egy szakítás okán mennem kellett, végül a macska átkerült apukámhoz. Ott a lakásban szintén folytatta agresszív viselkedést, hatalmas balhék voltak kettőjük között, tudnék mesélni. :D Az agresszión az ivartalanítás se segített, pedig minden időben történt.


Aztán szépen lassan pórázzal kiszoktattuk őt az udvarra. És merem állítani, hogy ez a legjobb dolog volt, ami őt érhette az életében. Meg minket is.... :D Amikor akar kint van, bentre csak akkor jár, amikor neki arra kedve van. Ez télen éjszakát nyáron nappalt jelent. Többnyire aludni jön. De a berendezést nem teszi már tönkre, és velünk szembe is egy bújós cicc lett. Megvan még mindig a maga természete, igazi vadász, igazi kalandor, de az energiákat már kint éli ki, és nem bent a bútorokon meg rajtunk. Ő más, mint a többiek, őt a mai napig nem lehet csak úgy felvenni, vagy bárkinek megérinteni. De mi így szeretjük és fogadjuk el, igazi egyéniség! :)

33. massalhangzo (válaszként erre: 26. - Bjudit55)
2017. aug. 4. 11:37

de az ember nem macska, szerintem nem jo bantani, mert konnyen csak azt veszi le, hogy az agresszivitas a megfelelo kommunikacio. irta is a forumindito, probalkozott ezzel, vizzel frocskolessel is, de csak meg agresszivebb lett tole a cicus


nekem az jott le az irasabol, a macska akkor kezdi el ot karmolni, "buntetni", mikor latja, hogy keszul indulni el otthonrol, es otthagyni ot. nem ugy alapbol agressziv es mindig mindenkit bant. celszerubb lenne erre a problemara fokuszalni, hogy a macs ne akadjon ki, ha o elmegy otthonrol. olyan ez, mint kutyaknak, hogy ha nincs otthon a gazdi, akkor ugat vagy szetszed mindent. ezek is kezelheto dolgok, de nem veressel

2017. aug. 4. 11:36
31. Bözsi néni (válaszként erre: 28. - PöttyösPanka)
2017. aug. 4. 11:34

Mondjuk tanácsot kérnék állatorvostól vagy írnék macskás weboldalon, ahol szakemberek válaszolnak, ha agresszív lenne a macskám.


Esetleg keresnék neki kertes házas gazdit... és az tuti megoldaná a problémát.

30. Bözsi néni (válaszként erre: 26. - Bjudit55)
2017. aug. 4. 11:32
Ó, hát te aztán nagyon tudod, hogy én mit csináltam a gyerekemmel. És még véletlenül sem vagy előítéletes...
2017. aug. 4. 11:30
Anyukám macskája is rendkívül agresszív. Kiskora óta akkor támad rá bárkire, amikor kedve tartja. Lesből ráugrik az áldozatára, belemar a lábába, de mire az ember viszonozná a kedvességét, már ott sincs. Esélytelen elkapni.
28. PöttyösPanka (válaszként erre: 14. - Bözsi néni)
2017. aug. 4. 11:26

A macska nem falkában vadászik, de igenis falkában él. A gazdátlan cicák falkába tömörülnek, együtt élnek. Amelyik állát csoportban él, annál van hierarchia, még akkor is, ha kifejezetten úgynevezett falkavezér nincs is.


Azt már tudjuk, hogy te hogyan nem fegyelmeznéd ezt a cicát. Azt is megosztanád velünk, hogy te hogyan csinálnád?

27. 12d083b51b (válaszként erre: 26. - Bjudit55)
2017. aug. 4. 11:16
Nagyon igaz! Neked kell megtanulnod macskául, a macskád nem fog megtanulni magyarul! :)))
26. bjudit55 (válaszként erre: 20. - Mikahaka)
2017. aug. 4. 11:14

ne legyen bűntodatod véletlenül se, csak mert Bözsi néninek más a véleménye. Szögezzük le, érdemben nem segített csak megszégyeníteni akar. valószínű a gyerekét is megszégyenítette ha szerinte rosszat csinált.


Más:

A macskát a macskára jellemző viselkedéssel lehet szabályozni, mert azt érti. Hiába is magyaráznád meg neki mint egy embergyereknek hogy mit szabad és mit nem. Ez macska. A macskák egymás között marakodással döntik el hogy ki az erősebb. Amint ez kiderül, a gyengébb nem támadja az erősebbet, mert ösztönösen tudja mi lesz a vége. tehát bátran tanítsd móresre a cicádat macska módon.! Éreztesd vele hogy büntetlenül nem támadhat rád. Hidd el, hamar megtanulja.

25. kokuszoscsoki (válaszként erre: 21. - Mermancs)
2017. aug. 4. 10:49
Ezt a lefogós módszert én is ismerem, a csodálatos kutyadoki műsorában láttam! Mi kipróbáltuk párom agresszív kutyájával. Semmit nem használt, haláláig ugyanolyan agresszív volt mindenkivel.
2017. aug. 4. 10:48
Apósom a tacskónkkal csinált, hogy a nyakán a vastag bőrét fogta meg, felemelte, és alaposan elfenekelte, ott, ahol a medence csontja van, hogy belső szerveket ne érjen a tenyerével. Persze jó távol tartotta magától, hogy bele ne marjon, vagy harapjon... attól kezdve tudta, hol a helye a családban! Soha többé nem bántottuk, elég volt csak rászólni! :))
23. mikahaka (válaszként erre: 9. - Bözsi néni)
2017. aug. 4. 10:47

Van neki sokféle :)

Sokáig a sima aluminium fólia golyókkal is elvolt, kergette focizott, berakta a cipőmbe, kiszedte kommendózott vele. Plusselefánt amit gyűr, meg azt is viszi ide oda. Egérkék, azokkal van hogy bújocskázunk is. Kis lézerfényes mutogató: "piros pont" azt kergeti,cipőfűző....stb

Még a parafa kaparófelületre is rászokott lassan, meg bizonyos bútorszövetet, ami dúrva és sötét hagyom neki, mert nem látszik rajta a kaparás...

22. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Mikahaka)
2017. aug. 4. 10:46

anyam, nehogy bantsd, hulyeseg, amit irtak. egy allatnal nem azert lesz az ember fonok, falkavezer, mert megveri. az csak felelmet valt ki, es az nem ugyanaz. attol meg barmikor megtamadhatja kutya, macska is az embert, akitol fel


szerintem allits fel egy napirendet, amit megszokhat a cica, es akkor nem fog bevadulni. reggel mielott elkezdenel keszulodni, simogasd, jatsszal vele, esetleg vond be a keszulodesbe, uljon ott a furdoben sminkeles kozben vagy hasonlo, egyetek egyutt. ha hazaersz, akkor is legyen egy kis kozos ido, szokja meg, mikor mit csinaltok egyutt es te kulon

2017. aug. 4. 10:46

Ne rúgj bele, nem jó ötlet, főleg ha a hasát éred!

Mutasd meg, hogy te vagy a főnök! Ha következő alkalommal beléd harap, azonnal fogd meg, de úgy, hogy ne tudjon szabadulni, se közben megharapni. Esetleg egyik kezeddel leszorítod és a másik kezeddel meg a fejét megfogod és elkezdesz vele kiabálni, de emeld fel a hangod, hogy tényleg érezze, haragszol rá, mert fáj és ilyet nem csinálhat! Közben próbálj végig a szemébe nézni (tarsd a fejét a irányodba, hogy neki is lehessen belenézni a szemedbe. Majd mikor elpillant és lesüti a szemét, akkor csapj rá a popójára ,tartsd még pár másodpercig és engedd el. Közben végig magyarázd neki, mit csinált, ez a következménye stb.... Hogy hallja a hangodon a felháborodást.

Próbálj vele miután hazaérsz és este sokat játszani, viszont reggel már ne, amíg ez a gond van.

Vannak játékok otthon, amivel egyedül is el tud játszani?

Kitartást és írj, hogy alakul :)

2017. aug. 4. 10:44

valahol a kettő között lehet az iagzság.

Én nekem is fáj őt bántani, de ha nem hat semmi más egy próbát megér, a "legyőzés is". Ha lenne módszer, hogy ne fájjon neki, én azt támogatnám, de nem tudom van-e.

Tudom, hoyg szeret, meg hallgat rám amúgy a Kormi, mert lehet hívni a nevén, követ ha új helyen vagyunk...


De az nem állapot, hogy komoly sebeket okozzon nekem, szándékosan.

Értem, hogy traumatizálja hogy kevesebbet vagyok otthon, de hát az ő kajájáért is keresem a pénzt :/

19. 12d083b51b (válaszként erre: 14. - Bözsi néni)
2017. aug. 4. 10:38

Nem kell mindent szó szerint érteni. Ennyire hülye azért én sem vagyok! Ez esetben a falkavezér szó = ki a főnök. A macskának is meg kell tanulnia!

Tisztában vagyok azzal, hogy a macska nem falkában él, de attól még meg kell tanítani a rendre, hogy ki a főnök kettőjük között.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook