Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítség, a férjem külföldön akar dolgozni! fórum

Segítség, a férjem külföldön akar dolgozni! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
119. 07c4794583 (válaszként erre: 118. - 274c9996b8)
2010. febr. 12. 12:26
csak azt mondom, ami itt van. a magyar ismeroseim tobbsege itt logisztikus, informatikus vagy biomedikal kutatolaborban dolgozik es mindenki jol keres. 30 korul van mindenki. de szerintem sok mulik azon, miyen korokben forog az ember, hiszen tuti itt is van egy rakas magyar prostitualt (sot olvastam konkretan a hirekben, hogy rengetegen vannak), meg epitoipari munkas meg bebiszitter, csak en nem ismerem oket. de nem is altalanositok...
118. 274c9996b8 (válaszként erre: 117. - 07c4794583)
2010. febr. 12. 12:10
37-eve elek kint , kb tudom hogy mi a helyzet mukaugyekben es mi az amit kaphat kint egy kulföldi ! Persze van kivetel de , az nagyon ritka :)
117. 07c4794583 (válaszként erre: 116. - 274c9996b8)
2010. febr. 12. 11:50

Ez nem igaz, én informatikusként dolgozom Svájcban, és még csak le se diplomáztam (jó, azért 5 évet jártam az ELTÉ-re.. de papíron nincs diplomám).

Van olyan munkatársam (svájci), akinél többet keresek.


bancsa: a következő módon lehet teljes önvédelemmel csinálni ezt:

1. emailben, faxon ELŐRE megkapott szerződést áttanulmányozni, átbeszélni, csakis ennek alapján kimenni.

2. ha az aláírás pillanatában valami nem úgy van a szerződésben, mint amit ti kértetek, 2 nap gondolkodási időt kérni és NEM azonnal aláírni

(ehhez tartozik, hogy aláíráskor is ától cettig végig kell olvasni a szerződést, hacsak nem azt a papírt írják alá, ami nálad volt. ezt akkor is meg kell csinálni ha sürgetnek vagy kínos!)

3. zsebben meg kell lenni a repülőjegy összegének ha bármi van, és igenis tudni kell a hazamenetel mellett dönteni, ha valami nem stimmel!

magyarul meg kell kockáztatni a kiút összegét, ha biztonságban akartok lenni. csak azért kint maradni, hogy ne veszítsétek el a repülőjegy árát, pedig nem kerek a dolog, végzetes követelményekkel járhat.

116. 274c9996b8 (válaszként erre: 92. - Bancsa1981)
2010. febr. 12. 11:22

Mas nö nagyon örulne ha , ilyen ferje lenne :)

Takaritas,mosogatas,nehez gyari munkak tenyleg nem követelnek nyelvtudast , es hat 1-2-evre nem is erdemes megtanulni 1-nyelvet !

Egyebkent diplomaval es nyelvtudassal sem kap a keleteuropai masfalyta munkat !

En biza lökdösnem elöre a ferjemet hogy , menjen csak :) A penz nem boldogit , de nagyon idegesitö ha keves van belöle !

115. benvik (válaszként erre: 113. - Bancsa1981)
2010. febr. 12. 11:15
Biztos állást kockáztatni a mai világban a bizonytalanért? Csak úgy mennék bele, ha előre küldik a munkaszerződést, le van írva, hogy mit fizetnek, mennyi a fizetés stb. Nálunk úgy lett volna, hogy küldik az oda vissza repjegyet, hogy a szerződést megbeszéljék, ha nem tetszik, akkor így jártak, ugrott egy repjegyük. A barátnőm is úgy járt pont Angliában, hogy ígértek neki munkát, megvette a repülőjegyet, és kint derült ki, hogy kamu az egész. Az anyja küldött pénzt itthonról, amíg nem talált valami mást.
114. bancsa1981 (válaszként erre: 112. - Benvik)
2010. febr. 12. 10:35
Na igen, ez a hirtelen felindulásból elkövetett lelkesedés...Tipikus kos a párom, mindenbe belevetné magát, mielőtt átgondolná a dolgot. Miután hazajött este, felhívta a haverját, aztán átbeszéltük a dolgot. Egyből más lett a leányzó fekvése....
113. bancsa1981 (válaszként erre: 111. - Kuszkusz)
2010. febr. 12. 10:33

Sajnálom, hogy ez történt veletek...

A férjem is elgondolkodott, érdemes-e kockáztatni. Nem babra megy a játék, családja van,akit el kell tartani, biztos állása, még ha nem is hoz haza százezreket...

112. benvik (válaszként erre: 110. - Bancsa1981)
2010. febr. 12. 10:24
Ezt nevezik kamunak:-( Ha megnézitek, mennyi a repülőjegy, mennyi ott egy db buszjegy, egy kaja, rájön az ember, hogy még megélni is alig lehet ennyi pénzből:-( Itthon ez nagyon jól hangzik, de kint nem sok:-(
2010. febr. 12. 10:24
Az én férjem is dolgozott külföldön.Úgy tudtuk be van jelentve.......Egy darabig szépen megkapta afizetését.Később már mindig húzták,majd az utolsó két hónapot ki sem fizették!Fel akarták jelenteni,és ekkor derült ki,hogy ez fekete munka volt!Nagyon vigyázni kell!,-de hogyan?
110. bancsa1981 (válaszként erre: 109. - Ff36256613)
2010. febr. 12. 10:19

Mi is emiatt tartjuk gyanúsnak. Meg a "barát" összevissza beszélt tegnap:

1, havonta hazajárnak, de ő nem, mert nem éri meg...

2, félretesznek havi 3-400 ezret, majd mégsem, ennyit keresnek, biztos mi értettük félre

3, nem tudja mennyi a lakbér, mert azt automatice levonják.

Szóval nem igazán világos a helyzet...

109. ff36256613 (válaszként erre: 107. - Bancsa1981)
2010. febr. 12. 10:08

Szia!

Júj, erre nagyon kéne pedig figyelni... Egy közeli ismerősöm járt pórul nem is régen:( Ők Ausztriába melóztak (építőipar) és több, mint 1 év után derült ki, hogy gondok vannak, a munkavállalóival, és a bejelentéssel.

108. benvik (válaszként erre: 107. - Bancsa1981)
2010. febr. 12. 10:04
Az nagy bátorság lenne ott.
107. bancsa1981 (válaszként erre: 102. - Benvik)
2010. febr. 12. 09:19
Igen, valóban ennyit lehet keresni 1000-1200 fontot, az óráitól függően. Viszont nekem nagyon bűzlik ez az egész, a srác nem nagyon tudott válaszolni a konkrét kérdésekre a munkavállalással kapcsolatban. zsebből fizetnek, és hetente kapják a fizut. Tartunk attól, hogy fekete munka.
106. 2c2de63135 (válaszként erre: 91. - Bancsa1981)
2010. febr. 11. 21:16
bocs, ezt nem láttam, mármint, hogy ilyen körülmények között lakna. az már semmiképp nem férne bele a kinti költségvetésbe, hogy egy kis albérletben lakjatok(de maradna annyi, hogy félretudjatok tenni, megérje kint élni, de mégis együtt a család).
105. 2c2de63135 (válaszként erre: 71. - Bancsa1981)
2010. febr. 11. 21:13

ha jól olvastam Anglia lenne az uticél, és még beszélsz is valamennyire angolul? akkor mi a kérdés? Az elején azt írtad, hogy csak 1-2 évről lenne szó! Azt úgy is felfogahatnád, hogy te egy óriásit nyaralsz...mire berendezkedsz, kiismered magad a környéken stb már el is telt fél év, és ott is élnek magyarok, simán összejárhatnál velük, máris lenne kihez szólnod, sőt szerintem "sorstársakat" is találnál.

én tuti nem hagynám ki, sőt többre mennék, mint 1-2 év, kb 5év(mondjuk én visszajönnék mindenképp), a gyereked meg anyanyelvi szinten tud majd angolul, hatalmas előnyre fog szert tenni...

én egy percig sem gondolkodnék, már holnap csomagolnék....

104. tündér74 (válaszként erre: 92. - Bancsa1981)
2010. febr. 11. 19:19
Ebben az esetben megértelek, ha nem szeretnéd, hogy kimenjen a férjed. Mi rá voltunk szorulva, így kénytelen volt kimenni.
103. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 102. - Benvik)
2010. febr. 11. 17:49
ép ezért irtam az előzőt,körbe kell járni a férjem sok éve dolgozik külföldön,Belgiumban és Hollandiában volt alkalmazott,vállalkozó is ,volt hogy álltak minden ktget,most ép semmit mindent ők fizetnek....szóval nagyon nem mindegy!!
102. benvik (válaszként erre: 98. - Bancsa1981)
2010. febr. 11. 17:39
Takarítással? Kizárt. Mosogatni van kint egy ismerősöm, szintén munkásszállón, és 1 év alatt annyi pénzt tudott csak összeszedni, hogy 300ezerért vett egy autót. Na meg a repülőjegy sem ingyen van, hogy havonta haza tudjon jönni. Ennek jobban utána kell járni szerintem, nehogy itthone feladja a munkáját, és egy nagy átverés legyen. Nem ő lenne az első:-( Főleg, ha még a nyelvet sem beszéli.
101. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 99. - 07c4794583)
2010. febr. 11. 17:37

nem mindegy pl ki fizeti szállást kaját ruhát utiktget,utóbbit ki és hazautazásnál is értem nem csak a kinttartózkodás alatt.alkalmazottként vagy vállalkozóként alkalmazzák e?hol van bejelentve kint vagy itthon,hol adózik?tiszta pénz amit kap vagy majd még évközben évvégén adóznia kell belőle?


szóval ez a megéri e dolog is érdemel sok utánanézést!!

100. vkj77
2010. febr. 11. 17:34
Szia!Az én férjem kamionozik.Tudom,hogy nem ugyanaz.De pl.májustól szeptemberig össz.5 napot volt 3 részletben.Ami a legrosszabb volt,hogy anyagilag egyáltalán nem érte meg.Sajnos én még nem találtam állást,viszont a hitelek itt vannak.Szóval,nincs más megoldás.Sajnos itt Mo.-on jutottunk odáig,hogy így is egyik napról élünk a másikra.Könnyebb lenne,ha legalább nem kellene azt néznem,hogy mit vehetek,mit nem.De ez nem mostanában lesz.Tehát rá vagyunk jelenleg kényszerülve erre.Viszont,amint lesz munkám,abba fogja hagyni,mert így gyerekekkel nem igazán jó.Főleg arra válaszolni,hogy mikor jön haza?És,hát azok a pillanatok sem kellemesek,amikor elmegy.A család miatt egyszer már abba hagyta,de nem kapott munkát,így ismét ezt kell csinálnia.Én úgy gondolom,hogy 1-2 évre célokkal lehet vállalni.De pl. nekünk meg van lakás,autó.Én nem akarok nagy lábon élni,csak ki tudjam fizetni amit kell.Ezt nektek kell megbeszélni.Lett volna nekünk is jobb,több pénzért,és persze hosszabb kint létért,de nem minden a pénz...
99. 07c4794583 (válaszként erre: 98. - Bancsa1981)
2010. febr. 11. 17:29

letenni? mármint annyi maradna a szállás, kaja ruha után a zsebében? kb 1-1200 font?

nekem kicsit soknak tűnik elsőre, de annyira nem ismerem a kinti fizetéseket, de egy képzett informatikus szerintem olyann havi 3-4000 fontot keres és abból adózik. (azt viszont nem tudom, mennyi, és lehet, a férjedet nem is érinti).

magyar viszonylatban viszont a + 300/400 e az igen sok.

98. bancsa1981 (válaszként erre: 96. - 07c4794583)
2010. febr. 11. 17:17

Ez a munka akkor éri meg, ha egyedül van kint. havonta (az elmondottak alapján) 3-400 ezret le tud tenni, ami nagyon jó. A feltételekről még semmit nem tudok, még ennyire nem ástuk bele magunkat a témába.

Ha hazajön este, akkor részletesen elmesél mindent, telefonon nem akart sokáig beszélni.

97. 07c4794583 (válaszként erre: 93. - Napra_forgó)
2010. febr. 11. 17:16
na így a 90. hozzászólás környékére ki is derült, hogy ennek teljesen prózai akadályai vannak...
96. 07c4794583 (válaszként erre: 91. - Bancsa1981)
2010. febr. 11. 17:12

aú, munkásszálló.. hát ez azért így már más.. felnőtt férfiként egy saját szoba nélkül.. hát nem tudom.. itthon legalább van egy otthona.


így már értem, miért nem tudtok utánamenni, takarítói fizetésből kauciót, albérletet nagyon nehéz találni. egyébként a kajálás megoldott? kiszámoltátok már, mennyi marad havonta?

egyébként határozott idejű szerződése lenne? vagy ettől a barátjától függne végig?

95. benvik (válaszként erre: 93. - Napra_forgó)
2010. febr. 11. 17:12
Amgliában lakást bérelni, és eltartani a családot nem olcsó játék. Úgy már gondolom nem érné meg annyira, mint több emberrel munkásszállón, pénzt félretenni.
2010. febr. 11. 17:11

Nehéz kérdés....az hogy miért nem mentek ki utánna,nem biztos hogy olyan egyszerű dolog...sok helyen munkásnak főleg a főnök által könnyebb szállást találni,de családnak,többnyire kaukciót kell letenni ami nem kevés....talán menet közben,nem azonnal együtt menve csak majd utána ha leteszi kint az alapokat....viszont ha csak egy picigyerek van én mennék ahogy lehetséges!!

Az hogy 1-2 évre megy "csak " ki...ja mindenki annyira megy és nagyon nagyon sokan sokáig maradnak nem könnyű leállni róla ,aki dolgozott már kint vagy a férje,talán érti miről beszélek...

Az a dolog hogy nem sokat van a gyerekkel,nem látja stb...ha itthon güzül látástól vakulásig sem biztos hogy minőségi időt tudtok együtt tölteni,lehet akkor megy el mikor a gyerek még alszik és már alszik mire hazajön hogy tudjon boldogulni a család....akkor már jobb ha mikor itthon van nyugodtan pár napot együtt tud lenni igazán a család,egymásra figyelve...

Itthon egyedül maradva a gyerekkel nem könnyű de ha van körülötted család sokat segithetnek,van net manapság msms skype stb....régebben heti egy telefon is luxus volt a kint dolgozók és az itthon maradt család között,mégis túlélték és túlélte sok kapcsolat is...tény hogy több a szétmenés egy távol élő párnál de nem feltétlenül a megcsalás miatt inkább megszokják idővel külön és nehéz a rövid együtt töltött idő alatt összecsiszolódni megint....

Szóval nem egyszerü kérdés és sok oldala van...én azt mondanám menjen,melózzon rajta hogy utánna tudjatok menni,max a gyerek megtanul egy másik nyelvet is és ti is,pár év mulva meg haza lehet jönni ha ugy gondoljátok.

93. Napra_forgó (válaszként erre: 91. - Bancsa1981)
2010. febr. 11. 17:10

És Neked meg sem fordult a fejedben, hogy együtt menjetek?

Még így sem, hogy többen azt írtuk, az a legjobb megoldás?

92. bancsa1981 (válaszként erre: 90. - 274c9996b8)
2010. febr. 11. 17:08
A probléma az, hogy nem akarok egyedül gyereket nevelni. Nem magamnak szültem a lányomat, hanem kettőnknek. Máskülönben láttam én már karón varjút, az 1-2 évből könnyen lehet több is. Nem nyomorgunk, tehát az igazi rászorultság nem áll fenn. Én nem szeretném ha kimenne a férjem, ennyi.
91. bancsa1981 (válaszként erre: 89. - 07c4794583)
2010. febr. 11. 17:02

Takarításról van szó, főleg éjszakai műszakban. Mivel magyar barátja intézi/intézné a helyet, magyarokkal lakna együtt. Egy munkásszállóról van szó, ahol kollégiumi körülmények közt élnek.

Az, hogy mi is menjünk, fel sem merült. A magány volt a fő érv, amiért ő nem menne szívesen. Ha emlékszel az első mondataimra, ott arról beszéltem, hogy ő megy egyedül 1-2 évre. Az, hogy mi is menjünk utána, a hozzászólók javaslata volt.

90. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Bancsa1981)
2010. febr. 11. 16:59

Nem latom a problemat ? !

1-2-evröl van szo , aztan haza is megy havonta !

Ha van egy ilyen lehetöseg el kell fogadni , plane ha ra is van szorulva az ember !

Van több hivatas,munkakör ahol egy eleten at ingaznak es több honapig nem latjak egymast a csaladtagok !

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook