Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Segítene egy picit, aki sportol vagy fogyókúrázik esetleg az egészséges életmód híve? fórum

Segítene egy picit, aki sportol vagy fogyókúrázik esetleg az egészséges életmód híve? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. febr. 10. 01:15

Hú, örülök, mert sokan sokat írtatok.

Válaszolva a kérdésekre:

Rendszeresen futok, szinte naponta. 2 km-el kezdtem, most 4 km a távom. Dvd torna olyan hetente 3 alkalom.

Nem sárgarépa konzervről beszéltem. Fújj. Mindig friss zöldséget eszem, magam főzöm meg. Sárgarépa, burgonya, borsó.

Egyedül a konzerves kukoricát eszem bolti formában.

Valamint a gyümölcskonzerveket, de nagyon ritkán.


Ami nálam a fő gond, hogy rengeteg kenyeret, főtt tésztát eszem. Mivel ezek a kedvenceim. Sajnos el kell búcsúznom. Vagy a nyamik, vagy a csinos alak, utóbbi mellett döntöttem.

34. e3cb7b027d (válaszként erre: 5. - Genlips)
2010. febr. 10. 01:08
Így van !!!
2010. febr. 10. 01:08

oké

jóéjt

2010. febr. 10. 01:06
Bocsi, én megyek aludni... Jó éjt!
2010. febr. 10. 00:59

megmondom őszíntén, hogy nagyon nehéz nekem ez a diéta


olyan éhes voltam, hogy most megettem egy zsömlét

nem bírtam tovább

2010. febr. 10. 00:57
1 kg alma 300 kal.
29. 3b816157ed (válaszként erre: 27. - Sylvia81)
2010. febr. 10. 00:56

igen igen

ezt szeretem

28. 3b816157ed (válaszként erre: 26. - Sylvia81)
2010. febr. 10. 00:55

na igen általában nem


nekem most a gyümi is tilos szinte

ha a kalóriába belefér amit ő kiszámol magának akkor lehet

2010. febr. 10. 00:55

Alma


Az alma fogyasztásának a kínai gyógyászat szerint hűsítő hatása van, így a gyulladással járó megbetegedések kiváló ellenszere, emellett pedig elsőrangú eszköz a salaktalanítás terén.


Lényeges mértékben javítja az emésztést, amit főként a benne lévő alma- és borkősavnak köszönhet, ezek a vegyületek ugyanis gátolják az emésztőrendszerben zajló erjedést és a kórokozó baktériumok tevékenységét.


Rostokat, többek között pektint is tartalmaz, mely eltávolítja a koleszterint, valamint salaktalanítja szervezetedet - többek között megszabadít az olyan mérgező fémektől, mint az ólom és a higany, valamint a különféle káros sugárzások melléktermékeit is semlegesíti.


Az alma és az almalé egyformán tisztít, jótékonyan hat a májra és az epehólyagra, valamint megpuhítja az epekövet. Hogy mindezen jótékony hatásokat megfelelő mértékben kiaknázhasd, és immunrendszeredet is megerősítsd, fogyassz el mindennap legalább egy-két almát.

2010. febr. 10. 00:54
Tudja fene, ha drasztikusban nyomod, akkor tényleg nem kéne... Bár reggel - akár csak 2-3-4 naponta - szigorúan 1 darab csak nem lehet olyan sok...
2010. febr. 10. 00:51

de a banánt én is enném szívesebben mint a salit

de nem lehet:(

24. 3b816157ed (válaszként erre: 23. - Sylvia81)
2010. febr. 10. 00:48

igen

ezeket a saláta is megteszi

hisz cellulóz

túl magas a kalória tartalma

1 kg banánban 1000 kal. van

23. Sylvia81 (válaszként erre: 17. - 3b816157ed)
2010. febr. 10. 00:44

Én viszont ezt olvastam a banánról:

Az édes és tápláló banán síkosítja a beleket, minek köszönhetően serkenti az emésztést, valamint gyógyítja a székrekedést és a fekélyt. A banán továbbá méregteleníti a szervezetet, a kínai gyógyászat szempontjából hideg természete és magas cukortartalma miatt pedig a különféle függőségek kezelésében is szerepet játszhat. Ez a fogyókúra szempontjából is lényeges lehet, ugyanis a cukor utáni sóvárgást is enyhíti. Mivel káliumban nagyon gazdag, természetes vízhajtó hatással rendelkezik, ami miatt magas vérnyomás ellen is használják.

Rendkívül könnyen emészthető, ezért kiváló táplálék akkor is, ha enyhébb emésztési rendellenességekkel küzdesz. Fogyaszthatod nyersen is, zsírszegény, élőflórás, natúr joghurt hozzáadásával készíthetsz belőle turmixot, de a felszeletelt banánt sűrű levesnek is megfőzheted. Ha azonban a legegyszerűbb emésztésjavító, salaktalanító módszert választanád, fogyassz el mindennap két egész banánt üres gyomorra.

22. 3b816157ed (válaszként erre: 20. - Genlips)
2010. febr. 10. 00:40
ez igaz
2010. febr. 10. 00:40
én is most készülök venni olyan fekete kenyeret
2010. febr. 10. 00:40
nem drága a telj.kiőrlésű kenyér, ha otthon sütöd magadnak, ráadásul meg van az az előnye, hogy tudod, mi kerül bele... :O
19. Sylvia81 (válaszként erre: 16. - Genlips)
2010. febr. 10. 00:39
De abba lehet tenni gyümölcsöt dögivel!!! :P
18. MMMaya (válaszként erre: 14. - Sylvia81)
2010. febr. 10. 00:36
Valami hasonlót ettem én is, annak napkenyér a neve, de valami isteni, az a baj, hogy eteti magát :D
17. 3b816157ed (válaszként erre: 7. - 8264513f31)
2010. febr. 10. 00:35

ehetsz kenyerete

csak a fehér kenyeret kerüld nagy ívba

a sima tészta helyett egyél teljeskiőrlésűt

én durumot eszem helyette, de valszeg ez nem jó


futottál valaha?

de úgy rendszereseN

én táncoltam, de versenyszerűen és abba hagytam

aztán meghíztam és elkezdtema futást

hát nem bírtam

a bokám feladta pár hónap után

szerintem az egyik láb és fenékformáló a biciklizés

én ma 15 km-rt bicikliztem kint a városba

ne egyél cukrosat

a gyümikből is kerüld a babnánt pl

inkább az alma

mindig reggelizz

és este ne egyél semmit ha lehet

napi 5x ehetsz, de KICSI ADAGOKAT

a Béres dvd jó

nekem is van

kerüld a krumplit a kukorícát a rizst

esetleg egy kis barbarizst fogyaszthatsz

16. genlips (válaszként erre: 6. - 8264513f31)
2010. febr. 10. 00:35

nem probléma a kenyér, péksüti, ha telj. kiőrlésű.

ezekből lehet enni, pukkadásig

nézd meg, hogy a sárgarépa konzervben van-e cukor...

gyüm.joghurtot én alapból nem eszek, mert ha azok csak hírnévből ismernék a címkén szereplő gyümölcsöt, én már boldog lennék. nekem marad a natúr joghurt.

15. Sylvia81 (válaszként erre: 13. - MMMaya)
2010. febr. 10. 00:34
Tényleg nem tudom, most jönnek vendégségbe, azért mesélt róla. Holnap, azaz ma van a fehérjementes napjuk, még jó, hogy napközben mindig elfelejtettem kivenni a csirkecombot a fagyóból... :DDD
14. Sylvia81 (válaszként erre: 12. - Sylvia81)
2010. febr. 10. 00:33

Na, megvan, Kata75 társunk naplójában találtam róla képet, talán így nem reklám... ;)

[link]

178. bejegyzés.

13. MMMaya (válaszként erre: 9. - Sylvia81)
2010. febr. 10. 00:30
Gondolom a 90 naposra gondolsz :)
12. Sylvia81 (válaszként erre: 7. - 8264513f31)
2010. febr. 10. 00:30
Van valami spec kenyér, de fejből meg nem mondom, milyen. Csak sajna mocsok drága... Nagyon tömény, gyakrolatilag fekete, magvas, és 250 grammos kiszerelésben van, zacskózva.
11. MMMaya (válaszként erre: 7. - 8264513f31)
2010. febr. 10. 00:30

Teljes kiőrlésű kenyeret ehetsz szerintem.

De, ha ezt sem akarod, akkor ott van az abonett, korpovit keksz is.

10. Sylvia81 (válaszként erre: 6. - 8264513f31)
2010. febr. 10. 00:28

Az édesítővel is vigyázni kell!!!

Ugyan nem cukor, de sokszor pont annyi a kalória benne, mint a kristálycukorban!

9. Sylvia81 (válaszként erre: 5. - Genlips)
2010. febr. 10. 00:27

Az "üres gyomor"-érzésnek az a magyarázata, hogy a "normál" étkezés miatt nehéznek érzed a gyomrod, és tévesen ezt érzékeled teltségérzetnek. Pedig ez nem ugyanaz!!!

A finomított élelmiszerek elhagyása tényleg sokat segített, bár néha nehezen megoldható...

Mikor fogyóztam, én is kerültem a kenyérféléket. Amit csak lehetett, salátával ettem, esetleg puffasztott búzával vagy rízzsel. Aztán hogy ez mennyire hatásos így, az kérdés, mert ugyan nekem bevált, de ezt a fogyi-módszert magamon tapasztaltam ki...


Unokatesómék most valami olyasmivel fogyóznak, hogy adott napon bizonyos élelmiszerfajtákat nem esznek. Holnap pl. nem ehetnek húst és tejtermékeket, holnapután pedig csak gyümölcsöt szabad enni. DE! A párja fizikai munkát végez, és őt se vágja haza a gyümölcsnap!

Ha valaki ismeri ezt alaposabban, írja meg, hasznos lehet valakinek.

2010. febr. 10. 00:27

Még egy kérdés:

Van Béres dvd-m. Az megfelel a fenék és comb formálására, ha hetente 3-szor alkalmazom a futás mellé?

Extra farizom gyakorlat is van benne, mindig azt is megcsinálom.

2010. febr. 10. 00:24

Összességében a futás, mint erős sport jó lesz. Mindezt akkor az étkezéssel kell kiegészítenem és sikeres lehetek?


Mit ehetnék pl: kenyér helyett, főt tészta helyett?

A szalámit ezentúl csirkesonkára cserélem, mivel suliba járok, ennem kell napközben. De mibe tegyem, ha nem eszek kenyeret?

2010. febr. 10. 00:21

Köszönöm.

Genlips!

Itt szoktam elvérezni. Sok csikemellt ettem pl: főtt sárgarépával, de 2-3 óránként állandóan éhes voltam, így visszatértem a marhaságaimhoz. Lásd: tészta, kenyér


Cukrot nem szoktam enni. Rég nem használom. Ha esetleg gyümölcsös joghurtot eszem, abban van, de magamtól soha nem fogyasztok.

Édesítőt használok. Folyadékként alapból rengeteget iszom, sok teát, persze édesítővel, olyan napi 2 litert.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook