Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sasszem lézeres szemműtét fórum

Sasszem lézeres szemműtét (beszélgetős fórum)


20. delbuk
2022. jan. 19. 08:13

Kontaktlencset siman hordhatsz, azert szoktak a szemuveget mondani eloszor, hogy szokja az agy, illetve, mert lencseben altalaban picit mas dioptria kell.

A mutet sok dologtol fugg, beleertve az eletkort is, de friss szemuvegeskent valoszinuleg nem vallalnak be, mert legalabb egy evig nem romolhat a szem elotte. (30 evig voltam szemuveges, kozben 20+ evig lencses, es ket honapja csinaltattam meg a mutetet.)

19. forrest2010 (válaszként erre: 14. - NomNom)
2022. jan. 18. 16:46
... van 3 hely ahova leteszem a szemüveget :) :) eddig még nem sokszor kerestem , csak ha 4. helyre raktam le , nagyon ritkán :) :)
18. bozsu55 (válaszként erre: 17. - Bozsu55)
2022. jan. 18. 16:27
...olykor szemüveg nélkül,hogy soha nem volt olyan hogy nem kereste a szemüvegét.
17. bozsu55 (válaszként erre: 14. - NomNom)
2022. jan. 18. 16:25

Csak hason alszom...

Flexibilis a szemüveg szára,soha sehol nem nyomott.



Jajj csak azt ne mond,aki egyébként megvan

16. bozsu55 (válaszként erre: 10. - Imisz)
2022. jan. 18. 16:23

Én olyat tudok a környezetemben akinek 14 dioptriás volt a lencséje, sztk-ra korrigálták neki úgy hogy 1,5 dioptriára lenne szüksége,de ő nem csináltat szemüveget,neki ez így megfelel.

Fel sem fogja milyen dolog jól látni.Egyébként asztalos,és jó munkája van.Anno láttam kb ötször mért,nagyon közelről látta jól a mérőszallagot.

15. NomNom (válaszként erre: 11. - Forrest2010)
2022. jan. 18. 16:22
Ne is mondd főleg most maszkkal a fejemen, sosem látok.:/
14. NomNom (válaszként erre: 12. - Bozsu55)
2022. jan. 18. 16:20

Te sosem alszol oldalt vagy hason?? Egyébként lerakom az éjjeli szekrenyre, hová tűnne?

Nem hinnem hogy egészséges hogy folyton nyomja a fejedet.

2022. jan. 18. 16:19
-1,75 az nem sok, (nekem is valami 0.5 - 1,5 ) ahol megállapították biztos készítenek is ...szerintem törödj bele . A jó szemüveg öltöztet!
12. bozsu55 (válaszként erre: 11. - Forrest2010)
2022. jan. 18. 16:13

A fórum indítónak elképzelése nincs hogy szemüveget hordjon....erre írtam megszokás kérdése.Fogpótlás után is sokan vannak úgy hogy " leveszi a koronát" mert idegen anyag van a szájában...és lám mindenki megszokja.


Akkor most hallottál.Van és előnye,soha nem vész el(hová raktam),nem karcos a lencse,nem esik le.

11. forrest2010 (válaszként erre: 3. - Bozsu55)
2022. jan. 18. 12:09

Jézusom !!! ilyet se hallottam még h alvásnál sem veszi le valaki a szemüvegét !!!! azért van némi különbség 1 szemüveg + 1 fogpótlás között !!!


... a lányom azért úúúútálta a szemüveget , mert bepárásodott rögtön ahogy a hidegről bement valahova !


... de mikor 1x valaki aszonta h azért csináltatott szemüveget ? mert a szemüveg tekintélyt ad ?!!!!!!!!!!!!!!! akkor majdnem dobtam 1 hátast , csak sima üveget raktak neki a keretbe :((((((((((((

10. Imisz
2022. jan. 18. 12:08
Azt azért elmondom, az édesanyámnak szürke hályog műtét alatt csináltak látásjavítást is, illetve valami mű szemlencsét kapott. Ekkor volt 70 éves, most 83 és simán elolvassa a termékeken az egészen apró betűst is, amit én szemüveggel is alig látok. Na valami ilyenre én is befizetnék!
2022. jan. 18. 12:02

Nekem anno vagy 15 éve azt mondta a szemorvosom, ha akarom megműttethetem, hogy ne kelljen szemüveg. De ő nem műti meg bizonyos dioptria és bizonyos életkor alatt! Mert véleménye és tapasztalata szerint ha elkezdődött a szem öregedése akkor műtét után az nem fog megállni, akkor onnantól fog újra romlani.

Nem vagyok biztos, de olyan 45-50 év körüli és 3-4 dioptria romlást mondott minimumnak? Tényleg rég volt, nem emlékszem pontosan. Mondjuk én már műthető lennék ennek fényében, korom és dioptriám is megvan de már megszoktam a szemüveget. Természetesen a magán klinikák műtenek, hisz fizetsz érte legfeljebb ezt nem említik.

8. aszparagusz (válaszként erre: 7. - PöttyösPanka)
2022. jan. 18. 10:35
Ez max. gyerekkorban lehet hatásos.
7. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Barbara8181)
2022. jan. 18. 09:55

Én szép szemüveget csináltattam magamnak, ami kicsit olyan, mint egy ékszer. Nincs kerete, így diszkrét.

Ha nagyon idegenkedsz a szemüvegtől, mielőtt megműttetnéd magad, kipróbálhatnál valami szemtréninget. Sok esetben a látás romlását a szem körüli izmok nem megfelelő állapota okozza, amin szemtornával lehet javítani.

6. bozsu55 (válaszként erre: 4. - Bichi)
2022. jan. 18. 09:53

Arra írtam a meg barátkozást a szemüveggel mig nem viselhet kontakt lencsét.


Ugye,mindenkinek van valami " dilije".

5. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Barbara8181)
2022. jan. 18. 09:14

Ilyen dioptriánál én biztos, hogy nem műttetnék.

Arra készülj fel, ha valami miatt nem lesz tökéletes az eredmény, kontaktlencsét már nem tudsz hordani.

4. Bichi (válaszként erre: 3. - Bozsu55)
2022. jan. 18. 08:31

Azért az már a másik véglet, hogy valaki szemüvegben alszik. Meg minek kell megbarátkozni valamivel, ami ellen lehet tenni?

Mondjuk én ilyen dioptriánál biztos nem engedném hogy a szememhez nyúljanak, de ez már az én hülyeségem...

3. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Barbara8181)
2022. jan. 18. 06:01

Nem is értem mi az ami zavarna egy szemüveg viselésében,amit még sem próbáltál? Napszemüveget se hordtál?

Én 25 éve szemüveges vagyok kb 10 éve alváskor sem veszem le.

Barátkozz a gondolattal,lesz még ilyen dolog a későbbiekben, pl: fogpótlás.

2. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Barbara8181)
2022. jan. 18. 05:39

... ezt ott kellene megérdeklődnöd ! ahol szeretnéd megműttetni a szemedet , a telefonszámon ami a hirdetésükbe van !


... a gyerekeimnek ennél sokkal rosszabb volt a szemük amikor lézerezték / a lányomnak legelőször szemüvege volt , utána 1 ideig kontaktlencsét viselt / de előfordult h oxigénhiányos lett tőle a szeme :( / végül meglézerezték / nem mostanába 23 évvel ezelőtt még 98-ba , azóta már 1 olyan sasszem kezelésen is túlesett na + az elmúlt 23 év alatt biztos h sokat fejlődött ez a fajta műtét is ! /

2022. jan. 18. 00:33
Sziasztok!nemrég voltam szemvizsgálTon,sajnos -1,75 a szemem:(ezert szemüveget irtak fel.Nemsokára kész lesz,de nem tudom elképezlni magam szemüveggel:(És azt mondták kontaklencsét csak szemüveghordás után használhatok.Érdekelne lézeres szemműtétet megcsináljak ugy ha nem hordtam sosem szemüveget?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook