Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lézeres szemműtét után vagyok, az eredményeim szerint romlott a szemem. Mit lehet tenni? fórum

Lézeres szemműtét után vagyok, az eredményeim szerint romlott a szemem. Mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


2013. febr. 11. 15:26
2011.novemberében műtöttek, úgyhogy már be kellett volna állnia.Ha visszamegyek fizessek 15 ezret a vizsgálatért hogy megmondják amit a telefonban, hogy nem hozták ki teljesen nullára.Köszi, akkor anno miért mondták hogy kihozzák. Semmiéppen nem akarok szemüveget.Csak nem tudom, hgoy a szermorvos túlozza el, hogy szemüveget írjon fel, vagy ahol műtöttek ott vannak vele úgy hogy akkor csak kamuztak, hogy nullás.Sajna most nincs kidobandó 15 ezrem :(
14. doribaba88 (válaszként erre: 1. - 9c377c7222)
2013. febr. 11. 01:18

hello.

Nekem májusban lesz egy éve,hogy mütöttek. AZ NORMÁLIS,HOGY MÉG NEM NULLA,ugyanis mint ahogy lassan romlott a szemed régen,igy most ugyanugy lassan gyógyul a szem. Nem fog egy pár hét alatt beállni nullára. Nekem minden honapban különbözöek voltak a dioptriáim. Volt mikor egyik honapban volt az egyik +,a másik -. Aztán a következő honapban forditva...8honap kellett ahhoz,hogy teljesen 0 legyen. Havonta járok controllra a műtét óta,semmi baj nincs a szememmel. Nekem is fájt a fejem,a szemem szurt,de ez normális,nem kell megijedni,minden szervezetet máshogy visel meg a műtét. Én is ideges voltam,mert nem volt egyik honaprol a másikra tökéletes,de türelmesnek kellett lennem,nem tehettem mást.Nekem nem irtak szemüveget erre,hisz ez normális,hogy lassan gyógyul. Ennek kérdezz ujbol utána,hogy pontosan miért is kell a szemüveg...Kitartás!

2013. jan. 29. 19:03
Én pedig mindenkit rábeszéltem saját tapasztalatom alapján, mert ha innentől romlik is megérte az a 10 (idén már 11 év) kontaktlencse és szemüveg nélkül. De egyenlőre nekem még nem romlik...
2013. jan. 27. 14:32
Hát igen vannak következmények nekem is szárad a szemem eléggé, szóvala műkönny az mindennapos
2013. jan. 26. 10:49

nekem 13 éve műtütték a szememet, azóta megint szemüveget viselek. Ezekkel a műtétekkel az a gond, hogy nincsenek kifutott betegek, hiszen a technika új. Tehát nem tudjuk, hogy 5o év múlva milyen következményei lesznek a szemnek.


Nekem a műtét miatt cilinderes lett a szemem, az orvos azt mondta, hogy sok lézeresen műtött beteggel hasonló a helyzet.


Én csak lebeszélek embereket erről.

2013. jan. 26. 09:47
Nem nagyon értem, mivel nekem -5 volt a jobb szemem és most is az romlott, tehát sztem ez is kizárva.És azzal szinte alig láttam, nagyon homályosan csak.Engem a FM-ban műtöttek, ami elég jó hírű pedig.De lehet visszamegyek és azt fogják mondani hogy jó, mert amikor ellenőrzéseken voltam akkor sem láttam még rendesen még a 6. hónapban sem, és akkor is azt mondták, hogy kihozták 0-ra.Most akkor majd ráfogják, hogy a szemorvos tévedett?
9. 171925f409 (válaszként erre: 8. - Kiszvorosz)
2013. jan. 26. 09:36
nekem is ezt mondták:((
2013. jan. 25. 23:46
Én is gondolkodtam szemműtéten, de több okból lemondtam róla egyelőre: azt mondták, még nem elég gyenge a szemem ahhoz, hogy 0 ra lehessen javítani (-1.75 már vagy 10 éve),és nem szülhetnék csak császárral műtét után. Lehet, hogy a tiéd is azért romlott vissza, mert nem volt nagyon rossz alapból...(mondjuk a logikáját nem értem, de nekem ezt mondták)
7. bnedora (válaszként erre: 6. - 9c377c7222)
2013. jan. 25. 23:34
Sajnos, még nem ment el szemészetre a fiam, de kismértékben biztosan romlott, mert sokszor hunyorog a tévé előtt. Amúgy a sasszemklinikán műtötték.
2013. jan. 25. 20:52

Hát igen hétfőn telefonálok időpontért, azért garancia van rá.Ehhez sem kell még szemüveg a vezetéshez.A farkasvakság már előtte is volt mármint a műtét előtt a jogsit is úgy kaptam meg, hogy az oktatót kicseleztem, így nem jött rá, hogy egyszer vezettem csak sötétben.De nem is kellett azóta sem, csak egyszer, viszont kb 20-al mertem menni :( Az bánt, hogy azt hittem majd az öregkori szemromláshoz kellesz csak szemüveg, de most az orvos szerint hordanom kell, hogy kizárjuk, a fejfájásnak ez okát.De valahogy a havi 20 ezres hitel törlesztés (a műtét miatt) mellett, nem akarok még 20-ért egy szemüveget.

Bneodra leírnád milyen mértékben romlik neki és hol műtötték?

Egyébként az orvosom zöldhályogra gyanakodott a háziorvos.A farkasvakságra A vitamint kaptam heti 2-szer.De az annyira nem is érdekel azzal már megtanultam élni, csak most neve is van.És az nem a műtét óta, de hogy romlik ilyan hamar a szemem, ha így haladok 5 év és megint -5 dioptriás lesz?

5. 171925f409 (válaszként erre: 4. - Szilvaaa)
2013. jan. 25. 20:42
Hú jó neked:)nekem kell szemüveg mert alig látom e dipotriával:(((
2013. jan. 25. 20:30

Szerintem menj vissza mindenképpen oda is ahol műtüttek... Nekem novemberben volt 10 éve a műtétem (nem emlékszem pontosan az adatokra, de olyan -4-es körülről csinálták 0-ásra.) Előtte szemüveggel, kontaktlencsével vezethettem. Most jogsit kellett hosszabítanom és megnézték a szemem. Az egyik 0,5-ös a másik 0,75-ös így nem kell semmi a vezetéshez:)

Szóval szerintem ne hagyd annyiban!

2013. jan. 25. 20:29
Sajnos, a fiamnak is romlik a szeme, igaz neki 4 éve volt a műtétje.
2013. jan. 25. 20:26

Húh pedig én is gondolkoztam szem műtéten.Nekem 1 és 0,75 ös a szemem távolra nem látok jól.Azt mondták olyan kicsi ez a dioptria, hogy nem tudnák 100 % ra megjavítani.

És műtét előtt a farkasvakság milyen volt?Szédültél is?

2013. jan. 25. 20:23

Sziasztok!

Szóval a problémám hogy 1 éve hónapja műtöttek, ma voltam a szemészeten és megint -0,5-ös a rosszabbik szemem.A lényeg, bal szemem -1-es a jobb -5-ös volt kihozták elvileg 0-ra.A fejem sokszor fájt a műtét előtt is, most egyre erősebb fejfájásaim vannak, amik nyomják a jobb szememet ezért mentem orvoshoz.Az eredmény, mivel este nem látok jól vezetni, stb. farkasvakság, és a jobb szemem romlott.Ez elvileg főleg ilyen rövid időn belül nem lehetne.A fejfájásnak egyébként semmi köze a szememhez.Prk volt mindkét szemem.A hitelét még ki sem fizettem és most szemüveget írnak fel.Szóval egy kicsit fel vagyok háborodva, vagy ez lehet?Ez gáz, el vagyok keseredve.29 éves vagyok egyébként.

Vélemények?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook