Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sarokcsont kinövés!!Van valakinek ezzel kapcsolatosan tanácsa?Műtét, vagy elviselni a fájdalmat ... fórum

Sarokcsont kinövés!!Van valakinek ezzel kapcsolatosan tanácsa?Műtét, vagy elviselni a fájdalmat ... (tudásbázis kérdés)


153. vakri (válaszként erre: 152. - Summer40)
2012. júl. 21. 20:59
Hát, nekem ez tavaly azután jött elő, hogy tavalyelőtt leadtam 20 kilót. Azt hiszem geridina is sokat fogyott, a neve legalábbis ismerős fogyis/norbis topicokból. Bár (én legalábbis) 90 kilóval éltem le 20 évet, hosszú távon lehet segített a kialakulásában. Ami legjobban zavar, hogy most nem tudok futni, se tornázni, se semmit és nagyon hiányzik. :-( Vagy a sok mozgás is segíthetett a kialakulásában? Előtte sose mozogtam semmit, most meg 2,5 éve napi szinten. Bár egy hónapja már megint semmit nem tudok, max néha biciglizek.
2012. júl. 21. 19:48
Csatlakozom.Én is ezzel küzködök.Nekem a múlt héten gyulladt be a csonthártya és úgy fájt,hogy egy lábon ugráltam.Cataflam,Jegelés,voltaren kenöcs.Nekem ez segített.Még mindig érzékeny,de már elviselhető.Nekem 5 évvel ezelött volt már ilyen problémám.Rövid távon a steroid inj.,hosszú távon szilikon sarokbetét használata,lézerterápia, és az segített ,hogy a testsúlyomból sikerült leadnom.5 évig nem jött elő de most azt hiszem túlerőltettem.
151. geridina (válaszként erre: 150. - Vakri)
2012. júl. 21. 18:30

jesszusom, hát az sem jobb.

Engem már az egész család sajnál, ,mert nem tudják hogy segítsenek. Előbb is feküdtem és egyszer csak azt látták hogy felpattanok és nyomkodom a talpamat, ütögetem és üvöltök mint tarzan:( most jegelem, ettől kicsit jobb.

150. vakri (válaszként erre: 149. - Geridina)
2012. júl. 21. 16:13
Nem, nekem folyamatosan sajog, viszont ha terhelem, járok rajta, olyan mintha üvegszilánkokkal lenne tele a cipőm. Szerencsétlen módon állómunkát végzek, tehát napi 7,5 órát toporgok az üvegszilánkokon. :-(
149. geridina (válaszként erre: 148. - Vakri)
2012. júl. 21. 12:33

De ugyanaz a fájdalmat van, mint nekem?

Hogy egyszercsak jön a kés és forgatják?

Mert én úgy vagyok vele, hogy a folyamatos fájdalmat jobban viselem, mint azt, amikor nem tudod, mikor fog támadni és összeesel a fájdalomtól.

A héten szabin voltam, mikor ez előjött, de jövő héttől már nem, és én napi szinten vezetek. Mit fogok csinálni, ha egyszer csak jön a fájdalom?

148. vakri (válaszként erre: 147. - Geridina)
2012. júl. 21. 07:46
Én tavaly nyár óta (éppen tavaly júliusban voltam először ortopédián) küzdök vele, de csak múlt héten jutottam először oda, hogy már éjszaka is fájt. Sokaknak használtak a konzervatív kezelések, reméljük neked is fog. Jobbulást! :-)
2012. júl. 20. 18:21

sziasztok.

Én is éppen ma kerestem rá, most tervezek visszaolvasni de azért leírom.


Nekem két napja kezdődött egy oltári nagy fájdalom a sarkamban, a talpam felé. Mintha egy nagy, hosszú kést beleszúrtak volna és megforgatták volna. Kb 5 másodpercig tartott és elmúlt. 1 napig semmi. Aztán tegnap éjszaka kezdődött, először kb 40 percenként aztán 20 perceként végül már 5 percenként. Rákerestem gyorsan a neten, nagyon jó videót találtam amiben az orvos leírja, hogy míg ez a kinövés kialakul, iszonyatos fájdalom. Gondoljátok, hogy egy éjszaka alakult ki nálam? Én még ilyen fájdalmat életemben nem éreztem, pedig 37 éves vagyok már. Ma voltam röntgenen,, nem írja, hogy sarkantyú csak hogy egy 8x5 mmes, scleroticus zónával határolt felritkulás figyelhető meg. Hát, nem tudtam nagyon lefordítani, de valami van, az biztos. Bár azt mondják, röntgenen nem látszik azonnal

146. vakri
2012. júl. 20. 14:24
Úgy látom itt a hoxán behalt a sarkantyú kérdés :-). Kicsit föllendítem, hátha másnál is aktuális. Egész életemben lúdtalpbetétet hordtam, tavaly nyáron mégis tűrhetetlen fájdalmak kezdődtek. Kaptam gyógyszeres kezelést, fizioterápiát, injekciós kezeléseket, semmi nem használt. Hétfőn műtét.
2012. jan. 18. 15:18

De jó olvasni, hogy tud azért javulni!


Nálunk éppen elég hideg van és ezt megérezte az egész sarokcsontom és a talpi rész is.

Ti ezzel, hogy vagytok, időjárás érzékenység ügyben?

Álldogálásnál én arra a részre támaszkodom, amelyik nem fáj :))Egyelőre...

(Nekem segít az almaecetes áztatás, gyulladásgátló.)

Ami azt illeti én is szeretnék tőle megszabadulni...:((

144. Lencsy (válaszként erre: 143. - Gyöngyi)
2012. jan. 10. 10:06

Örülök :)

Az enyém is szépen helyrejött , néha fájdogál de az is elviselhető ! Ha fázik vagy nagyon vékony talpú cipőben vagyok akkor érzem csak jobbára .

2012. jan. 10. 09:55
Képzeljétek, voltunk síelni és egy cseppet sem fájt a sarkam. Ha megyek akkor sem, de állni nem tudok még mindig, mert pár perc után megájdul.
142. f64f0d9a69 (válaszként erre: 140. - Lencsy)
2011. dec. 21. 10:11

Én még nem jártam orvosnál sem, mert nem is gondoltam, hogy ez nem csak egy egyszerű fájdalom.

Véletlenül találtam meg ezt a topikot(végig olvastam) és akkor kezdtem el a neten kutakodni.

Nagyjából az okát is sejtem. El volt törve a kis lábam ujja és a statika valószínűleg megváltozott. Nyáron meg a betonon vékony talpú cipőben mászkáltam rengeteget. Mióta rájöttem, hogy nekem is lehet ez a gondom és a jótanácsokat én is alkalmazom, azóta javul az állapot és nem fáj folyamatosan a lábam. Mivel nem voltam orvosnál és hát mostanában nem is mehetnék, elkezdtem szedni gyulladásgátlókat is, ami nem gyógyszer, de valami biztosan segít :))

Ha sokat javul, akkor nem is megyek dokihoz. Ha muszáj, akkor is csak 2012-ben már :(

Mindenkinek jobbulást és jó egészséget kívánok!!!

141. f64f0d9a69 (válaszként erre: 139. - Xti_)
2011. dec. 21. 09:45
Ennek nagyon örülök, mert azt jelenti, ha neked sikerült, nekünk is van esélyünk!
140. Lencsy (válaszként erre: 137. - F64f0d9a69)
2011. dec. 20. 20:05
Azért ez is mennyire érdekes, hogy mindenhol a lúdtalpat említik ,mint kiváltható ok ..míg nálam épp az ellenkezője ! Cseppet sincs lúdtalpam ..magas lábboltozatom van ! Az orvosom szerint akinek magas a lábboltozata ott megfeszülnek a talpi ínyszalagok így a sarokcsont és a szalag közti területen elkezdődik egy csontlerakódás ami maga a kinövés !
139. xti_ (válaszként erre: 138. - F64f0d9a69)
2011. dec. 20. 19:22
teljesen rendben vagyok azóta is, szóval ez biztos!
2011. dec. 20. 18:43

Itt még találtam hasznos tanácsokat:

[link]



Én reménykedem, hogy teljesen rendbe lehet jönni!

137. f64f0d9a69 (válaszként erre: 136. - Lencsy)
2011. dec. 20. 15:14

Az igazság a 121. hsz-ben van. :((

Én is érintett lettem és kutakodom, hogy sikerüljön a fájdalomtól megszabadulni.

Inno Rheuma is segít valamennyire- még...

Ezt is találtam.

[link]


Milyen tünetekkel fordul a páciens orvoshoz? Szinte kivétel nélkül a sarok vagy a talpi rész fájdalma viszi vizsgálatra a beteget. Maga a panasz általában fokozatosan erősödik és a testsúly sarokra történő helyezésével kapcsolatos. A reggeli fájdalom tipikusnak mondható, de általában a terhelés fokozza a tüneteket.

A páciensek általában két nagyobb csoportból tevődnek össze: Az egyik csoportba azok tartoznak, akik túlsúlyosak, egész nap álló munkát végeznek vagy sokat járkálnak.(pl. pincér, fodrász, fogorvos).

A másik csoportba azok az atléták tartoznak, akik vagy sokat futnak, gyalogolnak elsősorban kemény talajon.

Nehezíti a talpi vagy sarokfájdalom kezelését, hogy a betegség eredete nem tisztázott egyértelműen. A szövettani vizsgálatok alapján legvalószínűbb magyarázat az, hogy a talpi fascia túlterhelése olyan mikroszkópikus változásokat idéz elő a sarokcsonton való eredés környékén, ami krónikus irritációt, gyulladást vált ki és megvastagítja az inas lemezt. Bonyolítja a dolgot, hogy ezen a fascián halad át egy ideg (n. calnaneus medialis), mely nyomás alá kerül, ha a fascia megvastagszik. Így egy un.” alagút szindróma” fejlődik ki, mely tovább súlyosbíthatja a fájdalmakat.

A láb statikai problémái, mint például a lúdtalp természetesen gyakran okolhatók az irritációért, hiszen a talpi fascia a láb egyik legfőbb stabilizátora és a megbomlott egyensúlyi helyzetet neki kell kompenzálnia. Fontos tudni, hogy a röntgenen látható sarokcsont-kinövés (sarkantyú) nem oka a fájdalomnak, hanem a krónikus irritáció következménye, un. appositios csőr.

Az orvosi vizsgálat nem túl bonyolult. Ki kell tapintani a legfájdalmasabb területet, melynek a legtipikusabb helyét ábra szemlélteti.

136. Lencsy (válaszként erre: 135. - Mendy76)
2011. dec. 20. 12:06

Huhh ..akkor te tényleg megtettél már mindent !

Nincs kinövésed , mégis begyulladt ? Nem is hallottam még ilyet ! Nálunk állítja a doki ,hogy a kinövés okozza a gyulladást , mert ugye nem oda való és irritálja a körülötte lévő inakat , szöveteket ! Hát jobbulást kívánok neked :*

135. Mendy76 (válaszként erre: 134. - Lencsy)
2011. dec. 20. 10:46
Szia, persze szedtem én már mindent. Nálam ez egy éve tart, és nagyjából júniusra túl voltam az ultrahang kezelésen, lézeren, 3 szteroid szurin, bioptron lámpán, néhány doboz cataflámon, jegelésen, pár karton flectoron, lökéshullám kezelésen. Úgyhogy itt a vége. :) Elég hamar, kb a fájdalom megjelenése után 3 nappal mentem dokihoz, de nem múlt el 3 nap után a kezelés hatására. Persze lúdtalp betét is van, meg Joya cipő is. Most fél évig nem kezeltem semmivel kenőcsön kívül, semmivel sem lett rosszabb, mint előtte volt. Egyébként én azt hallottam orvostól, hogy nem megy el odáig a gyulladáscsökkentő, mert, hogy nem nagyon van vérkeringés, ami elszállítsa. A krém se megy le odáig, mert elég mélyen van, de én lelkesen kenegetem. Olyan a sarkam, mint egy babapopsi. :) Majd megyek vissza, megpróbálok egy röntgen besugárzásos beutalót. De több lehetőség nincs. Ja, és nekem nincs is kinövésem. Vagyis az utolsó röntgenen még nem volt. Csak úgy begyulladt.
134. Lencsy (válaszként erre: 133. - Mendy76)
2011. dec. 19. 09:32
Próbáltad már gondolom a gyulladásgátló szedését ..az én orvosom azt javasolta, hogy mivel a fájdalmat a gyulladás okozza , így mikor fáj kúra szerűen szedjem a gyógyszert ! Az egyik ezzel kapcsolatos honlapon azt olvastam egy orvostól, hogy minél régebb óta fennáll a gyulladás annál nehezebben gyógyul ..nagyjából annyi idő kell a gyulladás megszüntetéséhez mint amennyi idő óta a fájdalom jelen van !
133. Mendy76 (válaszként erre: 109. - Cooltim)
2011. dec. 18. 23:43
Cooltim, szia! Olvastam a hozzászólásaidat. Hol tartasz a kezelésekkel? Ért valami valamit? Mert nekem semmi, semmit. :(
132. xti_
2011. dec. 2. 16:34
annyira örülök! csak így tovább!
2011. nov. 30. 10:35
Lassan javulgat a lábam, de még nem tökéletes. Viszont tegnap korcsolyáztam az osztályommal egy óra hosszat és bírtam!
130. xti_ (válaszként erre: 127. - Gyöngyi)
2011. nov. 27. 22:28

remélem, idővel érzed majd.


nálam azóta is minden rendben, pedig a kisfiam nő, egyre nehezebb, mégsem jött vissza a fájdalom. igaz, én viszont egyre könnyebb vagyok :)


kitartást kívánok hozzá, Gyöngyi, mert sajnos nem ismerek mást, ami szelíd és használ. ez viszont tényleg használ - remélem, idővel másoknak is fog.

2011. nov. 24. 18:58

Sziasztok!

De sokan lettünk:-((

Három hónap után rekonstruáltattam a betétemet (ingyen). Most jobb így, hogy jobban támasztja a boltozatot. Így télvíz idején nemigen ások, létrára is alig megyek - talán emiatt csökkent a fájdalom. Vannak olyan óráim, amikor "elfelejtem" a sarkamat. Óriási élmény!

128. Lencsy
2011. nov. 22. 13:28
Egyik napról a másikra megszűnt az a tipikus éles fájdalmam ! Nem tudom mi változott ,mert semmit nem tettem .. Ha megnyomom vagy rálépek valamire akkor belenyilal, de nem fáj már állandó jelleggel és tudok sántikálás nélkül járni :)
2011. nov. 11. 17:05
Lassan egy hét eltelt, de nem érzek javulást.
126. Lencsy (válaszként erre: 125. - Gyöngyi)
2011. nov. 6. 12:19
Nálam meg nem is javasolja a műtétet, mert a talpam magas boltozata miatt alakult ki ezen meg a műtét sem segítene így viszonylag hamar visszanőne ! Ráadásul míg a gyulladás fennáll nem is nyúlnának hozzá , az meg nem igazán akar múlni :(
2011. nov. 6. 08:35
Nekem azt mondták, hogy csak akkor érdemes műteni, ha utána tudom kímélni,ülni egész nap, mert különben újra visszajön.Én tanítónéni vagyok, ülésről szó sem lehet.
2011. nov. 5. 18:09

Sziasztok!!


Úgy látom mindenki próbálkozik, hátha megtörténne a csoda:)


Hétfőn megyek az ortopéd dokihoz, megbeszélni a lábam állapotát vagy az esetleges műtétet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook