Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Sárkány mama vagyok. fórum

Sárkány mama vagyok. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
152. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 149. - 9370250d08)
2021. nov. 20. 14:10

Mert alacsony a fizetése. Élt albérletben egy ideig, szerettem volna, hogy könnyebben éljen. A saját életét fedezi, más költségekbe nagyon ritkán segítek be. Ha be is van segítve, azt megadja idővel. Mi jobban élünk mint ő.

Én így láttam jónak. Mellesleg a lakás sosem rossz befektetés. Ha majd egyszer mégsem lesz szüksége rá...

2021. nov. 20. 14:08

Kérdezed vagy kijelented ? Mert pont van a cím végén.


Alaposan járj utána, milyen a háttere annak a lánynak. Ha jó, akkor örülj, mert a fiad jól választott.

150. Auróra2010 (válaszként erre: 148. - Semleges)
2021. nov. 20. 14:08

A házastársak között minden közös szerzeménynek számit, élettársak vagy csak alkalmi vagy nem hivatalos együttélés esetén megegyezés hiányában el kell számolni.


A volt feleségnek azért egész más a jogállása, kérhet asszonytartást stb.- mint ahogy szerintem azt kapott, mert a család miatt nem tudott önhibáján kivül munkát vállalni

149. 9370250d08 (válaszként erre: 143. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 20. 14:04

Meg 1 picit megfordítva a dolgot, miért nem a fiatok fizeti a lakás hitelét, ha már van önálló keresete, önállóan él és dolgozik, és ő használja azt a lakást?


Ezen is érdemes picit gondolkozni, hogy neki miért nincs erre igénye, hogy anyagilag (is) fedezze a saját életét.


Hangsúlyozom, a leválás 1 folyamat, nem egyik napról a másikra történik. Valószínűleg most ebben vagy érzelmileg.

148. semleges (válaszként erre: 145. - Auróra2010)
2021. nov. 20. 14:03

Olvastam egyszer egy válóperről. A férj sikeres vállalkozó volt keményen dolgozott. A feleség otthon nevelte a gyerekeket, sütött, főzött, mosott, takarított, biztos hátországa volt a férjnek. Minden nap tiszta vasalt ing, meleg változatos kaja, rendezett ház, ápolt kert. Majd a férj megismerkedett valakivel, válni akart. Kiakarta semmizni az asszonyt, a gyereki sem érdekelték úgy meghülyült.

A bíróság forintosította az asszony otthoni "háztartásbeli" munkáját. A férjnek fizetnie kellett. Nagyon mélyen a zsebébe kellett nyúlnia. Annyira nem járt jól mint szerette volna.

147. 9370250d08 (válaszként erre: 145. - Auróra2010)
2021. nov. 20. 14:00

Sok dolog tehet a házimunka felértékelődéséről.

Mindenesetre teljesen jogosnak tartom ezt anyagiakkal párhuzamba venni.


Azzal nem értek egyet, hogy ezt a női szerep részének tekintjük, ne tegyük ezt nemtől függővé.


Rengetegen fizetnek takarítónőt, egyedülálló nők is, rengeteg nő él úgy, hogy nem kell dolgoznia, de az nem azt jelenti, hogy nem csinál semmit.

146. semleges (válaszként erre: 143. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 20. 13:57
Így még jogosabbnak érzem a hozzáállásod és érzéseid. Bár eddig sem voltam bizonytalan.
2021. nov. 20. 13:49

Amióta munkanélkülség van, azóta lett a házimunka értéke feltunningolva.

144 hsz-re. a házimunka felét kell a lánynak elszámolni, jóváírni, mert a másik felét saját maga érdekében végzi, igy 0 ft-ra jön ki. De ez az egész beszámitás nagyon beteg.

144. 9370250d08 (válaszként erre: 142. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 20. 13:37

Dehogynem, sőt én azt gondolom, hogy alapvető kellene, hogy legyen a "közteherviselés".

Viszont előfordulhat olyan helyzet, hogy ez nem anyagiakban nyilvánul meg.

Pl. lehet, hogy a lány nem tud beszállni a közös költségekbe, de ő végzi a teljes házimunkát.

Ezeket már nekik kell egymás között megbeszélni, hogy ez neki(k), hogy jó.


A lakás a tiétek, megtehetitek, hogy ezt hangsúlyozzátok, de én tuti, hogy akkor többet nem kérnék semmilyen segítséget az anyámtól.

143. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 140. - Semleges)
2021. nov. 20. 13:25
Hitel az van, mi fizetjük...
142. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 140. - Semleges)
2021. nov. 20. 13:23

Könnyebbség, de ilyen helyzetben is jó ha ketten összerakják a pénzt.

Benzin(amiben bent van a kisasszony plusz fuvarozása), kaja, rezsi, háztartás.

Nem igazságosabb megfelezve? Mert én azt érzem, hogy igen.

141. 9370250d08 (válaszként erre: 140. - Semleges)
2021. nov. 20. 13:23
Hát ez minden dolgozó embernek, pláne, ha ilyen fiatalon megengedhetik ezt maguknak, mert ilyen szülő segítség van.
140. semleges (válaszként erre: 139. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 20. 13:20
Baromi könnyebbség. Nem kell albérletet, hitelt fizetni. Ez a fiataloknak a mai világban felér egy lottó ötössel.
139. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 138. - Semleges)
2021. nov. 20. 13:18
Saját. A miénk, de most ő lakik ott.
138. semleges (válaszként erre: 136. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 20. 13:15
A fiad saját lakása vagy albérlet? Mert az sem mindegy.
137. 9370250d08 (válaszként erre: 135. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 20. 13:15

Ha szerelmes ő is a fiadba, azért lehet kicsit húzni a lustaságán.


Nem látom ezt akkora tragédiának jelenleg, 21 éves, tanul, házimunkát végez, önállóan laknak ketten, gondolom akkor fenn is tartják magukat. Ha kérnek segítséget legyél ott, legyél készséges, de támogasd őket, amennyire tudod.

Van, amikor az a legnagyobb segítség, ha nem segítünk. ;)

136. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 134. - Auróra2010)
2021. nov. 20. 13:13
Nem ismerem a szüleit, annyit tudok, hogy eddig ők tartották, járatták ebbe az iskolába.
135. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 133. - 9370250d08)
2021. nov. 20. 13:12

Az a baj, hogy nem szeret semmit.

Fodrász, körmös...elvégezhetné akár most is. Majd az lesz, hogy érettségivel sem kap olyan munkát amit szeretne és ezzel az indokkal fog otthon ülni. Az ilyeneknek sokszor semmi féle fajta munka nem jó. Kicsit el vagyok keseredve.

134. Auróra2010 (válaszként erre: 131. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 20. 13:11

ÉN teljesen megértelek, de ilyen - ( semmirevaló ) )nőellenes kérdést -nem ezen az oldalon érdemes feltenni, látod mi lett belőle. A fiatalabb korosztály a - munkakerülő - nőt pártolja, az idősebbek meg csak a ellenkezés kedvéért savaznak.

Milyen a kisasszony szülői háttere, szintén lumpen kategória ? gondolom normál szülők nem támogatnák az életvitelét.

Semmi sem tart örökké, a fiatalember hátha egyszer beleun .

133. 9370250d08 (válaszként erre: 131. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 20. 13:07

A férjed bölcsen hallgat... :D


A lány szülei?


Erre erősítenék a helyedben, mert ezek tények, hogy 1 érettségi az semmi. Ha meg ilyen lusta nő, hogy nem nagyon akar dolgozni, akkor tanulhatna vmit, ami a fiadhoz is közelebb áll, és akkor ebben húzhatnák egymást, vagy 1 olyan szakmát, amit szeret, függetlenül élhet belőle, mindig van rá igény fodrász/körmös/...


Nem tudsz mit tenni, elhiszem, hogy aggódsz, de bízz benne, hogy minden okkal történik, nekik most szükségük van egymásra, egészségesek, jól érzik magukat, nem nélkülöznek, nagyon szerencsések.

132. semleges (válaszként erre: 127. - Michelle.r)
2021. nov. 20. 13:05

Az jó, mármint a semlegesség. Én is gyakorlom, a név kötelez:)

Az, hogy beleavatkozik, nekem nem jött le. Egyszerűen indított egy fórumot mert el van keseredve. Mellesleg ha az én fiam, lányom mellett egy semmittevő ember lenne én is odalennék a bánattól.

Még annyit: egy szülő tapasztalt, tudja a világ folyását, ahogy FI is, hiszen neki is megmondta az apja amit és lám, igaza lett. Szerintem csak ettől akarja megóvni a gyerekét. Igaz, be kell látni nem tudjuk mindentől megóvni őket, van amit meg kell tapasztalniuk. Ez most egy ilyen szituáció.

131. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 130. - 9370250d08)
2021. nov. 20. 13:00

A férjem inkább kimarad belőle. -Nem ő az apja.


A fiam meg álomvilágban él. Pedig ő egy nagyon realista ember, csak ez a lány most meghülyítette. Ő abban hisz, hogy majd ha leteszi az estit, akkor dolgozni fog. Én erre nem látok sok esélyt. Akit hajtana a munkavágy az így is dolgozna. A kislány nem akar gyárban dolgozni, cserébe otthon van, elvégzi annak a kicsi lakásnak a maximum pár órát felölelő takarítását. Mint ahogy ezt már írtam is korábban.

Nem akar gyárban dolgozni, de egy szál érettségivel esélyes, hogy nem lesz jobb munkahelye. Jobb mint a 8 általános, de nem fog vele olyan melót kapni amit szeretne. szerintem neki tökéletes az otthoni lét.

10 osztálya megvan. Van rengeteg szakma is, amit végezni lehet emellett. Egyik sem érdekli, nem akarja kitanulni őket. Miért is akarná?-Hisz akkor dolgozhatna az általa tanult szakmában. Pedig ő valójában nem akar dolgozni, kifogásol. Ezek mögé nem lát be a fiam.

130. 9370250d08 (válaszként erre: 129. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 20. 12:52
És a fiad, férjed mit mondott, ők hogyan látták ezt a dolgot?
129. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 122. - 9370250d08)
2021. nov. 20. 12:48

Az utóbbi van. Nem veszi észre. Most szerelmes. Szép dolog a szerelem, csak nem mindegy, hogy mit nem látunk tőle.


Beszéltünk róla.

128. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 124. - Michelle.r)
2021. nov. 20. 12:46

Fenét!

Csak már volt időm megfigyelni az embereket.

Aki ilyen, az nem nagyon fog változni.

127. michelle.r (válaszként erre: 125. - Semleges)
2021. nov. 20. 12:43

Nem emeljük piedesztálra. Csak próbálunk semlegesen állni a témához 😉


Még ha igaza is van, nincs joga a gyereke kapcsolatába még ennyire se bele avatkozni. 26 éves, szavazóképes állampolgár. Csak sikerült úgy felnevelnie, hogy dönteni tud a saját életével kapcsolatban.

126. Nikice (válaszként erre: 121. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 20. 12:40
Az meg az ő baja! A kényszer nagy úr! Szerintem nem reménytelen az ügy. Sokat változik az ember, ez a lány még éppen hogy felnőtt, 21 éves kor a határ a pszichológia szerint. Ha meg tényleg "életképtelen", elmúlik a rózsaszín köd.
2021. nov. 20. 12:32

Én nem tudom miért ekézitek a F.I-t. Anya, aki nyilván jót akar a gyerekének. A fiús és lányos anyák is, ebben nem látok különbséget.

Írta valaki, hogy Németországban természetes, hogy eltartják. Legyen, de nem ott vagyunk. Lehet összehasonlítani az almát meg a körtét de minek?

A másik, hogy takarít, mos főz. Még jó, egész nap otthon van ráér. Azt a heti 2x 4 órát az esti suliban bírja már ki és tanuljon ha nappalin képtelen volt elvégezni, ki tudja miért. Sokan munka, gyerekek, háztartás mellett tanulnak.

Ezt a 21 éves életképtelen lányt pedig piedesztálra emelitek:)

124. michelle.r (válaszként erre: 119. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 20. 12:32

Értem, Orákulum

😉😂😉

123. michelle.r (válaszként erre: 116. - Csillagszem38)
2021. nov. 20. 12:30

Gondolod. Vagyis nem a valóság, hanem a te fantáziádban ez a sztori fut.


Én sem tudom mi az igaz, de legalább nem vetítek erre a szegény lányra olyan történetet, amit kigondolok.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook