Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rosszul vagyok, ha azt próbálják nekem bemagyarázni, hogy... fórum

Rosszul vagyok, ha azt próbálják nekem bemagyarázni, hogy... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
43. globus (válaszként erre: 41. - Kacsahercegno)
márc. 18. 20:15
Ebbe mindenki belesétál, még ha most úgy is érzi, hogy topon van. A fejlődés nem áll meg.
42. globus (válaszként erre: 34. - Birebora)
márc. 18. 20:10
Mai gyerek elmesélheti az unokáinak, hogy ült a szobában és milyen izgi online játékok voltak.
márc. 18. 20:09
Teljesen egyetértek veled, de szerintem ez főleg az a réteg, aki már idősebb, és úgy élte meg az utóbbi évtizedek fejlődését, hogy totál elment mellette a világ, kihívás a bankkártya meg az okostelefon, alig ért szót az unokákkal stb. aztán visszasírják még a nyomort is, mert az egy értelmezhetőbb környezet volt a számukra.
40. globus (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 20:06
Szerintem örül mindenki a technikai vivmányoknak. De tény, hogy régen mosással ment el a szombat délelőtt, ma meg 2 óra telefonböködés, netflix, fb, franctudja mi még. Aki egyszer belekóstolt, nehezen teszi félre. Csak azt veszi észre minden nap, hogy nincs ideje semmire. A rengeteg munkát segítő, megkönnyítő kütyü ellenére sem.
39. katt2
márc. 18. 19:59
Hát igen. Pusztul a világ! Így múlik el a világ dicsősége... de azért ne kenődj el.
38. Regin_a (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 19:58

hogy ő mekkora hős, nert túlélte gumiszőnyeg meg biztonsági öv nélkül."

Oszt mire a nagy fejlődés amikor kirepül az első szélvédőn az utas vagy a sofőr

Mintha kézzel mosnál teknőben. Ki tudsz tekerni egy mosott ruhát kézzel?

37. Regin_a (válaszként erre: 10. - Banános Zselé)
márc. 18. 19:54

Cipőt a cipőboltból :) Ma már a multi is árul cipőt a felvágott mellett.

Tény, anno a közértben többfélét lehetett vásárolni, de kenyeret a péktöl, húsárút a húsboltból, mosószert/drogéria árút a háztartási boltból, zöldséget a zöldségestöl


Azért nem álmodoztunk/anyámék/ a mosógépröl mert nem is hallottunk róla. Nem emlékszem a keverőtárcsás mikor jelent meg

A mai kor vivmányait kütyüjeit nem is emlitem

Lehetett akkor is élni, a gyereket meg ma is el kell vinni óvodába bölcsődébe

36. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 19:29
Nem biztos, hogy jobb, csak másabb volt. Mi még bandáztunk, összejártunk, együtt mentünk iskolába, nem kellett féltsenek bennünket. Nem volt ilyen nagy szakadék a gazdag és szegény réteg között. Talán 4-5 gazdag családot ismertem, a többiek mind egy szinten voltak. Volt munkája, lakása mindenkinek. Megvolt annak a kornak is a szépsége, ahogy a mainak is megvan.
35. tien
márc. 18. 19:12

Én nagyon szeretem a mai kor vívmányait.

Volt elmászós centrifugánk ,fekete fehér tv és nem volt telefonunk (vezetékes).

Ma egy b@szott nagy szobában komplett mozi cucc van.


Szerettem a gyerekkorom és a fiatal éveimet is (80-90 évek).Sokat bandáztunk a réten ,erdőben és videó diszkóztunk😁

Ámbár visszatekintve minden kicsit szürke volt.

Emlékszem alig vártam ,hogy a kábel tévét bevezessék .Minden olyan csillogó volt a német RTL adó reklámjaiba.


Volt mi jobb volt ,de már nem tudnám megszokni azt az életet.Kell a fejlődés.

márc. 18. 19:10

Mert akkor az volt. Nyomós kút, váz alatti tekerés bringával, botokkal, kővel játszás, fára mászás. Azok a gyerekkori élmények amikre most jó szivvel emlékeznek.


Valóban nem volt okosteló, netflix, videójátékok, kütyük, videókamerán beszélgetés, stb. Most két kattintás és előtted a világ.


Nem lehet a kettőt összehasonlitani. Volt jó és rossz is, ahogy a jelenben és a jövőben is van.

márc. 18. 18:56

Na igen, de mikor a sokadik poszt azzal kezdődik, hogy ő mekkora hős, nert túlélte gumiszőnyeg meg biztonsági öv nélkül.

Nyilván, aki nem élte túl, az nem tud róla posztolni.🤷‍♀️

És ezek után jönnek a többi hőstettek, mint a nyomós kútból ivás meg a váz alatt tekerés a nagybringán. Meg a botokkal verekedés, kővel dobálás stb.

márc. 18. 18:49
Nyomornosztalgia :D Amúgy ezen kár pörögni, nyilván nem azt sírják vissza hogy nem volt gumiszőnyeg a mászóka alatt, hanem a fiatalságukat, csak a kettő pont egybevág 😅
31. ,zumba (válaszként erre: 28. - Birebora)
márc. 18. 18:47
Akkor csak jobb világ van, mert ez a veszély sem fenyeget:)
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - ,zumba)
márc. 18. 18:45
Nekem legalább két olyan osztálytársam volt, akinek az apja felkötötte magát.
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - ,zumba)
márc. 18. 18:43

Ez normális.

Engem a nyomornosztalgia zavar, amikor valaki azokat a nem túl jó időket sírja vissza, és nem hajlandó örülni a mai jó dolgoknak.

28. birebora (válaszként erre: 22. - ,zumba)
márc. 18. 18:41
Manapság már hó sincs, pedig régen:)
27. ,zumba (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 18:41
Mindenki a maga környezetét ismeri. Meg sem tudom mondani pl: hogy a lakóhelyemen mikor volt öngyilkosság...
26. Banános Zselé (válaszként erre: 23. - ,zumba)
márc. 18. 18:40
80.as években, anyukám mesélte
25. bozsu55 (válaszként erre: 12. - Birebora)
márc. 18. 18:39
Igen, fontos lenne ,mely évekről beszélünk.
24. Banános Zselé (válaszként erre: 21. - Bozsu55)
márc. 18. 18:39
lehet, akkor Komáromba laktunk
23. ,zumba (válaszként erre: 9. - Banános Zselé)
márc. 18. 18:39
Mikor?
22. ,zumba (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 18:38
Jó, hát ha így nézzük: télen elvágja a települést a hó és hófúvás a külvilágtól és várni kell az élelmiszerre. Ez sem volt mindig, ahogy taxisblokádot sem sűrűn szerveznek. Ettől még nem bosszankodom, amire csak tudok, előre készülök.
21. bozsu55 (válaszként erre: 20. - Banános Zselé)
márc. 18. 18:37
Nálatok.Én ilyenre nem emlékszem.
20. Banános Zselé (válaszként erre: 19. - Bozsu55)
márc. 18. 18:36
akkor nem lehetett egyszere megvenni élelmiszerboltba, hanem külön kellet elmenni
19. bozsu55 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 18:34

Akárhogy erőltetem az agyam, 46 éve karácsonykor álltam sorba legóért.


Soha nem álltam sorba élelmiszerért,Covid idején élesztőm is volt.


Most 50 kmt utazok a gyógyszeremért,vagy 200 kmről postázzák,mert nem kell helyettesítő bogyó.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Birebora)
márc. 18. 18:33

Ennyi.

Persze, voltak jó dolgok a múltban is. De vannak most is.

17. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 18:30
Nem minden, de volt ami igen.
márc. 18. 18:26
igen
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - ,zumba)
márc. 18. 18:25
Azért az öngyilkosság és alkoholizmus nem mai találmányok.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - ,zumba)
márc. 18. 18:24
Emlékszem, hogy pl. a taxisblokád idején apámmal felváltva álltunk sorba kenyérért.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook