Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Rosszul kivitelezett hangszigetelés? fórum

Rosszul kivitelezett hangszigetelés? (beszélgetős fórum)


2021. nov. 2. 09:47

Üdv Mindenkinek! Látom, van köztetek hozzáérő, így hátha kapok javaslatot. Nekem kétféle gondom lenne. Az egyik hogy villamossín mellett lakunk. Nincs ablak közvetlenül a sín felé, de haljuk, főleg este, ami elég zavaró. A másik hogy felettünk van egy gyerek, aki rohangál, ugrál, az anyja meg minden reggel magassarkúban mászkál. Hiába kértük már,még szőnyeget is vettünk volna neki, semmi eredménye nem volt. Ráadásul van egy másik gyerekük, aki hamarosan szintén rohangálós korba lép, tehát dupla "élvezetben" lesz részünk. Lehetne azt mondani, hogy költözzünk el, de nagyon szeretünk itt lakni még ezek ellenére is, így inkább befektetnék egy hatékony megoldásba, mint egy lakáscserébe. Egyébként egy újabb építésű lakásról van szó (téglafal). Mivel elég nagy a lakás, így a helyigénye nem jelent problémát. Kedves szakértők mit használnátok? Van pl olyan anyag, ami a rezgéseket is elnyeli?

Bármilyen javaslatotok van, ne tartsátok magatokban!

Köszönjük előre is!

21. Guruljka (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 5. 09:32
A hiba akkor javul, ha utólagos hangszigetelést csináltatnak, de akkor szobáról szobára haladva kell kiüríteni a lakást, mert ez komoly bontással is jár. Szóval teljesen ki kell üríteni a helyiséget, a végén meg mindent visszapakolni, és még ez a legkevesebb.
20. Orsi2017 (válaszként erre: 17. - Rabankari)
2020. jún. 4. 21:03
Figyeld meg !!!⚠️⚠️😁
2020. jún. 4. 21:01

Ezek után soha nem vennék meg én sem ùjépitésüt😏Mindenesetre mindenki nagyon vigyázzon

Kár h nem lehet 1 hét pròba ott lakás utàn dönteni h kell e vagy sem.

Igazándibòl a lakàs szerekezetèt vették meg.Az eladò olyan parkettát intézett a lakàsba amilyet ök akartak.A fürdöt is a hugomék döntötték el.Készre megcsinálták òhaj sòhaj szerint.

18. kisj
2020. jún. 4. 21:00
Ezt egy másik fórumon egyszer már -majdnem szóról-szóra ugyanígy- leírtad. (csak akkor egyes szám első személyben)
17. rabankari (válaszként erre: 13. - Orsi2017)
2020. jún. 4. 20:52

Ezt mibōl következtetted ki?

Az albérlet volt...

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Böce)
2020. jún. 4. 20:37

Azthiszem megtanulták a leckét.

Remèlem minél elöbb a vègére jár a dolog.

Bàr nem tudom,ezt igy eladni is?Ki veszi meg?Annyiért amennyiért ök vették?senki.

Csak minuszos a dolog😕

Bár talán ha megvan mi a hiba valamit javulni fog.Meglátjuk.

Hàt?majd mindekèpp irom a fejleményeket,ha valaki belefut ebbe a hibàba talàn segitség lesz szàmára

15. Böce (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 4. 19:51

Ezért nem szabad új építésűt venni. Drága és kispórolnak mindent belőle.


Ennél még a panel is jobb.

2020. jún. 4. 19:39

Köszönöm szépen.Mindenképp beszél az eladòval,neki kell lennie papirnak szerzödèsnek az épitésröl,esetleg naplò.

Ha valami gyanus lesz benne megkeresik a kivitelezöt,ha lerázzák, bemegy az illetékes hatòsághoz.

2020. jún. 4. 19:12
Te vagy a német csaj aki most arra fog kitérni hogy milyen pénzt követelhet a tulajtól aki az építető?? 🤷‍♀️🤷‍♀️😁
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Birebora)
2020. jún. 4. 18:40

Öö ezt nem tudom,betonház elvileg.

.Akitöl vettèk nem az elsö ilyen projektje,jòkat hallottak ròla.Szòval megbiztak benne.

A kivitelezö nem tudom ki volt,gondolom ök gányolták össze ezt a munkát.

Megmondom hugomnak utána kell járni tényleg ki csinálta ezt.

Olvastam olyant h lehet mérèst csinálni.

És az alapján lehet vinni tovàbb a dolgot.

11. birebora (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 4. 18:22
Ez egy gyors építésű ház?
10. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 4. 18:20

Volt már egy ilyen fórum, nem rég.

Agyrém lehet, onnan menekülni kell. Társasházban lakom semmi hangot nem hallok.

9. Guruljka (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 4. 18:18
Létezik az építőiparban is szavatosság. Mindenképp reklamáljatok, együtt a ház lakóival. Erősen ajánlom szakjogász igénybevételét.
8. df1e1c376c (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 4. 18:17
Ha ennyire trágya, miért költöztek oda?
7. NomNom (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 4. 16:02

Juj :S

Ez szégyen ilyen munkát kiadni a kezük közül... sajnos manapság egyre gyakoribb. Szorít a határidő, iszonyat sok büntetést fizetnek ha nem készül el és inkább összebarmolják. Csak azt nem értem hogy veheti így át a megrendelő.

Gondolom neki is mindegy csak jöjjön a bevétel.

2020. jún. 4. 15:47

Hétvégén megnéztem alaposabban a lakást,derékszöget alig találsz.

A belsö ablakpárkànyok alá szinte befér az ujjam,a párkàny konkrétan hullámos részre van rakva.Valòszinü talàn hanghidat okoz.Az erkény ajtò tokjànál kivül és legalul van egy rés,egy fakanalat dugtam bele igaz nem tudtam teljesen mert a szög nem adta,de kb 10 centire betudtam alà tolni a fakanalat

Olyan mintha üreges lenne a fal.Ha megkopogtatod kong a fal.Érezni hogy nem zárt beton ,hanem van benne rès

Szerintem ezt ki kellett volna tölteni.

Nagyon hanyag munkának gondolom ezt az egészet.

2020. jún. 4. 14:53

A társasházban tudomásul kell venni, hogy jönnek át hangok. De nem ennyire!

A kivitelezővel kellene mindenképp beszélni.

Mi egy 20 éves tégla házban lakunk, egyszer hallottuk az alattunk lakókat, de előre szóltak, hogy gyerek zsúr lesz, legyünk kicsit megértők aznap.

Régen amikor panelban laktunk, ott azért lehettt hallani jobban, pl ha valamit leejtettek, vagy kiabáltak, de ott sem volt ennyire extrém a helyzet.

2020. jún. 4. 13:00

Írtad, hogy új építésű a ház.

Én kideríteném, ki volt a kivitelező, megkeresném az illetékes hatóságot, és ott kérdezném meg, mi a teendő. (A többi lakóval egyetértésben, sőt talán jó lenne egy ingatlanjogászt közösen megbízni.)

Ugyanis ha a kivitelező hibája, hogy nincs hangszigetelés, akkor annak komoly következményei vannak. Az utólagos hangszigetelés nagyon drága.


[link]

2020. jún. 4. 11:45

Nem igazàn tudok segiteni neki.

Nekem az a legfurább az egészben,hiszen 2 helyen laktak már mindig laktak fölöttük és ehhez képest 0 volt amit lehetett hallani.Szinte észre sem vetted h laknak fölötted.Én panelban lakom,elsö emeleten laknak alattam,fölöttem,alulròl semmi max a zene vagy ha kiabàlnak de testhang nem jön.

Felülröl is néha ha valami nehezet leejtenek vagy ha hangosabban járnak de nem tudom meghatározni merre járnak.

Nála megtudod mondani h az alatta lakò hol ejtett le valamit,azt is hogy most a nappalibòl elment a fürdöbe és megnyitotta a csapot,becsukta az ablakot majd visszajöt.Ugy hogy a nappaliban ülsz és végig tudod követni hol merre mit csinálnak.

Ha felülröl jönne aláirom h hallani pàr dolgot.Nem tudom,pròbáltam keresni ilyen kérdèseket de ott a gond mindig felülröl jön.

2020. jún. 4. 11:21
Mi egy régi társasházban élünk és hasonló a helyzet.
2020. jún. 4. 11:07

Sziasztok.Hugomék egy ùjèpitèsü lakásba költöztek.Ök laknak a legfelsö emeleten.6 lakàs található a házban.

Panaszkodik de én is megtapasztaltam,mert költözèsnèl segèdkeztem náluk,hogy nagyon extrémen vezetik a falak a testhangokat.

Az alatta lakò szomszèd minden mozdulatát hallja,bármi ami zajjal jár,koppan vagy dübörög extrém hangosan feljut az ö lakàsukba.Ha az alatta lakò elzárja a vízcsapot annak is van dübörgö hangja.Ha beleejtenek valamit a csapba,vagy leejtenek valamit a padlòra...szò szerint minden egyenesen feljut hozzàjuk.Annyira erös minden hang hogy képtelenség pihenni vagy aludni.

De a lakàsban a helységek közötti hangszigetelés sem valami toplistás.

A hálòszobájuk és fürdöjük 1 fala közös és pont azon van a vizcsap.Nem a viz a legrosszabb hanem ha kézmosàs közben beütöd a kezed,a hàlòszobában akkorát szòl h felkelsz rá.De például a fürdö és konyha fala közös.A tusolót és a konyhaszekrényt 1 fal választ el.Ha a nappaliban ülsz extrém hangosan hallod ahogy neki csapodott tusolás közben a zuhanyròzsa csö.

Az ö lakàsukban is ramaty minden.Már tiszta stressz mert nem mer megmozdulni a lakàsban.Aggasztja h nincs magánèletük,és az h màs életét követnie kell.Egy konektorbedugás is hatalmas dübbenèssel jár.Az alsò szomszèdja nem rég mesélte neki hogy vasárnap arra kelt hogy valamit a hugom bedugott a konektorba,nem a háloban,1 helysèggel odébb,ami a vasalò volt,elég durung vége van igy erövel kell bedugni meg kihùzni.

Van valami ötletetek mi okozza ezt?mit hagyhattak ki?Tüsszentés,köhögès is simán hallatszik,léptek zaja,és minden koppanò dübörgö hang is feljut hozzájuk.

Vagy ez ùjèpítèsnél természetes?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook