Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Akril kád beépítését hogyan kell kivitelezni? fórum

Akril kád beépítését hogyan kell kivitelezni? (tudásbázis kérdés)


23. Sirga
2022. júl. 29. 06:48

Köszönöm a válaszokat, tapasztalatokat!

A kádra, amit választottunk, 10 év garancia vonatkozik, ha előírás szerint (alátámasztás nélkül) építtetjük be. Nem no name márkát veszünk, épp azért, mert hosszú távra tervezünk.

22. Channa* (válaszként erre: 19. - Fincsi5)
2022. júl. 28. 22:02
Én is így vagyok ezzel;)
21. Channa* (válaszként erre: 17. - Léna123)
2022. júl. 28. 22:02
Lehet, hogy nekünk is a gyártmány miatt nem vált be, de emiatt nem vettem akril kádat...
20. Channa* (válaszként erre: 14. - Timycat)
2022. júl. 28. 21:59

Nekem mindig lemezkádam volt és mindig nagyon szép. A kerámia mosdóim és WC-im sosem sárgulnak be, nem vízkövesek, pedig csak heti 1 alkalommal sikálom ki (flóraszepttel), és hétközben csak kilötykölöm, ha nem tetszik a tisztasága.


És mindez úgy, hogy a víz minősége ebben a lakásunkban borzalmas. Rozsdás. Az akril tusoló tálcám 'ronda' is, erről lesikálni nagyon nehéz. Csak klóros mosószerrel tudom elfogadható állapotúra tisztítanom...

19. fincsi5 (válaszként erre: 14. - Timycat)
2022. júl. 28. 18:59
Harmincvalahány évig laktunk olyan lakásban, ahol fehér öntöttvas kád volt, mindig ragyogott, ahogy a mosdókagyló is.
18. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Timycat)
2022. júl. 28. 18:57

Ez biztosan másféle akril.


Én 7 éve kínlódok vele, ma is sikáltam, káromkodás nélkül nem megy. Ez nem fehér, hanem krém, vagy vanília színű.

17. Léna123 (válaszként erre: 10. - Sirga)
2022. júl. 28. 13:19
Nekünk 5 éves volt az akril kádunk, ott ahonnan éppen nemrég költözünk. Alá volt falazva, és csempés volt az oldala. A mostani lakásunkba is akril kádat rakattunk , szintén alátámasztással és csempézve elől. Lehet, hogy az alátámasztás miatt, de soha nem huppogott. A garanciával igaz mi nem sokat foglalkoztunk, konkrétan azt sem tudom mennyi rá a garancia. A színe pedig, bár még „csak” 5 éves volt, de tökéletes, semmi problémám nem volt vele. Rendszeresen takarítottam, nem színeződött el, nem sárgult be, szép volt. Bízom benne, hogy a mostani is ilyen lesz. Valószínű márkától is függ, mi 5 éve egy zuhanykabint cseréltünk le, ami 8 éves volt, mi rakattuk már azt is, de borzalmasan megcsúnyult pár év alatt. Pattogott az oldala, megrepedt az alja, valami ocsmány kínai gyártmány lehetett.
16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Sirga)
2022. júl. 28. 13:16

Mint fentebb írta Channa, lehet náluk a súly, megkockáztatom magának a kádnak, tálcának a minősége okozta a problémát. Viszont az is benne van (benne volt) több kádnál, amikor kerestem, hogy hány kg-ig jó.


Van olyan kád is, amire örök garancia van, azt Budán láttam valamelyik bemutatóteremben talán a Bartók Bélán? A márkájára már nem emlékszem. Az sem volt a legolcsóbb kategória, de néha a drágább az olcsóbb. Az enyémre talán 25 év van, ehhez még súlyhatár sincs megszabva. Dabasra mentem érte ki, mert jóval olcsóbban kaptam meg, bemutató darab volt. Ennek ellenére kutya baja a 9 év alatt egy karcolás nincs rajta. Van egy zuhanykabinom is a tálcája annak is akril, semmi gondom azzal sem. Pedig abban a kutyát is szoktam tusolni, a körmei miatt említettem meg, hogy nem karcos attól sem.

Maga a kádkeret masszív fémből van, nem hiszem, hogy bármilyen gond lenne vele.

A szaki nekem is okoskodott, de én a forgalmazótól informálódtam. A prospektusokban is le van írva, az élettartamuk. OBI-t és hasonlókat gyorsan ki is zártam, ott tényleg nem találtam minőségi árút. Ajánlom keresgélj a neten, és menj el a bemutató szalonokba. Sok sikert!

15. janszi
2022. júl. 28. 13:04

Itt egy garanciális feltétel leírás

[link]

és még egy

[link]

14. timycat (válaszként erre: 11. - Channa*)
2022. júl. 28. 12:59

A zománc is megkopik, elcsúnyul, megsárgul, könnyen sérül. Van lakásom zománcozott lemezkáddal. Ahogy kinézett a kád mikor vettem a lakást az tragédia volt, lemarattattam, újrafestettem, nincs 2 éve már sárgább mint volt, pedig takarítják a bérlők aztán mégis. A kádas ember szerint 5-6 évente újra kell őket festeni, hogy szépek legyenek.


De a kerámia is könnyen el tud pattanni, férjem pár éve beleejtett egy üveg szappantartó az egyik wc-nkbe, nagyon szerencsétlenül eshetett mert a wc úgy ahogy volt betört. Ha rossz a vízminőség pár év alatt a kerámia meg is sárgul és csak a háztartási sósav ami segíthet rajta.


Az akril vitathatatlan előnye, hogy gyorsan felmelegszik és tartja a meleget, míg ez a többiről nem mondható el.

13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Sirga)
2022. júl. 28. 12:48

Nekem nem csempézve van, hanem gyárilag hozzáillő kerete van. Olyan, mintha kerámia lenne.

A lábával, tartószerkezetével semmi gond, pedig gyerekek is ugráltak benne. A színe, formája mintha új lenne, mint írta, 9 éves. Nem színes, sima fehér. Wellis márka.

2022. júl. 28. 07:51

FI!


Nem tudom, hogy milyen garanciát szeretnél megőrizni. Mire van garancia egy kádnál? Mi baja lesz egy kádnak?


Én tuti, hogy alátetetnék a lábon kívül mást is.


A tusolótálcánk alatt az első időben csak a szokásos alátámasztás volt, de a fiúk alatt huppogott és érezték, hogy lejjebb süllyed, stb., ezért utólag purhabot és +téglát tettünk a tusoló alá.

A tusolótálca burkolata leszedhető, így nem volt gond utólag ezt megtenni.


Ha te olyan kádat veszel, aminek az eleje leszedhető, mint a tusolótálcánké, akkor elsőre ne tegyél alá mást csak a lábakat (a garancia miatt), de később szerintem mindenképp fog kelleni.


Ha viszont nem leszedhető a kád oldala, akkor már most tegyél alá +alátámasztást.


Az én súlyom nem zavarta a tusolótálcát, de a férjem és a fiam kb. 100 kilósak, és ezért nem volt elegendő az x helyen alátámasztás, pedig a tusolótálca elég kicsi...

11. Channa* (válaszként erre: 7. - Alinka01)
2022. júl. 28. 07:44

Nincs sok bajom vele.

Ez egy műanyag, és a műanyag elszíneződik, karcolódik, stb.


Szerencsére csak 1 db zuhanytálcám van ilyen még 2 napig, és soha többet nem szeretnék ilyet, és nem is lesz;)


Nincs gondom a takarítással, hetente 1-2 alkalommal kisikálom a tusolókabint, de nem olyan szép, mint egy zománcozott kád/zuhanytálca, mert a műa. öregszik.


Össze sem lehet hasonlítani a porcelán fehérséget az akril fehérséggel.

És most nem azt kell elképzelni, hogy a tusolótálcám sárga, hanem egyszerűen azt, hogy nem olyan fehér, annak ellenére, hogy önmagában nézve csillogó fehér.


Egyébként, ha az üzletben egymás mellett megnéztek egy akril és egy zománcozott kádat, már akkor látszik, hogy az akril nem olyan szép fehér.


Van akit az sem zavar, hogy a ruhája nem hófehér, engem az is zavar.

Én ragaszkodok ahhoz, hogy 50 mosás után is maradjon a fehér pólóm hófehér és ne legyen sárgás vagy szürkés.

Ezt a különbséget is, sokan csak akkor veszik észre, ha pl. mellettem áll a saját fehér pólójába, mert ekkor lesz szembetűnő, hogy az enyém valóban fehér, az ő pólója viszont csak fehérnek hitt;)

10. Sirga (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2022. júl. 28. 06:54

Én is így gondolom, de mivel csak a kádtestre vonatkozik a garancia, felmerült, hogy mi van, ha a kádláb vége adja meg magát? Ugyanúgy ki kell bontani, stb.


Ezért kérek tapasztalatokat olyanoktól, akiknél - alátámasztással, vagy anélkül van/volt akril kád.

9. janszi (válaszként erre: 1. - Sirga)
2022. júl. 27. 23:19
Az is kérdés,mekkora a teherbírása az akril kádnak saját lábbal,mert ha félig töltöd vízzel,az olyan 50kg,és egy 100 kilós vendég egyszer belelép,lesz terhelés próba.A lemezkádakat alátéglázzák,és lehet egy vastag gumit is a tégla és a kád közé tenni,mint a mosógép alá szoktak,örök élet.De hát a garancia az garancia,nyilván egy újabb kád áráért be is építi a szakképzett profi,számlával.De a szakszerűtlen beszerelés is garanciavesztő nem?
8. timycat (válaszként erre: 7. - Alinka01)
2022. júl. 27. 23:08

Ezt én sem értem. 1999-ben lett beépítve a jacuzzi, ami akril. Akriltisztító sprayvel heti 1szer lefújva és gyönyörű, csili-vili hófehér mint új korában.

Jó az tény, hogy ez huszonéve is 2 millió volt.

2022. júl. 27. 23:02
Nem értem!!! Nem értem, hogy lehet ennyi bajotok az akril káddal, mert nekünk is az van, már nyolcadik éve, és ma is gyönyörű. Hófehér, csillog, nincs rajta karcolódás, a tiszta víz gyorsan leszárad róla magától, törölgetés nélkül, a piszkot nem gyűjti intenzíven magára. És a tisztítása könnyű, ráadásul filléres költség, mert a Müller saját márkás fürdőszobatisztító spray-je, amit akrilra is ajánlanak, sokáig kitart. (Nem szabad csak akrilra is ajánlott szert használni rá!) Elég ráspriccelni, ott hagyni pár percre, majd nedves takarítókendővel/szivaccsal áttörölni, zuhannyal leöblíteni. Ennyi. Ez volna a tragédia?
6. Channa* (válaszként erre: 3. - Fincsi5)
2022. júl. 27. 21:08

Na, pont ezért nem vettem akril kádat;)


Az egyik fürdőnkbe lesz egy lemez kád, a másik kettőben épített tusolók, és porcelán mosdóink és wc-ink vannak/lesznek.


Jelenleg akril tusolótálcánk van és sosem tetszik a tisztasága. Pont azt látom, amit írsz. Elszíneződik, karcolódik, stb.


Ja, és állandóan alá kell tölteni, hogy ne huppogjon.

2022. júl. 27. 16:52

Akril kádam van, nincs alátámasztva, mondjuk ez alatt motor is van, mert masszírozós. Kilenc éve lett beépítve, semmi baja.


A kád leírásához, garanciális használatához ragaszkodjatok, nem véletlen adják, írják le, mit és hogyan kell.

4. globus (válaszként erre: 1. - Sirga)
2022. júl. 27. 16:31

Mi nemrég cseréltünk rokonnál, a szerelő lemezkádat ajánlott.

Mindenképpen alá kell építeni, különben nem lesz stabil. Huppogni fog, ha nem lesz rendes alátámasztása.

3. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Sirga)
2022. júl. 27. 16:24

Mi akril sarokkáddal vettük a házat, naponta átkozom, aki kitalálta. Krémszínű, de képtelen vagyok tisztán tartani.

Akril a mosdókagyló is, naponta kell takarítani, szörnyű színelváltozások vannak rajta, én nagyon nem javaslom. A kád úgy be van építve, hogy ha azt kiszedetnénk, az egész fürdőszobát újra kellene csempézni, járólapot is kicserélni. Mindenképp akrilt akarsz? Ráadásul csúszós is. Nem reped, nem törik, de mondom, a gondozása tragédia.


Még jó, hogy van bent egy épített zuhany. Csak férjem direkt a kádat használja, így nagyon sokszor kell takarítani.

2. simple (válaszként erre: 1. - Sirga)
2022. júl. 27. 15:20
A mi házunkban 3 fürdőben is akril kád volt, kb. 20 éve építették be őket, ezt nem tudom pontosan, mi 5 éve így vettük a házat. 2 kádat már kibontottunk, mindkettő alá volt építve téglával. Egyiknek sem volt semmi baja, nem voltak sehol eltörve vagy ilyesmi. Szóval szerintem az aláépítésből nincs gond. És ha mindenki ezt javasolta, akkor ez lehet a jó megoldás.
2022. júl. 27. 14:51

Sziasztok! Öntöttvas kádunkat akrilra cserélnénk. Több szakemberrel beszéltünk, mindegyik aláépítené a kádat - ez viszont garanciavesztő. Persze, ha kérjük, beépítik csak a lábra. Elbizonytalanodtunk. Felmerült érvként, hogy az akril tágul - az alátámasztás ezt akadályozhatja, így eltörhet a kád. Ellenérvként, hogy ha a láb végén a műanyagrész elöregszik és eltörik, vajon mi tartja a kádat? (A garancia csak a kádtestre terjed ki.)

Tapasztalatokat kérek: kinél hogy építették be, mikor, és bevált-e a módszer. Köszönöm a segítségeteket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook