Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... ❯❯
320. 8f8f3a827e (válaszként erre: 317. - Pirospecsenye)
2012. febr. 23. 15:29

Minél kisebb kezelőfejjel kezeltesd magad. Úgy 1-2 négyzetcentiméternél nagyobb ne legyen a fej és az egész arcot kezeltesd. Kb. 14-160 lövés, villanás az optimális.

A nagy kezelőfej a széleken nem ad le elegendő energiát, középen meg éget, nem jó semmire.

Kozmetikus rozáceát nem kezelhet, jó ha tudod (a kozmi tudja).

Hallottam olyat is, hogy megkezeltette magát a vendég, majd szólt, hogy kozmetikus nem is kezelhet. Ingyen volt a buli.

319. zsoffi (válaszként erre: 317. - Pirospecsenye)
2012. febr. 23. 13:40

szerintem semmiképp ne próbálkozz a kozmetikus lézerével, IPL-jével. Én eléggé körbejártam ezt a dolgot, 2 év után most szántam rá magam az IPL-re.

Inkább válaszd a drágábbat,de jobb minőségűt, ha belefér, az arcod mégiscsak az arcod...

318. zsoffi (válaszként erre: 316. - Hamil)
2012. febr. 23. 13:35

köszi szépen.

És szerinted nem késő ezt elkezdeni ilyenkor,mivel egyre több a napsütés?

Mennyire kell utána vigyázni, hogy ne érje nap?

50-es napkrém és kész?

köszi.

317. pirospecsenye (válaszként erre: 316. - Hamil)
2012. febr. 22. 17:44

Szia!

Új vagyok a fórumon, de régi rosaceas. Jövő héten megyek a bőrgyőgyászati klinikára, valami jó tanácsért megint. Már voltam lézereztetni egyszer,de nagyon drága volt,így ez nem járható út számomra.(30 ezer 6 villanás) Szeretném most megpróbálni az IPL kezelést.A kozmetikusnál szokott lenni ilyen gép, de szokatlanul olcsó .Lehetséges az,hogy csak 500 forint egy villanás. Köszi

316. Hamil (válaszként erre: 315. - Zsoffi)
2012. febr. 22. 15:27

Szia.

Nem tudom milyen állapotban van az arcod,de az elsö pár napban csúnya lesz,de kitartás utána napról napra szebb lesz.

Viszont 1 kezelés nem lesz elég,4-5 is kellhet,és akkor szép lesz az arcod.

315. zsoffi
2012. febr. 21. 21:49

sziasztok,


van valakinek tapasztalata az IPL kezeléssel kapcsolatban? 2 hét múlva megyek és egy kicsit félek is tőle.

köszi

314. zefex (válaszként erre: 301. - Qweris)
2012. febr. 20. 10:30

Finacea gél

Bocsi a késői hozzászólást, igaz én is csak 2 hete ismerkedem vele, eddig nem használtam.

Nekem most sem göbös, csak van pár ér-folt, a bőrgyógyász ajánlotta, próbáljuk ki, mielőtt emlékeztető lézer kezelésre szánnám magam.

313. Hamil (válaszként erre: 311. - Ttimeaa)
2012. febr. 19. 16:53

Szia Timi.

Leirnád milyen szereket használ édesanyád a göbökre?

Köszönöm

312. 8f8f3a827e (válaszként erre: 311. - Ttimeaa)
2012. febr. 18. 10:20

Szia Timi!


A rosacea diéta alapja, hogy minden étel végső soron kikerül az arcra.

Tehát, képzeld el, ha pl.: egy narancslével vagy egy borsos tokánnyal vagy vörös borral vagy paprikával bekennéd az arcod. Ezek mind csípnék, rontanának az állapoton.

De kend be almával, krumplipürével vagy natur pulykával. Nem történik fellobbanás.


Tehát minden étellel evés előtt gondolatban kend be az arcod.

311. ttimeaa
2012. febr. 18. 08:42

Sziasztok!


Végig olvastam a fórumot, de nem nagyon láttam, hogy a diétáról beszélnétek.


Édesanyám már 2 éve küzd a rosacea-val, amit nemrég állapítottak meg. Most krémekkel meg gyógyszerekkel jelenleg eltűnt az arcáról az a pattanás szerű, kipirosodott foltok, göbök.


De a bőrgyógyász diétát javasolt neki. Az az egy gond van, hogy mellette még nikkel- és perubalzsam allergiája is van.


Milyen ételeket, fűszereket, étrendet javasoltok?


Mert mindenhol csak azt találom, hogy mit nem lehet enni. De jó lenne összegyűjteni azt is, hogy mit lehet.


Köszönöm!

310. Hamil (válaszként erre: 309. - Eva159)
2012. jan. 29. 14:14
Naturklinikán 10ezer ft
309. eva159
2012. jan. 28. 18:29

sziasztok'

meg tudná valaki mondani, hogy a veinwave kezelés mennyibe kerül?

308. 1kata2
2012. jan. 27. 13:15

Szia Kori54.

Köszönöm, hogy válaszoltál kérdésemre.Újból megnéztem a Palette Naturál Colors nevű festéket, és abban van írva az hogy ne használjon festéket, ha arcán kiütés van.

A másik Palette 10min color festéken ez nincs írva, úgy látszik ez változó.Az allergia próba sem mindég megbízható. Na most döntsem el mit is csináljak.Azt hiszem kockáztatni kell, mincs más lehetőség.Mégegyszer köszönöm a sgítségedet.

307. qweris
2012. jan. 27. 09:50
A "Guinot Red Logic" krémet próbálta már valaki? Elég hatásosnak tűnik. [link]
306. kori54 (válaszként erre: 305. - 1kata2)
2012. jan. 23. 12:37
Szia! nem a hajas fejbőrre gondoltak, hogy festéskor ott ne legyen bármilyen sérülés? Szerintem igen. Allergia próbát a könyökhajlatban tudsz csinálni a festék használati útmutatója szerint.
305. 1kata2
2012. jan. 20. 17:36

Sziasztok.

Nemrég óta vagyok jelen , hiszen a Rosaceám is nemrég óta keseríti az életemet. Figyelem, hogy mivel, milyen eredményeket tudtatok eddig elérni a kezelésében. Remélem hamarosan nálam is lesz több, kevesebb sikeres eredmény amit megoszthatok veletek.

Addig megkérdezném, hogy tudja-e valaki azt miszerint hajat festeni nem ajálánlatos/ a festés tájékoztató szerint/ annak akinek pattanás vagy egyébb bőrelváltozás van az arcán. Már magyon esedékes lenne nálam a festés, de nem merem, nehogy feldagadjon a fejem, a szemem.Ha tudtok valamit-e felől és megírnátok, nagyon megköszönném.

304. zefex
2012. jan. 20. 08:01
A szteroidos kencékre mondtuk.
303. hiden
2012. jan. 19. 22:24
Vagy lehet,hogy nem jól emlékszem és azok a szteroidos kenőcsök?
302. hiden
2012. jan. 19. 22:17

Sziasztok!


Ma végre sok idő után eljutottam egy magánbőrgyógyászhoz.Tetracylin wolff 250 mg nevű gyógyszert írt fel.Beugrott,hogy sokan nem ezt mondják-e,hogy nem szabad erre a betegségre antibiotikumot szedni...? A rosaceát végül is kizárta,de ez a gyógyszer erre a bőrbetegségre is van,de nekem sajnos pattijaim is vannak.Most nem tudom,hogy kiváltsam-e,mert félek ,nehogy mikor abba hagyom rosszabbra forduljon helyzet,bár Ő azt mondta,hogy ez nem egy erős gyógyszer.Köszi előre is,ha válaszoltok.

301. qweris
2012. jan. 19. 12:32
Sziasztok! Van olyan krém, vagy hatóanyag ami érszűkítő-érösszehúzó és bőrgyógyász fel tud írni? Egy ismerősöm egy ilyen hatóanyagú krémet kapott az arcpírjára, és rendbe hozta, csak sajnos már nem emlékszik a krém nevére..
300. Hoxa (válaszként erre: 299. - 1kata2)
2012. jan. 18. 11:40

Szia!

Nincs törölt hozzászólás 1kata2 felhasználói névvel.

299. 1kata2
2012. jan. 17. 16:19

Kedves Hoxa.

Megszeretném kérdezni, hogy miért lett törölve a 292-es hozzászólásom. / Rosacea/ Talán azért mert megírtam azt, amit az orvos megállapított nálam ezzel a betegséggel kapcsolatban?Szabályos, irásos orvosi papírom van róla.Ha sokan tudják ezt az orvosi véleményt, szerintem nem árt.Most Neked elmondom ami a begyemben van: nem tudom, ki az az okoskolbász nevű hozzászóló, de úgy tűnik nagyon határozott véleménye van ezzel a betegséggel kapcsolatban, olyannyira,hogy talán a Rosacea kialakulásának okát is tudja.Az orvosok sem beszélnek semmilyen genetikáról,talán azért, mert sok betegnek még a felmenőiknek sem volt ilyen betegsége, nem merik állítani.


Köszönöm a válaszodat.

2012. jan. 16. 09:31

No ez azért - persze súlyosságtól függ - még nem a világvége.

Gyerekkorom óta pirospozsgás a bőröm - pedig akkor még cigit, piát nem is láttam - amely végül is felnőttkoromban kisebb seprűvéna-tágulattá vált.

Elmehetnék egy kezelésre, de csak az a pár vékony erecske tűnne el, a fejem hideg vagy meleg hatására is olyan lenne mint egy május elsejei luftballon - bár a vérnyomásom rendben.

Az arcbőröm vékony, tudomásul vettem és ha valami híresség lennék, még lehet divattá is tehetném, mint mások a sörhasat meg a borostát:)


De legalább nem mondhatják, hogy vastag bőr van a képemen:)

297. 8f8f3a827e (válaszként erre: 296. - Hamil)
2012. jan. 16. 09:25
Bocsánat, a lézer alatt az összes olyan eljárást értettem, amivel az ereket össze lehet úgy égetni, hogy a hám nem, vagy alig sérül. És ebbe az ipl, meg az erekbe vezetett kicsiny szonda is beletartozik a lézer mellett.
296. Hamil (válaszként erre: 295. - 8f8f3a827e)
2012. jan. 15. 20:03

IPL-el nagyon szépen gyógyitható,nem kell ennyire eldramatizálni.

Nyilván vannak súlyosabb esetek mint minden betegségnél,de nekem is nagyon csunya volt az arcom,de 4kezelés után(ez kb 6hónap),olyan mintha szinte semmi baja nem lenne,és ez került 40ezer ft-ba.Sztem ez fél év alatt nem annyira sok.

Keressétek a Naturklinikát végtelenül kedvesek.

295. 8f8f3a827e (válaszként erre: 294. - 44c1ef2ab5)
2012. jan. 15. 17:11

A legfontosabb eleme, hogy úgy néz ki az ember, mint aki piál.

A rosacea felismeréséhez nem kell diploma. A borvirágos arcot az utca másik oldaláról fel lehet ismerni. A pattanás ránézésre is könnyen elkülöníthető a rosaceától. Üsd be a gugliba, hogy rosacea képek és egy csomót kapsz.


A legtöbb bőrgyógyásznak tényleg tele van a töke a rosaceás beteggel, mert állandóan csak két dolgot kérdeznek, hogy mitől van és miért nem gyógyítható meg. Meg attól is, hogy ha van két ér az arcon, akkor ő súlyos rozáceás. Amikor bejött a hiperaktív gyermek fogalom, akkor minden szülőnek ilyen gyermeke volt.


A másik. amiért a bőrgyógyászok utálják a rosaceát, az az, hogy ők tudják, csodakrémmel a betegség nem gyógyítható, csak lézerrel. Egy jó minőségű lézer meg 10 milliótól indul. Az meg a legtöbbjüknek nincsen, így marad a morgás.

2012. jan. 13. 23:03

Vki leírná, hogy néz ki ez a bőrbetegség? Milyen tünetek, milyen gyakran, és a legfontosabb az lenne, hogy ismerhető fel?


Ezzel akarok hónap végén dokihoz menni, de nekem három éven belül csak 3x volt ilyen akne szerű hirtelen előjövő sok izé az arcomon..legutóbb elsején volt közel 30db..aztán lubexylt használtam és pár nap alatt szépen visszahúzódott..majd a bioderma sebium habzó gél csodákat művelt. A lényeg, hogy most ragyog a bőröm (remélem így is marad..) Bőrgyógyász mi alapján tudja megállapítani a rosaceát? Egyébként "alapfeltétel" ez a folytonos piros bőr? Mert az mondjuk nem jellemző. A legutóbbi után voltam orvosnál, ő még látta a nyomait..de ilyen f_szfej dokival én nem igazán találkoztam még..szóval konkrétan sz_rt rám. Annyit mondott, hogy pattanásos a bőröm és bioderma..


/Lehet, hogy már írta vki, de csak bele-bele olvastam a hozzászólásokba..

293. kori54 (válaszként erre: 292. - 1kata2)
2012. jan. 13. 10:41
Szia, nekem is egy készen kapható bőrradír után jelentkezett először. Nagyon karcolta a bőrömet és utána jelent meg, az azóta sem múló pirosság.
292. kori54
2012. jan. 13. 10:35

Sziasztok Sorstársak!

Ezt a kecsegtető cikket találtam:


[link]

291. 8f8f3a827e (válaszként erre: 292. - 1kata2)
2011. dec. 19. 12:01

Az allergia nem rozácea!

A rozácea rohamokban jelentkező, tartósan kitágult erek megléte,mely genetikailag kódolt. A betegségen ront a cigaretta füst, de nem ez okozza.

❮❮ ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook