Róma (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
71. niki73
2013. szept. 5. 15:20
Olyan kérdésem lenne még, hogy volt-e olyan nevezetesség vagy múzeum, ami kevésbé tetszett?
70. niki73 (válaszként erre: 69. - Boldogliz)
2013. szept. 5. 15:03

Szia!


De jó!:-) Ha még van esetleg valami infód, amit Nikice nem írt le, azt megtennéd, hogy leírod?

69. boldogliz (válaszként erre: 59. - Nikice)
2013. szept. 5. 13:06

Szia!

Mi is megjártuk azóta Rómát.

Igaz nagyon kevés időnk volt rá, csak 2,5 nap....de nagyon jó volt. Sajnos rossz időt fogtunk ki, de így is lehetett élvezni.

68. Nikice
2013. szept. 5. 12:39
Jesszum, nyughelyét leírtam "j"-vel, de gáz vagyok..bocsi...
67. niki73
2013. szept. 5. 09:58

Mi arra gondoltunk, hogy veszünk Roma Pass kártyát.

Ti nem vettetek?


Emésztem majd még ezt a sok infót és maja konkrét kérdésekkel zaklatlak.


ma egy kicsit zsúfolt a napunk, de holnapra szerintem már tuti lesz kérdésem.:)

66. niki73 (válaszként erre: 65. - Nikice)
2013. szept. 5. 09:52
Nagyon köszönöm. Áttanulmányozom amit írtál és majd biztosan kérdezek.:)
65. Nikice
2013. szept. 4. 17:43
Még egy és leállítom magam: rómaiak 3 legjobb fagyizója: 1. Via Principe Eugenio-n (Termini mellett két utcával) 2. Barberinin 3. Pantheon mellett (sok van, de felismered!) 150 féle fagyi van! Én nem vagyok fagyis, mondhatni nem szeretem. Na de ez! Viva Gelato :)
64. Nikice
2013. szept. 4. 17:38

Borghese több hektáros park, nem part, bocsi. :)


Még hasznos infó lehet: a közlekedés kezdetben kaotikus, de át lehet (és kell is állni) erre a stílusra. Menetrend elvileg van, gyakorlatilag nincs. Nincs elsőbbséged, ha lelépsz a zebrára! Kézmozdulattal jelezd, hogy át akarsz kelni, határotott de nem rohanó tempóban, mert mögötted is már mennének az autók, és az orrod előtt is elhajt még. A buszt szintén le kell intened, magától nem áll meg, és aligha húzódik le, így neked kell a patkától jó egy métert beállnod az útra. Indexet ne nagyon várj. A buszjegy elosztás változó, vannak környékek, ahol nem is lehet kapni, előre érdemes párat megvenni. Ajánlom még a Pastarito nevű "étteremláncot", itthon érdemes kinézni, és azt választani vacsira, vagy ebédre, itt 10 EUR-ból (menü esetén) kipukkadásig etetnek, itatnak, amúgy jó kis tészta+ital+kávé, vagy nasi 15 EUR alatt nem nagyon jön ki.

63. Nikice
2013. szept. 4. 17:30

Tyűűű, akkor most irigyellek :))

Mi szintén 4 napra mentünk. Csütörtökön este érkeztünk, tegnap hajnalban vissza..

Szóval.

Mi a Szt. István házban aludtunk meg. Szó szerint csak zuhanyzás és alvás (napi átlag 6-7 óra). Jól esett a magyar szó, és rengeteget segítettek ami a tömegközlekedést illeti.

Egy jegy 1,5 EUR, amivel 100 percig utazhatsz (elvileg egy irányba, gondolom az érvényesítéskor kapott kódot tudják ellenőrizni).


Első nap: Vatikán Szt. Péter Bazilika (természetesen felmentünk a kupolába és ha idegenvezető nélkül mentek, akkor lehet elkerüli a figyelmeteket a pápák nyugheje az alagsorban) a múzeumot kihagytuk idő szűkében. Érdemes a belvárost "részekre osztani" és megtervezni a napot, hogy az idővel gazdaságosan lehessen bánni. RENGETEG a látnivaló!

Ha nem bánod, pár hasznos infót is közbebiggyesztek. Biztonsági ellenőrzés van a Vatikában, de már folyadék bevihető! Mi előtte kidobtuk, mert nem rég még tilos volt. Mindig legyen egy lenge kendő nálatok, amit a vállatokra teríthettek, fedetlen vállakkal, térdekkel(!)nem szabad bemenni a templomokba. Ha nagyon megtetszik valami kis ajándék nem nagyon érdemes az összes kis üzletet végigjárni a Vatikánon belül, mert nagy árkülönbség nincs, ellenben nem mindenhol találod meg esetleg ugyanazt. Képeslapot ne a Vatikában vegyetek, hacsak nem onnan szeretnétek feladni (régi szokás onnan küldeni). Votl amit csak azért vettem meg benn, hogy akinek adom (hívő), elmondhassam, hoyg a Vatikán falain belül vettem, de kiérve a a S.Pietro-ról ugyanazt akár féláron megveheted.


Utána jött az Angyalvár, a Tevere hídjaiból pár, majd a Piazza del Popolo, de végül a Borghese kimaradt, több hektáros part szintén ezernyi látnivaló, szökökút, csodás kert, ezt csak érintettük. Ha lett volna még egy nap, az jött volna. Onnan le a Sapnyol lépcsőhöz, ott vannak olyan utcák, ahol érdemes jókat nézelődni, nagy olasz márkák üzleteinek tömkelege (talán Via Condotti a neve). Mivel itt szomjaztam meg kegyetlenül, jelzem, hogy itt 2-2,5 EUR egy palack víz :) a belvárosban elég kevés a bolt, inkább az éttermek a jellemzőek. Aztán, hogy bebiztosítsuk magunkat, Trevi kút jött. Majd Pantheon, és estére Navona tér. Innen is be lehet gyűjteni jó kis szuvenírokat. Este a Viktor Emanuel emlékmű mellől ment a buszunk, így este láttam először. Lenyűgözött. Minden aznap, de akkor csak álltam és néztem, és azt mondtam magamban, hogy nem hiszek a szememnek. Azt nappal és este is érdemes megnézni!! Ahogy a Colosseumot is! És gondolom még ezer dolgot. Másnap itt kezdtünk. Szintén jótanács, érdemes 8-9 körül érkezni, elkerülhetőek az óriási sorok. Van komplett jegy 12 EUR-ért: Colosseum, Forum Romanum, Palatinus domb. A jegyet a F.R. előtt érdemes megvenni, mégha nem is ott kezdesz, a jegy egy napra érvényes, azaz egy nap kell bemenni mindhárom helyre. Ezt a hármat amúgy sem szabad kihagyni. Aznap kikapcsolódásként a tengert iktattuk be délutánra (estére). ha érdekel, erről külön írok (közlekedés..) És éjjel vissza Colosseum, hogy kivilágítva is láthassuk. Vasárnap a római piacra látogattunk, itt ismerkedhet az ember a különöző kulturákkal :) A Teverén lévő szigetet látogattuk meg, az igazság száját.

Utolsó nap a gyönyörű kilátás miatt a Garibaldi téren leszálltunk, (Tür István szobra is megtekinthető itt!)majd a Termini "közelében" lévő nevezetességeket néztük meg, S. Maria Maggiore, és Lateráni Szt. János bazilika. Ha spirituálisan sokat jelent a Szt. Péter Bazilika, akkor ez is. Gyönyörű, és a "teljes lakott világ anyaegyháza".

62. niki73 (válaszként erre: 59. - Nikice)
2013. szept. 4. 12:52

Szia! Én nagyon szívesen beszélgetek veled Rómáról.

Mi 13-án megyünk 4 napra.

Ti meddig voltatok? Mit néztetek meg? Szállás?

Minden érdekel, mert nekem minden egyes mondat segítség azoktól, akik már járta Rómában.

61. Nikice (válaszként erre: 60. - 273206364e)
2013. szept. 4. 12:45

Ahogy mondod! Idő kell, míg "leülepszik", annyi mindent látunk, és közben érezzük, hogy mennyi mindent nem, hogy idő lesz, míg feldolgozom, és gondolom, majd részletek is újra és újra előbuggyannak majd...

Csak nem a Szt. István házban szálltál meg?

60. 273206364e (válaszként erre: 59. - Nikice)
2013. szept. 4. 10:25
Valószínű,hogy sokáig az eszedben lesz,pláne,ha voltál a Vatikáni Múzeumban is.Nekem arra csak egy napom volt,irtózatos fejfájással mentem a szállásomra,a rengeteg csodát nagyon nehéz volt befogadni,nagyon sok helyre eljutottam,mert egy magyar zárdában volt a szállásom és ők szerveztek különböző programokat.
59. Nikice (válaszként erre: 56. - Boldogliz)
2013. szept. 4. 10:17
A kérdésed óta eltelt 8 hónap, jó lenne a fórumot újra feléleszteni, szívesen beszélgetnék Rómáról, tegnap érkeztem haza, és gyakorlatilag csak ez jár a fejemben :)) Lécccci valakiii :))
58. kerjan
2013. febr. 9. 13:59
Sajnos én már -éve voltam de szeretnék újra.
2013. febr. 8. 15:30
Senki?
2012. dec. 28. 19:49
Járt vki mostanában Rómában? Vagy vki fog mostanában menni?
2010. ápr. 4. 14:01
Valaki nézte -e a római közvetítést a tv-be? Áldott egy húsvéti mise volta a szakadó esőbe!
54. Joys (válaszként erre: 43. - 95cf1e718b)
2009. márc. 13. 14:49

Nyaranta a fapados gépek a ciampinoi/egykor katonai/ reptérre érkeznek. Innen busszal, metróval lehet bejutni a belvárosba.


A nagy légikikötőjük a Leonardo da Vinci, régi nevén Fiumicinoi reptér.


A metro-állomások állapota valóban förtelmes, sok éve felújításra szorulnának. Ebben a tekintetben Budapest jóval előttük áll.

Sajnos csak ebben..

53. a9338a7669 (válaszként erre: 1. - 95cf1e718b)
2009. márc. 13. 14:36

Szerencsére jártam ott, és remélem, hogy még fogok is.

Érdekes, mert nekem a legelső benyomásom az volt, hogy "úristen mikor megyünk már haza?"... Ez tartott kb. fél óráig, onnantól pedig meg jött a "nem akarok hazamenni" :))

Imádom, nagyon nagy élmény szerintem. Meg is nézem gyorsan milyen áron van repülőjegy :)

52. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 22. - Joys)
2008. júl. 31. 11:24
Szerintem azért a "B" metró elég gusztustalanul néz ki, leülni nem mertem. Az "A" meg mint nálunk kb a 4es 6os új villamos olyan. Nemtudom miért nem cserélik ki a másikat, komolyan mondom nem mertem leülni annyira büdös volt meg piszkos!
51. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 46. - 95cf1e718b)
2008. júl. 31. 11:20
A skyeurope kivonult magyarországról, mintahogy a ryanair is kifog novemberben. Én mindig fapadossal utaztam, tavaly 16 000ből megvolt illetékkel mindennel együtt a repjegy Róába, sajna most már bécsig el kell jutni, ha repülni akar valaki olcsón.
2008. júl. 21. 21:00
Hát ezek pedig nemkellenének óda!!!!
49. b46d5f17a9 (válaszként erre: 48. - 95cf1e718b)
2008. júl. 21. 01:41
:DDD a maroccinokra gondolsz? és a cd árusok? na és a tengerparton a bizsusok, a ruhások, a törölközősek, a hamis tetkósok, a napszemüvegesek, sőt most már van a kínai masszőrnő is, ahhoz mit szólsz? eddig csak a kókuszt árulták hűtőládából, most már van minden, még az is, amihez nekem még fantáziám sem lenne kitalálni :DD
2008. júl. 20. 20:55
Ha azt vesszük mindenhóül vannak kirívó esetek még Bp-n is . Figyelni kell a holminkra, nemkell kihivó ékszereket viselni. Nekem az nemtetszik, hogy sok a bentlevő külföldi, kik sok gagyit árulnak eröszakossan, rádakarva tukmálni az utcákon. /pl:esernyőárusok/
47. b46d5f17a9 (válaszként erre: 46. - 95cf1e718b)
2008. júl. 20. 20:49

igen tudom, de vagy kényelem, amiért fizesz többet, vagy kevesebbet fizetsz, de kényelmetlenebb az utazás is :(


és igen, Italia az mindig is Italia marad, itt mindent megtalálsz és van miért kedvelni, ugyanúgy ahogy elítélni is lehet nagyon könnyen, hiszen 1000 okot ad rá (pl. bűnözés, nápolyi szemétkérdés - amit állítólag most már rendezte, ismét tiszta a város - ...)

2008. júl. 20. 20:30
Igen, csak a Malév elég drága a fapadosokhóz viszonyitva. Sky Europe járat, Bud-ról , már nem megy fco-ra, megszünt. Budról, már csak Trisztre lehet vele eljutni. De Aki Györ környékén lakik az mehet BTS_FCO utvonalon SKJ-jal. /BTS=Bratislava/ Szóval Én imádom-e várost és egész Italiát!
45. b46d5f17a9 (válaszként erre: 44. - B46d5f17a9)
2008. júl. 20. 20:12
ja, még annyit, hogy én a Wizzard-ot nem ismerem, mivel mindig Malév-Alitalia-val utaztam, mert ott áttették a csomagomat a másik gépre, amivel tovább mentem, míg a másik olcsó járaton, ami a Wizzard előtt volt, Sky ha jól emlékszem, azon nekem kellett volna cipelnem, meg az egyébként is tényleg elég kényelmetlen volt - a Maléven kényelmesebben elvagyok, adnak enni, inni és kávézni is lehet, van újság is, ha igényt tartasz rá, és nincs halálos tömegnyomor
44. b46d5f17a9 (válaszként erre: 43. - 95cf1e718b)
2008. júl. 20. 20:09

látod az árakról nincs pontos fogalmam, mivel én csak repülőt szoktam váltani és megyek tovább :)


viszont tudom, hogy Genovában, a kikötőből a taxi 20 € alatt nem vitt el az állomásokig, ami mostanra már csak több lehet, ha nem duplája :( ez az infláció

2008. júl. 20. 19:10
Igen az a nagyobb reptér, jelenleg odajár BUD-ról a MALÉV és a Wizz is. Onnan bejutni a városba a Leornárdo exprersszel a Terminire 11 Euro, vagy az F1 elővárosi vonattal a Tiburtinára: 5,5 euróért, ami már metró megállónál van, onnan metroval a Terminire, mi a központi vasuti pályaudvar.
42. b46d5f17a9 (válaszként erre: 41. - 95cf1e718b)
2008. júl. 20. 19:02
részemről Fiumicino :))
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook