Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rokkantnyugdijasok, akik nemrég voltak ORSZI-nál és megosztják tapasztalataikat. fórum

Rokkantnyugdijasok, akik nemrég voltak ORSZI-nál és megosztják tapasztalataikat. (beszélgetős fórum)


1 2
2011. jún. 16. 17:31
Sziasztok! Aki mostanában (1-2 hónapon belül) volt rokkantsági felülvizsgálaton, kb. mennyi idő múlva küldik ki a határozatot? 10-én voltam, de nagyon aggódom az eredmény miatt. Köszönettel
29. Ncilány (válaszként erre: 28. - C130f7eb3b)
2011. máj. 18. 19:40

Na hallod semmi se kizárt..

Ha felhívsz egy szolgátetót telefonosat pl, akkor elmondja a gépi hang, a beszélgetését rögzítjük..

28. c130f7eb3b (válaszként erre: 23. - Mimi néni)
2011. máj. 18. 16:51
Ők I-II. kategóriások, rájuk nem vonatkozik a felülvizsgálat. Én áprilisban voltam, és már nem 1, hanem 2 orvos volt benn a vizsgálaton. Se egy mosoly, se egy kedves szó, roppant kimért udvariasság. Kérdeztek, aztán félbeszakították a mondataim, pedig nem voltam beszédes kedvemben. Nem lepődnék meg, ha kiderülne, hogy lehallgatják őket vagy be van kamerázva a vizsgáló. :(((
2011. máj. 18. 16:43
Ja! azt elfelejtettem írni , hogy mikor most volt édesapám februárbana bizottságnál volt mellette egy 80% rokkant hölgy annak minden szó nélkül elvették.
2011. máj. 18. 16:42

Édesapámnak nem vették el a rokkantságit helyette rehabilitációra tették át ami azt jelenti hogy 3 évig a munkaügyiközponton keresztül kapja a rokkantságit. Ez mellett mehet tanfolyamra, vagy vissza 4-6 órába dolgozni, persze ha vissza veszik a volt munkahelyére..

Édesanyám 20 éve rokkant, nem tudom megmondani hírtelen hány % de 60 felett ha jól tudom. Őt nem hívták vissza a bizottság elé.

2011. máj. 18. 15:04

Szervusz! Mindettől függetlenül hetek óta járok rendelőbe, vizsgálatokra és még kell is mennem, plusz kivizsgálásra befeküdni és 2x10 infúzió.

Szép nyaram lesz...

2011. máj. 18. 15:00
Sziasztok! Zsóka54. szia hát én ápr.26.án voltam , de most megint bejelentették ,hogy mindenkit a III. csop-ból felülvizsg.-nak. Még nem tudunk biztosat,hogy hogyan lesz . ma a mokkában beszélt a korm.szóvivő TV2mokka és a mai nap . próbáljátok meg a videok között megnézni. 20.án egy vizsgálat,27 , 30. is controllok. és be kell feküdnöm majd 27én időpont egyeztetés. Mindenkinek a legjobbakat és ha tudtok valamit irjatok ki. Szép további türhető napot NEKTEK
23. mimi néni (válaszként erre: 22. - A14deb9047)
2011. máj. 16. 18:27
Én azt olvastam,hogy MINDENKIT!Aki végleges azt is!Bár azt nem tudom aki 79%-100% os az is?!
2011. márc. 11. 21:48
Mit hallottatok arról, hogy a 2000-2010 közötti leszázalékoltakat rendkívüli felülvizsgálatra hívják vissza?? És akiket régebben, azokat nem???
2011. márc. 10. 11:21

Sikerült kinyomtatni..

Nem olyan egyszerű. Vagy én vagyok ügyetlen...

Volt " több " lehetőség. Számgépen kitöltöm... Kitöltöttem, nyomtatás. És egy csomó betű nem látszik.

Nem a nyomtató hibája, hogy nincs benne elég por.. Lézeresbe szerintem grafitor szerű van, és mióta cseréltem, 1 papírt nyomtattam. Akkor működött..

Másik hogy simán letöltöm, kinyomtatom, és kézzel kitöltöm. Úgy tűnik ez a változat jobb.

Ha valaki saját maga akarja kinyomtatni, a második verziót inkább.

De!! Mindenképp egy kidobásra ítélt pappír, aminek a másik oldala üres, arra nyomtassa!! És ha jó, jöhet a végleges igazi vadi friss papír.

Mindig így csinálom, ha nyomtatok..

Spórolok a papírral.

Szerintem az ügyiratszámot érdemes az előzőt előkotorni, és beírni, könnyebben , sőt talán hamarább megy az intézés.

2011. márc. 10. 08:39

A " klubbus diskurzusban " van egy nyomtatványszám.

[link]

Itt amegfelelő kiválasztás után számgépen is kitölthetőő. Elmentheted " Wordba " is a saját gépedre. Kinyomtatom itthon. ( csak előbb össze kell kötnöm a másik gépünket :(, de ez a legkevesebb csak sikerüljön..

19. 3c5ed073dc (válaszként erre: 18. - Ncilány)
2011. márc. 10. 08:00
Szia! Üdv a fedélzeten))) Igen meg kell próbálnod))
2011. márc. 9. 20:12

Rég jártatok itt.

Nem épp újonnan, de csatlakozom.

1993 tól vagyok én is leszálékolt, epim miatt. Azóta jött még más egyéb, amit most nem fejtenék ki..

Szakorvosom szerint adjam be a rosszabbodást. Hát megpróbálom.

2011. febr. 17. 08:53
Szép napot kivánok mindenkinek!)) nálunk esik az eső. Mindenkinek legyen szép a napja!!))
2011. febr. 14. 07:45
Sziasztok! Erzsébet57 köszi,h megosztottad a "tapasztalataid" .bigbandy köszi szépen hát igen Anyukád jól mondta. Imádkozom mindenkiért. Anyosodnak is jobbulást kívánok))) puszi mindenkinek. Ma lesz a kormányülésen a bejelentés ,hát majd meghalljuk ... no addig is Szép Csodás napot kívánok mindenkinek szeretettel.
15. bigbandy (válaszként erre: 11. - 3c5ed073dc)
2011. febr. 13. 13:59

Neked is minden jót és sok erőt ,kitartást.

Azt szoktuk mondani ,annál jobban szeret a Jó Isten ,minél jobban megpróbál.Azt hiszem ,nyugodtak lehetünk e-felől,mert soxor elég nehéz. Anyukám is azt mondta ,hogy ennyire má' ne szeressen ,mert fáj...aztán nevetett szegénykém...

Azt akartam mondani még ,hogy covercardot nem rég kaptam én is kardiológus-főorvosnőtől és azóta jó a vérnyomásom is igazán,mert a körzeti már évek óta nem tudta levinni a vérnyomásomat(meg nem is érdekelte igazán..)szóval az szerintem jó gyógyszer.Puszi Neked !

2011. febr. 12. 16:17
Sziasztok 2010-ben én is jártam az orszinál elsőre kidobtak 35%-ra mehetek dolgozni,de hova mikor egy egészségesnek sincs munka, fellebeztem de közben a bátyám meghalt aki velem lakott megrázott, rosszul lettem (epilepsziás) rosszulétt jött rám, tarcsára vittek,nagyon rossz volt mivel ő is ott halt meg.Aug-ba kellet menjek kivoltam készülve mert ellőte valo nap temetés volt,(tudom ez őket nem érdekli) nem vizsgáltak, meg nézték a papirokat pedig mondtam hogy magas vérnyomásom is van.Látták rajtam a kék-zöld foltokat,adtak 46%-ot ez 27000ft
2011. febr. 12. 16:08
nem fogadja el a rendszer az emailcímedet! :(
12. Aranka2 (válaszként erre: 11. - 3c5ed073dc)
2011. febr. 12. 16:01

Vigyázz magadra !

Tudod mások sokan vannak belőled csak 1 Te :)))

2011. febr. 12. 15:03
Sziasztok! Mindenkinek nagyonszép hétvégét kivánok)) Aranka2 és bigbandy köszi,hogy leirtátok a tapasztalataitokat. Én is várom majd tavaszra a behivót ....hát majd lesz valami. Az infu-s kura és kettő vizsgálat megvolt. Hónap végén CT és nyaki érvizsgálat lesz. Szivelégtelenség is jött hozzá,de kaptam kettő gyógyszert/ coveres kombi és covecard igy talán átvészelhetőbbek a szives zürjeim....)) Mindenkinek a legjobbakat kivánom.
10. bigbandy (válaszként erre: 9. - Aranka2)
2011. febr. 11. 19:15

Köszönöm szépen ,hogy írtál.Hát majd csak lesz valahogy .Ráadásul nekem nincs sok papírom,csak a sérvműtétemről (2x) ,meg az epekőműtétemről ha túl leszek rajta,meg az alap vető a lábamról az ortopédiáról ami friss.Az ortopédorvosom mindig leírja ,hogy csak rosszabbodik a lábam és a vasakat nem szedik ki ( a combcsontomban meg a forgóban vannak csavarok).

Neked Minden jót és szerintem is add be állapotrosszabbodással a papírokat ,ahogy tudod rögtön .

Köszi ,hogy írtál.

2011. febr. 11. 11:58

Sziasztok !

Szeptemberben voltam ,mivel lejárt a 2 évem.(így nem pontos mert már 94től vagyok itthon :((( )

Vittem a rengeteg papírt,és külön felírva a gyógyszereimet. Ezt azért mert sajnos feledékeny vagyok ,nem emlékszem nevekre . Miután beadtam kb 20 perc múlva kiszólt a gépíró ,hogy ezek közül melyiket szedem .Közöltem mindet... nem tudom mit gondolt. Aztán rájöttem:(((

Aztán mikor bementem vérnyomásmérés ami nálam "magas" volt. Sohasem szokott. itt jegyzem meg akinek tényleg az nem írták be :( (iwiw fórum )

Félmeztelenül voltam...megvizsgált majd amin meglepődtem azt mondta kapaszkodjak nagyon az ágyba és próbáljak leguggolni.Ez azért érdekes mert gerincsérvem van ,és eddig senki sem engedte ,hogy kapaszkodjak. Aztán hosszú ideig azon agonizált a gépíró ,hogy anyám neve hosszú ű vagy rövid.Pedig minden írat nála volt:((( Szerintem ez is forgatókönyv...

Rá 2 hétre: elvették még a szociális járadékot is.

Nos a papírjaim fele nem volt leírva . A gyógyszereimet módszeresen kihagyták. Pl A főbetegségem az RA, asztma sehol sem szerepelt,így a rákapott gyógyszer sem :( Vagy asztma helyett hörghurut volt. Ítt jegyzem meg viszont 1.helyen szerepelt a kezdődő magas vérnyomás:( ami speciel inkább alacsony szokott lenni:)))

Hamar fellebbeztem (jogász-orvos segítségével)


Nov.ben már újra a bizottság előtt voltam. Nagyon

rendes szimpatikus orvoshoz kerültem. Ilyen még nem volt:))) Vele lehetett beszélgetni... de megmondta sajnos nem adhat többet mint amit elvettek:((( Mindez 27.000FT-ot jelent


Azóta kiderült másik autoimmun betegségem is .Hamarosan lesz eredmény,így annak birtokában majd május környékén beadom állapotrosszabbodás címen.


Tanács : ha megkapod a papírokat alaposan nézd át.Nem biztos,hogy az szerepel benne ami tényleg a betegséged. No és szerepel -e egyáltalán :(((

8. bigbandy (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2011. febr. 6. 14:11

Köszi a választ Zsóka !

Valahogy ilyesmire gondolok én is mindenben,de még nem fix egyik időpontom sem.Köszi

7. a14deb9047 (válaszként erre: 6. - Bigbandy)
2011. febr. 5. 23:43
Ha akkor lesz a műtéted, kérni kell igazolást és elküldeni nekik. Ebben az esetben későbbre fognak behívni. Voltam így néhány évvel ezelőtt. Attól nem kell tartani, hogy hónapokig maradsz szabadlábon :(
2011. febr. 5. 22:00

Nem tudom ,miért nem írnak ide többen .Nagyon jó pedig ez a téma ,akit érint.

Nekem augusztusban kell mennem,bár nem tudom hogy lesz ,mert akkor lesz kórházi műtétem is...

2009-ben fellebbeztem ,mert elvették a rokkant nyugdíjamat 52%,de rehabilitálhatónak minősítettek és az ortopédorvosommal megfellebbeztük ,mert örökre benne hagyja a lábamba a vasakat.Visszakaptam ,hogy nem vagyok rehabilitálható...!

Szerintetek ezt így hagyják ,vagy megint kötözködnek? (köszi ,ha írtok..)

5. a14deb9047 (válaszként erre: 4. - 3c5ed073dc)
2011. jan. 19. 12:29
Nem mindegy, kit fogsz ki. Bár a B. M. durva volt előzőleg is, mint a pokróc, 2 évet szokott adni. Most férfi orvoshoz kerültem, rendes volt, udvarias.
4. 3c5ed073dc (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2011. jan. 19. 12:25
áprilisban esedékes nekem , hát nem tudom. A "csipke városában" voltam 2009-ben és akkor nagyon humánusak voltak ,de most olvasom ,hogy nagy szigoritások voltak és vannak, bár ellenpéldát is tudok.
2011. jan. 19. 12:09
Júliusban voltam utoljára
2011. jan. 19. 12:02
nekem édesapám februárban fog épp vissza menni most fog lejárni neki az 1 év amit megkapott.De sok jót nem jósolok szerintem nem fog hosszabítást kapni.
2011. jan. 19. 11:31
Szeretném ,ha megírnátok saját tapasztalataitokat sok ismerőssel ,ill fórumon találkoztam már kommentelőkkel akiket visszaminősitettek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook