Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rendszeres sportolás, nincs kifogás, heti életmód jelentő... fórum

Rendszeres sportolás, nincs kifogás, heti életmód jelentő... (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. szept. 17. 22:11

Koba, eszel eleget, a megfelelő arányokban?

Ez egy orvosi kalkulátor, írd be az adataidat! Lent van a testsúlyod növeléséhez való javaslat kalóriákban, fehérje, zsír, szénhidrát mennyiségben.


[link]

20. Koba94
2013. szept. 17. 21:51
köszönöm szépen a válaszokat!! :P próbálok hízni, edzek, eszek, de az elmúlt 2 év alatt csak fogytam 4 kilót, és ez nálam elég drasztikus, amúgy is vékony vagyok :(
19. 7a3a05277b (válaszként erre: 17. - Koba94)
2013. szept. 16. 16:00
Ne akarj hízni, izmosodnod kellene inkább. Ahhoz viszont ennél táplálóbb, fehérjedús ételekre és rengeteg friss gyümölcsre és zöldségre van szükséged. Csupa értékes izomalapanyagra.
18. Guruljka (válaszként erre: 17. - Koba94)
2013. szept. 16. 15:58

Gondolom, keveset eszel.

A mozgás nemcsak izmosít (mármint, ha megfelelően étkezel is mellette), hanem további étvágyat is csinál.

Ha lehetőséged van, a szabad kevegőn való mozgás a legjobb. Kirándulj, gyalogolj, amikor csak teheted.


Falun élőket a téli tüzelő behordása, netán fa-hasogatás ilyenkor a szezonális kondi-tréning.

17. Koba94
2013. szept. 16. 15:54

Én próbálok ténylegesen felkelés után enni gyümölcsöt, 1-2 órán belül valami péksüteményt, majd ebédet, majd nassolok valamit, majd vacsora.

Minden nap felkelés után lenyomok 30, szép lassú, szabályos fekvőt amitől már meghalok, és valamikor a napközben még 2x40 fekvőtámaszt, esetleg egy kicsit a derekamra is edzek.

eléggé vékony alkat vagoyk, és kb. lehetetlen feladat számomra, hogy hízzak... szerintetek ettől, amit csinálok, fogok izmosodni, hízni valamit? (kb még soha életemben nem láttam magam kézzel fogható zsírmennyiséget.. :/ :D )

16. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2013. szept. 16. 15:47

Szevasztok!:-)


Attól, hogy én nem veszek részt a buliban, még folytatódhat! Sőt, örülnék neki, ha nemcsak értelmetlenül piszkítottam volna be a fórumot a kezdeményezésemmel, és akadna olyan, aki profitálna belőle!

Kitartás!:-)

2013. szept. 16. 05:32

Akkor az én heti tervem:)

Hétfő, szerda, péntek este torna.

Szombat vasárnap bicaj.

14. Guruljka (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2013. szept. 16. 00:00

Sajnálnám, ha vége elnne a fórumnak!

Én azétr hallagattam eddig, mert csináltam!

Köszönöm a fórumindítóknak, mert sokat segített, hogy úgy éreztem, beszámolási kötelezetésgem van, és nagyon sokat javított az erőnlétemen, hogy a fórum által motiváltan, igenis rávettem magam a reggeli előtti mozgásra.

Erre a hétre azt fogadom meg, hogy az első étkezés előtti edzés-adagot időben 30 percre növelem, a mozgásfajtákat váltogatva.

13. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - 2bd7ab0c9a)
2013. szept. 15. 15:44

Ha jól érzem, akkor vége a fórumnak:)

Ez van.


Nem, részemről nincs kifogás, én régen verseny sportoló voltam, most meg hobby sportoló és csinálom. Csak akkor hagyom ki, ha tényleg nem tudom megcsinálni.

Sajnos kicsit több, mint 1 éve hetente 1x vagy 2x délutános vagyok. Igyekszem úgy alakítani, hogy ezek keddre vagy csütörtökre essenek, mart hétfőn, szerdán és pénteken járok tornázni, de nem mindig sikerül. Ez a hét ilyen volt:( Ahová járok tornázni ott nincs máskor lehetőség, csak ezekben az időpontokban, tehát délelőtt nem tudok tornázni ott, mert nem tartják akkor. Ez van. Délutános most 2 hete 11:00-19:20 ig tart, előtte 13:00-21:20 ig tartott. Ekkor nem tudok elmenni tornázni, mert vagy 17-18 vagy 18-19 ig van a torna.

A bicaj az egy más kérdés. Nem vagyok véresszájú bicajos, így ha az idő nem kedvező, akkor nem megyünk. Ilyen volt a tegnapi nap. Ma viszont voltunk:)

2012. január 9-én kezdtem tornára járni, azóta max. havonta egyszer hagytam ki, illetve a könyök törésemkor kihagytam néhányat, de nem 6 hetet:) Már halálra untam magam és a gyógytornát is, így elmentem tornázni és nem csináltam azt, ami nem esett jól.


Persze, ha itthon tornáznék, akkor az más lenne, mert az valóban beleférne a délelőttbe, ha délutános vagyok:)

2013. szept. 15. 12:40

Szia!

Szerintem nem lesz hosszú életű a kis kezdeményezésed, sajnos. Sokan sokkal lustábbak ennél. A kifogások tárháza pedig végtelen :)

Értem az indíttatásod, nekem is nagyon fontos a sport, sőt, a férjemnek is. Mi hetente öt alkalommal sportolunk, azaz vagy munkakezdés előtt kora reggel vagy közvetlenül a munka után. A munkanap addig nem érhet véget. Átlagosan egy-másfél órát, néha többet is. Hétvégente pedig túrázni szoktunk járni, komoly túraútvonalakon.

11. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2013. szept. 15. 10:11

Szia!:-)


Ha tényleg mindent megtettél, hogy beleférjen, mégsem sikerült, akkor nincs mit számon kérni magadon, de vajon tényleg így volt?:-) Én inkább úgy látom, természetesen saját példámon is, hogy a kifogásaink még mindig uralják az életünket, ezzel nem kívánom lebecsülni az utadba került akadályok mértékét, mégis azt hiszem, hogy hogy ritka ilyen esetben az elfogadható kifogás, kivéve extrém esetekben. (Baleset, halál:))


Nálam is hasonló a helyzet, néhány tevékenység pipa, de még több az ócska kifogás.


Viszont meg kell állapítsam, hogy elhamarkodott lépés volt tőlem jelen fórum megindítása, mert rám nemhogy ösztönzőleg nem hat, de kimondottan nyomaszt, hogy nyilvános a magánéletem, még akkor is, ha csupán a heti sporttevékenységeimről van szó. Erre igazán gondolhattam volna akkor is, amikor kipattant a gondolat a fejemből, ezek szerint mégsem vagyok olyan érett, és megfontolt mint eddig hittem.


Neked továbbra is hasonlóan aktív életmódot kívánok, ne hagyd magad meggyőzni még a legerőszakosabbnak, vagy legötletesebbnek tűnő kifogásod által sem, hacsak nem ütközik leküzdhetetlen! fizikai korlátokba, a legszorosabb napirendbe is beiktatható a megtervezett mozgás, ebben a kérdésben meggyőzhetetlen vagyok.:-)


A legjobbakat!:-)

10. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2013. szept. 15. 07:42

Én összegzek, bár még a vasárnap előttem van:)

Hétfő meg volt,

Szerda, hogy írtam is kimaradt,

Péntek szintén kimaradt, ismét meló miatt:(

Tegnap nem volt bicaj, mert szakadt az eső szinte egész nap, de helyette takarítottam:)

Ma, ha az idő engedi tekerünk:) de ezt még majd megírom, hogy sikerült e, az biztos, hogy egy kicsit tologatjuk a szekrényeket, és vasalok vagy másfél órát:)

9. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 1. - 2bd7ab0c9a)
2013. szept. 10. 20:47
Kiegészítem a tervet: Holnap felgyalogolok a Normafához, ha bírom szusszal, és nem késem le a vonatot miatta. :-)
8. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2013. szept. 10. 20:41
Bárkinek itt a helye, aki rendszerességet akar vinni a sporttevékenységeibe, vagy az aktív életmódját szeretné fenntartani, szeretettel üdvözöllek téged is!:-)
7. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2013. szept. 10. 20:39
Ez nagyon tetszett, túlárad benne a tipikus amerikai hatásvadász és közhelyszagú attitűd, de meg fogom még hallgatni, mert ennek ellenére elérte nálam is a célját!:)
2013. szept. 10. 19:47

Ez aranyos:)

Lehet nincs itt a helyem, mert én már évek óta tornázok hetente 3x1 órát, de lassan 2 éve már nem itthon, hanem eljárok egy szervezett tornára. Ez egy sima kondicionáló női torna.


Tehát én hetente 3x1 órát tornázok és hétvégén napi 1 órát bicajozok.


És írom is, hogy sajnos ezen a héten csak 2x1 óra torna lesz, mert holnap délutános vagyok, így nem tudok elmenni.:(

2013. szept. 10. 15:54

És mivel jól tudom, hogy igazad van, és piszkál is a dolog rendesen...

Én a következőt fogadom meg:


Bármikor ébredek is, az első étkezés előtt legalább egy tíz perces Tatarek-edzést, plusz három sorozat kis súlyzósat elvégzek, amiből egy sorozat négy perc, és váll-erősítő, tartásjavító.

4. Guruljka (válaszként erre: 1. - 2bd7ab0c9a)
2013. szept. 10. 14:28

Nagyon jó ötlet, és kívánok mindenkinek jó edzéseket!


Csak egy motivációt hozok egyelőre (én nem tervezek előre edzést, de lehet, hogy éppen ez a baj), ma kaptam, és szívesen megosztom. Megszívlelendő és lelkesítő.

[link]

3. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 2. - 2bd7ab0c9a)
2013. szept. 10. 13:13
30 órát gyalogolni = 30 percet gyalogolni (Bár a 30 órás gyaloglásban sincs semmi szégyellnivaló..:-))
2013. szept. 10. 13:10

Egy kis kiegészítés:


Azt semmiképpen nem szeretném, hogy ez valamiféle versengés helyszíne legyen, vagy bárki is becsmérlően nyilatkozzon a másik edzéstervéről, ezt tartsuk szem előtt, okés?!

Engem nem zavar, ha az általam eltervezett egész heti edzésterv másnak a reggeli ébredéshez is kevéske, mert az én jelenlegi edzettségemhez van méretezve, és nincs benn semmi szégyellnivaló, ahogyan abban sem, ha valaki heti 2 alkalommal bír 30 órát gyalogolni, mert a semmihez képest ez is előrelépés, és szép fokozatosan lehet emelni az adagokat.


Na, elhallgatok, tényleg...

2013. szept. 10. 12:24

Úgy döntöttem, hogy az utóbbi időben néha napi több órásra hízó haszontalan fórumjelenlétemet száműzném az életemből, de ugyanakkor mégis kihasználnám a fórum adta közeget, és indítanék egy topikot azok számára, akik hozzám hasonlóan késztetést éreznek a rendszeres, ellenőrzött sporttevékenységük iránt, de mindig találnak kifogást ennek elhanyagolására, vagy könnyelműen lecsípnek a hétre kitűzött adagokból. A fórum lényege nem az lenne, hogy összefésüljük az igényeinket, egyáltalán nem, mindenki azt a sportot, és tevékenységet űzze, olyan intenzitással, amit szeretne, és ahogy szeretne, ill. amelyet fizikai erőnléte lehetővé tesz számára, legyen az valakinek heti 4X 1 óra séta, másnak heti 2 ironman!:-)


A játékszabályokat az alábbiak szerint képzeltem el:


A résztvevők minden hétre meghatároznak maguknak konkrét terveket, mit, mennyit, hány alkalommal kívánnak teljesíteni, ezt egy bejegyzésben összefoglalják, hogy maradandó nyoma legyen, és a hét végén visszatérnek számot adni a megvalósult eredményekről, szintén felsorolás formájában, hozzáfűzve, hogy mit miért, vagy miért nem tettek.

Szerintem ez igazán ösztönző lehet arra, hogy a rendszerességet lassanként magától értetődővé tegyük a testünk, és a lelkünk számára.

Nem tudom, hogy lesz e társam a kezdeményezésben, bevallom nekem már az is hasznomra válik, ha csupán én írogatok ide, és próbálok nem szégyent vallani, persze örülnék a társaknak, mert valahogy nagyobb ösztönző erő tud lenni, ha a saját indíttatást kiegészíti a közösség felé való megfelelés igénye is.


FONTOS!!!Mindenkit kérek, hogy csak az írjon ebbe a topikba, aki tényleg komolyan gondolja, és megvan hozzá a kellő lelkesedése, életmódot szeretne változtatni, vagy a jelenlegi aktívat megtartani. Azok, akik csupán unatkoznak, és beszélgetni, alkalmi, vagy életre szóló társat keresni szeretnének, azok tiszteljenek meg azzal, hogy másutt néznek szét! Köszönöm szépen! :)Szeretném, ha ez a topik(egyenlőre egyszemélyes közösség:)) kizárólag a tervek, és az eredmények összevetésének találkozási pontja lenne, és haszonnal vennék a velem egy cipőben járók, akik bármilyen oknál fogva nem azt az életmódot követik, amelyre belső késztetést éreznek.


Hajrá mindenkinek!



Akkor el is kezdem az e heti terveimmel:


Szerda – Vasárnap:(A pontos beosztást nem kell megadni, ha nem szeretnénk, engem az nyomasztana, így nem tervezem be napokra, csak a mennyiséget adom meg.)

- 2 x 45 perc-1 óra futás futópadon (1x sík terepen, 1x váltott emelkedőn)

-2 x 1 óra Callanetics alapprogram

-2 x vádliedzés


Lehet, hogy túlvállaltam magam, mert az utóbbi időben a sportot számomra kizárólag a futás, és a bringa jelentette, az erősítés esküdt ellenségem, de megoldom, azért is!


Hétfőn, vagy vasárnap éjjel visszatérek a számadással, legalábbis remélem!:-)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook