Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rejtett kancsalság esetén, kik a legjobb szakemberek a magyar világban? fórum

Rejtett kancsalság esetén, kik a legjobb szakemberek a magyar világban? (tudásbázis kérdés)


14. Diana_
2022. jún. 3. 09:16

Üdv!


Tudom, hogy már jó régen írtak ide, de hátha válaszol vki, aki érintett.

Egyfókuszú szemüvegeim vannak, de állandóan állítgatni kell vagy csak szimplán nem jók. Élesnek éles a kép, de érzem, hogy diszkomfortos. Pl. torzít a lencse vagy húzza a szemem. Papíron jó dioptriák, bár őszintén szólva a becsiszolásra nem látok rá és akárhova vittem a szemüvegeket mindenki mást mond.

Voltam látótér vizsgálaton, szemnyomás stb..elvileg minden oké.


Azt vettem észre, hogy selfinél vagy fotónál néha az egyik szemem bekancsalít. De csak ebben az esetben, amúgy nem. Ha tükörbe nézek akkor sem. Nem tudom, hogy a látótér vizsgálat mellett van-e értelme a polatesztnek,és ha igen 30-on felül, hogy tudnám megszokni a prizmás szemüveget....

Van vkinek tanácsa miből jöhetek még rá, hogy esetlegesen rejtett kancsalságom van?

13. Zillertal (válaszként erre: 11. - Bless the child)
2019. szept. 20. 14:21
Ott voltam egy helyen,azert sem vagyok rejtett kancsal már.De még mindig 25 prizma kellene,vagyis nem teljes a gyógyulás,ezert is keresek még más jó szakembert,az sem gond,ha magán.Tehát én mennék,csak találjak jó szakembert,aki tényleg segít.
12. Zillertal (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2019. szept. 20. 14:16
A célom,hogy jó szakembert találjak a rejtett kancsalságra,nem az,hogy szidjam a magyar egészségügyet,csak leírtam a tapasztalataim.
11. Bless the child (válaszként erre: 8. - Zillertal)
2019. szept. 20. 13:27
Miért nem mész magánba?
10. Guruljka (válaszként erre: 8. - Zillertal)
2019. szept. 20. 12:47

Persze hogy hosszas várakozás van, országos klinika.


De ha csak szidni akarod az egészségügyet...

9. Zillertal (válaszként erre: 6. - 8d00a82c06)
2019. szept. 20. 10:20
Nekem nagyon nagyfokú volt a rejtett kancsalság,így Pola teszt nélkül is jól látható volt.
8. Zillertal (válaszként erre: 7. - New(l))
2019. szept. 20. 10:18
A budapesti szemészeti klinikán voltam többször,ott jeleztem mindig,hogy valami nagy gond van,de csak 6 órás várakozások voltak,nem történt semmi.Amikor megkérdeztem,hogy miért nem,azt mondták,hogy ezt csak 18 éves korig vizsgálják,és valóban a gyerekszemészetre kerültem át amire 6 hónap után kaptam időpontot.Az egészet nekem kellett kideríteni és a gyógyítását is.Magyar egészségügy nincs,csak valami vicckategóriás bohockódás van helyette,a színvonal az Európa egyik legrosszabbja.
7. New(l) (válaszként erre: 1. - Zillertal)
2019. szept. 20. 08:30

Én nem tudom milyen kóklerhez kerültél, eleve ilyen, hogy nem vizsgálják mert nem gyógyítható, atyaég! Párom optometrista, és számtalan esetnen tárt föl rejtett kancsalságot -ingyen-, ehhez még csudagép sem kell, van egy egyszerű gyakorlat rá.

Szemüveggel gyönyörűen korrigálható, mert sok panaszt okozhat, a fejfájás pedig csak egy közülük.

6. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Zillertal)
2019. szept. 20. 06:12

Nekem 22 évig volt elrejtve a rejtett kancsalságom.

Nem látszik, csak műszerrel.

A szemüveg lencsém húzó lencse. Kényszeríti középre. 4 éve hordom azóta a fejem sem fáj olyan sokat.

5. Zillertal (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2019. szept. 19. 22:30
A rejtett kancsalságot itt műtik államin kockázatokkal,innen nyugatabbra már más máshogy kezelik.
4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Zillertal)
2019. szept. 19. 22:03

Az én szemproblémámat úgy tűnik, sikeresen kezelték. Még az asszisztens is minél korábbi időpontot adott. Az injekció darabja pedig elég szép összeg. Hármat kaptam, egyelőre nem kell több.


Olvasni ám cifra dolgokat a német egészségügyről is, csak németül.

A rejtett kancsalságot, ahogy olvasom, azért nem műtik alapból, mert az nem feltétlenül segítene.

3. Zillertal (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2019. szept. 19. 21:58
Európa 35 országából a 33-dik a magyar egészségügy,nem szidom,ezek a tények.Gyógyítható,csak a magyar fejlettségi szint alapján kockázatos műtéttel.Ha az ember eljut odáig,mert 18 év felett nem foglalkoznak ezzel.
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Zillertal)
2019. szept. 19. 21:45
Én úgy látom, hogy gyógyítható, és annyira azért ne szidd a magyar egészségügyet.
2019. szept. 19. 20:14
Nagyon sok évig nagyon nagy rejtett kancsalságom volt,(több mint 50 prizmás)mivel a magyar egészségügy fejlettségi szintje alapján a rejtett kancsalság felnőttkorban már nem gyógyítható,így hiába jeleztem többször,hogy valami nagy gond van,ezt nem vizsgálták.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook