Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Régen volt egy pasim. Úgy vigyázott rám mint a hímes... fórum

Régen volt egy pasim. Úgy vigyázott rám mint a hímes... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
márc. 20. 08:55
Alapvetően én is olyan srác vagyok mint amit a FI leírt. Mikor barátnőm egyetemre jelentekezett én is. Pedig soha nem volt a terveim között az egyetem. Ezen kivül elengedtem bárhova egyedül, illetve nem tiltottam soha semmit neki. Szerintem valamilyen téren normális ha az idődet azzal az emberrel akarod tölteni akit szeretsz, mert nyilván azért vagytok együtt, mert jobban szereted az ő társaságát mint a többi emberét. Nem hinném, hogy itt bántalmazás lenne ez. Inkább tényleg a félelem, hogy túl jó és még túl fiatal, hogy "ennyire" komoly legyen a dolog. Sajnos nekem a barátnőm is szakitott velem, bár ő a bevallása szerint pont ezért, mert én voltam neki minden téren az első és fél, hogy túl hamar lett túl komoly.
40. Alnisa
márc. 14. 08:00
Nem biztos, hogy rosszul döntöttél, az egyengetés, irányítást is jelenthetett, akár burkoltam. Amit mondjuk te tudat alatt megéreztél és léptél.
39. timycat (válaszként erre: 38. - Endre2023)
márc. 14. 07:25

Én igazán nem értek hozzá, de most van egy ilyen "nárci divathullám", ráfogják bárkire, bármilyen minimális infó alapján, bármilyen fórumon. Lépten-nyomon belebotlani a nárcisztikus szóba.

1-2 éve még nem lehetett ilyenről hallani, szerintem a népek még azt se tudták mi az a nárci, de mára a többség szakértő a témában, biztos volt mostanában ilyen Netflix sorozat, vagy valamelyik divat pszichomókus kinyomott egy újabb könyvet 🤷‍♀️

márc. 14. 07:17

Nem vagyok annyira képzett a témában, de most nem két külön dologról beszélünk?

Egyikünk a nárcisztikus viselkedésről, másikunk a bántalmazásról (lelki bántalmazás, lelki terror, vagy testi).

Nincs kedvem megguglizni, ha valaki ért hozzá felhomályosíthatna, hogy ez a két dolog mennyire jár együtt?

37. Ágio8405 (válaszként erre: 35. - Timycat)
márc. 13. 19:10
Ezt senki nem mondta hogy mindenki az, de sajnos a nárcisztikusok is így kezdik. Lehet neki sem lett volna az, de lehet hogy igen. Ezt senki sem tudja. De ennek így kellett lennie.
36. Endre2023 (válaszként erre: 35. - Timycat)
márc. 13. 19:00

Na várj, még nem biztos, hogy az! Az is lehet, hogy rendes ember.

:)

Tudod, még nem döntöttük el, hogy a kicsit "ránövő", túlféltő, utat egyengető férfi törvényszerűen bántalmazó is.

márc. 13. 18:26

Atyaég ennyi info alapján hova fajult ez a fórum 🙄


Az elején az én férjem is határozottan nem szerette volna hogy továbbtanuljak, rámnőtt, meg volt a véleménye mit hogy csináljak (most is megvan). De aztán volt választásom, egy dolog hogy ő mit akart és annak hangot is adott, aztán mégis azt csináltam amit én akartam, miközben mindig ott volt mögöttem, egyengette a kis utamat, és határozottan segítette az életemet, leginkább neki köszönhetően van könnyű életem. Erre huszonév kapcsolat után itt a fórumon meg kellett tudnom, hogy a férjem egy testi-lelki bántalmazó nárci 😱

34. gyöngy:) (válaszként erre: 29. - Endre2023)
márc. 13. 16:58
Korlátozták, ne várd!
33. libikóka (válaszként erre: 31. - Endre2023)
márc. 13. 16:41
Valószínűleg új vallomásban meg is érkezett a válasz.
32. birebora (válaszként erre: 31. - Endre2023)
márc. 13. 16:21
Az elsőre voksolok.
márc. 13. 16:11

Szerintem kössünk fogadást, amíg FI jelentkezik!

Ki fogad arra, hogy FI-nek soha fel sem merült a gondolataiban, hogy a barátja lelkileg, vagy testileg valaha is bántalmazta volna.

És ki fogad arra, hogy Gigi 4. hozzászólásában leírtakra bármi esély is lenne.

30. c991eac731 (válaszként erre: 29. - Endre2023)
márc. 13. 16:06
Én sem feltételezem.
márc. 13. 15:33

Ez igaz. De én még lelki bántalmazást sem feltételezek valakiről annyi infó alapján, ami eddig lejött a volt barátról.

Persze lehet, hogy én beteges jóhiszemű vagyok. Amúgy mondták már. :)


Na de jó lenne, ha FI most már idenézne és igazságot tenne.

28. Ágio8405 (válaszként erre: 25. - Endre2023)
márc. 13. 15:12
Hagyjuk már ezt a verekedős dolgot. A bántalmazás nem csak az, hogy üti veri valaki a másikat.
27. Ágio8405 (válaszként erre: 22. - Bichi)
márc. 13. 15:11
Az szerinted normális hogy megmondja hova menjen iskolába , ne menjen sehova nélküle stb? A bántalmazás nem csak testi lehet. Hanem lelki is. Elnyomja az önbecsülését teljesen. Sajnos rengeteg ilyen kapcsolat van. Itt a hoxán is nem egy ilyen történetet lehet olvasni, fórumban, naplóban. Egyikben sem volt testi bántalmazás de lelki az bőven.
26. Ágio8405 (válaszként erre: 20. - Endre2023)
márc. 13. 15:07
A bántalmazás nem csak testi lehet, hanem lelki is….
márc. 13. 15:07

Fórumnyitó túlféltésről írt, meg arról, hogy a kapcsolatukban már nem kapott levegőt. (De nem azért mert a párja fojtogatta!)

:)

Továbbra sem hiszem, hogy ha együtt maradnak, akkor FI-nek most bántalmazásról és megalázottságról kellene beszámolnia.

Persze lehet, hogy így lenne, de miért feltételez bárki is ilyesmit?


Amúgy FI tudsz valamit erről a pasiról? Most mivel foglalkozik, hogy él, verekszik-e? :)

márc. 13. 14:26

Istenem, ez a magyar mentalitás tisztelet a kivételnek, nem minden magyarnak van ilyen mentalitása, szóval attól nem lesz beteges vágyú vagy, nárcisztikus

ez a szerelem ez tényleg az volt, miért zavart, hogy ilyen? akadályozott valamiben? el

engedett egyedül menni egy, helyre vagy valami ilyesmi?, nem értem, hogy ez milyen felfogás a nők és a férfiak részéről is.

23. gigi> (válaszként erre: 22. - Bichi)
márc. 13. 13:42
Nem olvastam sehol. De az amit ő leirt nagyon abba az irányba tartott. Nem véletlenül szakított vele,nyilván érezte nem teljesen normális amit csinál.
22. Bichi (válaszként erre: 19. - Gigi>)
márc. 13. 13:00

Te hol olvastad, hogy nem önmagáért szerette? Mert próbálta terelgetni és segíteni neki?

Messze van ez a beteges vágytól.

Kicsit a férjem is ilyen, lehet ha korábban megismer velem akar egy suliba járni, bár mint utólag kiderült, ezt általánosban már letudtuk.

31 éve óv/félt/szeret/és akar amennyit lehet velem lenni.

Sosem éreztem hogy beteges vágyai lenne, és hát meg sem ütött soha...

21. michelle.r (válaszként erre: 20. - Endre2023)
márc. 13. 12:24
Mostanában nagyon divat nárcisztikusnak címkézni. Szerencsére jóval kevesebben vannak, mint akire rásütik. A kontrollmánia messze nem egyenlő a bántalmazással.
márc. 13. 12:00

Ha egy férfi olyan, mint ahogy FI leírta, akkor értem, hogy menekül tőle a nő. Fordított esetben a pasi is menekül az ilyen "rátelepedős" nőtől. Ez tiszta sor.

Én csak azt nem érem, hogy ez a fajta magatartás miként köthető össze a bántalmazó magatartással.

Ne haragudjatok meg a véleményemért, de ez olyan fajta sztereotípia, ami még csak nem is általánosnak mondható.

Ahogy valaki talán írta is, ez egy rossz tapasztalatokra épülő negatív társítás.

De inkább FI nyilatkozzon, mondja meg a frankót: volt hajlama a volt párjának ilyemire?

19. gigi> (válaszként erre: 17. - Bichi)
márc. 13. 11:53

Sosem volt ilyen tapasztalatom szerencsére.

De olvasd el lekvárosbukta hozzá szólását, abban minden benne van.

Ha valaha lett volna ilyen kapcsolatom, tuti rövid időn belül lapátra rakom.

Persze jó ha szeretnek. Ha ŐSZINTÉN szeretnek önmagamért. Azért aki vagyok, és nem csak játék szernek kellek a beteges vágyai kiélésére.

18. gigi> (válaszként erre: 7. - Endre2023)
márc. 13. 11:40
Lekvárosbukta leírta. Minden mondatával egyetértek.
17. Bichi (válaszként erre: 4. - Gigi>)
márc. 13. 11:11
Azért ez egy kicsit erős, lehet neked csak rossz tapasztalataid vannak a férfiakkal, de ne ebből vonj le következtétst, mert igen, nem csak a mesében létezik ez a férfi...
16. michelle.r (válaszként erre: 15. - Semleges)
márc. 13. 11:09
Ok, értelek. És egyet is értek, amennyiben az óvás, vigyázás nem azt jelenti, hogy korlátoz.
15. semleges (válaszként erre: 14. - Michelle.r)
márc. 13. 10:08

A kontrollt, egyetemet nem olvastam az inditó vallomásban. A mindig vele akart lenni-t sem.


Arra válaszoltam, hogy vigyázta, egyengette. Azért az nem olyan nagyon rossz ha szeretnek minket. Amire a FI is rájött azóta. Persze minden korosztálynak más a fontos. De eljön az idő mikor felbecsülhetetlen értéke van ha olyan társ van mellettünk aki szeret, tisztel, megbecsül, óv és vigyáz ránk.


Ahogy te értetted és, ahogy neked lejött a vallomás, na úgy nekem sem kellene. Nekem is teher lenne. Én nem úgy értettem a vallomást.

14. michelle.r (válaszként erre: 6. - Semleges)
márc. 13. 09:44
Mitől jó az, hogy valaki állandóan kontrollál, meg akarja mondani, hogy mit csinálj, hova járj egyetemre, és mindig veled akar lenni? Ennél rosszabbat el sem tudok képzelni.
13. srcrss (válaszként erre: 4. - Gigi>)
márc. 13. 09:41
Honnan tudod?
12. srcrss (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 13. 09:39
Szerintem is hülye voltál.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook