Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Recycling... avagy, védjük a környezetet! fórum

Recycling... avagy, védjük a környezetet! (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Recycling... avagy, védjük a környezetet!

1 2 3 4
10. abarta
2010. jún. 28. 17:55
Nalunk ugyan nincs lakat, de nincs uritve a szelektiv. Mar halmokban all mellette. Tudom ez most nagyon nem zold, en meg lecipeltem a dognehez cuccot, en sem fogom vissza vinni haza tehat melleraktam.
9. 0c930ce391 (válaszként erre: 8. - Incó)
2010. jún. 28. 17:50
Háááát, lehet! :-DDD Mi vagy, ha nem titok? :-)
8. Incó (válaszként erre: 7. - 0c930ce391)
2010. jún. 28. 17:45

Vagy bebörtönöznek:-)))

Én is hasonlóan gondolkodom, de nekem ez a hivatásom is.

7. 0c930ce391 (válaszként erre: 6. - Incó)
2010. jún. 28. 17:42
Hát tegyünk érte. Minden apró lépés számít. Pl ha egy gyerek eldob valamit, és az anyja nem szól rá, megjegyzem kedvesen, hogy elveszítettek valamit, és mosolygok. Ez ám az égés! :-))))Kivétel nélkül felvették eddig! :-)Javíthatatlan népnevelő vagyok, egyszer még megvernek. :P
6. Incó (válaszként erre: 1. - Doxikri)
2010. jún. 28. 17:40
Szerintem mi magyarok még agyilag nem vagyunk megérve erre. Sajnos nemegyszer látom, hogy a kisgyerek eldob valamit és az anyja se veszi fel, továbbmennek... Pedig itt kezdődne valami... Szelektív gyűjtés? Én már annak is örülnék, ha vegyesen sikerülne összegyűjteni a szemetet.
2010. jún. 28. 17:39

Jó cikk! Különösen a halványzöld megfogalmazás tetszett, én is annak vallom magam. Nagyon fontos nekem is a környezetvédelem, és mivel tanár vagyok, sok gondot fordítok ennek megismertetésére és gyakorlására is.

Én például SOHA nem kérek szatyrot sehol, MINDIG van nálam lentatyó, ami mosható, a zöldségeket pedig fonott kosárban viszem haza.

Viszont épp ma háborodtam fel valamin... Kerékpárral elcipeltem az üres üvegpalackokat egy áruházban, hogy visszaváltsam. Nem volt rá lehetőség, mert nem árulnak olyat. Oké. Ez érthető, kismillió féle üvegpalack van forgalomban, de mindre nincs már otthon szükség. Ez még hagyján, de ez volt a sokadik hely, ahol így jártam, azok közül az áruházak közül, ahol ezeket beszereztük. Akkor mégis ki váltja vissza????

Jó, lenyugodtam, nincs érte pénz, viszem a szelektívbe. A MIBE, Ugyanis a szelektív hulladékgyűjtő dugig volt válogatatlan szemétel!!! No komment. :-(

Visszavittem a boltba az üvegeket, és végül a csaj ingyen bevette a palackokat, remélem, oda kerülnek, ahová szántam!

2010. jún. 28. 16:55
Mi is a lyukon dobáljuk be, már csak azért is, mivel az itteniek eleve nem nyithatók. Nyilván azért nem, mert az emberek akkor oda pakolnák a sittet, használt akkut, rohadt banánt ládaszám (én ezeket láttam eddig), stb, ami részben erősen környezetszennyező, és amit jelenleg a gyűjtők mellé raknak. Így a kocsi felszedi a gyűjtőt, amiben nincs sitt, stb., azonnal a feldolgozható, a gyűjtők mellé leszórt mocskot meg eltakarítja az önkormányzat, ugyanúgy, mintha az erdő széléről tenné, mint korábban.
2010. jún. 28. 16:34
Nekem eszembe sem jutott soha, hogy a szemetesek tetejét fel lehet emelni, mi mindig a lyukon dobáljuk be már évek óta...
2. caffi (válaszként erre: 1. - Doxikri)
2010. jún. 28. 16:23

Jóóó cikk....de mi már erről beszéltünk:)

Több veled hasonló gondolkodású ember kéne....és menne,minden!

2010. jún. 28. 16:08
Kíváncsi lennék, vajon mások, hogy gondolkodnak a szelektív hulladékgyűjtésről.
Szerintem nem egy bonyolult dolog, de úgy tűnik azért ezt is sikerül egyeseknek bonyolulttá és dühítővé tenni....engem, legalábbis nagyon feldühítettek vele.

Ugrás a teljes írásra: Recycling... avagy, védjük a környezetet!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook