Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rák anya Vízöntő gyermekkel fórum

Rák anya Vízöntő gyermekkel (beszélgetős fórum)


1 2
21. 274c9996b8 (válaszként erre: 20. - Ab4b6bc17d)
2010. máj. 29. 21:40

Sikeressen betörtek -:(

A szulökkel a felallas forditva volt :)

20. ab4b6bc17d (válaszként erre: 19. - 274c9996b8)
2010. máj. 29. 16:30
Nem lehetett könnyű! TE mint Tűz jegy gondolom sokszor szembenálltál érzékeny lelkű Víz édesanyáddal és két lábbal a földön álló, Föld jegyű apukáddal?:)
19. 274c9996b8 (válaszként erre: 18. - Ab4b6bc17d)
2010. máj. 28. 13:27

Hat igen , es könnyen otthagyhatjak a fogukat a fejukkel egyutt ! Sok hires,humanus vizöntöt tettek el lab alol , ez kb a köszönet a jobb,humanussabb elet kiharcolasaert -:(

Ahol a vizöntö a kiraly ott beke es jolett uralkodik , soha nem esik tulzasokba , a legmagassabb pozicioban is megmarad egyszeru,jozan,ember aki nem tesz kulömbseget a koldus es a herceg között ! Es igen hisz a fegyveres eröszak segitsegeben , viszont ha megvan nyerve a "csata!" utanna szivessen raz kezet a legyözött ellenseggel :)

A gyerekek mar csak ilyenek , szeretik a szuleiket nagy alltalanossagban ! En is nagyon szerettem a szuleimet ami nem volt egyszeru egy kis kosnak ! ? A szulöi felallas RAK-BIKA-volt :D

18. ab4b6bc17d (válaszként erre: 17. - 274c9996b8)
2010. máj. 28. 07:44

Nem kívánom, csak eszembe jutott, ami a Vízöntőkről írnak, hogy nagy forradalmárok, világmegváltók lehetnek :)


Hát, igen, mi Rákok már kiskorunkban is ragaszkodóak vagyunk és nagyon szeretjük a szüleinket, még akkor is, ha bántanak minket.

17. 274c9996b8 (válaszként erre: 16. - Ab4b6bc17d)
2010. máj. 27. 18:25

Jajjjjjj !

Ne kivand azt hogy , megvaltsa a vilagot , örulj ha , megmarad egyszeru embernek , ez biztonsagossabb ! Sok vizöntö kerul vezetö beosztasba,politikai palyara hiszen a vizöntö messze elöre lat, a jövöben el.........viszont sok az ellensege , epp olyan sok mint a csodaloja !

Egyebkent van 1-szal kisunokam aki ugyancsak RAK :) Teljessen kisajatitotta a kispasi az anyukajat,pedig alig 2-eves csak -:D

16. ab4b6bc17d (válaszként erre: 14. - 274c9996b8)
2010. máj. 27. 07:54

Az egyik barátnőm is Vízöntő egyébként. Nagyon hasonló tüneteket fedezek fel a lányomban is, mint amilyen ő. Mondom is neki mindig, hogy mennyire hasonló vonásaik vannak (kívül-belül) :)


No, de félre a tréfával, azt hiszem, a jóisten azért küldött egy kis Vízöntőt hozzánk, hogy másképp (is) lássuk a világot, ill. talán neki majd sikerül megváltani a világot...

15. 274c9996b8 (válaszként erre: 12. - Ab4b6bc17d)
2010. máj. 26. 21:23
Azert gondolom hogy , az egyebb csillagjegyu sarjakkal is kb igy van ez :)
14. 274c9996b8 (válaszként erre: 11. - Ab4b6bc17d)
2010. máj. 26. 21:20

Azert nem kell igazsagtalannak lenni :)

A vizöntö gyerek szereti a szuleit is , ragaszkodo is a maga modjan , csak hat annyi sok dolga van , azokkal a többi kis emberkekkel is :)

Viszont nagyon nagy karpotlasotok van/lessz abban hogy , a vizöntö gyerekkel NINCS semmi gond , meg a tini korban sem :)

Azt irjak az asztrologusok több helyen hogy , ez az egy csillagjegy akit nem kell nevelni mert neveli sajat magat !

Nagyon kedves,ragaszkodo,alkalmazkodik is bizonyos hatarokig ! Hiszti,duhkitöres ritkasag szamba megy ! Az iskolait is elvegzi gond nelkul , de kulönleges , vannak elvei,elkepzelesei amikböl nem enged , semmi szin alatt ! Rengeteg a baratja de soha nem egyetlen emberhez kötödik , az embereket szereti ! Ritkasag szamba megy hogy , valakit teljessen közel enged magahoz ! Hihetetlen sok erdeklödesi köre van , kesön hazasodik ,redkivul szereti a gyerekeket es azok is öt.Szulönek nem a legjobb mert a gyereket nem kötelezi semmirre , marpedig a vizöntön kivul a legtöbb gyereknek kell a neveles,kellenek a szabalyok ! Ismerek olyan rak gyereket akinek vizöntö volt az edesanyja...........ez a rak nem hivö , nem hisz Istenben..........de , ha valami gondja,banata van kimegy az edesanyja sirjahoz es elpanaszolja a gondjait ! Valami misztikus uton tanacsot is "kap!" az edesanyjatol ?

13. ab4b6bc17d (válaszként erre: 8. - D4dae951b6)
2010. máj. 26. 10:20
Szia. Furcsa, hogy a te elsőszülötted Vízöntő létére inkább visszahúzódó természetű :)
12. ab4b6bc17d (válaszként erre: 11. - Ab4b6bc17d)
2010. máj. 26. 08:17

Mi - hazaérve a munkából ugye - vágynánk egy kis csendre... nem is azért, mert még gyerek, de azt hiszem, a Vízöntő lényéből fakadóan ez nem megy! Nem hiszitek el egyébként, a kínai horoszkóp szerint kis Kakaska - na, mondhatom jól megszívtuk :) a lányomról tudni kell még, hogy hihetetlenül sokáig bírja esténként, nagyon későn fekszik/feküdne le, ha hagynánk. Reggel viszont, mint a Kakas, szó szerint korán (tök mindegy, hogy milyen későn feküdt le) felkukorékol mindenkit.

Most már azért megtanítottuk neki, hogy kicsit hagyjon még minket aludni, ő 6-kor már fenn van, felöltözik, s tévézik, de ez az idill sokáig nem tart, legkésőbb 8-kor 5 percenként bejön... a férjem sokat éjszakázik, van hogy reggel jön haza egy-egy munkából, hát én meg szintén korán kelek hétközben, 5-kor, hogy odaérjek a munkába (és 17-re érek csak haza délután), na, minden mártirmosság nélkül ránkférne az alvás... hát, ahogy egyre jobban megtapasztalom az én lányom mellett ezt nem lehet...

...ráadásul állandóan beszél. Hálisten értelemeseket kérdez, de folyamatosan. Én már abba elfáradok, ha hallgatom. Az apja épp tegnap mondta neki, hogy lányom, alig vártuk, hogy megszólalj annak idején, de most olyan jó lenne egy kis csend... :)

11. ab4b6bc17d (válaszként erre: 9. - 274c9996b8)
2010. máj. 26. 08:08
Pontosan ilyen, amilyennek leírtad. Már most látszik, hogy a barátaival szívesebben lesz, mint velünk (pl. hazaérünk az oviból, az első kérdése az, hogy átmehet-e a szomszédba a barátaihoz játszani? S nem érti meg, miért ne csődíthetné be hozzánk nap mint nap őket? Vagy hogy miért nem vagyunk minenkivel egy nagy család? Miért is vagyunk mi egy külön kis család a nagy családunkon belül?) Próbálom megemészteni és elfogadni, azt hiszem, csak így fogunk kijönni a későbbiekben:)
10. 274c9996b8 (válaszként erre: 5. - Ab4b6bc17d)
2010. máj. 25. 16:24
Nem szabad elfelejtened hogy , a vizöntök rendkivul okossak , a vizöntök között van a legtöbb zseni ! Tehat az idök mulasaval megtanuljak kezelni az embereket , hiszen ez az egyik legnagyobb passziojuk :) Egy atlagos vizöntöt nem tudsz kibeszelni , mert meg akkor is ha Ö hibazott , bebizonyitja neked hogy ; " minden a Te hibad-:D"
9. 274c9996b8 (válaszként erre: 7. - Ab4b6bc17d)
2010. máj. 25. 16:16

Rak-bika-szulök ? !

Vizöntö-gyerek ?

Ez a kombinacio rendkivul fajdalmas lehet a szulöknek IS ! A rak es a bika is rendkivul csaladcentrikussak,imadjak a gyerekeiket es örökke megakarjak tartani öket :)

A vizöntö pedig könyörtelenul elvalasztja magat , ezt mar a gyerekkorban eszre lehet venni ! Minden szeretetremeltosaga ellenere a vizöntö(vizöntö gyerek!)egy kis önallo szemelyiseg ! Mar kisgyerekkoraban megtapasztalja az ember , hogy a gyerek barmilyen edes,kedveske a dönteseit nem masitja meg ! Kesöbb ahogy nöl huvössen vizsgal,kellemetlen kerdeseket tehet fel , amikre varja a valaszt ! Nem lehet lekenyerezni....

Lasd Jokai Mor imadta az edesanyjat,csodaszepen ir rola...........de ,minden tovabbi nelkul megszakitotta a kapcsolatot ugy az edesanyjaval mint a rokonaival,barataival mert megkedöjeleztek Laborfalvi Rozaval kötött hazassagat ! ( Jokai is vizöntö :)

Viszont ha a szulök megertik ,elfogadjak a gyermekuket annak,ami (ami nem könnyu!) nagyon jo,szivelyes lehet ezzel a felnöttnek "szuletett" jegyel is az elet :)

2010. máj. 25. 15:19

Sziasztok!

Ugyan én nem vagyok rák,(Kos a horoszkópom és a férjemé is az.)de mindkét lányom úgy sikerült hogy vízöntő lett.

A nagyobbik most 8-éves, Lizbeth 2002.02.15.-én született.

A kisebbik 14-hetes múlt Amira 2010.02.07.-én született.

A nagylányomra sokan mondják ,hogy túlságosan is jó gyerek.

Csöndes és jó szívű nagyon.

Amikor 1 osztályos volt adtunk neki a férjemmel 1.000Ft-ot ,hogy ha gondolja vegyen magának a suli büféjében amit szeretne.

Egy hétig nem költötte el.

Mondtuk neki,hogy ne sajnálja,az az övé és nyugodtan vásároljon belőle.

Következő nap mikor érte mentem nagy örömmel újságolta ,hogy vett magának 3db olvadós rágót 75 Ft-ért.

A többiből vásárolgatott az ott lévő élelmes gyerekeknek!

De voltak olyanok is akik 100Ft-ot kértek és adott nekik!

Az osztályukban van egy lány aki mindig szemétkedik a többi gyerekkel.Az én lányom,ha éppen vele gúnyolódik még annak sem szól vissza.

Pedig már annyiszor mondtuk neki,hogy ne hagyja magát!

Remélem a kicsi nem lesz ilyen.

A mai világban nem lehet már sajnos úgy érvényesülni,ha túl jók vagyunk.

Azokat az embereket mindig eltapossák sajnos.

7. ab4b6bc17d (válaszként erre: 4. - 274c9996b8)
2010. máj. 25. 12:44
Tényleg nem kell. Mint ahogyan a személyiségjellemzések sem 100%-osak. Engem azért rosszul érintett, mikor az egyik könyvben azt olvastam, hogy egy Vízöntő gyermeknek a legrosszabb szülői "választás" egy Rák anya és egy Bika apa. Hát, mi azok vagyunk :(
6. ab4b6bc17d (válaszként erre: 3. - Supin)
2010. máj. 25. 12:43
Na, attól nem kell féljek, hogy a lányom nem lesz önálló. Ő már két évesen is az volt! Most 5 éves.
5. ab4b6bc17d (válaszként erre: 81. - Solyom)
2010. máj. 25. 12:41
Én a lányomnak már eleve azt tanítom, hogy vágjon vissza, ha bántják, a mai világban ez kell. Persze, ennek is vannak határai, pl. ha nálánál kisebb bántja, vele inkább beszélje meg, hogy mi a gondja, de ha egy nagyobb kötekszik vele állandóan (van egy ilyen fiú a csoportjában), akkor ne hagyja magát! Mondjuk az én csajszim amúgy is kimondja, amit gondol :) s ahogy te írod, kisebb korában ő is mindig meglepődött, ha nem fogadták olyan szeretettel, mint ahogy ő viszonyul a mai napig a többi gyermekhez. Tárt karokkal a keblére ölelné/vagy játszana valamennyiükkel (de én magamról tudom, hogy ezt nem minden gyermek veszi jó néven, akadt olyan kissrác, aki szabályszerűen menekült a lányomtól, aki csak simán meg akarta simogatni, vagy játszani akart vele). Határtalan emberszeretet van, ami a felnőttekkel kapcsolatban inkább átok, mert nekem duplán fel kell őt készítenem a veszélyekre.
4. 274c9996b8 (válaszként erre: 2. - Supin)
2010. máj. 21. 19:41

Hat nezd az en vizöntöim is hasonlo korban vannak mint a Te csemeteid , tehat nekem is van tapasztalatom :)

Van tapasztalatom a RAK szulöröl is , de amit irtam azt nem en talaltam ki !( ezt is megirtam:)

Hogy , hol van egy szulö helye es milyen minösegben , azt szulö-szulö-valogatja ! Az en poziciom mindeg ugyanaz volt :)

Hogy , mas hogy , s mint csinalja az ugyebar az Ö dolguk ! Itt kedezve lett a RAK-szulö -kontra-vizöntö gyerek , es erre probalt az ember irni , ahogy tudott , ahogy a tapasztalata engedte ! Masszoval nem kell mindent szemelyeskedesnek venni ! En igy latom,lattam ..... mas meg maskeppen , ennyi :)

3. supin (válaszként erre: 50. - BREDAMAZON)
2010. máj. 21. 15:23

Látod....ez is mutatja,hogy jó szülő vagy.

Tud melletted önállóvá válni...

Ma már főleg fontos tulajdonság..

Sok-sok tapasztalatom van...33 éves a hal---lányom...

2. supin (válaszként erre: 63. - Solyom)
2010. máj. 21. 15:18

Bocs!

De ez igy nem áll.

Mint már írtam rák anya vagyok. 3 leány gyermekkel...

Bőséges tapasztalattal...mert a nagy is már 33 éves...

Tudni kell egy anyának,hogy hol a helye...mindegy milyen jegy...

1. supin (válaszként erre: 43. - BREDAMAZON)
2010. máj. 21. 15:07
Szia!Erre mondja a férjem,hogy a lottószámokat érezném inkább meg....Hmmm
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook