Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rák anya Vízöntő gyermekkel fórum

Rák anya Vízöntő gyermekkel (beszélgetős fórum)


1 2
51. bb2ac1c42d (válaszként erre: 31. - Ab4b6bc17d)
2011. jún. 7. 14:41

Huhhh...a manóm még csak 16 hónapos,de imádja a felfordulást a szobájában,én meg állandóan rendet raknék:DDD akkor ez is tipikus:P

remélem,azért valamelyest rendet fog tartani,ha tőlem is ezt látja...vagy mégsem?

50. 274c9996b8 (válaszként erre: 48. - Hte23)
2011. jún. 7. 12:53
Es hogy muködik ?
2011. jún. 6. 21:10
Sziasztok,most találtam meg ezt a fórumot,nálunk is ez a helyzet,én rák,kisFiam vízöntő:)
48. hte23 (válaszként erre: 35. - 274c9996b8)
2010. aug. 28. 22:47
Nálunk forditva van: vizöntő anya és Rák kicsi lány.
47. ab4b6bc17d (válaszként erre: 46. - 274c9996b8)
2010. jún. 18. 23:59
A háta és a hasa szépen gyógyul, viszont a karja és a lába még csúnya... elutazunk a nagyihoz külföldre, nincs kisgyermek (sőt, gyermek sem a közvetlen közelben), így hülye egy heti nyaralás lesz, hogy sehova se vihetem szegényt... vasárnap kezdődött, ugyi még nincs egy hetes a bárányhimlője, de jövő héten már túl lesz a nagyján, szerintem. Visszafele így már tudunk menni egy pár helyre, de a strandokat ezúttal kihagyjuk egy ideig.
46. 274c9996b8 (válaszként erre: 45. - Ab4b6bc17d)
2010. jún. 16. 16:19

Köszönöm szepen , remeljuk meglessz :)

Hogy , van a csöppöd ?

45. ab4b6bc17d (válaszként erre: 44. - 274c9996b8)
2010. jún. 16. 13:39
Én is jó nyaralást kívánok a nyárra!
44. 274c9996b8 (válaszként erre: 43. - Ab4b6bc17d)
2010. jún. 15. 13:34
Drukkolunk hogy , mielöbb meggyogyuljon es vidaman tudjatok menni nyaralni ! Kellemes gyaralast Nektek !
2010. jún. 15. 07:41
Na, szegény kis Vízöntőm bárányhimlős lett, 1 héttel a nyaralásunk előtt.
42. ab4b6bc17d (válaszként erre: 41. - 274c9996b8)
2010. jún. 14. 07:37
Ahogy vesszük kedves Sólyom :) ez a felesleges rémüldözés előregondolkodás nálam; amit egy gyerek nem lát, mert nincs veszélyérzete, vagy egy nemtörődöm felnőtt nem lát be, mert pl. nem született vele, vagy nem nevelték bele.
41. 274c9996b8 (válaszként erre: 40. - Ab4b6bc17d)
2010. jún. 11. 16:54

Latod ezt kell(-ene:)kiiktatnod magadbol a teljessen felesleges remuldözeseket ! Böven eleg remuldözni akkor amikor az ott all szemben veled !

Nem szabad az ördögöt a falra festeni , mert lelep a falrol -:(

Az egy szabaly hogy , gyereket nem szabad egyedul hagyni kutyaval , meg sajat kutyaval sem !

Egyebken kutya soha nem bantotta a gyerekeimet !

Viszont egy kobor macska tenyleg megharapta a kislanyomat , akkor mar nagyobb volt 4-5-eves , es hat tetanuszt (oltast kapott!)

Nem segitett az hogy szereztunk neki sajat,bentlakasos macskat , csak hurcolta az összes macskat amit csak talalt kint a homokozo környeken :)

Na , es a kis RAK-pasi is elvan ragadtatva a macskaktol , anyja fia :D

40. ab4b6bc17d (válaszként erre: 39. - 274c9996b8)
2010. jún. 11. 07:10

A kutyák általában szeretik a gyerekeket, persze én is óvatos vagyok, sosem lehet tudni sajnos. Hiszen hányszor hallottuk, hogy még a saját kutya is, akivel a gyerek együtt nőtt fel, rátámadt. Ez borzasztó!


Épp ez az, hogy nem mindig lehetünk a nyomukba, de azért egy öt évest már csak nem engedek ki egyedül az úttest mellé! (úgy értem felnőtt felügyelet nélkül) - elég sok hülye gyorshajtó van nálunk, még olyan is, aki olvasni sem tud, nem tudom, hogy szerzett jogsit, érted, de úgy hajt, mint az őrült! És csak egyszer kell elkapja a gyereket... és vége mindennek. Ha nem is hal meg, nyomorék maradhat az addig teljesen egészséges gyermek...

39. 274c9996b8 (válaszként erre: 36. - Ab4b6bc17d)
2010. jún. 10. 18:02

Hat igen , hagy tapasztaljanak meg ! Mert mindeg nem lehet az ember a nyomukban !

Ezek amiket irtal , hat szoval en sem turtem volna szo nelkul ! De hat neked legalabb van nagyszulö , az en gyerekeimnek nem volt es ezt en nagyon sajnaltam !

Enlekszem en is egy esetre , vasarolni voltam a kislanyommal Ö akkor meg 2-eves sem volt , tudod ugy totyogott :) Aztan en meg jo benne voltam mar a 2-ik terhessegemben , jövök ki a boltbol a szatyrokkal , a gyereket elöreengedtem......aztan mit latnak szemeim ! ? A kölyök ott all egy hatalmas farkaskutya mellett es edesdeden simogatja a dögöt,közbe dunnyög neki ! minden szal hajam az egnek allt !!! A farkaskutya nem mindeg gyermekszeretö , ugyebar ?

Hat lecsapom a szatyrokat es labujhegyen hallo közelbe lopakodtam es suttogom a gyereknek hogy , AZZONNAL GYERE IDE :) Persze ram se bagozott a gyerek ,tovabbra is beszeget a kutyaval edesdeden.....viszont tisztaban voltam vele hogy NEM szabad kiabalnom mert akkor csak megilyesztem a kislanyt !

Hala Istenkenek nem törtent semmi baj , de en kevesszer voltam ugy megilyedve eletem soran mint akkor !

Meg jo hogy , vannak Ör-angyalok :)

38. ab4b6bc17d (válaszként erre: 35. - 274c9996b8)
2010. jún. 10. 12:17

Igen, észrevettem!

Nem akarom betörni, de meg kell rá tanítani, hogy nem mindig lehet azt, amit ő akar, hiszen még gyerek, nem ismeri pl. az időjárási viszonyokat és így tovább. Igyekszem megmagyarázni neki, hogy mit miért teszek, vagy nem teszek.

2010. jún. 10. 08:06

Még valami: tudom, egy gyermekkel akármikor történhet valami, de azért szerintem (és most nemcsak a Rák aggódása beszél belőlem) a felnőtt felelőssége vigyázni rá(juk), hogy lehetőleg minden károsodás (testi egészségre gondolok most elsősorban) nélkül ússzák meg a veszélyes éveket, amikor még nincs félelemérzetük.


Ja, hogy az apósomról is ejtsek pár szót, hogy mennyire nemtörődöm: lányom unokatestvére aludt náluk, fürdött, s apósom törölte meg - de mit gondolsz mivel? Az első kezébe adódó törölközővel, ami történetesen szegény - azóta már elhunyt - ómamáé volt, akinek viszont gombás volt a lába... szóval szerencsétlen gyerek hónapokig ordított utána fürdésnél, mert annyira fájt neki az elkapott gombásodás alól... hát ennyit a nagyszülők gondoskodásáról) és még rossz néven veszi, ha nem engedem, hogy a lányom náluk aludjon.

Vagy hogy görcsbe rándul a gyomrom, ha jön és elviszi kocsikázni a teherautójával a lányom. Múltkor is, megyek ki, mikor visszajöttek, hát a lányom ott sír a magas lépcsős kocsi mellett, kérdem mi történt? Erre apósom dorgálja a gyerekem, hogy látod, nem vártad meg, míg kiszállok... hát könyörgök, éppen ezért kell előre gondolkodni, hogy az a gyerek nem tudja felmérni a távolságot, amikor ki akar szállni! Jó, jó, már megint regényt írok, de olyan sokat csalódtam már bennük...

36. ab4b6bc17d (válaszként erre: 34. - 274c9996b8)
2010. jún. 10. 08:00

Van saját szobája... :)


A sógornőm meg egyszerűen nemtörődöm, mint az apja. Ha nem lennének őrangyalok, meg figyelmesebb emberek, már rég az elfekvőben lennének a lányom unokatestvérei (egy hét éves kisfiú és az említett 6 éves kislány). Az ő elvük a "Hadd tapasztalja meg" - csak éppen azt felejtik el, hogy gyermekekről beszélnek, akik még nem tudnak belegondolni a veszélyhelyzetekbe (csak hogy néhány példát említsek: két éve a gyerekek a fürdőszobájukban hagyott gyógyszert vettek be, mehettek gyomormosásra... a tavaly még hat éves kisfiú majdnem belefulladt a megduzzadt árok vizébe, amikor egy nagyobb fiú simán kicsalta a lagziból... a kislánynak meg munkások kapták el a biciklijét, amikor legurult vele a lejtőről (az anyjának ugye nincs hátul szeme, de előre gondolkodhatott volna, hogy egy öt éves gyerek nem látja előre, hogy korlát nélkül bizony lebiciklizhet a forgalmas úttestre, mint ahogy meg is történt!

A lányom meg szegénykém leesett egy székről a szeme előtt és úgy odavágta az állát, hogy azóta is heg van rajta, ott maradt a nyoma...

... mindig is ilyen felelőtlen volt a kedves apósommal együtt, gondolhatod ezek után nem a kedvenc rokonaim. Nem beszélve arról, amikor az övéi betegek és az én egészséges lányom közelébe hozza őket minden gond nélkül (pl. amikor a lányom 6 hónapos volt, a másik kettő elkapta a bárányhimlőt - arra megyek haza, hogy a gyerekek együtt vannak! Ha nagyobb lett volna, semmi gond, de így lehettek volna komplikációk. Na, lényeg a lényeg, most jól kipanaszkodtam magamat, szerintem már unod, úgy hogy abba is hagyom.

2010. jún. 9. 18:16

Ja , es hat a szoknya ? !..... hi,hi....

Azt probald csak meg , hogy ne ajd ra szoknyat , ha Ö azt elhatarozta ! Ugygondolom hogy , akkor aznap NEM mentek ovodaba :)

A vizöntöt nem lehet betörni ( mint kost-:(

A vizöntö legalabb olyan makacs mint egy bika , barmilyen szereteremelto ,edes,aranyos, ha megköti magat ajjjjjjj-jajjjjj - :D

34. 274c9996b8 (válaszként erre: 33. - Ab4b6bc17d)
2010. jún. 9. 18:11

Csak nyugalom BREDAMAZON-kam !

Ugyebar nem lett semmi bajuk , akkor miert akartad megverni ? Az en vizöntö kispasim hosszu turakat tett a 3-kerekujevel , es nem hiszem hogy több volt mint 3-eves :) Ezert soha nem kapott ki !

En ugy gondolom hogy , ha van lehetöseged , adj a gyereknek 1-szobat , vagy legalabb egy sarkot a lakasban ami az öve , es ö ott rendezkedik ahogy tud ! Mi elejetöl fogva mindeg kopogtunk mielött beleptunk a gyerekek elösször közös ,kesöbb kulön szobajukba !

Ja , a sogornöd talan jobban bizik abban hogy a gyerek feltalaja magat ? !

Nem kell fölöslegessen idegeskedni,remeket latni :)

33. ab4b6bc17d (válaszként erre: 32. - 274c9996b8)
2010. jún. 9. 14:56

Csak halkan jegyzem meg: a Vízöntő lányom borzalmasan rakja le a ruháit... pedig az oviba is tanítgatják, gondolom... én most csak úgy tudok hatni rá (de ez legalább hatásos), hogy ha nem rakja le szépen/a helyére/rendbe a ruháit, játékait, akkor másnap nem húzhat szoknyát (megőrít a szoknyával, egy ideje az a mindene, de abból is csak a pörgős...).


Még valami: a férjemmel egyáltalán nem verjük a gyermekünk, de tegnap nagyon közel volt hozzá, hogy a fenekére csapkodjak párat. Csak az tartott vissza, hogy nagyrészt a keresztanyja (mint felnőtt, kétgyermekes "anya") tehet tulajdonképpen róla, hogy az 5 éves lányom kint bóklászott a 6 éves unokatesójával az úttest mellett... hát, ne tudd meg Sólyom, hogy felment az agyvizem, mikor megyek a lányomért az egyik intézménybe, ahol a sógornőm dolgozik és ahellyett, hogy vigyázna rájuk, hagyja őket, hogy a forgalmas úttest mellett bóklásszanak! A múltkor is írtam már, hogy nem tudtam még megtanítani a gyerekemnek, hogy szétnézés nélkül ne menjen át az úton... de különben is, mit keres egy öt éves gyerek mondahatni egyedül az úttest mellett!?

A sógornőm meg bent nyugodtan beszélget egy nőcivel. És így bízzam rá nyugodt szívvel még holnap is...

32. 274c9996b8 (válaszként erre: 31. - Ab4b6bc17d)
2010. jún. 8. 15:41

ha,ha,ha.......sehogy :)

Katasztrofalis rumli volt a vizöntöim szobaiba , egesszen a tini korszak vegeig !/ azert ugy 7-8-eves koruktol minden hetvegen rendet kellett csinalniuk a szobajukban./

Aztan lass csodat , ma mar mint felnöttek rendkivul pedansak,tisztak stb..... mindennek megvan a helye csodamodon :)

Viszont az egyetlen RAK-kisunokam allando jelleggel takarit,sepreget,szedi össze meg a morzsakat is :) Ezert aztan van neki sajat picike sepruje,szemetlapatja es porszivoja aztan ezekkel jarja a lakast -:D

2010. jún. 8. 07:53
Kedves Rák és egyéb csillagjegyű anyukák! Hogyan nevelitek a gyermekeiteket rendrakásra? Hogy vigyázzanak a dolgaikra?
30. ab4b6bc17d (válaszként erre: 29. - 274c9996b8)
2010. jún. 3. 08:02
:)
29. 274c9996b8 (válaszként erre: 28. - Ab4b6bc17d)
2010. jún. 2. 19:26

Ezek a rakok,bikak akikröl utoljara irtam felnöttkori ismerösök,jobaratok !

Termeszetessen a gyerekkorom jutott eszembe , ezert a megrökönyödes :D

Hogy epp ugy allnak,altak hozzam mint a szuleim , hiaba idönkent 20-evvel fiatalabbak mint en :D

Erted ?

28. ab4b6bc17d (válaszként erre: 27. - 274c9996b8)
2010. jún. 1. 20:55
Most megleptél. Miért rökönyödtél meg azon, hogy mi Rákok óvunk és védünk?
27. 274c9996b8 (válaszként erre: 26. - Ab4b6bc17d)
2010. jún. 1. 14:16

Nem biztos , tudod azt a nagy igazsagot hogy NINCS 2-egyforma ember :) Meg a csillagjegyek között sem !

En a magam reszeröl kesöbb , mint felnött igen csak jot mondhatok mind a RAK-rol es a BIKA-krol is :) Mind a 2-jegy elöszeretettel babusgat,szeretget "feltenek,ovnak" mindentöl , legnagyobb megrökönyödesemre -:D

Föleg a RAK-emberek kepssek arra hogy , keresztullassanak rajtam,es latjak a kis kost annak ami es nem annak aki szeretne lenni :)

Pedig mennyi munkaja van a kosnak ezzel a "rettenthetetlen!" kulsö felepitesevel ! brrrrrr....

26. ab4b6bc17d (válaszként erre: 25. - 274c9996b8)
2010. jún. 1. 14:02
Jajaj, ilyen lennék/vagy leszek? De mit csináljak, ha egyszer féltem!? Főleg a mai világban...
25. 274c9996b8 (válaszként erre: 24. - Ab4b6bc17d)
2010. jún. 1. 13:44

hm ? !

Mindenben van valami igazsag , szerintem :)

Viszont teny hogy , a viz eloltsa a tuzet es nem vesz rola tudomast ! Ezt en tapasztaltam a sajat börömön IS :)

En a magam reszeröl a viz es a föld jegyeit a "nehezsullyu!" jegyek köze sorolom , ahol sem a tuz , sem a levegö jegyeknek nincs sok keresnivaloja ! Egyebkent több asztrologus is megemliti hogy , hosszutavon nem tesz jot az ilyen kapcsolat sem a tuz sem pedig a levegö jegyeinek ! Es hat ebben is van valami ? !

Egyebkent a RAK nem csak magahoz köti a gyereket a teljessen fölösleges aggodalmaival ( ami a gyerek idegeire megy hosszu tavon :) hanem elöszeretettel zsarolja erzelmileg is , amivel a gyerek tisztaban van ! De , mivel gyerek nem tud mit csinalni ellene ! ? Vagy engedelmeskedik vagy a vegtelensegig halgatja a RAK szulö sertett,önerzetenek hosszu törteneteit -:(

24. ab4b6bc17d (válaszként erre: 23. - 274c9996b8)
2010. jún. 1. 08:00
Én arra gondoltam, egy Kos nagyon is tüzes jegy... aki meg tudja védeni magát :) na lényeg a lényeg, bármennyire is azt hiszik rólunk Rákokról, hogy magunkhoz akarjuk kötni a gyermekeinket, ez nem igaz, egyszerűen csak meg akarjuk őket védeni, mert valamennyire előre látjuk a dolgokat, szerintem jobban, mint más jegyek. Valahogy ráérzünk.
23. 274c9996b8 (válaszként erre: 22. - Ab4b6bc17d)
2010. máj. 31. 22:39

Igen -:)

Tulajdonkeppen "nem!" kemenykedtek , ök a maguk modjan nagyon szerettek es mindentöl ovtak,feltettek ! En is nagyon szerettem öket ,de ez a felallas szulö-gyerek -katasztrofalis egy kis kosnak !

A kos gyerek rendkivul naiv, nem tud meg felnöttkent sem szintjatszani,mindeg öszinten megmondja a velemenyet , azt sem mindeg edes-kedvessen :) A kicsi es a nagy kos is edes,kedves csak szivböl , soha nem szinböl ! Ebböl aztan kemeny helyzetek fejlödhetnek ki ! Es mivel a kos kicsi , meg keptelen megvedeni magat,tehat a rövidebbet huzza -:(

22. ab4b6bc17d (válaszként erre: 21. - 274c9996b8)
2010. máj. 31. 12:46
Úgy érted, egy Rák apa és egy Bika anya keménykedett veled?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook