Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Problémás gyerek-Budapesti pszichológust keresek fórum

Problémás gyerek-Budapesti pszichológust keresek (beszélgetős fórum)


1 2
18. katácskák (válaszként erre: 16. - Katácskák)
2011. febr. 18. 15:55

Bocsi, hogy hibázok a szavaimmal, de néha felháborít, ahogy gondolkodik-érez Valaki Aki Tanár "állítólag"

Majd utána nézünk, magírjuk mit lehetne, hol tenni, csak később ha jó?

Talán Ők tudnának segíteni: Gyermekjóléti, Gyermekvédelmi Felelős is van...

17. fdóri (válaszként erre: 16. - Katácskák)
2011. febr. 18. 15:53
Ez nem izgat... talán segíteni akart, talán szabadulni tőle. De én azt hülyeségnek tartottam. A szakértői bizottságnál megemlítettem, azt mondták szó sincs róla...
2011. febr. 18. 15:51
Kisem szabana Nekik mondani,:(((hogy Fogyatékos-Törvény szerint...
15. fdóri (válaszként erre: 13. - Katácskák)
2011. febr. 18. 15:50
XX. Pesterzsébet
14. fdóri (válaszként erre: 10. - Sunny1)
2011. febr. 18. 15:49
A nev.tant. már írtam mit mondtak. Voltunk szakértői bizottságnál is, az iskola javaslatára. Ott azt mondták hogy nincs vele semmi gond, nem sajátos nevelési igényű. Szerintük pszichológushoz kéne vinni. Az egyik tanító néni szerint fogyatékos...de én ezt csak viccként tudom felfogni. Egy okos értelmes gyerek. Ha valaki engem kérdez mi a véleményem, hát figyelemzavaros...
2011. febr. 18. 15:48
Hányadik kerületben Éltek?
2011. febr. 18. 15:47
Gyógy.Ped.sulis Leányzóm is ezt tanácsolja most,ami Sunny Javasol.
11. fdóri (válaszként erre: 4. - Katácskák)
2011. febr. 18. 15:45
Az a baj hogy kelenföld messze van bkv-val. Azért kellene a közelben, mert így is össze vissza rohangálok a két gyerekkel...
10. Sunny1 (válaszként erre: 5. - Fdóri)
2011. febr. 18. 15:44
Nem akarlak elkeseríteni, de gyorsan a megfelelő szakemberhez kéne kerülnötök, mert ez magától nem fog megoldódni, sőt romolhat is a helyzet. Ha az iskola nem kezdeményezi a vizsgálatot, akkor te is kérheted a nevelési tanácsadónál. Mivel időben hosszú a folyamat, ezért én mennék is intézni.
9. katácskák (válaszként erre: 6. - Sunny1)
2011. febr. 18. 15:43
Igen Bölcs tanács,Igazad van...
8. fdóri (válaszként erre: 6. - Sunny1)
2011. febr. 18. 15:42
Ők tanácsolták hogy kezdje újra az elsőt az új iskolában, mert szerintük csak az a baj hogy nem iskolaérett.
7. katácskák (válaszként erre: 4. - Katácskák)
2011. febr. 18. 15:41

Nevelési Tanácsadóhoz vitted már?


javítom két szavam: Akit,félre

6. Sunny1 (válaszként erre: 3. - Fdóri)
2011. febr. 18. 15:40
A figyelemzavart fejlesztő vagy gyógypedagógus is "kezelheti". Azt, hogy a gyerek nem tud koncentrálni és könnyen elterelődik a figyelme inkább az ő asztaluk. Elviheted pszichológushoz, de szerintem nem ő fogja megoldani a problémádat. Miért nem partner a nevelési tanácsadó???? Elhajtanak valami hülye ürüggyel? Ne hagyd magad lerázni, a magatartászavar első körben az ő asztaluk, ha beigazolódik, akkor ők küldenek tovább, ha meg nem, akkor megmondják, hogy mi is lenne a helyes megoldás.
2011. febr. 18. 15:39
Ma kapott egy igazgatóhelyettesi intőt. A WC ablakból lógott kifele, köpködött. Nem valakire, csak úgy. Pár nappal ezelőtt a ceruzáival dobálózott, majdnem kiszúrta egy kislány szemét. Fojtogatja magát a sálával. Most épp felöltözött és azt mondja megy új anyukát keresni, mert megbüntettem, nem ps2-zhet(pár napja játszott vele először)amiért intőt kapott.
4. katácskák (válaszként erre: 2. - Sunny1)
2011. febr. 18. 15:38

Vagy nagyon is sokat teljesít, azért ilyen kis Zseni, Aki félr-érthetnek esetleg...

Tudunk segíteni, a Leányzóm végzett Gyermek-ped.Asszisztens,én Szociális Munkás is vagyok..

Irjál privit, hogy tudnánk segíteni, várjuk Szeretettel

2011. febr. 18. 15:35

Szia


Nem azzal van a baj. Már egyszer végigjárta az elsőt. Akkor is 8o-9o %-osan teljesített. Csak a viselkedésével volt probléma, de azzal nagyon. Másik iskolába járt, a többi gyerek is szörnyen viselkedett. Elköltöztünk, új iskola. Kislétszámú iskola ebben a kerületben nincs. Beirattam a legjobba. Itt ez elitnek számít. A körzetes, ahova tartoznánk a nemzetiségiek gyűjtőhelye... Nem bírnak vele. A tanulással most sincs baj, ha épp odafigyel.

2. Sunny1 (válaszként erre: 1. - Fdóri)
2011. febr. 18. 15:31
biztos, hogy pszichológusra van szükséged? Az iskolai magatartásproblémák hátterében az alulteljesítés is állhat. Nem tud megfelelően teljesíteni az iskolában, ezért a negatív magatartásával hívja fel magára a figyelmet. A nevelési tanácsadóval mi a probléma? Ők mit mondanak? A pedagógiai intézethez is mehetsz, ők szerintem felkészültebbek is, bár oda meg utal a nev.tan... Írhatnál kicsit bővebben a problémáról.
2011. febr. 18. 15:21

Kisfiammal sok probléma van az iskolában. Régóta ez a helyzet, de elintézték azzal hogy nem volt iskolaérett, nincs vele más baj.

Budapesten, XX. kerületben vagy a környékén keresek olyan gyermekpszichológust, aki másnak segített. A nevelési tanácsadóban dolgozókkal nem tudok zöldágra vergődni...

Az is érdekelne hogy mennyit kérnek a gyerekpszichológusok általában....

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook