Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Porckorong sérv....megműttetnéd? fórum

Porckorong sérv....megműttetnéd? (beszélgetős fórum)


1 2 3
21. 3388f1d995 (válaszként erre: 20. - 3da8f53e4a)
2009. nov. 25. 18:31
A párod, hogy fogadta a hírt??Mit mondtak?
2009. nov. 23. 18:06
Ma voltunk a profnál és sajnos műteni kell, december 8-án :(
19. Sünciné (válaszként erre: 18. - 3da8f53e4a)
2009. nov. 4. 22:17
Nem kell fizetni! Nekem sem kellett! Fizeti a TB!
2009. nov. 4. 21:14
Ha porckorong-protézist ültetnek be, azt fizetni kell??? Tudja valaki?
2009. okt. 31. 16:27
Rendben és nagyon aranyos vagy:)
16. Sünciné (válaszként erre: 15. - 3da8f53e4a)
2009. okt. 29. 19:57
Persze, hogy érdekel! Engem biztos! Várom a fejleményeket!
2009. okt. 29. 19:44

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat és a "segítségeket". Tényleg nem vagyunk képben hála Istennek ez ügyben. Nov.23-án kell majd mennie és leírom majd -ha érdekel valakit-,hogy a prof. hogy dönt majd.

Addig is vigyázzatok magatokra és további szép estét!

2009. okt. 28. 09:39
Persze! Azért mondtam, hogy kinek mi a jó!
13. MMMaya (válaszként erre: 12. - Sünciné)
2009. okt. 27. 23:33

Én sem akarok vitázni :)

Mikor a párom lebénulva került a korházba, akkor infúzió mellett, úgyhogy este, reggel ment a gyógytornász 3 nap alatt felállt és pár métert tudott menni. Csak ezért gondoltam.

12. Sünciné (válaszként erre: 11. - MMMaya)
2009. okt. 27. 22:05
Nem akarok vitába szállni távol áll tőlem, de nekem rontott a helyzeten! Gondolom embere és a sérv helyzete válogatja!
11. MMMaya (válaszként erre: 8. - 3da8f53e4a)
2009. okt. 27. 21:55

Szerintem a gyógytornász nagyon sokat tudna segíteni.

A párom is erős gyógyszereken élt és nem a napi maximumot vette be, hanem többet és úgy is fájt neki.

2009. okt. 27. 21:47
Én is erős gyógyszereken éltem! Hidd el nem jó!!! Amikor a doki kérdezte mennyire áll a hajam égnek a műtéttől, kérdeztem mi a másik megoldás? Tűröm a fájdalmat de a műtétet meg kell csinálni előbb-utóbb!!!!
9. Sünciné (válaszként erre: 8. - 3da8f53e4a)
2009. okt. 27. 21:45

Sajnos amszírozás nem tesz jót Neki!!!!!!!!!

Ne félj!!!!! Nekem a nyakam vágták elől!!!!!!!!

Hidd el ez már majdnem rutin műtét!!!

2009. okt. 27. 21:43

ÚrIsten!!....

Most már teljesen kész vagyok amiket írtatok....

Én sajnos jobban félek, mint a párom.Egyenlőre viccelődik még, de én nagyon be vagyok carva...

Ct vizsgálata most volt és a doki szerint műtét jvasolt,de persze ő is a szegedi proff véleményére ad. Ő gondolom még MRI-t is fog csinálni?

A tomporában kezdődött egy csomo, amit hiába maszíroztunk, ultrahangoztak,erős gyógyszereken él és már a másik lábába is átsugároz a fájdalom.

2009. okt. 27. 21:34
Mindenképp hallgass a proffra! Amikor elmentem az idegsebészhez megnézte az egy éve készült MR eredményét és azt mondta, hogy ezt a sérvet még nem műti. Mikor megkérdezte mikori és kiderült, hogy egy éves azonnal kért egy újat! Az alapján döntötte el. Mondjuk lesápadt a nyakamon! Kérdezte, hogy miért csak most jöttem. Mondtam neki, hogy jártam én orvosról orvosra de min denki azt mondta semmi baj!
2009. okt. 27. 21:25

Szia!

Engen 2 éve műtöttek nyaki porckorongsérvvel! Egy évig szenvedtem ( hatalmas fájdalmak ) mert azt mondták ( több orvos ), hogy semmi bajom, csak egy kis kopás, meszesedés! Aztán a neten kértem 3 orvos véleményét ( leírtam az MR vizsgálat eredményét ) és mind hárman azt mondták azonnal menjek idegszebészhez! Csak sajnos akkorra már annyira tönkretette a sérv a porckorongot, hogy két protézist kellett beültetni!

5. Rozali.w (válaszként erre: 1. - 3da8f53e4a)
2009. okt. 27. 21:25

Szia!


Az édesapámnak is porckorongsérve volt és megműtötték. Akkor már járni sem tudott a fájdalomtól. A doki véleménye egyébként sokat számít, mert ha olyan helyen van, vagy olyan állapotú a sérv, akár bénulást is okozhat műtét nélkül. Apunál is fennállt a veszélye. Azóta persze vannak megkötések, hogy mit tehet meg és mit nem, de kimondottan jól van!

Persze, ha a doki úgy látja, hogy nem muszáj, akkor lehet várni! Lehet, hogy nem is kell műtét! Várjátok meg, mit mond, aztán gondoljátok végig! A férjedtől már fiatalabbakat is műtöttek, mert muszáj volt...

2009. okt. 27. 21:25

Tudod ez egy igen nehéz kérdés.Nekem már négy éve van nem is egy és két dr is mondta a műtétet de én nem mertem be vállalni.Pedig volt olyan,hogy a kezemet nem tudtam mozgatni a derekam pedig úgy fájt minden mozdulatnál.

Mindenkinek magának kel el dönteni mit is szeretne az életével.A párod mit gondol erről?Pontosan hol van neki a sérv?

Nem szabad azzal indítani,hogy le bénul.

2009. okt. 27. 21:22

Az én apukámat kétszer is műtötték, egyszer lent a derekánál, egyszer pedig nyaki sérve volt, oda ültettek be neki a csípőcsontjából is egy darabot támasztéknak.

Mindkét műtéte jól sikerült szerencsére.

A második műtéte után egy héttel már autót is vezetett, mert akkor halt meg mamám és a temetést szervezni kellett.. :(

az első műtéte(derékrészen) után viszont sokáig csak feküdhetett vagy állhatott, az ilyen szempontból macerásabb volt, de a nyaki sérve meg komolyabb.

Ha az orvos műtétet javasol, bele kell vágni! utána jobb lesz! Sok sikert

2009. okt. 27. 21:21

Szia!

Az én páromnak 2 éve diagnosztizáltak 3 sérvet. Mikor idegsebészhez került már járni sem tudott. Nem egyezett bele a műtétbe, mert protézist kellett volna beültetni. Inkább bevállalt egy kísérleti infúziót és azóta talpon van, fáj neki, de már "megtanult" ezzel élni.

Azt tudom, hogy a párom sose menne bele a műtétbe.

2009. okt. 27. 21:14

Sajnos a páromnak sok évi fizikai munka után, pedig még csak 36 éves: porckorong sérve van. Nov.23-án kapott időpontot Szegedre, egy híres profhoz. Ő fogja eldönteni, kell-e tényleg műteni vagy nem. Lehez ezzel élni....

Én nagyon félek a műtéttől mert csak az lebeg előttem, hogy mi van, ha a végén tolokocsiban köt ki?????

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook