Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Porckorong sérv....megműttetnéd? fórum

Porckorong sérv....megműttetnéd? (beszélgetős fórum)


1 2 3
51. kingi7
2011. febr. 2. 23:01

Még egy kis fincsi dolog...


A gerincsérvek 80-90%-a igen eredményesen gyógyítható.


A már kifakadt gerincsérvek, vagy a sérvet közvetlenül megelőző 'protrusio'-k jelentős hányada, több ezer kezelésen alapuló tapasztalataink alapján 80-90%-a eredményesen gyógyítható a Gerincgyógyító Manuálterápiával.


Jelentős javulás, többnyire teljesen tünetmentes állapot állítható vissza tartósan.

Ha gerinc szimmetriában van, a csigolyatestek között lévő porckorongra közel párhuzamos, szimmetrikus terhelés kerül. Ha ez megváltozik, például: gerincferdülés, csigolya elcsúszás, beszűkülés következtében a csigolyatest egyik oldalára jóval nagyobb terhelés kerül.

A csigolyatestek tartósan fennálló aszimmetrikus terhelése okozza a porckorong külső porcos kötőszöveti felszínének megrepedését. További terhelésre a porckorongban lévő (lengéscsillapító szerepet betöltő) zselés, kocsonyás "pulpa" nevű anyag kitüremkedik a korongból. Ezt nevezzük gerincsérvnek. Ilyenkor ez már jelentős fájdalommal jár.


Nagyon fontos kiemelni, hogy szinte minden gerincsérvet hosszú ideje fennálló, egyre erősödő nyak, hát vagy derékfájás előz meg. A szervezet régóta 'jelzett', hogy gond van és ha nem csinálunk vele "valamit" súlyos következményekkel járhat.


Sajnos a megelőző hátfájásra, derékfájásra, jelzésekre kevesen figyelnek oda. "De hát kinek nem fáj a dereka", szokták mondani. Pedig ekkor még sokkal nagyobb hatásfokkal lehet gyógyítani és a gerincsérv kialakulása gyakorlatilag teljes mértékben megelőzhető lenne.


Tapasztalataink alapján a kezelések hatására meggyógyult betegeinknél az elért eredmények, a tünetmentes állapot kontrolkezelésekkel hosszú éveken, -évtizedeken keresztül fenntartható, melyet sok száz gyógyult beteg igazol.


A Gerincgyógyító Manuálterápiás kezelések eredményessége nem csak az adott porckorongsérv gyógyulásában rejlik, hanem általa gyakorlatilag megelőzhető a további szövődmények és újabb gerincsérvek kialakulása.


Sajnos ez az operációról nem mondható el.

50. kingi7
2011. febr. 2. 22:55
Mondjuk én nem vártam vele 1-2 évet, és kínlódtam, hanem létem, utoljára is, amikor negyed óránként keltem, mert mind a két karom zsibbadt, fáj... szédültem, már nem fáj.
49. kingi7 (válaszként erre: 48. - Badonyimariaeva)
2011. febr. 2. 22:50

Dehogyis nem! Hidd el, mégha zsibbad mind a 2 lábad, akkor is van megoldás! Csak mindenki hajlamos az orvoshoz rohanni... nekem 2 szer jött ki és segített.

Azért nem kell cinikusnak lenni, tudom miről beszélek!

Ha megműtteted, azt hiszed megszűnik? :) kijön máshol, a végén meg olyan leszel, mit egy focilabda. Te tudod...

48. badonyimariaeva (válaszként erre: 47. - Kingi7)
2011. febr. 2. 22:39

Én sem műttetném meg magam, ha nem lenne muszáj!

De a muszáj, nagy úr!


Különben sem műtenek a semmiért, csak végső esetben.

Ez nem egy plasztikai sebészet...

A porckorong sérvet már sem a csontkovács, sem a masszánzs nem gyógyít.

47. kingi7
2011. febr. 2. 22:31
Nem műttetném meg, nem minden esetben jó, mert hiába műtik sokszor, legközelebb máshol jön ki. Én első körben, masszáz, és valóban jó csontkovács, mert a sérv elcsúszás miatt alakul ki.
46. badonyimariaeva (válaszként erre: 45. - Lisy50)
2011. febr. 2. 21:41

Nekem is 110 km volt és elég nehéz.

De még ezt is kibírj az ember, csak a műtét sikeres legyen.

45. Lisy50 (válaszként erre: 43. - Badonyimariaeva)
2011. febr. 2. 20:08
Persze igazad van,de emlékszem amikor a műtétek után hazahozták, azt mondta rettenetes volt minden zökkenőnél,közel 200km-t nem bírna ki!
44. badonyimariaeva (válaszként erre: 42. - Lisy50)
2011. febr. 2. 19:14
Ja, és hozzám sem tudtak jönni minden nap, mert elég messze van, de én elfogadtam, számomra az volt fontos, hogy sikerüljön a műtét.
43. badonyimariaeva (válaszként erre: 42. - Lisy50)
2011. febr. 2. 19:12

Szia!

Nem az a fontos, hogy hol műtenek, az a fontos, hogy sikeres legyen a műtét.

Nekem is lett volna közelebb, de nem mindegy!

42. Lisy50 (válaszként erre: 41. - 3da8f53e4a)
2011. febr. 2. 17:27

Szia! Nagyon köszönöm! Közelebb szeretném,ha még is műtik, egyszerűbb hozzá bemenni. Együtt érzek veled,amióta beteg a párom,nagyon depressziós lett,nem tudja elfogadni, hogy már nem emelhet úgy mint régen:(Azt hitte naivan, hogy jobb lesz műtét után, hogy újra tud dolgozni!Ezt az egészet egy kudarcként éli meg,azt mondja égő, hogy én csinálok helyette dolgokat.

A párod meg még nagyon fiatal,nem csoda hogy ki van!:(

Minden jót kívánok nektek!!!!!

41. 3da8f53e4a (válaszként erre: 36. - Lisy50)
2011. febr. 2. 12:44

Szia Lisy, nagyon sajnálom a te esetedet is :(

Csak szegedi profunkat tudom ajánlani", aki műtötte a páromat.

Jelenleg 38 évesen rokkant nyugdíjas lett - napokban kapta meg róla a papírját -.

A 2.műtét óta orvostól orvosig jár, tornára, strandra stb. Nem érzi jól magát, és munka sincs a láthatáron. Tengődünk és csak a rossz kedvét látom naponta. :(

2011. febr. 2. 05:25
Gyulán ki műtött porckorongsérvvel ? A Tót Tamás dr ,vagy Lapis főorvos ?Légyszi írd meg privát üzenetben jó ! Köszi Péter
39. badonyimariaeva (válaszként erre: 38. - Lisy50)
2011. febr. 1. 19:26

Gyulára nem!

Egy két hét és már meg is volt az időpont.

Szolnokon már műtöttek volna, csak bizonyosságot akartam.

Itt is azt mondta az orvos, hogy a műtétet már nem lehet halogatni.

Már kértem is az időpontot a műtétre.

Két hét múlva meg is műtött.

38. Lisy50 (válaszként erre: 37. - Badonyimariaeva)
2011. febr. 1. 18:18

Köszi!

Igazából tapasztalat alapján gondoltam, a jó dokinak híre megy! Nekünk nem volt választási lehetőségünk!

Tudom hogy nem kell fizetni, csak beutalóval több hónap bejutni valahová, és első konzultációra talán jobb lenne maszekba.

37. badonyimariaeva (válaszként erre: 36. - Lisy50)
2011. febr. 1. 18:01

Tudod, ajánlani, így nem lehet, mert nem vagyunk egyformák.

Mi van ha az az orvos aki engem műtött, elég világhírű, de pont akkor hibázik, mikor a te férjedet műtik?

Az ország bármelyik pontjára mehet a kedves férjed, nem kell érte fizetni.

Oda kell kérni beutalót ahol szeretné, hogy megműtsék.

Előtte persze időpont egyeztetés.

Megnézi, hogy mi a baj és ha nagyon fontos, "csak" akkor műti!

Engem Gyulán műtöttek, mert ezt akartam!

36. Lisy50
2011. febr. 1. 16:13

Sziasztok!

A férjemet porck.sérvvel és szűkülettel műtötték már 2. alkalommal.Műtét után is megmaradtak a fájdalmai, visszament az orvosához, aki azt mondta hogy nem fájhat, ő mindent megcsinált!2 hónapig fetrengett,mondtam menjünk vissza, nem akart, végül beadta a derekát.A doki azt kérdezte tőle, hogy mit szólna egy ideggyógyász vizsgálatához? Mondta hogy elmegy ,de nem képzeli be,éjszaka felébred a fájdalomra, az MR-re 2h. -ot kellett várni, azalatt bekerültünk egy nagyon rendes dokihoz egy Fájdalom ambulanciára, ahol felírtak egy csomó nagyon erős gyógyszert.Valahogy átvészeltük az MR-ig, ahol kijött az eredmény, hogy műtét közben elfertőzték, és egy tályog van a gerince mellett. Ahhoz az orvoshoz nem akart visszamenni, mert a bizalom megrendült, és nem a fertőzés miatt, mert előfordul,csak hogy hiába ment vissza állandóan, szinte azt mondta hogy beképzeli! Szerencsére láza nem volt, de azóta nem jutottunk előre,és félek nehogy valami baj legyen belőle! Egy megbízható jó orvost keresek, aki nem túl drága, mivel hogy a betegállomány után nem százalékolták le csak 37%-ra ezért a munkanélküliség felemésztette majdnem az összes tartalékunkat!:(

Ha tudna valaki Bp.-en ajánlani egy dokit,megköszönném ha írna!

Nem akartam senkit elijeszteni! Sajna mi így jártunk!:(

35. badonyimariaeva (válaszként erre: 33. - Pilchard)
2011. febr. 1. 14:04

Most valamit tisztáznunk kell, azt hiszem!

Nem mindegy, hogy "csak"sérv, vagy porckorong sérv.

Engem az utóbbival műtöttek, pontosabban nyakival, mert ez sem mindegy!

Ezt jobb oldalt a torok mellett vágják és így "hatolnak"be!

Eltávolítják a sérvet, az elmeszesedett porckorong helyére tesznek be valamit...

Nekem műanyaggal pótolták.

2011. febr. 1. 13:56

Szevasztok!

Persze semmi sem garantálható, még a műtét után sem, de érdemes megpróbálni egy komplex kezelést. Az Arthro Komplex Gyógyközpontban masszázs-gyógytorna és akupunktúra kombinációt alkalmazzák. Ismerősöm járt ott komoly derékfájdalmakkal és megúszta a műtétet. Amíg van egy minimális esély, érdemesebb a műtétet kerülni.

33. Pilchard (válaszként erre: 32. - Badonyimariaeva)
2011. jan. 31. 21:42

Sziasztok!


Én még MRI előtt állok,de azt mondja a háziorvosom,és a neurológus is hogy valószínűleg sérvem van.Legalábbis a panaszok alapján.

Fejfájás,szédülések,kéz zsibbadás,és a kezeim nagyon fájnak,a felkarom leginkább.ÉN már ettől is ki vagyok borulva,bele se gondolok mi van ha tényleg sérvem van.

2011. jan. 31. 19:58

Hali!


Senki nincs akink ilyen problémái vannak.

Gyertek és beszéljük meg,osszuk meg a gondjainkat.

31. badonyimariaeva (válaszként erre: 30. - Vargapeterjozsef)
2011. jan. 30. 22:50

Nekem nem voltak ilyen problémáim, mégis megműtöttek, nyaki porckorong sérvvel 25-én.

Az Mr vizsgálatot még a nyáron kérte a neurológus, erős fejfájásaim miatt.

A fejemmel nem volt gond, így nem foglalkoztak tovább vele.

Voltam idegsebészeten is, de akkor azt mondta az orvos, hogy alternatív kezeléssel kell kezeltetni.

A reumatológus, meg azt mondta, hogy nem meri kiírni, mert lehet, hogy rosszabb lesz.

Nagy fájdalmaim voltak a nyáron, majd egy másik idegsebészhez is elmentem, az már azonnal műteni akarta.

Végül elmentem még egy idegsebészhez, mert már én sem tudtam hova rakni a dolgokat, és ő is azt mondta, hogy azonnali műtét.

Most jöttem haza a kórházból.

2010. dec. 13. 19:52
ezekre a problémákra amiket írtam nincs más lehetőség!ezeket nem lehet tornával meg inger áram kezeléssel javítani .
29. 3da8f53e4a (válaszként erre: 28. - Vargapeterjozsef)
2010. dec. 13. 14:21
igen... ekkor is megműtik
2010. dec. 12. 05:35
Engem kis híján okt 29. én műtöttek volna ,mert le bénult a bal lábfejem ,de az utolsó pillanatban inkább csináltak egy discográfiát és azt mondták a műtéti beavatkozás nem szükséges illetve panaszán nem segít ,így maradt a lábam olyan amilyen ,így még mindig az orvosokat járom hogy megtudjam mitől bénult le a lábfejem . Egyébként akkor műtik a sérvet ha vizelési,székelési problémát vagy bénulást okoz nekem így mondták .
2010. jún. 28. 12:01
Megint megműtötték - tavaly óta - mert sikeresen tönkrecseszte a porcot - amit most eltávolítottak a napokban a gerincéből :((((
26. kerjan (válaszként erre: 25. - Sokcsoki)
2010. jún. 14. 16:50
Nagyon kell vigyáznom minden mozdulatra,megfázásra.Sajnos engem is elér egy évben egyszer-kétszer.Akkor két hét fekvés.Évente járok 3 hét kezelésre Hévízre.
25. Sokcsoki (válaszként erre: 24. - Kerjan)
2010. jún. 14. 16:41
Nem engedtem műteni, most infúziókat kapok. Hogyan vigyázol?
24. kerjan
2010. jún. 14. 16:09
Nekem is van,de ha nem muszáj nem kell műteni.Ismerőseim közül idővel mindenkinek előjött.Sajnos ezzel együtt kell élni és vigyázni rá.
2010. máj. 31. 20:32
Sziasztok! Nekem ma mondta az idegsebész, hogy meg kell műteni szeerinte a nyakamat: porckorongsérv. Nagyon félek! Hirtelen ijedtemben beleegyeztem a műtétbe, de most már kissé meginogtam: hátha nem is kellene még megműteni? Azt mondta, elöl fogja műteni a nyakamat! Nem tudom eldönteni, hogy jobb-e, ha megműt, vagy még inkább fájjon, de ne műtsön? Hol a határ?
2009. dec. 12. 21:40
Háát megműtötték :) Holnap megyek be hozzá. Köszöni szépen jól van! Már sétálgat,tud fürdeni,felkellni. Feküdni nem annyira mert elfekszi magát.Fogyott a három nap alatt 5 kg...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook