Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ponyvaregény fórum

Ponyvaregény (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ponyvaregény

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2011. okt. 3. 12:29
Van ám itt (a cikkíró részéről) jó erős önérzet! :-) Ami kicsit vicces... Mert önkritika meg semmi... Micsoda egy "megmondó" ember...
188. scorpiolady (válaszként erre: 184. - Krilion)
2011. okt. 3. 12:12
Szerintem ne is kérj, mert nagyon úgy tűnik hogy helytállóak a teóriák!!!!
187. scorpiolady (válaszként erre: 182. - B6c82a1307)
2011. okt. 3. 12:11
Nyilván van szerződése stb... úgyhogy nem a semmibe van otthon gondolom. Nem értem miért kell így szapulni, az összes róla szóló megnyilvánulásodból süt a keserűség, az irigység egy csepp sajnálat, vagy szánalom nincs benne, és még mindig nem világos hogy hogyanis segítettél neki. Azért kíváncsi lennék hogy az ellenlábasaiddal hogy bánsz, ha a barátaiddal így!
186. Volpertinger (válaszként erre: 182. - B6c82a1307)
2011. okt. 3. 10:57

az kemény:)

nekem is van ilyen ismerősöm. szült egy gyereket, és azóta tulajdonképpen hátradőlt, és várja, hogy történjenek a dolgok, ő megtette, ami tőle elvárható:))


amúgy én lesz@rom az ilyen embereket, mármint az olyanokat, akik gyerek nélkül ilyen sodródóak, de akinek gyereke van és úgy sodródik, arra mérges vagyok. mert magát mindenki úgy szopatja, ahogy neki jólesik, de egy tök ártatlan gyereket belekeverni, hát, az már más műfaj.

185. Krilion (válaszként erre: 178. - B6c82a1307)
2011. okt. 2. 23:05
Azt még megkérdezném, hogy ezt a cikket is elmondtad-e a barátnődnek, vagy csak a "jótanácsaidat"?
184. Krilion (válaszként erre: 181. - Mágnes74)
2011. okt. 2. 23:03
Én nem szeretnék elnézést kérni a teóriáimért, mert mind a cikkben szereplő információk alapján jött létre. Talán, ha az írója hamarabb reagál, akkor nem szaladtunk volna el ennyire a dolgok magyarázásával, esetleg félre magyarázásával. A cikkírót meg végképp nem értem, hogy mi a fenéért szapulja tovább az állítólagos barátnőjét.
183. Krilion (válaszként erre: 179. - B6c82a1307)
2011. okt. 2. 22:58
Te miből gondolod, hogy nekem az a problémám, hogy nem szültél a semmire? Többször leírtam már mi a problémám veled, illetve nem is konkrétan veled, hanem a cikkeddel, annak hangvitelével, de inkább nem fokozom a dolgokat, mert látom úgyis csak a saját igazad lebeg a szemed előtt, és egyre furcsábbakat mondassz. Szerintem pihenj.
182. b6c82a1307 (válaszként erre: 180. - Volpertinger)
2011. okt. 2. 22:25
Igen dolgozik egy utazási irodában általában februártól októberig amikor szezon van. Októbertől februárig otthon siratja a saját elszúrt életét mindezt úgy tálalva a nagyközönség elé, hogy szabadságon van.
181. mágnes74 (válaszként erre: 170. - B6c82a1307)
2011. okt. 2. 20:51

Igen, igazad van, csak teóriákat gyártottunk az írás alapján.

Amit leírtál, abból következtettünk, ezek szerint rosszul. Sajnálom.

Viszont a cikk maga is elítélő hangnemben íródott, legalábbis sokunknak ez a véleményünk.

A teóriákért elnézést, a többiben maradok a véleményemnél.

180. Volpertinger (válaszként erre: 178. - B6c82a1307)
2011. okt. 2. 18:17
Végül most dolgzoik valamit a csaj?
179. b6c82a1307 (válaszként erre: 175. - Krilion)
2011. okt. 2. 17:04
Ezek szerint tényleg az a problémád, hogy én nem szültem a semmire tizenkilenc évesen. Hát tudod, akkor ezt vállalom. Mellesleg ha született volna, és elértem volna ugyanezeket. Mert akaraton múlik az egész.
2011. okt. 2. 17:02

Végig olvastam az összes hozzászólást, és ismét elszomorít a tudat, hogy általában véve értelmezési hibák merülnek fel az olvasókban.

Nem beszéltem ki senkit, ezeket a dolgokat a barátnőmnek is ugyanúgy elmondtam, csak mintha falnak beszélnék. Kettőnk közül én akartam jobbat neki, mint ő magának, vagy nekem. Pontosan ismeri a véleményemet az életéről, a gyerek megtartásáról, mindenről, amit a cikkben leírtam, de - mert jajdeszerencsétlenvagyok hozzáállása van mindenhez, nem jut soha egyről a kettőre. Kissé profánul, de lényegében addig ült otthon munka nélkül, amíg el nem jöttek hozzá hogy te kellesz nekünk. Ez mi ha nem LUSTASÁG? Mi ha nem NEMTÖRŐDÖMSÉG? Az én véleményem az, hogy ha az embernek van egy gyereke, vagy felnőttnek gondolja magát annyira, mint G., akkor igenis, az élet egyéb dolgaihoz is felnőttként kell(ene) hozzáállni, nem pedig csak mondogatni, és pl. lenézni a másikat, aki - bár ugyanúgy otthon lakik/lakott, mint ő - de tudja mit akar az élettől. Csak a kerekebb történet miatt, G akkor szüntette meg velem mindennemű kapcsolatát, amikor elköltöztem a barátomhoz, és felelősségteljes felnőtt életet kezdtem élni. Miért?

Azt pedig kikérem magamnak, hogy bárki a hozzászólók közül ítélkezzen felettem, egy cikk miatt. Én aki felett ítélkezem azt ismerem több mint 10 éve. Aki(k) viszont felettem ítélkeznek nem ismernek engem. Milyen alapon?


Megnyugtat azonban a tudat, hogy Volpentinger másokkal ellentétben értette mit akarok írni. Ez is valami. :)

177. 13d03718f8 (válaszként erre: 175. - Krilion)
2011. okt. 2. 10:39
Mélyen egyetértek: ennél frappánsabban én sem tudtam volna megfogalmazni, miért is nem tetszett ez a cikk...
176. Mira81 (válaszként erre: 175. - Krilion)
2011. okt. 2. 09:46

Egyetértek, Nálad a pont!

Lehet Eszter, hogy nem így szeretted volna elmesélni ezt, nem erre kihegyezve, de így sikerült, és nem egy, nem két ember véleménye és olvasata szerint....EZEN érdemes elgondolkodni.

175. Krilion (válaszként erre: 173. - B6c82a1307)
2011. okt. 1. 20:40

Szóval azért érettségizni csak kellett...érdekes nekem nem adtak nyelvvizsgát, hiába érettségiztem...vagy esetleg valamilyen emelt szintű iskolát végzett el az a szerencsétlen?

Ezzel a folyamatos megválaszolgatással semmit nem javítassz a helyzeten. Az a cikk egyszerűen rossz indulatú, mivel nem arról szól, amiről írni, akartad, hanem arról, hogy te mennyivel királyabb vagy. Arról akartál írni, hogy a gyereket ne használjuk fel okként, hogy nem csinálunk semmit a sorsunk javításáért, viszont belecsempészted a saját életed eredményeit, amit viszont gyerek nélkül értél el, és így nagyképűnek és rosszindulatúnak tűnsz emiatt. Ne csak azokat a kérdéseket válaszold meg, amire kitalálsz valami frappánsat, hanem azt is, amire nem tudsz mit mondani.

174. b6c82a1307 (válaszként erre: 124. - Ewoline_anyuci)
2011. okt. 1. 19:32
Hajrá,remélem sikerül. Kettőtök között az az óriási különbség, hogy ő nem tesz semmit a boldogulásért.
173. b6c82a1307 (válaszként erre: 117. - Krilion)
2011. okt. 1. 19:29
A nyelvvizsgáért se neki sem nekem se senkinek az osztályban egy keresztbe szalmát sem kellett tennie, kaptuk az érettségivel.
172. b6c82a1307 (válaszként erre: 80. - 176a90202d)
2011. okt. 1. 19:23
Kire kellene irigynek lennem?
171. b6c82a1307 (válaszként erre: 59. - Mágnes74)
2011. okt. 1. 19:19

Sokat! Az első 10 évében konkrétan részt vettem. Az elmúlt egy évben nem vettem részt és már nem is igen szeretnék.

Annyira tetszik, hogy egynéhány hozzászóló nem is feltételezi hogy alapja lehet annak amiket írok.

170. b6c82a1307 (válaszként erre: 49. - Mágnes74)
2011. okt. 1. 19:13
Mivel fogalmad sincsen arról, hogy mit, mennyit, mikor kérdeztem meg, erre a hsz-re megint csak nem válaszolok.
2011. okt. 1. 18:53

Igazad van, itt valóban nincs joga senkinek ítélkezni feletted.

Esetleg szólnál a barátnődnek, hogy nézzen már be ide és kommentálja a cikkedet?

2011. okt. 1. 18:46
Kezdődik!
167. b6c82a1307 (válaszként erre: 29. - 06744c3d07)
2011. okt. 1. 18:34

Erre nem vagyok hajlandó válaszolni, mert nem hiszem, hogy okot adtam arra, hogy ítélkezzen bárki is felettem.

Egyébként pedig ajánlom hogy vegyél egy helyesírási kézikönyvet :)

166. b6c82a1307 (válaszként erre: 14. - Liviaa)
2011. okt. 1. 18:14
Akkor kiírom a falra is: mindenki magából indul ki, aki azt gondolja, hogy ezt neki nem mondom a szemébe! Belemondom, vállalva, hogy nem leszek néhány óráig a kedves pajtás. Na bumm. Aztán valamiért általában mégiscsak észreveszem, hogy azokat a dolgokat amiket mondtam, vagy legalábbis egy részét, beleépíti a saját életébe. Ezek szerint mégsem vagyok olyan rossz! Szerintem a barátság nem csak arról szól, hogy a másikra mindent ráhagyunk. Az nem barátnő. Legalábbis az én olvasatomban nem az.
165. b6c82a1307 (válaszként erre: 13. - Liviaa)
2011. okt. 1. 18:11
Nem ítélek el senkit, és segítsége is lenne, ha hagyná, hogy segítsenek neki. De, mivel manapság gáz segítséget kérni, inkább megoldja, vagy a homokba dugja fejét, de juszt sem kér segítséget. Mert akkor nem lenne felnőtt... vagy nem tudom.
164. b6c82a1307 (válaszként erre: 11. - Mágnes74)
2011. okt. 1. 18:09

Valamit nagyon félreértettél: egyáltalán nem becsülöm alá. A tehetetlenséget utálom,és azt, hogy saját tehetetlenségét a legtöbb mai anya a gyerekére fogja.

Mi is felnőttünk úgy, meg az anyáink is,hogy nem mindig voltak ott a szüleink, és mégsem lettünk gyámoltalanok. Kicsit úgy érzem, hogy néhány éve túl van misztifikálva ez az egész gyerekkérdés.

163. b6c82a1307 (válaszként erre: 10. - Krilion)
2011. okt. 1. 18:04
Ezzel sem értek egyet, csak legfeljebb könnyebb a gyerekre fogni. Viszont hosszú távon ő issza meg a levét.
2011. szept. 30. 20:11
Nekem ez kicsit olyan, mintha cikkíró lenne féltékeny G-re, mert neki van gyereke, a cikkírónak nincs...
161. csgybzs (válaszként erre: 160. - Volpertinger)
2011. szept. 30. 12:03

Hm..... most nem fogom újra végigolvasni, de felemás volt a vélemény. Valószínűleg G sok mindent elcseszett, én azt mondanám fele-fele arányban az ő felelőtlensége és a körülmények az okok. A gyermeket megtartani hiba volt. Viszont tudom, hogy amikor egyedül maradsz és körülötted felfordul a világ, és senki nincs, aki helyrerakjon, akkor nem mindig lehet meghozni a helyes döntést, és az akaratot is nagyon el lehet veszíteni. Tehát G felemás, a gyerek megtartása sokat lendít negatív irányba...


A cikkíró pedig. Én elképzelhetőnek tartom, hogy jóindulatból írta meg, viszont úgy fogalmazta, hogy könnyen kiforgatható. Egy dolog van, ami nagyon irritál benne, hogy nincs ott, hogy Ő mit tett érte, mint barát. Hiszen látta, ott volt, tudta min megy keresztül, és az nincs benne a cikkben, hogy ő mivel segített neki. A saját érdemeire lehet valaki büszke, szerintem azzal sincs semmi gond, ha elmondja-leírja, hiszen elérte. Csak itt most nem értem miért kellett.

Ennyi.

160. Volpertinger (válaszként erre: 158. - Csgybzs)
2011. szept. 30. 11:58

Amúgy a te véleményed pontosan mi?

Szegény G a körülmények áldozata?

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook