Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » POF = Korai petefészek kimerülés fórum

POF = Korai petefészek kimerülés (beszélgetős fórum)


1 2 3
14. Andi.Bobi (válaszként erre: 4. - Judit36)
2017. okt. 12. 11:30
Milyen táplálék kiegeszítőket szedsz?
2017. okt. 12. 11:18

Sziasztok!

Én is hasonló ha nem ugyanebben a cipőben járok. Nyitottam egy fórumot én is 40 év körüli menopausa még tavasszal...ott leírtam mindent,nagyon ramaty állapotban voltam akkor. Azóta annyi változás történt ,hogy saját magam elkezdtem szedni növényi ösztrogén tartalmú kapszulát,a gyógyszertárban lehet kapni,izoflavon a neve,itt nálunk ahol lakom.Mellé barátcserje kapszulát. A nagy hőhullámok szerencsére csendesedtek,van még mikor elkap de már jobb. Azóta megjött mondhatni rendesen,de ezt zárójelben írom..van mikor rendes van mikor csak két nap..Sajnos a súlyommal van baj. Szülés óta húsz kiló jött fel. van ,hogy annyira ideges vagyok,hogy borzalom...

44 éves vagyok,a kicsikém 17 hónapos,azt mondta az orvos utolsó pillanatban jött. :))

12. Judit36 (válaszként erre: 9. - Emily107)
2017. okt. 12. 09:53

Hát ezaz, igazad van teljesen!


Csak nagyon ritka az olyan orvos-tisztelet a kivételnek, de tényleg!-, aki valóban alaposan körbejár mindent, mielőtt beléd tömködi ezeket a műcuccokat :((

11. emily107 (válaszként erre: 10. - Channa*)
2017. okt. 12. 09:29

De aranyos vagy, hogy ilyen hosszasan válaszoltál nekem! :)

Örülök, hogy ennyire jól érzed magad, az pedig különösen nagyon jó lehet, hogy ilyen pozitívan állsz mindenhez.

Természetesen, tudom, hogy sok minden, sok mindennel összefügg. Nálunk is a korai klimax jellemző a családban. Nagymamámnak 36 évesen következett be. Most 82 éves és semmilyen klimaxszal összefüggő betegsége nincs. :) Én alapból ilyen parázós, bolond hipochonder vagyok. De ezen most kezdek el változtatni, vagyis tanulom, hogy kezeljem a kialakult stresszt, mert végsősoron az emberi gondolkodáson (is) sok múlhat. Nem lehet betegségtudatunk, és rettegésben sem lehet örökké élni. Ezt is nagyon jól tudom. Csak ugye az állami intézményben a volt dokimat semmi sem érdekelte, a magán nőgyógyász pedig túl alaposan és kicsit meg is ijesztett, hogy mennyi betegséget előhozhat mind a krónikus pajzsmirigy gyulladás, mind a POF. Úgyhogy nem olyan egyszerű ez....:)

Én is voltam ebben az évben DEXA és kardiológiai kivizsgáláson. Mindent rendben találtak. Van egy születési rendellenességem (szív), ami most derült ki ugyan, de nincs köze a klimaxhoz és nem igényel semmilyen teendőt, lehet, hogy majd csak 40 év múlva okoz panaszokat, de ez sem biztos.

Szedek csonterősítőt, multivitamint, ízületvédőt, vörösszőlőmaghéj őrleményt (szív -és érrendszer erősítésére), most szeretnék kipróbálni egy gombakivonatot, ami elméletileg szabályozza az immun -és hormonrendszert. Úgyhogy, ahogy tudok odafigyelek magamra.

Tornázok is hébe-hóba. Most éppen nem, mert én buta bemelegítés nélkül kezdtem neki, aminek most nem örülnek az ízületeim.

Nem vagyok elhízva sem, erre is figyelek.

Nagyon jó dolgokat írtál. :) Olyan arany középutas embernek tűnsz, de nagyon tetszik az optimizmusod. Hát igen, valahogy így kellene hozzáállni. A nemtörődömség, de a túlparázás sem vezet sehová sem. :)

10. Channa* (válaszként erre: 6. - Emily107)
2017. okt. 12. 09:01

Nincs csontritkulásom, de ez nem is jellemző a nő rokonaimra se, a szívem azóta is rendben van, épp nyáron voltam kardiológiai kontrollon, sajnos a vérnyomásom magas azaz ingadozó néhány éve, de ez meg családi "örökség?"

Én semmi hátrányát nem tapasztalom. Az életem mit sem változott. Mint írtam nem híztam meg, nem lettem ráncos és semmi olyan bajom nem lett, ami a korom miatt ne alakulhatna ki. 50 éves vagyok egyébként.

Nálunk a korai menopauza is családi halmozódást mutat, a nagymamám 39 évesen eset át ezen és 80 évesen halt meg. Sosem volt gondja sem a szívével, sem mással. Rákban halt meg.

Nekem mondjuk van pajzsmirigy betegségem és én erre fogok mindent, ami a hormonjaimhoz kapcsolódik, mert sajnos nálunk a társbetegségek kialakulnak, mint pl. a cukorbetegség, gyakori, de ez is genetikus nálunk.

Én hormont semmiképp nem akartam volna, de a dokim megelőzte a tiltakozásomat, mert ő mondta, hogy annyira fiatal vagyok, hogy nem ajánlja.


Ja, korai klimax tünetei: nálam volt hőhullám (úgy 2 hónapig), feszült voltam, akkor híztam egy kicsit. A dokim mastodinon cseppeket írt fel, az bevált, mert a többi (klimin, stb.) nem csináltak semmit csak 1-2 napra. A felszedett kilómiat hamar leadtam, és tényleg szép még mindig a bőröm, épp múlt nyáron mondta egy kozmetikus, akihez elmentem egy arckezelésre, hogy gyönyörű és biztos sokat foglalkozok vele, a feszesítő kezelésre szerinte nincs szükségem:) Megmondtam neki őszintén, hogy sosem voltam még kozmetikusnál és a sima kékdobozos níveán kívül semmit nem kenek az arcomra, és azt sem rendszeresen.

Tudom, hogy mindenki fél egy kicsit ettől a folyamattól, de ezt senki nem kerülheti el és mindenki máshogy "éli" túl, azaz kár előre izgulni.

Azt gondolom, hogy a klimaxra leírt tünetek és az utáni életre vonatkozó megállapítások tévesek, ahogy az is, hogy a cukor fogyasztástól ráncosak leszük. Ez sem igaz, mert ha az lenne, akkor én már 20 évesen múmiának néztem volna ki, nemhogy 50 évesen.

Ugyan úgy élek, mint előtte, azaz tornázok, dolgozok, pörgős vagyok mint mindig. Nem lettem tohonya, lassú, öreges, stb.

Nekem van gyerekem, mert 22 évesen szültem, azaz ilyen szempontból sem zavart a folyamat.


Szerintem sok "mellékhatást", "utóhatást" megelőzhetsz, pl. a csontritkulást kálcium szedéssel és aerob mozgással. Az úszás nem jó erre, mert a felhajtóerő akadályozza a kálcium beépülést, de a kondicionáló torna tökéletes.

Hízás: kicsit több mozgás, ami ugye a csontritkulás miatt is szükséges, illetve a súlytartásra, és egy kicsit nagyobb odafigyelés az étkezésre.

Célszerű elhagyni a káros szokásokat, vagy legalább csökkenteni a mennyiséget.

Ha hajlamosak vagyunk amúgy is ilyen betegségekre, akkor teljesen mindegy mit teszünk. Pl. az egyik nénikém meghalt 65 évesen agyvérzéstől, pedig sosem dohányzott és sosem ivott, nem volt túlsúlyos sem, ami ugye elvileg közrejátszik.


Na, most ennyi, ha esetleg gondolod még kérdezz én meg mesélek:DDDD

9. emily107 (válaszként erre: 5. - Negi)
2017. okt. 12. 08:45
Elméletileg a hormonpótlás előtt alapos vizsgálatokon kell átesni. Nézik, hogy van -e esélyed mellrákra, trombózisra. Dohányzás mellett pedig ellenjavalt. Legalábbis nekem a doktornő ezt mondta. Alapos orvost kell kifogni, mert sokan tényleg nem törődnek semmivel. Én alapvetően bíznék az orvosokban, csak amikor sokadjára elmondod a panaszaidat és csak mosolyogva legyint, akkor bizony elszakad a cérna. Ezért kerestem fel magándokit, mert évek óta nem éreztem magam jól a bőrömben. Mi nők, sokszor unjuk, hogy menstruálunk, de meg van ennek is a haszna és az előnye. Egyfajta védelmet élvezhetünk általa. Ezért is nem szeretnék még a változókorba lépni. :)
8. emily107 (válaszként erre: 4. - Judit36)
2017. okt. 12. 08:41

Én pont azért kezdtem el magán nőgyógyászhoz járni, mert kb. 2 éve rendszertelen a menstruációm. Közben van egy krónikus pajzsmirigy gyulladásom. Talán emiatt a betegség miatt nem normális a ciklusom. (Amivel az állami intézményben egyáltalán nem foglalkoztak, csak legyintettek rá) Szóval, a magán nőgyógyász egyből hormonpanel vizsgálatot kért, ekkor merült fel a gyanú a POF-ra. Most jön majd egy második vérvétel, ha az sem lesz tökéletes, akkor mondja ki a dokinő, hogy igen, POF-om van.

És ugye már beszéltünk a hormonkezelés lehetőségéről, de én annyira félek ettől is és a korai klimax miatt kialakult esetleges betegségektől, hogy fogalmam sincs, hogy melyik lenne a jobb választás?

Gondoltam, hogy ez a fajta hormonpótlás hozhat magával kellemetlen mellékhatásokat. Ezek szerint, ez igaz....

Nagyon érdekelnek a táplálékkiegészítők. Én is inkább ennek, mint a gyógyszereknek vagyok a híve. Ha nem nagy kérés, leírnád privátban miket szedsz? Természetesen, a nőgyógyászommal majd jól megkonzultálom a dolgokat. Nekem a pajzsmirigybetegség miatt is oda kell figyelnem, hogy miket szedek be.

Örülök, hogy jól vagy, olyan klassz ilyet is olvasni. :) Tehát nem reménytelen a helyzet....:D

7. emily107 (válaszként erre: 3. - Spann)
2017. okt. 12. 08:32
Nem, nem szültem.
6. emily107 (válaszként erre: 2. - Channa*)
2017. okt. 12. 08:32

Szia! :)

Például arra, hogy hormonpótlás nélkül mennyi esélye van annak, hogy a korai klimax tünetei kialakulnak? Vagyis kell -e rettegnem a csontritkulástól, a szív -és érrendszeri megbetegedéstől? Elvileg ez olyan, mint a "rendes klimax", csak nagyon nem mindegy, hogy ez 40, vagy 55 éves korban következik be.....

5. Negi
2017. okt. 12. 08:15
Én 43 vagyok, de szerintem valami már lehet, mert kezdenek gyengülni a menstruációim, bár még megjön. Én sajnos nem merem a hormonpótlást, mert egy nőrokonom szedett és mellrákja lett. Szóval nem tudom hogy mi lesz a megoldás.:((
4. Judit36 (válaszként erre: 1. - Emily107)
2017. okt. 11. 19:40

Én most leszek 44 éves.

Három éve volt gubanc nálam és egy eü kaparás után másfél!!! évig mérgeztem hormonokkal magam. Nyilván nem magamtól, felírta a doki és félévente emelte!!! az adagomat :((

Hadd ne soroljam a mellékhatásokat, ráadásul nem javultak az eredményeim sem..

Ekkor kábé elegem lett a mindenféle mellékhatásokkal együtt az egész sztoriból és belevetettem magam a témába.

Nem akartam fejetlenül csinálni, ezért kutakodtam és találtam olyan orvost, aki nem támogatja a gyógyszerszedést. Ennek a nőgyógyásznak a tanácsára kezdtem el először eléggé emelt dózisban, azután már csak szintentartásként természetes hatóanyagú táplálékkiegészítőket fogyasztani.

Hát most kb féléve van rendszeres menzeszem és vérvétel, ultrahang alapján akár szülhetnék is :)

3. spann (válaszként erre: 1. - Emily107)
2017. okt. 11. 19:14
Most akkor szültél már, vagy nem?
2017. okt. 11. 17:43

36 éves voltam, amikor ez történt velem. Az orvosom nem ajánlotta a hormonpótlást.

Nincs csontritkulásom, nem lettem kövér és ráncos sem.

Vérnyomáscsökkentőt szedek úgy 4-5 éve.


Milyen tapasztalatokra vagy kíváncsi?

2017. okt. 11. 16:36

40 éves vagyok. A nőgyógyászom korai petefészek kimerülést állapított meg, habár szükség lesz még egy vérvételre a diagnózis felállításához.


Nagyon megijesztett a nőgyógyászom ezzel kapcsolatban. Nem, nem a gyermektelenség miatt. Ez nem érint. Én úgy látom, hogy sok nő, amikor meghallja ezt a diagnózist, akkor csak a gyermektelenség miatt parázik, pedig nagyon sok egészségügyi kockázata van a korai klimaxnak és én ezektől félek.


Mit érdemes választani POF esetében? A hormonpótlást, ami akár mellrákot is okozhat? Vagy ne csináljunk semmit? De így a csontritkulás és a szív -és érrendszeri betegségek esélye nő meg. Ráadásul hormon sem adható mindenkinek. Akkor mi a teendő? Van valamilyen megoldás? Segítsetek! Kinek van tapasztalata a témában? Nagyon be vagyok párázva.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook