Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Piacon áruláshoz milyen engedély kell? fórum

Piacon áruláshoz milyen engedély kell? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. okt. 9. 21:07

Nézd,találtam egy ilyet.

Ez alapján szerintem én magánszemély vagyok.:-)))

A népművészek,stb árulhatják a saját alkotásaikat.Na és a népművésznek van papírja róla?Vagy hogy van ez?:-)


4. § (1) Vásáron és piacon csak az árusíthat, aki a devizajogszabályok szempontjából belföldinek minősül. Vásáron és piacon gazdálkodó szervezet, alapítvány, társadalmi szervezet, mezőgazdasági termelő, népművész, népi iparművész, iparművész, képzőművész és fotóművész, valamint - az (5) bekezdésben foglaltak szerint - magánszemély árusíthat.

(2) A mezőgazdasági őstermelői igazolvánnyal rendelkező személy kizárólag

a) a saját gazdaságában előállított zöldséget, gyümölcsöt, virágot,

b) a saját gazdaságban előállított mezőgazdasági termékből származó, nem hőkezelt, savanyított terméket,

c) mézet (lépesmézet), saját tenyésztésű, nevelésű állattól származó tejet, tejterméket, tojást, valamint darabolás nélkül vágott és belezett baromfit, továbbá sertéshúsból előállított füstölt húst, étkezési szalonnát, olvasztott étkezési zsírt

árusíthat, az élelmiszerek előállítására és forgalmazására vonatkozó külön jogszabály szerint.

(3) Gomba csak ott árusítható, ahol a piaci gombaárusítás ellenőrzésére és árusítási engedély kiadására a piac területén a teljes nyitvatartási idő alatt szakellenőr működik.

(4) A népművész, a népi iparművész, az iparművész, a képzőművész és a fotóművész a saját előállítású alkotásait árusíthatja.

(5) Az egyéni vállalkozónak, illetve mezőgazdasági kistermelőnek nem minősülő - a devizajogszabályok szempontjából belföldinek tekintendő - egyéb magánszemély a tulajdonát képező vagyontárgyakat a kirakóvásáron és használtcikk-piacon alkalomszerűen értékesítheti. A vállalkozói igazolvánnyal nem rendelkező magánszemély üzletszerű kereskedelmi tevékenységet nem folytathat, továbbeladás céljára beszerzett árut nem értékesíthet.

(6) E rendelet nem érinti azoknak a jogszabályoknak a rendelkezéseit, amelyek az egyes termékek értékesítéséhez külön feltételeket állapítanak meg.

16. pista55 (válaszként erre: 14. - Pethoevi)
2011. okt. 9. 20:53
Hivatkozzál rám ha bántani akarnak!:))))
15. pista55 (válaszként erre: 14. - Pethoevi)
2011. okt. 9. 20:51
Akkor vigyed nyugodtan! Karácsony előtt is inkább a játékokra és az elektromos cuccokra szállnak rá.
14. pethoevi (válaszként erre: 13. - Pista55)
2011. okt. 9. 20:44

Áh,nem nagy mennyiség,tényleg.

Nem is vállalnám be elsőre nagy mennyiségben,mert nem tudom,h hogy menne...

13. pista55 (válaszként erre: 12. - Pethoevi)
2011. okt. 9. 20:04
Ha nem nagy mennyiségről van szó akkor talán nem foglalkoznak vele.
12. pethoevi (válaszként erre: 11. - Pista55)
2011. okt. 9. 20:01

hm...értem.Köszönöm.

VAgy marad a kockáztatás.NAde azt meg nagyon meg lehet szívni.Karácsony előtt tuti lesz ellenőrzés...:-/

11. pista55 (válaszként erre: 10. - Pethoevi)
2011. okt. 9. 19:32
Sajnos nem lehet mert az APEH is úgy adja ki az adószámot, hogy bejelented mit akarsz árulni, de az őstermelőibe is beírják. Attól még árulnak sok mindent a piacon amire nincs adószám. Szerintem az önkormányzatnál érdeklődj, hogy megy ez.
10. pethoevi (válaszként erre: 9. - Pista55)
2011. okt. 9. 19:24
És őstermelőivel vajon lehet eladni ilyen dísztárgyakat?Mert a párom őstermelő és be is van jelentve a munkahelyén.Az ő nevére lehetne.Na,akkor megkérem,h kérdezze meg a könyvelőjét,h az ő nevére lehetne-e.Ez eddig meg sem fordult a fejemben.
2011. okt. 9. 19:16
Bevezették valamikor a nyugtaadási kötelezettséget még a zöldségfélékre is, de már senki nem ad. Ki tudja most mi a szabály. Szerintem ez maradt. Ott adószámot kellett kérni az APEH-től, aztán vettél nyugtatömböt a nyomtatványboltban és legálisan árulhattál. Ha váltottál őstermelői igazolványt is, 600ezer forintig nem kellett adózni és bevallani sem. Ha nem volt őstermelői, minden bevételt be kellett vallani, de a kiadásokat le lehetett írni. Nem tudom így van-e még, de azt hiszem igen.
2011. okt. 9. 19:15
mondjuk a bejelentés nem tudom, hogy van, ha máshova be vagy jelentve, akkor szerintem máshogyan.
2011. okt. 9. 19:14
vállalkozni kell, bejelentve, számlával, és a helypénzt is ki kell fizetni.
6. gyöngyszemü (válaszként erre: 4. - F303be5590)
2011. okt. 9. 19:02
:-))
5. pethoevi (válaszként erre: 4. - F303be5590)
2011. okt. 9. 19:01
igen,pont ez a kérdés...:-(((
2011. okt. 9. 18:58
és majd ha mennek a csúnya bácsik és számlát kérnek?
2011. okt. 9. 18:56
Szia. Semmilyen. Odamész, kipakolsz...és jön egy bácsi vagy néni...aki szedi össze a helypénzt. :)
2011. okt. 9. 18:54
Szeretnék karácsony előtt dísztárgyakat készíteni és eladni a piacon.Milyen engedély kell hozzá?
2011. okt. 9. 18:53
Piacon áruláshoz milyen engedély kell?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook