Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » PH csoda - cukorbetegség fórum

PH csoda - cukorbetegség (beszélgetős fórum)


1 2
24. Rézike 49 (válaszként erre: 20. - Honleány)
2008. dec. 24. 05:47

II.tipusú cukorbetegségem van. Kb. 15 éve .

Háromszor NovoRapid inzulint adok, reggel 16 egységet, délben és este 14-et. Éjszakai 20 e. Levemir. Reggel és este gyógyszer is van. Úgy négy éve vagyok inzulinos.

Sajnos, nagyon nehezen tudok fogyni. Már annak is örülök, ha nem mutat többet a mérleg. Egész nap teszek-veszek, nem igen pihenek, de ez a mozgás nem sport. Én meg idős vagyok és több mozgásra nincs erőm. Estére kifáradok, nincs kedvem a szobakerékpárt tekerni. Legfeljebb beülök az infraszaunába, s hiába ömlik rólam a víz, nem veszem észre a súlycsökkenést.

2008. dec. 23. 14:04
Én is 3szor eszem, és néha még sok is...Egyébként ha olyan inzulint adtak neki, akkor 3szor kell ennie, de akkor másik inzulint kell kérni. nem tudom hírtelen melyik az, amelyikkel 3szor kell enni. kezdd el magadnak beállítani a dolgot, apránként. nézd meg hogy egy két egységgel többet adsz be, és egy pici tízóraival vagy uzsonnálval milyen cukraid vannak. Én legalábbis már nem hallgatok az orvosokra, és milyen jól teszem:) Honleány, képzeld, tegnap egész nap vásároltam, csak reggelire ettem egy kis kenyeret, és este 6kor jutott eszembe, hogy hupsz, se kaja, se inzulin nem volt egész nap. és csak 6.1 volt a cukrom.Máskor meg mindig az egekben volt már...na, de írok emilt inkább:)
22. Honleány (válaszként erre: 15. - C0048dfb7e)
2008. dec. 22. 16:34

Tapasztalatunk szerint a György-tea főleg a 2-es típusú cukorbetegeknél hatásos.

Megírnád, hol érhető el ez a Dr. Tüű ?

21. c0048dfb7e (válaszként erre: 19. - Rézike 49)
2008. dec. 22. 16:24
Nekem furcsa, hogy csak 3 szor ehetsz. Én szerencsére többször. Ki sem bírnám másként, de így kibírható. A nagymamám is inzulinos cukorbeteg, de ő is 5 ször kell egyen mint én pedig ő más orvoshoz jár, na meg én nem vagyok cukros.
20. Honleány (válaszként erre: 19. - Rézike 49)
2008. dec. 22. 16:23
Rézike, melyik fajta inzulint adod ? És bázisnak ? Az nem normális dolog, hogy mindig éhes vagy, de az sem, hogy 12 kg-ot híztál. Valószínűleg rosszul van beállítva az inzulinod. Mióta vagy cukros ? 1-es vagy 2-es vagy ?
19. Rézike 49 (válaszként erre: 18. - C0048dfb7e)
2008. dec. 22. 08:09

Megnéztem az étrendedet. Én csak háromszor ehetek naponta, az orvos így rendelkezett. Mindig rögtön az inzulinadás után. Gondolhatod, milyen éhes vagyok, ha reggel fél 9 óra körül reggelizem és 13 órakor ebédelek?!! Vacsora fél 6 kor, éjszakai inzulin 20 órakor.

Szerintem azért is híztam meg, mert a szervezetem állandóan raktároz, mert mindig éhes vagyok.

No, nem csak ezért...szigorúan diétáznom kellene.

Csak nagyon nehéz, ha közben a családomnak főzök., mert úgye, azt kóstolni kell !

Sok sikert a fogyáshoz. Én 73 kg voltam , mielőtt ráállítottak az inzulinra, utána felszedtem 12 kg-ot. Nekem már az is siker, ha tartom a súlyom, bár egy hete már kevesebbet mutatott a mérleg. Ma újból megnézem....

18. c0048dfb7e (válaszként erre: 17. - Rézike 49)
2008. dec. 21. 18:53

Én nem eszek sok gyümölcsöt. Eddig sokkal több gyümit ettem, de most a diéta miatt kevesebbet ehetek. A PCOS betegség a cukorbetegség előszobája.Így tudom miről beszélsz.

Nézd meg a naplóm, mert kiírtam, a diétám, és én ettől folyamatosan fogyok.

17. Rézike 49 (válaszként erre: 15. - C0048dfb7e)
2008. dec. 21. 06:34

Köszönöm. Igen, ismerem a teát , sőt voltam Gyuri bácsinál személyesen is Bükkszentkereszten. Nagy élmény volt. Egy ideig ittam a teát, de aztán , mivel nem értem el a várt eredményt, abbahagytam. Nem a tea volt a hibás!!!!

Sajnos, a kezdet kezdetén nem tartottam be az orvos utasításait, nem diétáztam és most már késő bánat.Ha lefogynék 15 kg-ot, ami nehezen megy....

De ezen dolgozom. Sok zöldség, gyümölcs és még több mozgás!

16. c0048dfb7e (válaszként erre: 11. - H.kingus)
2008. dec. 20. 15:05
Én ajánlom Dr. Tűű László belgyógyász-endokrinológust. Én hozzá járok.
15. c0048dfb7e (válaszként erre: 14. - Rézike 49)
2008. dec. 20. 15:04

Hallottál már a György teáról? Próbáld ki. Természetes növényekből cukorbetegeknek készült.

Egy 85 éves bükki füvesember állította össze.

14. Rézike 49 (válaszként erre: 11. - H.kingus)
2008. dec. 20. 13:33
Örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot. Én is inzulinos cukorbeteg vagyok, rám sem figyel az orvos. Felírja az inzulint, ad egy időpontot és mehetek is.Eleinte volt vérnyomás- súlymérés, még megkérdezte, hogy érzem magam, mára ez is elmaradt.Igazából nem tudtam megbeszélni a problémámat, mert láttam, hogy nem érdekli, meg nem ér rá. Nagyon jó lenne megszabadulni az inzulintól. Eszem a csicsókát, de nem rendszeresen, mert felpuffadok tőle és akkor hogyan menjek emberek közé ?! Pedig különben jó tapasztalataim vannak, rendszeres csicsókaevéskor 5-6 között volt a cukrom. De nem mertem az inzulint akkor sem csökkenteni....
13. h.kingus (válaszként erre: 12. - Honleány)
2008. dec. 20. 11:24
írtam emilt:)
12. Honleány (válaszként erre: 11. - H.kingus)
2008. dec. 20. 11:12
Olvastam a hozzászólásodat és nagyon örülök az eredményeidnek. Hasonló problémával küzdök, ezért szeretném felvenni veled a kapcsolatot magánlevélben. Megadnád az email címedet ?
11. h.kingus (válaszként erre: 10. - Zöldségevő)
2008. dec. 19. 23:30
Nem kértem ki, mert elég járatos vagyok a dologban. És az orvosom nem is nagyon figyel rám, meghallgat, de nem érdekli amit mondok neki, csak azt hangoztatja ami a tankönyvekben van, az meg mindegy hogy nem jó az eredményem tőle. Aztán elkezdtem magam beállítani a cukrom, visszamentem kontrollra , és csodálkozott hogy mitől lett jobb az eredményem. Szóval ennyit róla. Elvileg ő a legjobb orvos Mo-n... Én váltani akarok, aki figyel rám. Az inzulint meg nem hagytam el végleg, azaz, ha kelll, akkor természetesen beadom. De mivel alacsonyabb volt a cukrom, mint ami szokott, és normális is, nem adtam be. Mértem sűrűbben a cukrom, nehogy felmenjen, de nem ment fel. Tudom hogy komoly dolog a cukorbetegség... De ismerem a betegséget, magamon kitapasztaltam, és ismerem magamat is. Tudom mit hogy kell, mi a jó nekem. Ha meg orvosi segítség kellene, akkor elmegyek, csakhogy nincs egy orvos sem, aki értené ezt az egészet:S
2008. dec. 19. 22:38

Nagy könnyelmüség az inzulint elhagyni!

Kikérted az orvosod véleményét?

2008. dec. 19. 20:06

Szia lfruzsina!

Nem tudom nézel e még errefelé.. ma akartam írni neked levelet, de láttam hogy már nem vagy tagja a hoxának:( Ha erre jársz, azért dobj rám egy üzenetet. Remélem jól vagy! És a fiad is. Én elkezdtem inni a supergreent, másfél-2 hete. 2 napja nem adok délben inzulint, így is csak 6-7 a cukrom du. 4-5 felé. Remélem így is marad...:)

2008. dec. 2. 17:54

A cukorbeteg oldal is "befagyott", pedig jó lett volna tapasztalatokat cserélni.

Köszönöm a jókívánságot, rám fér.

Nagy csapás egy gyereknek, ha cukorbeteg lesz...sajnos sok ilyen kisgyereket ismerek. Igazán fel se tudják dolgozni...csak tiltakoznak ellene.

Köszi a spirulina ötletet, kapszulában már szedi, jó a megerősítés, hogy hasznos lehet... bár nem tudom mennyire használ/t. Az össze-vissza evés mellett nehéz megállapítani.

Épp olyan porunk van itthon, de nagyon büdösnek tűnik...említeni sem mertem neki. 2-es típusnál tudom, hogy történtek kisérletek és nekik használt, beállította a cukrukat. A Magyar Diab. Szövetség tesztelete, jó eredménnyel.

2008. dec. 2. 16:29

Sajnos nem nagyon vannak, akik ide írnának...:(

Neked lfruzsina kitartást a betegségedhez, remélem túl jutsz rajta.

Nekem is sikerült talpraállni egy betegségből, pedig az orvosok már lemondtak rólam.

Régen én is azt csináltam, amit a fiad, nem figyeltem magamra, de érthető is-a számomra. Megértem min megy keresztül, nekem mindig elegem volt, és sosem értettem miért pont én. Mára benőtt a fejemlágya-nagyjából:)-és azon vagyok, hogy normalizálódjon a cukrom. A greenst még csak most fogom megrendelni, remélem jó hatással lesz rám. Viszont tudom neked javasolni a spirulinát, pontosabban a fiadnak. Van belőle tabletta, por amit higítani kell vízzel, és kész ital ami gyümölcslével van keverve, emiatt sok is a szénhidrát tartalma. Nyár elején kezdtem el inni, de csak azért mert finom. Teljesen jók lettek a cukraim. Aztán valahogy elmaradt az ivása a nyár végefelé, és 10 fölöttiek lettek a cukraim. Akkor kezdtem el gondolkodni azon, hogy a nyáron vajon mi volt más. És rájöttem hogy a spirulina. Nemrég megint elkezdtem, de most tabletta formájában szedni. És javul a cukrom, kevesebbszer ugrál, és akkor sem megy fel az egekbe. Beszéltem más cukorbeteggel is, ők is spirulinát fogyasztanak, nekik is jobb a cukruk. Probáld ki esetleg a fiadnál is, ha a tablettát szedi, akkor biztos nem lesz baj a rossz íz:)

2008. dec. 2. 14:53

Én is a cukorbetegség irányban nyomozok.

A nagyfiam 5 éve 1-es típusú cukorbeteg (inzulinfüggő) és a mai napig nem tudom elfogadni. Se azt, hogy ennek így kell lennie, se azt, hogy beállíthatatlan a cukra. Sajnos többnyire 14-23 között volt. Hozzá kell tennem, hogy kamasz és haszontalan...mert belefáradt az örökös kisérleteimbe....amit az ő szemszögéből teljesen megértek. De azt is tudom, hogy tennie kéne a szövődmények ellen.

Dr. Youngnak van a cukorbetegségről is egy könyve, de sajnos nálunk még nem kapható. Sikerült megszereznem és olvasgatom. 1990. óta kisérletezik, hogyan tudna segíteni a cukorbetegeken...gyönyörű eredményei vannak. A 2-es típusnak sokszor sikerül elhagynia a gyógyszereit és mégha inzulinos is, van hogy leállt róla. Itt 20-30 éve cukorbetegek az alanyok. Az 1-es típusnál pedig függ, hogy mióta cukorbeteg...az eredmények itt is csodaszámba mennek, hisz a cukruk gyönyörűen beáll és az inzulint is nagymértékben csökkentik. Van, hogy a déli adag ki is maradhat. Itt sem fiatal cukorbetegeket vizsgált. De itt kiegészítő tablettákra is szükség van, sokkal inkább, mint a 2-es típusnál. Viszont, saját tapasztalat, hogy használ!!! A fiam sajnos nem tartja az abszolút diétát, csak cukrosat nem eszik...és sajnos a tízóraihoz és uzsonnához be se ad. Ezzel együtt a cukrai lementek 11-13 közé, az említett magas cukorról! Ha itthon van és nem eszik össze-vissza, akkor a cukrai olyanok, mint a nagykönyvben! 5-7 közöttiek!!! És ennyi annak ellenére, hogy a kiírt mennyiséget 20-25 ch-val túllépi. Kb. 1.5-2 hónapja issza a greenst, de ezt sem rendesen, hisz napi 1 litert alig tudok beleimádkozni, reggel és este 2-2 db kapszulát vesz be. Mi lenne, ha rendesen inná és diétázna is mellé??? Nekem nagyon jók a tapasztalataim és rengeteg terápián, próbán túlvagyunk eddig...sajnos azt tapasztalom, hogy nem sok eredménnyel. Azaz, ha azokkal annyit elértem, hogy sikerült életben tartani az inzulintermelő béta sejtek egy részét és most úgy tünik, szépen éledeznek...akkor az eddigiek sem voltak hiába valók. Kiegészítő gyógyszereket a hasnyálmirigy bétasejt termelő részének felélesztésére ajánl és mellé diéta és persze a greens.

Sajnos én is nagyon beteg vagyok, de a tapasztalataim nekem is jók a greenssel kapcsolatban, rengeteget segít!!!

5. 471d5eded8 (válaszként erre: 1. - H.kingus)
2008. dec. 2. 14:46

Nagyon jó ötletenek tartom ezt az oldalt, ahol a hasonló problémában érintettek megbeszélhetik tapasztalataikat és segíthetnek egymásnak.

Remek kezdeményezés!

4. 471d5eded8 (válaszként erre: 2. - Zöldségevő)
2008. dec. 2. 13:03

Oh! Egy igazi endokrinológus vagy diabetológussal állunk szembe! :-)

még szrencse, hogy ebben a témában is olyan képzett vagy...mióta is vagy cukorbeteg? Ha jól tudom a pajzsmirigyeddel van gond...ja, az is endokrinológia! :-)

A rosszindulatú megjegyzéseidből már sokaknak elege van...minden fórumot bomlasztasz. Észrevetted???

3. h.kingus (válaszként erre: 2. - Zöldségevő)
2008. nov. 30. 18:43

köszi:)

csodák nincsenek, minden megmagyarázható. ha nem is most, majd később rájönnek az emberek:)

2008. nov. 30. 18:18

Van már erről fórum!


Mit lehet tudni a SuperGreensről? Mik a tapasztalatok?


Ez a cime. Ha érdekel gyere át!

Ugye tartod az orvosoddal a kapcsolatot!

Csodák pedig nincsenek:))))

2008. nov. 30. 18:14
sziasztok. van itt olyan inzulinfüggő cukros, aki kipróbálta a ph csoda nevezetű zöld italt? Érdekelne a véleménye, tapasztalata. 16 éve vagyok cukros, és a HBA1c-m mindig nagyon rossz volt. Részben miattam is, de igazából sosem sikerült megtalálni a megfelelő inzulint, és mennyiséget. Inzulinpumpát javasol az orvosom, de korábban próbáltam még gyerekkoromban, és az sem volt jó megoldás. Ezért érdekelne a ph csoda. . . jókat olvastam róla, de jó lenne, ha valakitől hallanám is mindezt, hogy tényleg így van:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook