Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Perzsamacska-akiknek ilyen cicusuk van fórum

Perzsamacska-akiknek ilyen cicusuk van (beszélgetős fórum)

2013. febr. 21. 13:41

Volt egy perzsa cicánk sosem kapott semmilyen tápot, megette a gyümölcsöt is, az ananász és dinnye volt a kedvence, de imádta a nyers gombát és amit állítólag nem szabad adni nekik nyers krumplit. Házi kaját evett, kapott nyers marhát is és csirkét.

18 éves koráig élt. (herélt kandúr volt)

Kaptam egy szibériai cicát 5 évesen, őt a tenyésztője royal canin-nel etette nálam is csak azt kapott 5 évig élt. Most kellett elaltatni, mert a táp húgyhólyag homokot okozott nála. Természetesen kórházi ápolást kapott, mert a húgyvezetéke eltömődött, de hiába nem tudtak rajta segíteni muszáj volt elaltatni több próbálkozás után. Most 2 hónapja van egy ragg-doll cicám ő szintén Royalt eszik, próbálom leszoktatni róla. Nagyon nehezen megy, és nem értem miért kattannak rá bizonyos tápokra, hogy a másikat, vagy más kaját nem akarnak elfogadni.

9. szafaripók (válaszként erre: 8. - Libus2000)
2013. febr. 21. 13:30

Az enyém nem mondom, hogy szereti, de általában elviseli, hogy fésüljem.

Most tüzelt, na olyankor viszont nem lehet hozzányúlni!:( Félek, lesz is néhény csomó, amit csak ollóval tudok majd "lekezelni", dehát ez van.


Nekem inkább az a bajom, hogy a rendszeres fésülés ellenére, meg a fajtatáp ellenére, amiben elvileg van "antihairball" formula is 2-3 hetente visszaöklendezik egy hatalmas adag szőrgombócot. Persze mindig csak a szőnyegre. Ha érzi, hogy jön, keres egy szőnyeggel borított helyet, és oda dobja ki a taccsot.

A Tiétek is csinálja? Adtok még neki valamit??

Korábban kapott maltsoft-ot, de akkor is előfordult (igaz, ritkábban), hogy szőrgolyót találtam a lakásban... A dokink szerint meg a fajtatáp mellett már sok még neki pluszban ilyet is adni...

Szerintetek??

2013. febr. 21. 13:22

Ti hogy kezelitek a cica fésülését? Hogy viseli? Az én Szonjám sajnos nem szereti. Állandóan össze van karmolva a kezem. Máskor nem bánt, és néha a hátát még hagyja is, de amint hanyatt fordítom, és a hasát-mellkasát próbálom rendbe tenni, már kapkod is az összes karmával-fogával. Pedig muszáj, mert csomósodik, ha nem fésülöm. Van valakinek valami tippje?

Gyerekkoromban volt egy perzsa cicám, ő imádta, dorombolva vágta magát hanyatt, ha elővettem a fésűt. Most meg jól kifogtam ezt a kis vadócot.

7. Libus2000 (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2013. febr. 21. 13:19
Igen, én is szoktam nézni, hogy inkább main cooon-ra hajaz. Pedig láttam képet anyukájáról, az tényleg perzsa. Az apa ismeretlen. Ki tudja... Mindegy is, jól sikerült kis macsek, imádom! :-)
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Libus2000)
2013. febr. 21. 13:09
Most néztem, nagyon cuki cica, nekem a main coon fajtára hasonlít inkább.
5. szafaripók (válaszként erre: 4. - Libus2000)
2013. febr. 21. 13:07
Majd este igyekszem!:)
4. Libus2000 (válaszként erre: 2. - Szafaripók)
2013. febr. 21. 13:05
Nagyon szép cica! Nem tudsz még több képet feltenni?
2013. febr. 21. 13:02
Beszállhat az is, akinek csak félig perzsa? :-)
2013. febr. 21. 12:59

Nekem az van (lásd a lapomon) - himalája!:)

Most épp pasit keresek neki!:))))))

2013. febr. 21. 12:56
Perzsamacska-akiknek ilyen cicusuk van és imádják őket :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook