Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Perzsamacska-akiknek ilyen cicusuk van fórum

Perzsamacska-akiknek ilyen cicusuk van (beszélgetős fórum)

2013. márc. 2. 10:26

enyém nem ad ki semilyen hangot.

macska léttére még nyávogni se tud :DD vagyis nem szokot..

na jó kivételes alkalmakkor pl:

1.nagyon kell kakilnia és néha avval jelenti be hogy nyávog egyett

2.na mikor űzödik akkor be nem áll a szája(akkor elviselhetetlen legszivesebben kiraknám az udvarra egy nyúlóba) :D

kb ennyi ekkor nyávog :DD


ja meg még ha vmi finomat hozok neki és lássa hogy az övé :D

2013. márc. 2. 07:25
A ti cicátok is csinálja ezt az aranyos csiripelő hangot? Az enyém olyankor beszéleg így, amikor azt szeretné, hogy foglalkozzak vele, és jó kedve van. Ma hajnalban is odacsiripelt a fülembe, hogy simogassam. :-)
158. szundika90 (válaszként erre: 157. - Libus2000)
2013. márc. 1. 21:40
hát van ilyen :D
2013. márc. 1. 19:00
Volt egy szép nagy papír térkép a dolgozószobában a falon. Már nincs. Szonja úgy döntött, hogy neki azt onnan le kell venni, és széttépni. De amúgy jó cica áááám! :-)))
2013. márc. 1. 18:20

nemáá így nem izgi h tiknemtudtok felrakni képeket :SSS


[link]

nézzitek meg ezt haláli cuki :DD


ha ennyire tetszik a cicus akkor meg ne hátrálj meg.mert még a végén vki más elviszi..

155. pocokfarok (válaszként erre: 153. - Szundika90)
2013. márc. 1. 18:14

Epp mosakodott a cicus, ezert nyujtja rad a nyelvet! :)

Igazabol mi, akiket beengedtel a naploba, nem tudunk oda kepet feltenni, mert ahhoz tudnunk kellene a te regisztraciod belepeset. Azt pedig szerintem te nem venned jo neven! ;) :P



Delutan lattam egy csodaszep perzsa-birt rovidszoru cica kevereket. Olyan gyonyoru volt! Olyan volt az egesz macsek, mint egy gombolyag. Vagy mint egy kisebb kis birka! :D Szep kis sarga, riadt szemeivel nezett ram. Jajjj, beleszerettem. Szurke szinu volt es tenyleg kis pehelysulyu, viszont a bundajatol olyan neheznek tippeltem, de nem! :D

Egyre erosebb bennem az az erzes, hogy nekem kell attol a bizonyos ismerunktol egy himalajai perzsa kislany kolyok! :)

2013. márc. 1. 17:13

sajnos csak most láttam hogy csatlakoztatok a naplómhoz :DD

remélem tik is tudtok majd felrakni képeket,mert annyira nem értek hozzá

2013. márc. 1. 17:11

Pocokfarok --most néztem csak meg a profilodat :D

a bal oldali cicád kinyújtotta rám a nyelvét :DDD mégis hogy képzeli..üzenem neki hogy: :P

2013. márc. 1. 16:45
loool..enyém is egy kisebb patkány fürdetéskor :DDD olyan kis nyüszke feje van..hogy csak na
2013. márc. 1. 10:33

A régi perzsámat mi is fürdettük néha. Volt, hogy jobban tűrte, volt, hogy váratlanul kirontott a kádból és végig a lakáson csurom vizesen. :-) De a hajszárítózás az volt az igazi harc!

Tényleg nagyon rondák vizesen a kis patkányok! :-))))

150. szafaripók (válaszként erre: 149. - Pocokfarok)
2013. márc. 1. 10:24

Nekem a "régi" perzsám utált fürdeni: két emberes meló volt, és így is sok karmolást kaptunk.

A mostani tűri, nyáron kifejezetten tetszik is neki!:))))

De fürdetve tényleg elég "mókásan" néznek ki...:)

2013. márc. 1. 10:06

Jo reggelt! :D

A mi esetunkben muszaj levagnunk a cicak kormeit. Egyszer teljesen veletlenul talaltam az udvarban egy teljesen kiszakadt cicakormot! :( Gyanitjuk, hogy ugy tortent az eset, hogy amikor a koverebb cica szokni indult a kerites tetejere, akkor nehezen birta felhuzni a nagy zsirjat es felakadt, igy aztan kipottyant a korme szegenynek. :( Akkor fel is hivtuk a tenyesztot, hogy ilyenkor mit kell tenni. Hat mondta, hogy nem magunk miatt vagjuk le a cicak kormet, hogy ne legyunk osszekarmolva, hanem a cica epsege miatt. Mert hat jatszanak, felakadnak valamibe, a nagy sulyuk lehuzza oket es maris kipottyan a kis karma! :( Azota vagjuk! Ez is ket emberes moka! En lefogom, anyu kaszabol! :D Van egy masik trukk is, akkor torolkozobe csavarjuk mikozben ki van dugva az egyik mancsa! :)


A cicafurdetest eddig egyszer kisereltuk meg a tigris cican. Nyar volt, bezarkoztunk anyuval a furdoszobaba es megkezdodott a merenylet. Cicat a viz ala, cicasampon es indult a buli! :D Olyan szornyen ronda volt szegenykem, hogy ra se akartam nezni. Mint egy nagyobb termetu patkany! :D A masikat meg nem furdettuk, olyan izmos es kepes ugy megmeredni, hogy megmozditani sem lehet. :S Talan iden nyaron megprobaljuk. Addig marad a szarazsampon! :$

2013. febr. 28. 23:30

még mindig itt vagyok,nemtudok elaludni.....

csak azt akarom mondani hogy csináltam egy titkos naplót: Perzsacicus címen.....ha akartok vagyis remélem csatlakoztok mert elolvastam és meghívni nemtudlak titeket,de ti kérhetitek a csatlakozást.


itt majd teszünk fel egymásnak képeket és nevetünk sokat :DD

2013. febr. 28. 21:26
na jó éjt mindenkinek meg a cicusoknak is :D
2013. febr. 28. 19:18
Én nem is mernék nekiállni a körömvágásnak. Marad így -a gazdim körme... :-)
2013. febr. 28. 19:07

szerintem azért jó ha egy kicsit levágjuk a cica körmeit(tapasztalataim alapján mikor az első 2 mancsáról sikerült levagdosnom de csak vagy 2mm)

na szóval mikor rám mászott akkor nem rögtön a körmeit éreztem meg......mint most h rögtön érzem :D



heh szerepjátékot játszotok ::Dő a gazdi te meg a cica :DD

2013. febr. 28. 18:54

Nekem valahogy eszem ágában sincs levágni a körmét. Macska, karma van, ennyi. Kaparófa, és bútor, mi ezt játszuk.

Meg azt, hogy hisztizik, hogy játszak vele, majd úgy focizunk, hogy ő FEKVE odagurítja a labdát, ahova sikerül, én meg futkározok a labda után, hogy visszagurítsam neki. Most akkor ki játszik kivel? :-)))

2013. febr. 28. 15:39
nekem meg a bútoraim meg az ágyam széle :S
142. szafaripók (válaszként erre: 141. - Szundika90)
2013. febr. 28. 14:13

Én sehogy, nem merek nekifogni...:(

Amikor elviszem kozmetikushoz (kb. évente), akkor ott levágják, egyébként marad a kaparófa...

2013. febr. 28. 14:10

most jövök az ületből és mit vettem?cicakaját csirkehúsos zöldséggel.itt csamcsog.komolyan mondom a disznó szebben eszik..:DDD


hát a körömvágás....enyém nem hadja.mondjuk 2-3x ha próbáltam neki,de azt is mikor alszik.igen mikor alszik akkor lehet végezni rajta kisebb nagyobb "beavatkozásokat"

am olvastam h csak kozmetokus vághatja le,mert ha kicsit mélyebben vágod be neki akkor elfertőződhet.

esetleg vmi jó tanács h tik hogy szoktátok?

2013. febr. 28. 14:01

Az enyém nem eszik nyers húst, se főttet, sültet...

Fürdetni szoktam: évente kb. 2x, sőt, néha kozmetikushoz is elviszem, aki profibb.

Bolhánk volt (van kinti macska, valahogy beimportálja őket), olyankor bolhanyakörv, fürdés.

Ti hogy álltok a körömvágással?????

2013. febr. 28. 12:34

Az én cicám nagyon pipi-rajongó. Imádja a csirkét, meg a pulykát. A disznóhúsra is pörög, de pl. a marhahús nem izgatja fel. El sem hittem, amikor tatárbifszteket csináltam, hogy békén hagy, fel sem jön a pultra. Bezzeg, ha előveszek egy darab pulykamellet! :-)

Szerencsére allergiás tünete még nem volt.

Én fürdetni még nem próbáltam, szerintem felesleges, csak akkor fürdetném meg, ha valamitől nagyon koszos lenne (meg persze amikor pici volt és néha volt egy kis pisi-kaki baleset, akkor a fenekét megmostam), vagy amit írt Szundika, hogy bolhás lenne. Szerencsére még az sem volt. De még csak most lesz 10 hónapos, bármit hozhat a jövő. Tegnap nagyon segített főzni, kicsit spenótos lett, azt simán letöröltem a hátáról. :-)

2013. febr. 28. 11:55

jóreggelt csajok:D látom ma koránkeltetek :D

az enyém mindenevő...szalámi,nyers disznóhusi pipihusi :D

mondjuk csontos húst még soha nem adtam neki,szerintem "nem értené h az meg mi"


az én cicám mondjuk olyakor csinál h van egy kis tálja amiből szokta kapni a nyers husit vagy a megsütött kirántott húst meg ilyenek.multkor anyum felhozta de hozzá se nyúlt,no mondom nem izlik neki.

de csak az volt a baja hogy kikelett szednem a földre. a földről megette.nemtudom milyen mániája ez.


am én nem vettem észre h alergiás vmi ételre.igaz szokott viszkedni de álltalába mikor gubancos a szőre és azt piszkálja.multkor a füle mögött varasra kaparta szegény,de ki is esett a gubanc.


tietek volt vagy szokott bolhás lenni ? :DD heh enyém mióta itt van (lassan 4éve) 2x ha volt.fúú szó szerint vagy 30 kisállat volt benne.mikor unatkoztam túrtam a szőrét és úgy szedegettem ki,aztán megfürdettük és szerencsére már nemvolt benne.


télleg fürdetni szoktátok?

137. szafaripók (válaszként erre: 136. - Pocokfarok)
2013. febr. 28. 11:07
Nekem azt mondta a doki, hogy jellemzően a csirkés összetételű kaják okoznak allergiát. Hogy miért, nem tudom...
2013. febr. 28. 11:05

Szoval akkor tenyleg van ilyen! :S Hat ... elkeserito! :(


Akkor probalkozunk mas kajaval. :S

135. szafaripók (válaszként erre: 134. - Szafaripók)
2013. febr. 28. 10:59

Elvittem dokihoz, rögtön azt kérdezte, tápot váltottunk? Ja, ennyi...

Kapott 3x szurit, hamar rendbe jött, azóta se szórakozom a kajájával...:)

134. szafaripók (válaszként erre: 130. - Pocokfarok)
2013. febr. 28. 10:58
Létezik: az én cicám kölyök kora óta Royal Canint kapott. Aztán egyszer elfogyott, és a boltban se volt, vettünk neki másik "magasabb kategóriás" tápot. Csirkés volt. Elkezdett vakarózni, hullott a szőre, és sebes lett a bőre pár nap alatt.
2013. febr. 28. 10:28

A cicaim olyan szemtelenek, hogy csak a fogukhoz valot eszik meg. Ra lettek szoktatva ket fele alutasakos kajara es mast nem hajlandoak megenni. A ropibol is direkt a fajtajukhoz valot vasaroljuk, amiben van hugyko ellene falat is, na azt megkivalogatjak es ott hagyjak a disznok. :S Tegnap kaptunk a dokinal proba adagnyi royal canint, most meg nagy kedvvel ropogtatjak, de mi lesz ha egy ido nem lesznek hajlandoak megenni es kovetelik a regit?

Olyan mocskok, hogy kepesek ehenhalni, ha nem azt kapjak, amit megszoktak. :S

Persze haztaji kosztot egyaltalan nem esznek, se pici szalamidarabot, se csirkehust, majat, tejet ... SEMMIT! :O

2013. febr. 28. 10:25
Én is hallottam már, hogy létezik ilyen allergia. Ki kell próbálni más összetételű kaját, hátha akkor elmúlik.
131. d878fb6317 (válaszként erre: 130. - Pocokfarok)
2013. febr. 28. 10:18
Létezik, bár szerencsére nálunk még nem fordult élő, de a múltkor a dokinál volt egy iyen cica.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook