Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénzt kérnek kölcsön Tőled, de Te nem akarsz adni... mit mondasz? fórum

Pénzt kérnek kölcsön Tőled, de Te nem akarsz adni... mit mondasz? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
91. forrest2010 (válaszként erre: 88. - Babyapocakban)
2017. febr. 25. 09:11
valamikor a nagynénikém próbálkozott , h menjek el nekik kezesnek :( nemet mondtam , mert én se merném kérni senkitől , h 20 évre ! vállalja el a kezességet egy házra ! addig amíg olyan jó kis törvényeink vannak h nem az adóst szólítják fel , vonják le tőle , hanem a kezesen akarják behajtani ...... én + nem szeretnék gutaütést kapni !!! ha annyit kér egy kedves rokon , amit fizetés után vissza is tud adni .....akkor szívesen ! minden más esetben várja meg amíg megnyerem a főnyereményt :)))))))
90. epreke
2017. febr. 25. 08:14

Én sem indokolnám: egyszerűen nem. Egyszer kezesnek szerettek volna kérni (közeli hozzátartozó) - telefonon. Megbeszéltük a párommal és telefonon egyszerűen NEM-et mondtunk.

Nem indokoltunk.

89. epreke
2017. febr. 25. 08:11

Párszáz forintot, ételt, pelenkát, gyógyszert már sokszor adtam kölcsön, mert így kérték- kölcsön-, aztán nem kaptam vissza, átnézett rajtam ha találkoztunk, de mondjuk úgy, ezt bekalkuláltam a dologba, már hogy a megtérülést:) az átnézés rosszul esett, esik...


Nagyobb összeget csak a gyermekeimnek adnék ... senki másnak... ez alapelv...

2017. febr. 25. 08:04
Egyenesen nemet mondanék. Már volt rá példa. Sőt, mikor anyám hülyeségre akart hitelt felvenni és azt akarta, hogy legyek a kezese, még neki is azt mondtam, hogy "nem". Meg sem indokoltam, azt találja ki ő, elég egyértelmű...
2017. febr. 25. 07:38
Nem.
86. forrest2010 (válaszként erre: 79. - Pista55)
2017. febr. 25. 07:33

valamikor volt egy kollégám , ő csinálta ezt , fizukor visszaadta a kolléganőnknek , aztán 1 hét múlva újból kért :( rettenetesen nehezen tanultam + beosztani , de figyeltem ezerrel , h más hogy csinálja ? :) aztán belejöttem én is :) az biztos , h nem segítség annak , aki rendszeresen kér és kap is , mert megszokja , h nem kell beosztani , valaki majd csak segít , de ez nem megoldás semmire !


ha vannak apróbb munkák , képtelenség rá embert találni ! pedig az ember azt hinné , h akinek annyira nincs az megpróbál !!!! tenni is valamit azért , h legyen !!!

2017. febr. 25. 06:28
ha egy kolleganőm vagy barátnőm akiről tudom hogy stabil anyagi helyzetben van normális életvitelt folytat évek óta ismerem még nem kért kölcsön és egyszer elhagyja a pénzét és kér tőlem, annak simán adnék, de ha valaki notorikus kéregető és most pont tőlem kért annak nem. bár még egyikkel sem találkoztam soha
2017. febr. 25. 03:54
Nem adok, mert nekem sincs. (volt már rá példa)
83. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 81. - Elbb)
2017. febr. 24. 22:16
Na akkor le sem írom, amit gondoltam. Mert kb. ugyanezt. :)
82. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Ekka)
2017. febr. 24. 21:57

En eddig folyton megszivtam az ilyennel. Szerencsemre vagy hala Istennek, nincs ilyen a kornyezetemben, aki kerne...

Az ember eldontheti kinek ad, kinek nem...

81. elbb
2017. febr. 24. 21:43

Van egy pár ember, akinek gondolkodás nélkül adnék, még akkor is, ha nekem ehhez összébb kellene húzni a nadrágszíjat. Sőt, azt gondolom ez visszafelé is működne.

Annak, akinek nem akarok adni, viszont simán megmondanám, hogy nem adok. Még csak nagyon magyarázkodni sem kezdenék.

80. pilula
2017. febr. 24. 21:39
Van, de nem adok! /elvi okokból! /
79. pista55 (válaszként erre: 78. - Mézgapaula)
2017. febr. 24. 21:14
Sajnos nagyon sokan vannak akiknek annyi tartalékuk sincs, hogy hónap végéig kihúzzák. Én ismertem olyat aki hónap vége felé mindig kölcsön kért, aztán hónap elején megadta mindig, de aztán hónap végén megint kért. Nem nagyon értem az ilyeneket mert csak két hétre való tartalékot kellene spórolni, de nem tud.
2017. febr. 24. 21:01

Olvasom ezt a fórumot, olyan fura, ennyire kölcsönkéregető nemzet vagyunk?

Én hiába is gondolkozom, nem jut eszembe, hogy valaha kért volna valaki tőlem kölcsön (leszámítva az olyan eseteket, amikor pl. nem volt nála a pénztárcája).

Ennek ellenére (kérés nélkül) adtam kölcsön, vissza is kaptam.


Fogalmam sincs, mit mondanék, ha kérnének, de az biztos, hogy nem adnék:-)

2017. febr. 24. 19:29
Sajnálom, nekem sincs!!
76. forgatos (válaszként erre: 6. - Ekka)
2017. febr. 24. 19:02
És ha tényleg elhagyta a pénzét?
75. Channa* (válaszként erre: 73. - Panna.33)
2017. febr. 24. 19:00

Igen, nem erről van szó.

Ilyen nagy összeget én csak nagyon kevés embernek adok.

74. andi6020 (válaszként erre: 68. - Ekka)
2017. febr. 24. 18:50
Ja, az úgy más. Jobban is jártál.
73. Panna.33 (válaszként erre: 59. - Channa*)
2017. febr. 24. 18:46
Ja ilyen, 1-2 ezres, egy napos kölcsön, az nálunk sem probléma. De gondolom itt nem ilyenről lehet szó.
72. Panna.33 (válaszként erre: 47. - 9b10f3d7ff)
2017. febr. 24. 18:43
Hallottam már olyant, hogy jobban lehet keresni a kocsik között szédelegve, mint néhány "rendes" munkával.
71. Channa* (válaszként erre: 67. - Gribedli***)
2017. febr. 24. 18:15

Nem, nem mentem. AZ első esetben meg lett a pénztárcám, mert épp figyelték a zsebeseket. A második esetben pedig nem volt nagy összeg benne.


És mint kiderül, gyerek osztálytársának anyukája. Én sem voltam rosszban velük, de olyanban sem, hogy kölcsönözzünk egymásnak.

Volt egy aki próbálkozott, de megmondtam neki, hogy nincs.

70. csikil4ny (válaszként erre: 65. - Ekka)
2017. febr. 24. 18:00

Volt olyan eset, amikor az osztályfőnök férje kért a szülőktől, azok meg szégyelltek nemet mondani. Végül amikor kiderült, nagyon sok pénzt kellett visszafizetni.


Mondjuk elég kellemetlen lehet egy olyan eset, hogy tényleg elhagyta a pénzét és nem tud monjuk hazamenni tömegközlekedéssel.


Engem pont nyelvizsga előtt loptak meg a vonaton. Pénzt sokat nem vittek el, mert a pénztárcámba nem tartottam, viszont az irataimat igen. A kollégáim kellett nyilatkozzanak, hogy én vagyok én, mert ugrott volna a nyelvizsga nélkül az államvizsgám is. De lehetett volna a havi pénzem is a tárcámban, akkor még nem volt bankkártyám.

69. Ekka (válaszként erre: 67. - Gribedli***)
2017. febr. 24. 17:48

Jól emlékszel..

Nem vagyok rosszindulatú, mondtam is, hogy bármikor segítek bárkinek..-nem pénzzel-, de nekem nem kerek, hogy pont az utolsó 20 ezrest hagyom el.

68. Ekka (válaszként erre: 55. - Andi6020)
2017. febr. 24. 17:46
Rám írt egy 1/2 óra múlva, hogy akkor adok,vagy nem... Erre reagáltam neki, szintén sms-ben
67. gribedli*** (válaszként erre: 59. - Channa*)
2017. febr. 24. 17:45
És ilyen esetben mentél kölcsönkérni? Szerintem nem, hanem megoldottad magad. Igen, bárkivel előfordulhat, hogy kirabolják vagy elveszti a pénzt. De szerintem nem az első, hogy megy kölcsönkérni. Az összeget nem írta a fórumindító (vagy ha jól emlékszem, 20 ezer)
66. Ekka (válaszként erre: 60. - Channa*)
2017. febr. 24. 17:44
Nekem soha...
65. Ekka (válaszként erre: 63. - Channa*)
2017. febr. 24. 17:42
Gyerkőc osztálytársának az anyukája... Nem vagyunk rosszban, de azért ennyire országos cimborák sem
64. survivor3 (válaszként erre: 30. - Ekka)
2017. febr. 24. 17:42

Az nem is olyan rossz.

Hiszen kamat is volt.

2017. febr. 24. 17:33

Megmondod, hogy ki az illető?

Kolléga, rokon, szomszéd, stb.?

62. Channa* (válaszként erre: 46. - Gribedli***)
2017. febr. 24. 17:30

Miért? Ez szerinted rendszeres az említett embernél?

Én nem olvastam sehol, hogy állandóan kéreget és mindig azt mondja, hogy elhagyta a pénzét. Lehet, hogy átugrottam egy-egy hozzászólást?


Egyébként én nem szeretem, ha indokolják a kérést. Ha kell valakinek pénz, akkor mondja, hogy adjak neki kölcsön eddig x összeget, de nem vagyok rá kíváncsi, hogy mire kell neki. Amúgy is kellemetlen neki, hát még magyarázkodva....

Ha tudok adni és akarok, akkor minden magyarázkodás nélkül megteszem, ha meg tudok vagy nem akarom, akkor megmondom, hogy nincs pénzem.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook