Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pénzszórás! 😃 fórum

Pénzszórás! 😃 (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
40. papája (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 16. 12:38

Így már egészen más a helyzet.

Szerintem őt nem érdekli, hogy Te mit gondolsz. Nem érdekli, az sem, hogy mit próbálsz bizonyítani.

Neki az a lényeg, hogy a "szegény beteg ember"akit ki kell szolgálni, aki megérdemli, hogy naponta 2x kocsmába menjen sörözni.


Ő úgy gondolja, hogy az 50 ezer forintja mindenre elég, hiszen mindene megvan, még piára is jut.

Azt tedd, hogy MINDENRŐL gyűjtsd a számlát.

Hónap végén felezd meg.

Tedd hozzá a sör meg egyéb férjed okozta fogyasztást is. Dugd az orra alá és szembesítsd !!!

jan. 16. 10:52
Maradok most annál hogy próbálom, ide irok.... Egy hó múlva összegzem.Addig próbálok kitartani.
jan. 16. 10:50
Nagyon röviden... Megszeretném mutatni párommak hogy amennyivel ő járul annyit teszek én is le. Én még dolgozom, ő idősebb 8 évvel, nem dolgozik. Korára és betegségére való tekintettel minden alól kihúzza magát. De sörözni napi kétszer el megy még mosttélen is. Tudom... Tudom minek tűröm....
jan. 16. 10:23
Tekintettel arra hogy normális hangnemet kaptam tőletek. Este legkésőbbmegirom nagyjáből az esetet.
jan. 16. 10:14

Sok összetevős ez, hogy ki mennyiből tud kijönni.

Az is kérdés, hogy te vajon milyen indíttatásból akarod kipróbálni ezt.

Lehet, hogy sokkal több a pénzetek, van megtakarításotok, és egyáltalán nem havi százezer forintból kell megélnetek. De gondolom, hogy ezt nem is akarod az orrunkra kötni. Csak arra gondolok, hogy - mivel sajnos nagyon sokan élnek kevés pénzből - te is kipróbálnád, hogy neked menne-e.


Azért jó volna tudni, hogy jó nyomon vagyok-e vagy egészen másról van szó. Tehát nem arra vagyok kíváncsi, hogy valójában mennyi pénzetek van. Csak arra, hogy mi vezetett erre a takarékosságra.

35. papája (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 16. 09:51

Parasztház mellett van kert, általában jó nagy.

Művelitek-e a földet, van-e gyümölcsös, tartotok-e jószágot ? Ez mind nagy segítség, ha éltek a lehetőséggel.

34. Channa* (válaszként erre: 30. - Enissa)
jan. 16. 09:37

Vagy már régebben ment nyugdíjba.

Megint "magamról" írok.


A nénikém idén lesz 75 éves, azaz 20 éve ment nyugdíjba 38 év szolgálati idővel. Nagyon kevés volt már akkor is nyugdíja. A mostani emeléssel lett 139 ezer. A rezsi kifizetése után 74 ezer Ft-ja marad, bár ebből lemennek még a bankszámla díjak. Elég neki, de azért besegítünk neki valamennyire. A segítségünk nélkül szűkösebben kellene élnie.


A férjem bár csak 2 éve ment nyugdíjba és a betegsége miatt 28 év szolgálati ideje volt, szintén ennyi nyugdíjat kap.

jan. 16. 09:13
Köszönöm hozzászólásotokat. Jövök, irok....
32. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 16. 08:43
Sok sikert kívánok! Nekünk kettőnknek nem mindenre elég a havi 100000. Ebbe belefér a kaja, mosószer, tisztálkodószerek, gyógyszer, de a rezsi már nem. Na meg nem veszek semmiféle alapzöldséget, mert azt megtermeljük, a tyúkoktól van tojás, és a hús egy része is megvan így. Ha ezeket is meg kellene fizetni, akkor messze nem elég az a pénz. Ja az autót, tankolást ki is felejtettem.
jan. 16. 01:35
en bar nem otthon elek,de ismerven a magyar arakat nem vagy nagyon nehezen csak!
30. Enissa (válaszként erre: 28. - Flóra76)
jan. 15. 23:08

Az a szomorú, hogy sokaknak közösen nincs 100 ezer bevételük.

Van amikor az élet elbánt velük, de nagyon sokszor, nem gondolkodtak előre, mert vagy nem is dolgoztak, vagy nem voltak bejelentve, és nem is takarékoskodtak, most meg nincs mihez nyúlniuk.

Nem a FI-re gondolok, de nagyon sok ember "él" szinte a semmiből.

Akinek van kis háza, jobban meg tudja oldani, de egy társasházból könnyen az utcára kerül. :/

29. timycat (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 15. 23:04
Szerintem nem, egészséges étel drága és az idős korban talán még jobban létszükséglet, mint fiatalabb korban.
28. Flóra76 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 15. 22:57
Miért? Nagy volt a pazarlás? Gyűjtesz valamire? Vagy miért akarod megcsonkítani az életeteket, ha annyira nem muszáj?
27. Enissa (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 15. 22:45
Már menüt állítottál össze?
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Enissa)
jan. 15. 22:36
Régi tipusu parasztház. Gázkonvektoros fűtés Egy kandalló fatüzeléssel rásegithet, ha begyújtunk. De nem mindennapos.
25. Enissa (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 15. 22:30
Azoknak is egészségesen kell/kellene étkezni.
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Enissa)
jan. 15. 22:29
Azért irtam a 70 évet, mert gondoltam hogy idősebben talán kisebbek az igények kajailag
23. Channa* (válaszként erre: 22. - Enissa)
jan. 15. 22:23
Azok már nem férnek bele, ezért írtam, hogy csak a kaja talán belefér...
22. Enissa (válaszként erre: 21. - Channa*)
jan. 15. 22:12
A kaja 100 ezerből megoldható az tuti, én meg tudnám oldani 2 személyre ennyiből. De hol a mosószer, mosogató, tisztálkodószerek, WC papír, rezsi, gyógyszer ennyi jutott hirtelen az eszembe.
jan. 15. 22:06

Ha csak kajára kell, akár elég is lehet, de minden másra nem.

Ha nem vagytok nagy étvágyúak, elvagytok több napig ugyan azzal a kajával, akkor esetleg.


Én tudom, hogy nekünk nem elég 100 ezer kajára már tavaly óta. Négyen lettünk és nincs olyan hétvége, hogy ne esne be vendég, ami plusz 2 fő minimum, de inkább 4.


Az a baj, hogy nem elég csak azt számolni, hogy a hús meg van 10-20 ezerből, mert annyi minden kell még hozzá, krumpli, rizs, zöldségek, fűszerek. Ha levest is akarnak, akkor ahhoz külön hús, zöldségek, tészta...

20. Enissa (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 15. 22:06
Én kíváncsian várom. Elárulod milyen lakásban éltek?
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - A97b9a4e4e)
jan. 15. 22:04
Egyenlőre nem teszem...
18. a97b9a4e4e (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 15. 22:03
Hát, próbálkozzál. De ehhez miért kellünk mi? Itt mindenki jól él. És szép is. :)
17. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 15. 22:02

Mi a különbség a friss 65 éves és a 70 éven felüli között?

1. Mind a kettőnek kell enni.

2. Mind a kettőnek kell fedél.

3. Mind a kettőnek kell gyógyszer.

4. Mind a kettőnek van rezsije.

5. Mind a kettőnek kell cipő-ruha.

Tehát nem, vagy nem esznek, vagy nem fűtenek, vagy gyógyszert nem váltanak ki. Minőségi életet nem tudnak élni.

Az sem mindegy, milyen lakásban élnek, van ahol a közös költségre nem elég ez a pénz, és van ahol legalább a zöldséget megtudják termelni, a gyümölcs megterem a kertben, netán pár tyúk elkapirgál.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - A97b9a4e4e)
jan. 15. 22:01
Nem kamu valós normális nő vagyok, aki visszaakar venni a költekezésből.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Timycat)
jan. 15. 21:59
Gyógyszer ezt elfeledtem. Majd irom hogy lesz.
14. a97b9a4e4e (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 15. 21:57
Kevés lesz. Emeld a tétet. :D
jan. 15. 21:57
Nem jó... Pont forditva 100000 ből ketten... Egy hónap múlva az inditatást is megirom. Addig legyetek velem, de nem veszekedve, kötekedve.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Timycat)
jan. 15. 21:54
100000 /fő.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - 8a5caeb182)
jan. 15. 21:54
Mármint kinek?
1 2 3 4 5 6 7

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook