Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pénzszórás! 😃 fórum

Pénzszórás! 😃 (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
130. Channa* (válaszként erre: 125. - Enissa)
jan. 21. 14:13

Biztos így van!


Én 3 piacra jártam és nem a kinézete miatt mondom, amit mondok.

Kinézetre kb. egyformák, de akárhol veszem a csirkehúst, egyiket sem tudom megenni újra melegítve, mert van egy számomra nagyon rossz mellékíze.

Tehát, hiába veszem a parasztasszonytól a piacon a háztájinak mondott csirkehúst, annak ellenére nem tudom megenni emiatt. Pedig ők elvileg nem úgy etetik a csirkét, ahogy azokat etetik, amiket pl. a lidlben lehet megvenni. Max. annyi a különbség, hogy a parasztasszony bekeni valamivel a csirkét és amiatt sárgább és azt hisszük, hogy jobb, de simán lemosom róla a sárgaszínt az előkészítésnél.


Egyes henteseknél a sertéshúsnak van valami fura íze. Nem tudom, hogy mi az. A fiúkat nem zavarja, de én nem tudok enni belőle, így mindig mondom nekik, hogy inkább a lidlben vegyünk, mert annál nem érzem.


A Spárban van csemegepult, de csak annyi felvágottat szabad venni, ami azonnal elfogy, mert ha másnap eszem meg, akkor azon is érzek valami fura ízt. Ezért inkább megveszem a lidls csomagolt felvágottat, ha nem aznap akarom enni.

És ugye, az is zavar, hogy hetesnél vagy spárnál, nem azt kapom, amit akarok venni. Pick párizsi helyett simán adnak mást, valami rosszabb minőséget, vagy pick téliszalámi helyett is adnak bármilyen annak látszót, mert nem akkor szeletelik, amikor megveszed, hanem valamikor előbb. Az ára viszont Pick, csak ugye nem azt eszel.


Ezért szoktam inkább ezeket is megvenni rúdba.


Ha a hús ronda és fekete vagy bármilyen, azt sehol nem veszem meg.


Ja, és eszembe jutott, hogy hányszor vettünk romlott húst a piacon, amivel az a gond ugye, hogy vissza kell menni, és nekem kell rosszul éreznem magam, hogy nem akarom megenni a hetes szerint jó húst, ami csak azért szagos, mert melegen csomagolta a szállító.

Vagy a fagyos krumplit is említhetném, amit persze drágábban adnak a piacon, de semmivel nem jobb, mint az üzletben kapható.


Na, nagyon nehéz mostanság minőséget venni és ha azt kapnék bárhol drágábban, akkor nem zavarna, de pont ugyan olyan silány a minősége, amilyen az említett üzletekben...

129. tumbo2 (válaszként erre: 127. - Gyöngy:))
jan. 21. 14:08
de a fene tudja,prézli pl. mikor kell,és helyem sem igen van.tegnap gombát vettem,őszintén nem is néztem az árát.
128. tumbo2 (válaszként erre: 126. - Channa*)
jan. 21. 14:02
utoljára a vejem apjának vettünk,tán 1600.-ft volt,a fene tudja miféle ,
127. gyöngy:) (válaszként erre: 122. - Fokhagyma)
jan. 21. 14:02

Igen, mert arról írtál, hogy a lányáék esetleg vihetnének neki olcsóbban, erről jutott eszembe, hogy én is így szoktam.

Felpakolok mindennel, mert fele vagy harmadáron tudok itt vásárolni. Nekem van lehetőségem bármelyik boltba elmenni, válogatni, nekik meg nincs.

Azt már meg sem mertem kérdezni, hogy a kis maszektól az olajat mennyiért vették.

126. Channa* (válaszként erre: 123. - Tumbo2)
jan. 21. 13:59
Na, a pezsgő árakat nem ismerem, de az összes ilyen kisboltos a metróban vásárol vagy olyan helyen ahol olcsón hozzájut és legalább a duplájáért adja a vevőnek.
125. Enissa (válaszként erre: 121. - Channa*)
jan. 21. 13:58

Tedd hozzá, hogy bizonyos piacra, mert pl. a Vásárcsarnokban, vagy a csepeli piacon sokkal jobb minőségű húst kapok, jóval olcsóbban.

Pedig szeretek a LIDL-ben vásárolni, de húst csak kocsonyának, vagy körömpörköltnek veszek ott, mert tiszta és szépen van darabolva. INTERSPAR-ban is szép a hús, de voltam már olyan Spar-ban, ahol ronda fekete volt. Gondolom a főnökökön is múlik.

124. tumbo2 (válaszként erre: 106. - Fokhagyma)
jan. 21. 13:57
eddig 2600,.ft volt.
123. tumbo2 (válaszként erre: 116. - Channa*)
jan. 21. 13:54
én is láttam,hogy a boltos a metróban vette a pezsgőt szilveszter előtt,gondolom a duplájáért árulta a faluban.
122. fokhagyma (válaszként erre: 119. - Gyöngy:))
jan. 21. 13:48
Oké, rendben, elhiszem, csak nekem írtad a választ, azért reagáltam rá.
121. Channa* (válaszként erre: 118. - Birebora)
jan. 21. 13:45

Én szinte mindent a lidlben vásárolok, kivétel az, amit nem lehet ott kapni vagy jobban szeretjük azt amit máshol lehet kapni.

Piacra már nagyon régen nem tettem be a lábamat, mert vérlázítónak tartom, hogy semmivel sem jobbat dupla áron kellene megvennem.


Egyébként én a lisztet, búzadarát inkább a pennyben veszem. Nem az ára miatt, hanem ezeket egyszerre szoktam megvenni és a többi helyen kapható vagy mondhatom azt is, hogy a más gyártó által forgalmazott búzadarát nem bírja az epém.


A húsok is megfelelőek a lidlben. Ráadásul a csirkehúst szépen tisztítják, alig kell még vele foglalkoznom.

120. gyöngy:) (válaszként erre: 119. - Gyöngy:))
jan. 21. 13:39
+ m
119. gyöngy:) (válaszként erre: 110. - Fokhagyma)
jan. 21. 13:38
Nem is rád gondolta, ha visszaolvasol.
118. birebora (válaszként erre: 117. - Channa*)
jan. 21. 13:35
Én is a lidl-ben veszem a tojást, cukrot, lisztet. Teljesen elfogadható az ára is a minősége is.
117. Channa* (válaszként erre: 104. - Fokhagyma)
jan. 21. 13:32

Tojást én a lidlben szoktam venni. 30 db M-es tojás 1499 Ft.

A pennyben 30 db S-es tojás 1499, ráadásul a sárgája citromsárga.


De könnyű nekünk, akik beülnek az autóba vagy elsétálnak az 5 percre lévő üzletbe. Akinek nincs lehetősége 5 percen belül ilyen helyekre vagy valamiért nem tud eljutni egy távolabbi ilyenbe, az ott vásárol.


A 80 éves nénikémnek is a lánya szokott bevásárolni, de van amikor úgy gondolja, hogy nem terheli a lányát azzal, hogy most azonnal hozzon neki valamit, hanem elsétál és megveszi ott. Annak ellenére időnként megteszi, hogy közben lehet, hogy esik egy nagyot...

116. Channa* (válaszként erre: 101. - Fokhagyma)
jan. 21. 13:27
Ez is lehet egy ok, de én inkább azt mondom, hogy ez mind a magyar vállalkozók pofátlanságán múlik. Akkor is 800 fogja adni a cukrot, ha 215-ért vette a szomszéd település lidl-jében, mert a haszon kell neki, akkor is ha az pofátlan...
115. Channa* (válaszként erre: 96. - Papája)
jan. 21. 13:26

Sajnos nem ír baromságokat.

Ha vannak olyan szerencsések, hogy van ott helyben lidl, Aldi vagy penny, akkor tudnak vásárolni olcsóbban, ha el tudnak addig menni, de a CBA, Coop és a kisboltok pofátlanok.


A nénikém is abba a CBA-ba jár, amiről írtam, azért, mert oda elsétál 80 évesen, de a többi boltba már csak busszal tudna menni. Kerékpárra már nem száll fel, gyalogosan is képes elesni már...

114. Channa* (válaszként erre: 90. - A6e86abb96)
jan. 21. 13:22

Akkor még nem ismertük ezt a fogalmat, mert kovid előtt volt;)


Tehát, ennyit rátettek, mert CBA, mert vidék.


Voltam mostanában is abban a CBA-ban, de nem szívesen megyek oda. Itt Pesten is az egyik legdrágább. Persze, a Coop vezeti a listát.

113. birebora (válaszként erre: 104. - Fokhagyma)
jan. 21. 13:07

Nekem sincs hozzá semmi közöm, nem is érdekel, de az utolsó bekezdéseddel nagyon egyetértek. Az anyám is én is Bp-en lakunk mégis veszünk egymásnak ami olcsóbb vagy jobban megéri. Ugyanígy a tesóm is vagy a gyerekem is.


Tavasztól nyárig a nyaralóban vagyunk többnyire. Az alap cuccokat és ami a fővárosban olcsóbb itt vesszük meg. Vagy a közelben lévő nagyobb város penny, lidl, tesco áruházakban.

112. fokhagyma (válaszként erre: 111. - Piroska52)
jan. 21. 13:00
Én nem gondolom olyan nagyon viharnak. A magam részéről semmi ilyen nem volt benne. Csak beszélgetés volt a részemről. Mindenről lehet írni, de azért jó, ha arra vigyázunk, hogy nem minősítünk másokat csak azért, mert valamit másképp gondolunk. Te sem tetted ezt, semmi bántót nem írtál, csak rácsodálkoztál a magas árra, nem kell ezért bocsánatot kérned. Nekem is hihetetlennek tűnt, mert teljesen mást tapasztalok.
jan. 21. 12:53
Nagyon elkanyarodott a téma, bocs hogy megkérdeztem, nem hittem hogy ekkora vihart kavart 1kg cukor ára.
110. fokhagyma (válaszként erre: 108. - Gyöngy:))
jan. 21. 12:48
Én nem írtam, hogy baromságnak hangzik, hanem éppen azt, hogy nagy a szórás, nagyok az árbeli különbségek több ok miatt is.
109. globus (válaszként erre: 107. - Gyöngy:))
jan. 21. 12:45
Valami nagyon nem kerek nála...
108. gyöngy:) (válaszként erre: 104. - Fokhagyma)
jan. 21. 12:39

Apukám is vidéki boltban 750 Ft-ért vett kristálycukrot, még, ha baromságnak is hangzik.

Mióta ezt megtudtam Pestről viszem nekik 300 Ft-ért.

107. gyöngy:) (válaszként erre: 96. - Papája)
jan. 21. 12:37

Egyáltalán nem beszélt baromságot.

Te is bölcsebb maradhattál volna!

106. fokhagyma (válaszként erre: 103. - Tumbo2)
jan. 21. 12:31
Én a karaj árát nem tudom. Ezer éve nem vettem, nem is fogok.
105. tumbo2 (válaszként erre: 104. - Fokhagyma)
jan. 21. 12:22
tíz darab,de holnap megnézem.hoznak olajat,lisztet,cukrot ugyan nem,mert nekem egy kiló 10 évig eláll,ha nem sütök nekik sütit,bár akkor is kevesebbet teszek bele,mint amit a recept ír.
104. fokhagyma (válaszként erre: 103. - Tumbo2)
jan. 21. 12:18

Lehet, hogy az verte ki a biztosítékot, hogy azt is írtad, hogy a tojás 960 Ft, de azt nem írtad, hogy darabja, vagy egy 10-es doboz. Valószínű mindenki gondolta, hogy nem egy darab, de azért jobb pontosan írni, hogy világos legyen. A 10 db-ért is nagyon sok, és tényleg van a boltokban sokkal olcsóbb is, ahogy írtam. Nagyon függ attól, hogy milyen tojás, mekkora és ki a forgalmazója. Én olyan sokért, amit írtál, még soha nem vettem.

Tudom, semmi közöm hozzá, de mikor a lányodék meglátogatnak, ők tudnának neked olcsóbban is venni pl. tojást vagy cukrot Budapesten. Mindegyik eláll sokáig.

103. tumbo2 (válaszként erre: 96. - Papája)
jan. 21. 11:46
ugyan miért keltenék benned benned pánikot,ha itt annyiba kerül.de hogy mondjak örömhírt is a karaj 2200.-ft.
102. fokhagyma (válaszként erre: 100. - ,zumba)
jan. 21. 11:41
Nálunk van, szinte mindent ott vásárolok. Mindenki a saját környezetéből indul ki, illetve az ott tapasztaltakból. Ezért nem mondhatjuk ki általánosságban a termékek árát. Nagyok az eltérések.
101. fokhagyma (válaszként erre: 97. - ,zumba)
jan. 21. 11:36

Sokféle tojás kapható a boltokban, a teljesen hétköznapitól kezdve a mélyalmoson át a bio-ig, vagy a tanyasinak nevezettig. A mérettől is függ az ára. Ezért igen nagy az árbeli különbség is. Van olcsó és van drága, és van a kettő között.

Ugyanez van a cukorral, abból is létezik többféle, az előállító illetve az adott bolt különbözősége miatt is nagy az árbeli különbség, tehát nemcsak arról lehet szó, hogy város vagy vidék, bár az is jelenthet némi különbséget, de talán inkább csak azért, mert a vidéki kisboltokban nincs akkor áruválaszték, mint egy nagyvárosban.

1 2 3 4 5 6 7

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook