Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pénznyelő boldogság, avagy hogyan (ne) vegyél régi házat fórum

Pénznyelő boldogság, avagy hogyan (ne) vegyél régi házat (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Pénznyelő boldogság, avagy hogyan (ne) vegyél régi házat

1 2 3 4
31. Miss Sárika (válaszként erre: 30. - Bless the child)
2022. szept. 17. 16:50
Megnyugtatlak! ...új építésű, kertes házban élek. Ez a veszély nem fenyeget. 😅
30. Bless the child (válaszként erre: 29. - Miss Sárika)
2022. szept. 17. 16:19
Az én házamban csak a tetőn van azbeszt. De lehet, hogy ha te lakótelepen élsz, nagyobb veszélynek vagy kitéve. Ja, és ne menj be középületbe se
29. Miss Sárika (válaszként erre: 27. - Bless the child)
2022. szept. 17. 16:17
..hát igen!..csak ez az egy dolog kerülte el a figyelmeteket.
28. Miss Sárika (válaszként erre: 23. - Bless the child)
2022. szept. 17. 16:14
A szórt azbesztet még piszkálni sem kell!
2022. szept. 17. 16:14
Most újítottam fel egy teljes házat, nekem nem kell körbenéznem, okoska
26. Bless the child (válaszként erre: 24. - Mimóza07)
2022. szept. 17. 16:14
Interdeco-n nézz körül. Mi is onnan rendeltünk több bútort. Összeszerelve hozzák!
2022. szept. 17. 16:12
Palatetőnk van. Arra már nem futotta, hogy új tető legyen. De ha lesz is rá pénz, nem fogjuk leszedni, arra fog menni a Lindab
24. Mimóza07 (válaszként erre: 21. - Bless the child)
2022. szept. 17. 16:12
Vissza lehet kuldeni, most olvastam hogy naluk nincs időhöz küldve a visszaküldés. Valószínű az is lesz, aztan jófogason veszek egy normalisat.
23. Bless the child (válaszként erre: 22. - Miss Sárika)
2022. szept. 17. 16:11
Attól, hogy kimásolsz ide egy szöveget, még mindig azt mondom, hogy nem kell piszkálni. Amíg az azbeszt nem sérült, nem tört el, nincs vele gond
22. Miss Sárika (válaszként erre: 19. - Bless the child)
2022. szept. 17. 16:08

Sokféle formában hasznosították.

...szórt azbeszt,eternit-pala, azbeszt-zsinór,tömítőlemez,

hőszigetelő lap formájában.

Szórt azbeszt – az emberi egészségre legkárosabb azbeszttermék, kb. 90%-ban azbesztet tartalmazó, kevés cementtel gyengén kötött szórt azbeszt. Ez a termék hamar elöregszik és lemálló azbesztszálak a legkisebb behatásra is (pl. szélfuvallat) a levegőbe kerülhetnek. ..amit természetesen belélegzünk..

21. Bless the child (válaszként erre: 20. - Mimóza07)
2022. szept. 17. 16:07
Írj az Ikeának. Ők kezdték, oszt mind így csinálja 🙂
2022. szept. 17. 16:06
Tavaly vettünk a Jyskből egy komódot. Azóta is dobozban van. Több resze van mint egy legónak, baszki. :D Kivettem egy bútorlapot, oszt elment az egesztol a kedvem. 70 ezer ft-ert mar kuldhettek volna egy összerakott komódot is, nem par darab lécet meg csavart.
19. Bless the child (válaszként erre: 16. - Miss Sárika)
2022. szept. 17. 16:04
És? Azzal akkor van gond, ha piszkálod
18. Mimóza07 (válaszként erre: 15. - Channa*)
2022. szept. 17. 16:02
Újsagokban szoktak hirdetni, hogy felvasarolnanak ilyen regiesebb dolgokat. Aki ért hozzá az felújitja, aztan eladja jó pénzért. Nekem tetszenek. Inkabb ez, mint ezek az ikeás egyenrangú szarsagok. Minden fehér, mint egy kórházban.
17. simple (válaszként erre: 8. - Niit)
2022. szept. 17. 16:02
Mi először a műszaki részre mentünk rá, tetőcsere-dupla szigeteléssel+ház külső hőszigetelése, nyílászárócsere, fűtésrendszer átalakítása, hőszivattyú lett napelemmel. Szerencse, hogy ennyire előrelátóak voltunk, felőlünk aztán lehet rezsimizéria, mi nem érezzük, mindenünk árammal megy, abból meg többet termelünk mint amit el tudunk használni. Aztán még csomó apróság, például festés, konyhabútor átalakítása, kamera+riasztórendszer kiépítése, redőny mindenhova, két fürdőt már felújítottunk két szobával. Sajnos mielőtt megvettük, csomó mindent csináltak rajta, ami nem tetszik, így gyakorlatilag nekem hiába új burkolat, most verethetem le, és rakathatom újra. Tulajdonképpen mindent mindenhol tégláig vissza kell bontani, és újracsinálni. De úgy vagyunk vele, ha már sikerült végre a saját házat elérni, akkor legyen minden olyan, ami nekünk tetszik. Bár szerintem úgy fogunk járni mint egy ismerős, mire azt mondanánk, hogy kész van, eladjuk. :D Neki 25 év munkájába telt.
2022. szept. 17. 15:58
Sokan nem tudják, de házvásárlás esetén érdemes tájékozódni, mivel rákkeltő szigetelőanyag (azbeszt) lehet a régebbi ingatlanokban..
15. Channa* (válaszként erre: 10. - Mimóza07)
2022. szept. 17. 15:27

Én nagyon nem szeretem a patinás dolgokat, pedig itt aztán lett volna minden, ami annak számít.

számomra az ilyen bútorok, szemetek. Az ismerősök mindig megpróbálnak rábeszélni, hogy tartsak meg valamit, de nem.

Számomra ezek nyomasztóak.

14. Channa* (válaszként erre: 8. - Niit)
2022. szept. 17. 15:25
Gázbojler a régi lakásunkban volt. Itt elektromos bojlerek lesznek, azaz 1 már fel van szerelve, a másik majd később.
13. Channa* (válaszként erre: 5. - Niit)
2022. szept. 17. 15:24

Érdekes ez a hitelezés. Elvileg ha nem támogatott hitel, akkor annyira nem érdekli a bankokat, hogy eltér a térképmásolattól vagy mitől.


Nálunk minden szerepel, csak az nem, hogy a veranda beépített, de nem volt gond a hitelnél.


Most kicsit zavar, hogy a NAV kijön szemlézni, mert sehol nem szerepelt, hogy hány négyzetméteres a ház.


Remélem az illeték ettől nem fog magasabb lenni.


Nekünk a főfalakon kívül mindent meg kellett csinálni, hiszen kb. 40-50 éves 'divat' szerint készült a ház.

Az egy dolog, hogy nem tetszettek a burkolatok, de már csúnyák is voltak, így mindenképp cserélni kellett.


Sok falat bontottunk ki és építettünk is. Tulajdonképpen 2 lakás lett a házból, de egy folyosóval össze lett nyitva.


Mi még nagyon nem vagyunk készen és mi is itt lakunk. Teljesen nomád körülmények;)


Bár a fürdők használhatóak, mert azok kész vannak, de csak kb. 2 hét múlva lesz kész az egyik konyha, azaz még nem teljesen, mert a fal csempézés, majd később lesz. Addig mosogatás nagy tálba, főzés villanyrezsón:D


Még sehol nem tudtunk tapétázni és festeni, mert épp készülőbe van a gipszkartonozás, ajtó-ablak visszajavítások (mi kicseréltettük műanyagra).


Abban bízok, hogy belül kész lesz karácsonyra, a külső szigetelés majd jövőre, illetve a kert is.


A kertben is kell bontanunk, tárolókat, illetve ki kell egyenlíteni a talajt. Még fogalmunk sincs, hogyan kell ezt csinálni, valamint kell valami teraszfélét is kialakítanunk.


Nálunk veteményezés nem lesz, mert kicsi a kert. A teljes telek nagysága 357 nm, ebből 120 a ház.

Arra viszont elegendő lesz, amire szeretnénk használni.


Azért az szerencse, ha a tetőt nem kell cserélni. Néztünk egy házat, ahol ez lett volna a fő feladat, ami 5-6 millió lett volna.


A léceket talán ti is tudjátok cserélgetni. Nekem a tesóm átnézi majd és megcsinálja, ha kell.


Esetleg még a cserepeket lenne érdemes megigazgatni, ha amiatt ázik be, mert elcsúsztak.


Én azért nagyon bízok abban, hogy egyszer rendben lesz minden és nem arról fog szólni, hogy mindig kell csinálni valamit...


Sok sikert és boldogságot a házatokhoz!


A klíma fűtésről fogok írni. Nekünk ez fő fűtés lesz, nincs semmi más.


Jövő héten 4 db klímát fognak felszerelni, azaz 4 kültéri és 4 beltérit. Olyan helyekre rakják, hogy az egész házat tudja fűteni ez a 4 egység. Igaz, az ajtóknak nyitva kell lenniük, de ez nálunk nem probléma.


Lesz 2 db 3,5 W-os és 2 db 2,5 W-os. Ha úgy érezzük, akkor a fürdőkben lesz elektromos radiátor.


A villanyórát hó elején és végén mindig leolvasom, de közben is szoktam, így a fogyasztásról is fogok tudni írni.

A klíma szerelők szerint a gázfűtés 3/4 ből ki fog jönni a fűtés költsége. Majd meglátjuk;)

2022. szept. 17. 15:23
Sajna én nem értek ezekhez a dolgokhoz, felújitas meg egyebek, pedig lenne kedvem hozza. Apam asztalos volt, de minden mashoz is értett, üvegezés, burkolás, járólapot lerakta egyedűl, sőt úgy maszott a tetőre mint egy macska. :) Egy időben azt terveztük vele hogy majd megveszünk régi hazakat, aztan felújitjuk. Ő inkabb külsőleg, en meg belsőleg. Mar nem él, úgy hogy ezek csak tervek maradtak. :/
2022. szept. 17. 15:18
19-ben vett 70-es években épült kádárkockánk tavaly áprilisra készült el. Teljes ráncfelvarrást kapott. Imádom
10. Mimóza07 (válaszként erre: 9. - Niit)
2022. szept. 17. 15:17
Nem pont erre gondoltam. :D Azinkabb naturalisztikus mint patinás dolog. Régies, avitt. Pl, egy osztott üvegablak ami a teraszra néz, ha van olyan nálatok.. Nagyanyaméknak volt, nagyon szép volt, csak az idő vasfoga kikezdte azt is. Vannak dolgok amiket az ember inkabb meghagyna az örökkévalóságnak, mint hogy valtoztasson rajta, mert annyira szép vagy annyira hozzánőtt. A gyerekkorát idézi...ilyesmire gondolok. ;)
9. niit (válaszként erre: 6. - Mimóza07)
2022. szept. 17. 15:12
Bocsánat most nézem hsz-ed végét (közben írok máshol), persze, pl. gondolkodunk, ahogy le lett verve a kéményoszlopról vakolat száradni, h nem vakoljuk, fessük vissza, úgy maradna téglával:) láttunk képet amin baromira tetszik, amúgy fehér a konyha.
8. niit (válaszként erre: 7. - Simple)
2022. szept. 17. 14:05

Örülnék ha írnál, miket csináltatok ti is, van egy csomó blog is könyvjelzőbe, keressük a tapasztalatokat.

Ja Channa, láttam írtad a gázbojlert, nekünk az villany, vezérelt másik körön. Mimóza, kívül nem sok változás, majd kertesbe teszek képet. Többször toldottak, ez se tipik Kádár-kocka, kb. U-alakú.

2022. szept. 17. 13:35
Egy családi ház sosincs készen. Mi 2017-ben vettük, azóta folyamatosan újítjuk fel, nem írom le mennyi pénzt öltünk eddig bele, de ha leülök, egy a4-es papírt tele tudok írni két perc alatt, hogy mit kell még megcsináltatni. És persze közben a váratlan, nem tervezett meghibásodások. Mindig van valami, sosem lesz vége.
6. Mimóza07 (válaszként erre: 5. - Niit)
2022. szept. 17. 13:22
Legalabb egy előtte-utana képet. ;) Olyan jó latni amikor egy haz atalakul. Van olyan resz amit meghagytok eredetiben, egyebkent? Vmi patinás resz?
5. niit
2022. szept. 17. 13:09

Köszönöm! Örülnék ha fórum lenne tapasztalatokkal, keveset találtam. A térkép miatt írtam elsősorban, segítek ha vkinek kell, ügyleírás, ÉTDR stb. mi megszívtuk, mondták a bankban, h sok hitelt emiatt dobnak vissza.:(

Képet nem rakok ki a házról bocsi, sokan látják:) de részleteket lehet.

Channa de jó, örülök h írtál:) Hát durván sokba kerül. A víz/fürdő szerencsére itt jó, villanyt muszáj, fűtéshez új radiátorok, gázkazán jó, nem sokat használták. A fás ősrégi, 0 szabályozás, de a kéményt meghagytuk ott is, ki tudja.. Egyelőre falpanelen agyalunk kieg.fűtésnek, h már jó lesz a vezeték. Klímáról várom a tapasztalatot, aki csinálja a villanyt ismerős, foglalkozik vele, nekik is van, de vannak kétségeim. Vakolaton van mit javítani főleg hátul, a tetőcserép oké a főépületen, majd leceket kell, szerencsére ott nem ázik be.

2022. szept. 17. 11:49

Végre egy jó és nagyon hasznos fórum !

Gratulálok.

2022. szept. 17. 11:26
Én nem igazan tudok hozzászólni ehhez, de meg kell hogy mondjam ez a beszámoló tökjó lett. Várom a folytatast. ;) Jó lenne egy pár fotót is látni, de ha nincs az se baj. :)
2022. szept. 17. 10:52

Végül is, akkor mit csinálttok meg a házon?

Villany, víz és fűtés?


Maradt a gázfűtés, ha jól értem?


Mi talán hasonlóba vágtunk bele. A ház 3 ütemben épült.

A legvége kb. a II. világháború előtt, a középső része háború után, az eleje pedig a 60-es években (kádárkocka szerű).


Érnek rendesen meglepetések minket is, mint malter helyett sárral tapasztás, azaz a téglákat sárral rakták egymásra.


Szerencsére a tetőnk még jó, de a falakról a vakolatot tégláig le kellett verni, így azokat vegyesen javítják, van ahol vakolnak, de van ahol gipszkartonoznak, álmennyezet mindenhová kell.


A fűtést is el kellett juttatnunk minden részére a háznak, mi ezt klímával oldjuk meg. Jövő héten szerelik fel.


A vizet teljesen fel kellett újítani az órától, illetve a villanyhálózatot is, bár az inkább az igényeink/elrendezés miatt.


Rengeteget költünk rá. Jelenleg ott tartunk, hogy a ház vételárának fele már ráment.


De jó lesz, szép lesz, stb.:D

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook