Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pco-sok Ti hallottatok róla? fórum

Pco-sok Ti hallottatok róla? (beszélgetős fórum)


1 2 3
30. 5236d12e25 (válaszként erre: 29. - Mkacca2)
2013. szept. 26. 13:07

Ez igazán jó hír.

Én hétfőn voltam egy új nőgyógyásznál mert ismét gyulladásban voltam.

Ő azt mondta bár nem endokrinológus, de jobb ha tovább szedem mellette a merckformint, és javasolt egy másik endokrinológust, akit 1 hónap múlva tudok csak felkeresni.

1 hátig nem szedtem most a merckformint és egyből éreztem hogy borzalmasan édesség hiányom van

2013. szept. 26. 09:20
Tegnap jártam endokrinológusnál. Említettem neki, hogy szedem az inofolicot. Nagyon örült neki és támogatta. Közben megláttam egy inofolic reklámtáskát a szobájában :) Mondta, hogy szeptember óta van forgalomban M.o.-on. Máshogy hat egy kicsit az egész hormonműködésre, mint a MET, ezért nagyon jó kiegészítője lehet a 3-as kezelésnek. A lombikhoz meg külön ajánlja, mert hamarabb lesznek érett petesejtek stb. Ő is a napi 2 tasakot javasolta és éhgyomorra, elkülöníve az étkezéstől. (mondjuk ezt reggel nem nagyon tudom megoldani) Kérdeztem tőle, hogy javasolja-e akkor is szedni, ha esetleg terhes leszek. Azt mondta, hogy mindenképp. Na kíváncsi vagyok. Szerinte már 14 nap után van eredménye, és most tartok a 11. napnál.
28. 5236d12e25 (válaszként erre: 27. - Mkacca2)
2013. szept. 19. 06:58

Köszi!

Itt lényegesebben többet leírnak róla mint a hivatalos oldalán.

27. mkacca2 (válaszként erre: 26. - 5236d12e25)
2013. szept. 18. 17:08
26. 5236d12e25 (válaszként erre: 25. - Mkacca2)
2013. szept. 18. 17:00

Én már hétfő óta iszom :) meglepő hogy íztelen.

Hol találtad a szakcikket?

2013. szept. 18. 09:51

Tegnap végre megjött a csomagom a Pick-pack pontba. Ha sürgősen akartok hozzájutni a készítményhez, ne így rendeljétek!

Elkezdtem a napi két porral, ugyanis a szakcikkben is ennyit adtak a pácienseknek. Nagyon kíváncsi vagyok. Az egyik cikk azt fejtegette, hogy lombikprogram mellett is milyen sikereket értek el a készítménnyel: jobb minőségű peték, korábbra hozta az érést, nem lett túlstimu stb.

24. 5236d12e25 (válaszként erre: 23. - Mkacca2)
2013. szept. 12. 19:30
Nekem sajnos majdnem mindegy árban hol veszem meg, mivel a közelben nem tudok pick-pack pontról így a kiszállítással (1300ft) majdnem a patikai árnál vagyok. De így nem kell napokat várnom ha reggel megrendeltetem a patikában, délután már átvehetem.
23. mkacca2 (válaszként erre: 22. - 5236d12e25)
2013. szept. 12. 15:32
Ezek szerint jobban megéri az internetes patika. Házhoz szállítás Bp-en és pick-pack ponttal ingyenes. Bp-en belüli szállítás 3-4 munkanap, a pick-pack pontról 5 munkanapot írnak. Remélem Budapesten belül hamarabb megérkezik. Jó lenne hétvégén elkezdeni használni.
22. 5236d12e25 (válaszként erre: 21. - Mkacca2)
2013. szept. 12. 15:02
Én ma érdeklődtem a patikánkban. Már kapható, de rendelésre kapható csak, simán nem tartják a patikában, és patikai áron 12 000 ft.
2013. szept. 12. 08:08
Na csajok én beruháztam egy ilyen készítményre. Megrendeletem a patika honlapjáról. Reméljük hamar megérkezik a pick-pack pontba, és elkezdhetem használni. :)
20. mkacca2 (válaszként erre: 18. - 5236d12e25)
2013. szept. 11. 16:22
Írj majd, mit mondtak a patikában. Én holnap megrendelem, de lehet, hogy már ma este, ha a férjem is jónak találja.
19. 5236d12e25 (válaszként erre: 17. - Mkacca2)
2013. szept. 11. 16:17
Ja és még annyit hogy a dokim azt mondta hogy a merckformint is elhagyhatom mellette. Én napi 2x 500mg szedek, de nem igazán érzem hogy használna.
2013. szept. 11. 16:15

Nekem is napi 2 tasakot mondott a dokim, nem egyet.

Mivel én is azonnal rálestem hogy az oldalon már rendelhető elméletben, azért kiváncsi vagyok hogy patikában mennyi lesz. Mivel 15.-e vasárnap így holnap megérdeklődőm a patikánkban hátha már kapható vagy csak a következő héttől.

17. mkacca2 (válaszként erre: 16. - Sapi72)
2013. szept. 11. 15:28

Neked milyen LH-FSH eltérésed volt? Merckformint is szedtél mellette? Az bevállt? Írd le kérlek, milyenek voltak és milyenek lettek az értékeid a por mellett?

Nekem a két tasak kicsit durvának tűnik, főleg, hogy a folsav a napi ajánlott mennyiség 100%-a. A magyar oldalon kimondottan felhívják rá a figyelmet, hogy a napi ajánlott mennyiséget ne lépjük túl. De minden elképzelhető...

16. Sapi72
2013. szept. 11. 14:54
sziasztok, én eddig külföldről szereztem be, de most már Magyarországon is lehet kapni!!! nekem bevált, és a dokim szerint is ez a lehető legjobb amit szedhetek :)de arra is felhívta a figyelmemet hogy napi 2 tasak az igazán hatásos nem 1!
2013. szept. 11. 11:35

Jut eszembe a D-chiro-inozitol az inzulinválaszban részt vevő dolog, és lehet kapszulában is kapni, javítja az inzulinérzékenységet. Nem tudom ennek az inozit-nak gondolom köze van hozzá.

Természetes forrása a hajdina, a szentjánoskenyérmag és a laskatök.

14. mkacca2 (válaszként erre: 10. - 5236d12e25)
2013. szept. 11. 08:27

Én úgy látom, hogy az internetpatika honlapon már most meg lehet venni. (legalábbis nem írja ki, hogy csak vasárnaptól). Ma meg is vitatjuk a férjemmel, aztán ha ő is jónak találja, megrendelem.

Egyébként a honlapon talált infók alapján szimpi a készítmény.

Valahogy elnavigálódtam erre a honlapra is: [link]

Vannak angol nyelvű tudományos cikkek róla. Mivel én nem tudok rendesen angolul, kiváncsi leszek a férjem mit hámoz ki belőle. :)

13. mkacca2 (válaszként erre: 11. - Viki77_2)
2013. szept. 11. 08:08
Köszi, hogy írtál. Lehet, hogy kipróbálom ezt a készítményt, még hétfőig meglátom. Végülis ártani nem árthat, ha egy vitamin meg a folsav van benne. Még utánanézünk.
2013. szept. 10. 18:28
Eddig nem sok mindent találtam róla, egy hivatalos magyar oldal és kész. De amint tudok valamit írom azonnal.
2013. szept. 10. 18:12

Hú de jó hogy megtaláltalak titeket.

mkacca, írtam neked a másikon is.

Én olvasgatom egy éve az amcsi endokrin szakirodalmakat, és mind azt írja, hogy a PCO szindróma a valamilyen, nagyon sok féle okból kialakulhatott anovuláció következménye (és NEM fordítva!!!)

Az LH az anovuláció miatti progeszteron hiány miatt pörög túl elvileg. Viszont, sajnos egyrészt progeszteron receptor hiányunk is lehet, másrészt a szabad keringő megnövekedett androgén (tesztoszteron) szint meg tompítja is az agyalapi mirigy érzékenységét a progeszteronra, így sokkal több kell mint a nem hyperandrogenémiás nőknek ugyanehhez.

Én most hormonpótlással gyötröm a dokim, kísérletezgetünk.

(Ha gondolod a naplómban minden megvan amúgy)

De követni fogom ezt a fórumot, kíváncsi vagyok erre a cuccra, én is utánanézek még, ha tudtok új infót kérlek feltétlen osszátok meg.

2013. szept. 10. 13:37

Én pco-s és IR-s vagyok. Szóval én biztos hogy megveszem és kipróbálom, inkább mint azonnal hormonokat szedjek. A clostylt is múlt hónapban kellett volna elkezdenem de, több mint 1 hónapot késett a menzeszem, így elmaradt. Ebben a hónapban meg azért maradt el mert én külföldön dolgozom minden 2. hónapban vagyok csak itthon, és így pont úgy jött volna ki hogy nem tudok vissza menni ellenőrzésre. Mellesleg a clostyl mellékhatásaitól tartok hosszútávon.

Szóval én biztos hogy elöbb ezzel próbálkozom.

2013. szept. 10. 13:30

INOFOLIC

inozitot és folsavat tartalmazó étrend-kiegészítő készítmény.


Mi az Inozit?

Az inozit a természetben kilenc különböző izomer formában található meg; az élelmiszerekben és az állati szövetekben leggyakoribb, és fiziológiás szem¬pontból a legfontosabb a mio-inozit, amely az INOFOLIC tasakokban is használt forma.

Az inozitot a szervezet közvetlenül glükóz-6-foszfátból állítja elő; ezért gyakran a B-vitaminok csoportjába tartozó pszeudo-vitaminként állítják be; ez a B8-vitamin.


Az inozitban leggazdagabb források a gabonafélék, a keményhéjasok és a gyümölcsök, főleg a dinnye és a narancs. Emellett bőségesen előfordul a húsokban, külö¬nö¬sen a májban, amely az endogén inozit előállítás fő szerve. Az étrenddel egy felnőtt naponta kö¬rül¬be¬lül egy gramm inozitot juttat a szervezetébe, kü¬lön¬bö¬ző bio¬ké¬mi¬ai for¬mákban.

Az inozit alapvető szerepet játszik a sejtekben, mint másodlagos hírvivő, inozit-foszfát, vagy foszfatidil inozit, és foszfatidil inozit foszfát formában.

A sejtmembrán egy nátriumfüggő ko-transzport mechanizmus révén lehetővé teszi, hogy az inozit bejusson a sejt belsejébe.


Mi a folsav?

A folsav egy vízoldható, a B-vitaminok csoportjába tartozó vitamin. A folát hozzájárul a terhesség alatt az anyai szövet növekedéséhez, a normál aminosav-szintézishez és az immunrendszer megfelelő működéséhez és szerepet játszik a sejtosztódásban.

A folsav megtalálható a nagylevelű zöld zöldségekben, a májban, a tojásban, a húsokban és a tejben, míg a gyümölcsök keveset tartalmaznak belőle (kivéve a narancs). A főzés során a folát majdnem teljes mennyisége néhány perc alatt elbomlik.



Mikor ajánlatos az INOFOLIC bevétele?

Az INOFOLIC TM inozitot és folsavat tartalmazó étrend-kiegészítő, amely jól alkalmazható ezen táplálék-összetevők megfelelő mennyiségben történő pótlására, ha az étrendben alacsony a szintjük, vagy abban az esetben, ha nagyobb mennyiségben van rájuk szükség.

8. 5236d12e25 (válaszként erre: 6. - Szivárványocska)
2013. szept. 10. 13:30

Nagyon drága, 60 db tasak van benne, mert ez egy ital. Napi 1 tasakot kell meginni.

Elméletben a patikában kapható lesz ha nem, gondolom meg kell rendeltetni, de akár neten is az oldalukon megrendelhető, 10.600ft

7. 5236d12e25 (válaszként erre: 5. - Mkacca2)
2013. szept. 10. 13:26
Ennél többet egyenlőre én sem tudok. Csak amit a tájékoztató leír, és amennyit a dokim mondott hogy a konferencián nagyon dicsérték jó lenne ha én is elkezdeném, még sem kellene mesterséges hormonokkal pumpálni magam és hogy most 15.-én jön be hozzánk a patikába.
6. szivárványocska (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2013. szept. 10. 13:21

Ez engem is érdekelne, mennyi az ára, tudod?

Ha itt ahol lakom nem kapható, akkor szerinted lehet nekik szólni, hogy rendeljék meg? Vagy te beszélted meg a patikussal, hogy nálatok kapható legyen?

szia

2013. szept. 10. 13:20

Nem tudod véletlenül, hogy az LH szintet konkrétan csökkenti-e?

Kicsit általános nekem ez a leírás. Mert ugye, ha nem csökkenti az LH szintemet, soha az életben nem lesz peteérésem, akármit is csinál a petefészkemmel.

Én már az IVF küszöbén állok, de az is necces ilyen magas LH érték mellett.

4. 5236d12e25 (válaszként erre: 3. - Mkacca2)
2013. szept. 10. 12:33

3 hónap renszeres szedés mellett 60%

6 hónap renszeres szedés mellett 70%

1 év renszeres szedés mellett 85%

1,5 év renszeres szedés mellett 90% nőtt meg a teherbeesés esélye.

Ezen belül:

1 éven belül 20-24 éves kor között 86%

25-29 éves kor között 78%

30-34 éves kor között 63%

35-39 éves kor között 52%

emelte az esélyt


Az Inofolic

természetes

étrend-kiegészítő, mely

2 g mio-inozitot és 200 μg folsavat tartalmaz.

A mio-inozit egy természetes öszetevő, melyet a szervezetünk a glükózból állít elő.

A B-vitaminok csoportjába sorolják.

A folsav B-vitamin, mely a sejtek fejlődését segíti.

Az Inofolic segítheti a teherbeesés esélyének növelését

Segítheti a petefészek működést

Támogathatja a rendszeres menstruációs ciklus kialakulását

Hozzájárulhat a megtermékenyíthető petesejt éréséhez

Alkalmazása biztonságos

2013. szept. 10. 11:31
Jól hangzik. Nekem PCOS-sem van. Az LH-m 3x annyi, mint az FSH. Még nem hallottam erről a táplálék kiegészítőről. Nem tudod, hogyan és milyen módon hat? Mennyi idő kell ahhoz, hogy észrevehető változást érjen el az ember?
2013. szept. 10. 08:00
Az Inofolic egy olyan étrend-kiegészítő, amely elősegítheti a tüszőérést és -repedést, a rendszeres menstruációt, illetve pozitívan befolyásolhatja a petesejtek minőségét
2013. szept. 10. 07:58

Az orvosom a napokban ajánlott egy teljesen új vénynélkül kapható gyógyszert, nem is gyógyszer hanem inkább fogamzást segítő étrend-kiegészítő (Inofolic). Külföldön már kapható és állítólag nagyon jó eredményeket ért el a pco-sok endometriózisok körében. Nálunk most jön 5 nap múlva a patikákba.

Igaz nagyon drága, de én nagy reményeket fűzök hozzá. Így amint kapható lesz megyek is és megveszem.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook