Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pco-sok Ti hallottatok róla? fórum

Pco-sok Ti hallottatok róla? (beszélgetős fórum)


1 2 3
60. youlcsi (válaszként erre: 59. - Mkacca2)
2013. nov. 11. 10:26

értem.


én pl nem ugyanabban az időpontban mértem a hőmet, amikor mértem, és így is jó volt. a lényeg az ébredés utáni azonnal...


a hólyagok kikerülhetők, ha nem a szádban mérsz ;)


de te tudod. ha bejön az ovu-teszt az is jó. csak hát ugye a hőméréssel sokminden más is látható.

59. mkacca2 (válaszként erre: 58. - Youlcsi)
2013. nov. 11. 09:38

Én hőt egyeltalán nem mérek. Egy időben próbálkoztam vele, de nem adott semmilyen kézenfogható eredményt (valószínűleg, mert akkor sem volt peteérésem), így abbahagytam. Utána már csak ovulációs teszttel próbálkozom.

Olyan problémám is volt a hőmérőzéssel, hogy hólyagok jelentek meg a számban tőle hiába tisztítottam, meg hétköznap 6:45-kor kelek, hétvégén 8:00 körül, és úgy tudom a hőmérőzéshez egy időben kell mérni a hőt. Nekem nem jött be.

De ne értsétek félre, továbbra is iszom az Inofolicot, és bízom benne, hogy segít. Most fog elfogyni a második doboz. Még nem iszom három hónapja, és nekem tényleg nagy eltérések vannak a hormonértékeimben.

58. youlcsi (válaszként erre: 57. - Mkacca2)
2013. nov. 11. 09:21

sajnálom :(


hődet nem mérted? lehet, csak később lesz... azért a hőből látszana, hogy lehet-e egyáltalán számítani rá.

2013. nov. 11. 08:05
Sajnos a peteérés nem jött össze. Néztem ovulációs teszttel, de nem volt. kb. 13 nap múlva vv. kontroll.
56. youlcsi (válaszként erre: 54. - Szandra_86)
2013. nov. 10. 23:30

a dokim elsősorban diagnosztikus céllal vágott volna... a drillinget csak azért tervezte, mert ha már egyszer ott jár, akkor megcsinálja, hiszen miért is ne.

mivel jött a baba, így értelmét vesztette a műtét...

55. 5236d12e25 (válaszként erre: 53. - Szandra_86)
2013. nov. 10. 14:57
Nekem nem most derült ki a pco és ir és nem így. Viszont most ismét azon vagyok hogy orvost váltok, bár már nagyon elegem van mindegyikből.
54. Szandra_86 (válaszként erre: 51. - Youlcsi)
2013. nov. 9. 19:27

Örülök,hogy aztán végül születhetett egy kisfiad. :-)

Azóta nem mondták,hogy meg kell műteni?

Tudom,hogy a drilling nem megoldás mindenre,de legalább a cysták nincsenek,mert az mindenképpen akadályozza a teherbeesést.

53. Szandra_86 (válaszként erre: 49. - 5236d12e25)
2013. nov. 9. 19:21

Így derült ki nálam is. Az előző orvosomhoz 15 éves korom óta jártam,maximálisan bíztam a szaktudásában,hiszen műtéteket végez,szülést vezet le és mellesleg egy osztályvezető főorvosnő.

Aztán kb 2 évvel ezelőtt kezdtem panaszkodni neki,hogy nem menstruálok,pattanásos lett az arcom,a hátam,hízni és szőrösödni kezdtem,szóval a tünetek alapján már én is felállítottam a diagnózist (bár reménykedtem benne,hogy talán kisebb a baj) de egy hüvelyi ultrahangot vagy egy labort nem jutott eszébe csinálni. Mindig azt mondta,hogy majd megjön előbb-utóbb,csak bekevert a fogamzásgátló. 1 évig ezt mondta,aztán meguntam és orvost váltottam,aki a legelső vizsgálatkor megmondta,hogy PCO-s vagyok

52. youlcsi (válaszként erre: 48. - 5236d12e25)
2013. nov. 9. 15:41
köszi :) most jön haza párom, és szerintem még most megpróbáljuk az inofolic-ot... de amikor karácsonyra jön, megbeszélem vele, hogy hozzon majd innen valamit. kb addig elég is lesz az inofolic.
51. youlcsi (válaszként erre: 45. - Szandra_86)
2013. nov. 9. 15:38

én a drillinget megúsztam... pont annak a konzultációjára készültem, amikor reggel lett egy überhalvány zebrám 2 évnyi próbálkozás után.

azóta kisfiam lassan 3 éves, és mi meg megint bő 2 éve próbálkozunk sikertelenül... vagyis nem a próbálkozás sikertelen, hanem én nem működök. szeptemberben csodaszámba is ment, hogy sikerült az elmúlt 7 év egyetlen spontán mensiét produkálnom.

amúgy metet szedek, 2x1000et (szedtem ezt már 3x100es dózisban is), de semmi. nekem semmi javulást nem hoz semmilyen téren.

50. Viki77_2 (válaszként erre: 47. - Szandra_86)
2013. nov. 9. 11:39

Igen, én már 14 éve tudom, policisztás petefészkek, IR, hormonok ugye anovulációt tükröznek tipikusan (ösztróm nem megy fel provokált ciklus 2. felében, progeszteronom olyankor szinte nulla, a szabad androgén indexem meg sajna 2x-ese az ideálisnak, tehát szőrösödés, stb.)

A drilling sajnos a felborult hormonháztartást nem oldja meg, csak tüneti kezelés, általában fél évre, max. egyre, az alatt sokan teherbe eshetnek valóban. A baj tudod nem a petefészekben van, helyileg, hanem a teljes endokrin miliő megborulásában, azt pedig a drilling nem javítja ugye meg.

2013. nov. 9. 08:42
Én szeptemberben voltam egy új nődokinál, mivel állandóan gyulladásban vagyok 2 havonta. Ő volt az első aki megnézett ultrahanggal belülről. Hát én azt hittem rosszul látok, tele vagyok cystával. :(
48. 5236d12e25 (válaszként erre: 44. - Youlcsi)
2013. nov. 9. 08:40

Inosit vagy Inositol néven van. De itt egy német oldal ahol nekem is ajánlotta a szomszéd patikus hogy innen érdemes megrendelni.


[link]

47. Szandra_86 (válaszként erre: 46. - Viki77_2)
2013. nov. 9. 01:01
És neked mit mond az orvosod? Milyen az ultrahang képed? A műtétben azért bíztam,mert azt mondta a doki,hogy ez mindenképpen megoldás rá,de mégis ugyanott tartunk,ahol előtte. Neked is ugyan ezek a problémák vannak?
46. Viki77_2 (válaszként erre: 45. - Szandra_86)
2013. nov. 9. 00:08

Nem volt még drillingem, de napi 2x1000 Meforalt szedek már egy éve, és én se javulok, ill. nem eleget.

Egyáltalán nem vagy egyedül, vagyunk páran hasonlóan :)

Én 2-3 hónapot olvastam, állítólag onnan már látható-érezhető a hatása.

2013. nov. 8. 23:52

Sziasztok!


PCO-s vagyok. 3*500 Merkformint szedek és túl vagyok a drillinges műtéten is,de mégsem akarok javulni. A dokim is nagyon rácsodalkozott és azt mondta ennek egyáltalán nem így kellene lennie. Már lassan 3 hónapja megtörtént a beavatkozás,ami elvileg a 100 %-os megoldást hozná,de továbbra sincs spontán menstruációm (ami már kb 2 éve tart),a PCO-s tüneteim nem szűnnek. Ma javasolta nekem is az Inofolicot,kíváncsi leszek,hogy hoz-e változást. Jár valaki más is hasonló cipőben vagy csak én vagyok egy klinikai eset? :) Nektek mit mondtak,mennyi ideig kell szedni,hogy változás legyen?

44. youlcsi (válaszként erre: 41. - 5236d12e25)
2013. nov. 8. 21:03
milyen néven? ez érdekelne engem is, párom hátha tudna hozni.
2013. nov. 8. 20:45
Sziasztok! Én is megrendeltem egy dobozzal. Azt szeretném kérdezni, hogy akkor is érdemes a napi két tasakot meginni, ha semmiképpen nem szeretnék fogyni és elvileg csak enyhe inzulinrezisztenciám van (legalábbis lombik előtt még az volt). Napi 1 szem Mercformin XR 500 mg-ot szedek.
42. mkacca2 (válaszként erre: 39. - Viki77_2)
2013. nov. 8. 19:40

Említetted. Én maradok most az Inofolicnál. Pár hónapot adok neki, ha nem használ, úgyis abbahagyom. Nem szeretek variálni, mert ha nem használ, arra foghatom, hogy azért mert nem azt szedtem, nem olyan mennyiségben stb.

Valahogy a 200 000 Ft-os sikertelen ivf után nem is tűnik olyan nagy kiadásnak... Minden viszonyítás kérdése.

2013. nov. 8. 17:55
Sziasztok! Érdeklődtem Németországban az Inofolic után, de kint nem lehet a kettőt egyben csak külön külön kapni. Kapszula vagy por formájában, és persze lényegesebben olcsóbban.
40. 0c08cb3084 (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2013. nov. 8. 16:47
Köszi az infót! Nagyon rendes nő vagy!:-)
2013. nov. 8. 16:41

Lányok, mkacca, nem neked írtam hogy van olcsó myo-inozitol por, negyedannyiért mint az Inofolic?

Színtiszta por, kül. kiszerelésekben lehet kapni pont 1 hónapja árulják azt is mint emezt.

38. mkacca2 (válaszként erre: 37. - Youlcsi)
2013. nov. 8. 14:14

Szerintem kezd el szedni minél előbb.

Én már túl vagyok egy sikertelen lombikon, amit január előtt nem lehet ismételni, közben pedig nem lehet stimulálni, ezért nézegetem, hogy van-e spontán peteérés. Eddig nem volt és azt nagyon jó jelnek venném, ha végre lenne. Akkor ez biztosan csodaszer, ha lenne peteérésem. :)

37. youlcsi (válaszként erre: 36. - Mkacca2)
2013. nov. 8. 13:57

köszi :)

igen, ott néztem, hogy majd megrendelem.


én peteérésre nem várok, clostizok mindenképpen... karácsonyra időzítjük a dolgot :) direkt úgy beszéltem a dokival a gyógyszereket.

szóval akkor érdemes ezt már elkezdeni előbb... hmmm... gatyám is rámegy majd. még jó, hogy a Mukim most szokott le a pelukáról :D

36. mkacca2 (válaszként erre: 34. - Youlcsi)
2013. nov. 8. 13:50

Én az internetpatika oldaláról rendelem 10500 Ft-ért. Pick pack ponton ingyenesen átvehető. Ilyen átvevőpont nagyon sok helyen van az országban.

Szerintem kezd el minél hamarabb, annál hamarabb fogod érezni a hatását. A dokim szerint már 10 nap alatt kimutathatóan javítja az inzulintermelést, de a tanulmányokban 3 hónapig szedetik a nőkkel az IVF kezelés előtt. Én kb. egy havi adag után kezdtem érezni, hogy múlik az éhségérzetem, és teljesen eltűntek az államról a pattanások. Most várom, hogy lesz-e spontán peteérésem vagy sem. Következő ciklusban pedig hormonvérvételt tervezem a 3. napon. Majd írok az eredményekről és a tapasztalatról.

35. youlcsi (válaszként erre: 8. - 5236d12e25)
2013. nov. 8. 13:44
nekem napi 2 tasakot mondott... szóval egy lapra fogok mindent feltenni, mert anyagilag nem fogom hónapokig bírni.
2013. nov. 8. 13:43

nekem most ma ajánloltta a dokim... de ez mocsok drága. 1 havi cucc 10ezerért akciósan :o

és azt sem tudom, hol fogom tudni ezt megvenni??? :o vagy rendeljem meg? gondoltam kb 3 hét múlva kezdem szedni, amikor a norcolutot abbahagyom... vagy a clostival egyszerre... nem tudom...

de a dokim nagyon odavolt, hogy ilyen meg olyan tanulmányok, meg csodaszer, stb...

33. mkacca2 (válaszként erre: 32. - 5236d12e25)
2013. szept. 26. 14:25
Hát igen tipikus hozzáállás a PCOS-hez. Nekem akkor derült ki, amikor gyereket szerettünk volna. Előtte nem nagyon izgatott, hogy rendszertelen a mensesem. Nagyon ritkán jártam nőgyógyászhoz, és akkor is csak rákszűrés miatt. Igyekeztem kerülni őket. Fogigátlót soha nem szedtem előtte. Ha gondolod, adok hozzáférést a naplómhoz, és ott le van írva röviden, hogy velem eddig mik történtek. Tanulságos lehet. Én rögtön megkaptam amegfelelő kezelést, de nem akar helyrejönni a PCOS-sem. Hiába a 3-as kezelés.
32. 5236d12e25 (válaszként erre: 31. - Mkacca2)
2013. szept. 26. 14:03

Nálam az a baj hogy amikor 3-4 éve egy másik gonddal kapcsolatban sok sok orvoshoz járkálás után és egy hasi ct-n 2 cysta miatt vissza kerültem a nődokimhoz aki végre csinált egy labort semmit az égvilágon nem mondott el. Aláhúzogálta mi a rossz majd hozzám vágott fogamzásgáltót szedjem amíg nem akarunk babát címmel, majd ha itt az idő újabb kivizsgálás. 2 évig szetem a fogamzásgátlót, vissza nézve ez volt a legnagyobb hülyeség..

Ezzel be is fejeztem az orvossal ekkor.

Tavaly amikor ide költőztünk akkor a szomszédról kiderült hogy nődoki-szűlész endokrinológus.

Mindjárt lefixálta a pco-t és az Ir-t is a pajzsmirigyem 3 évvel ezelőtt még kezdödő határeset volt.

Most viszont alig 1 évvel később úgy vagyok hogy új dokit keresek fel.

Azonkivül hogy felírta a merckformint és ajánlotta most az inofolicot nekem, semmivel sem jutottam előbbre vele sem. Nem írt - állított fel diétát semmit.

31. mkacca2 (válaszként erre: 30. - 5236d12e25)
2013. szept. 26. 13:32

Az én dokim kimondottan a hármas kezelés mellett javasolta a szedését. Szó sem volt arról, hogy abbahagyjam a MET-et.

Egyébként az endokrinológusok nagyon megoszlanak a MET szedésével kapcsolatban, meg az inzulinrezisztenciával kapcsolatban. Érdemes olyat felkeresni, aki kimondottan ezzel foglalkozik (IR, meddőség). Nekem gyerekkorom óta van pajzsmirigy betegségem, tehát régóta járok endokrinológushoz. Amikor a nőgyógyász felvetette, hogy PCOS-em van, az akkori endokrinológusom nem akart vele foglalkozni, így váltottam.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook