Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCO és a teherbeesés fórum

PCO és a teherbeesés (beszélgetős fórum)


1 2
26. Carpediem* (válaszként erre: 25. - MPolly)
2013. máj. 24. 19:31

meddőségi nem tudom nem e korai,

Kérdeznék valamit, túlsúlyos vagy e??

25. MPolly
2013. máj. 24. 19:30
IR nem lett vizsgálva. De hétfőn kérek időpontot a meddőségi központba,hogy vizsgáljanak ki. Nem bírok várni...
2013. máj. 24. 19:24

Inzulinrezisztencia( Ir), ki lett vizsgálva??

Az nem vagy??


Keress gyorsan másik dokit, meg akkor endóst is.

Mert a hatvan napos ciklus nagyon nem jó.

Valószínüleg nincs peteérésed.

De ezzel akkor sem kell ennyit várni.

Gyógyszeres kezelést már el lehetne kezdeni, plusz gondolom diéta is kell!!!

Nem a súlyodra írom, mivel nem tudom, hogy túlsúlyos vagy e vagy sem, de a diéta az csak jót tesz, főleg az inzulinnak.

23. MPolly
2013. máj. 24. 19:15
Gratulálok. szepa,én is erre vágyom.Diéta és mozgás segít?
22. Ágio8405 (válaszként erre: 21. - Szepa74)
2013. máj. 24. 19:15
gratulálok:) Spontán sikerült?
21. szepa74 (válaszként erre: 13. - MPolly)
2013. máj. 24. 19:10

nem akarlak elkeseríteni,de a méhpempő nem fog segíteni ha netán IR is van.


Én is ettem,és csak bezavarta a cukor tartalma az értékeket.Diéta és mozgás segít.Nekem még metformintott is kell szednem és most 13 hetes terhes vagyok

20. Ágio8405 (válaszként erre: 17. - 7ff5dc369b)
2013. máj. 24. 19:01
D vitaminod rendben van?
19. Ágio8405 (válaszként erre: 17. - 7ff5dc369b)
2013. máj. 24. 19:00
Egyéb kezelssel nem próbálkoztak? valakinek igenis a drilling segit van akinek meg a paleo. Van akinek nem jó a cukor diéta.
2013. máj. 24. 18:59

A mikroszkóp nekem 2 hetente pozitív volt annó miközben egyáltalán nem is menstruáltam.

Peteérést uh-gal nézzék, és keress olyan orvost aki ekzel. Menj el terelésre. Attól hogy van peteérésed valószinüleg nem fogsz teherbe esni mert a hormonális háttér nem megflelő hozzá, és könnyen lehet, nincs rendes tüszőrepedésed sem. Igy megintcsak nem tud megtermékenyülni. Én 1 évet vártam igy feleslegesen, Te ne tedd mert felesleges.

Meg kell tudni hogy áll az inzulinod. Ez nem nőgyógyászati betegség.

17. 7ff5dc369b (válaszként erre: 12. - Ágio8405)
2013. máj. 24. 18:57
én két éve csinálom 4 inszem 2. lombik és eddig semmi
16. 7ff5dc369b (válaszként erre: 9. - MPolly)
2013. máj. 24. 18:56

Ha 60 naposak a ciklusaid akkor nem valószinű, ogy van peteérésed, szóval nem nagyon van értelme elcseszni az időt szeptemberig, mertha most elkezded is hosszú út áll előtted még.

Ki igy ki ugy, ki könyebben ki nehezebben jut el a végéig.

Van akinek elég pár szuri és sopntán sikerül, van akinek lapar után spontán és van akinek inszemmel.

Van olyan is akinek ezek után sem , és utána még a lombik sem.

Ez egy nehéz dolog, nincs két egyforma pcos beteg és két egyforma protokoll. De egy biztos, ha 60 napos a ciklusod, azonnal másik nőgyógyász és egy endokrinológust kell felkeresni még, azonnal rendbe tenni a hormonokat , mert addig fölösleges hosszu honapokat eltölteni mig ezek incsenek rendben.


Sorstárs vagyok, a rosszabb váltoazt, 2011 jan ota próbálkozunk, volt minden az imént felsoroltak körül, 2. lombikom van folyamatban.

De mondom ismerek olyat akinek a closti merional elég volt...

15. MPolly
2013. máj. 24. 18:54

Vettem már ovulációs mikroszkópot de nem tudom,hogy azért nem mutat peteérést mert nincs,vagy azért mert nem jól használom.

Nagyon aggódok már.

14. Pongócska (válaszként erre: 9. - MPolly)
2013. máj. 24. 18:43

Húúúha... :( Nem is értem hogy MIÉRT várat a doki! :( Több mint valószínűnek tartom, hogy ebben az esetben sajnos nincsen peteérés! :(

Minél előbb menj el egy másik orvoshoz!

13. MPolly
2013. máj. 24. 18:42
Annyit olvastam már a Pco-ról,de nem tud valaki ajánlani valami természetes gyógymódot. Nem vagyok híve a gyógyszereknek. Egyébként méhpempőt használok minden reggel.
2013. máj. 24. 18:39
3-as kezelés kell és akkor nagy eséllyel sikerül természetes úton. De sajnos ez nem elég mindnekinek. A 60 napos ciklus mellett könnyen lehet hogy egyenlőre nem fog sikerülni. Nekem 30 nap körüliek 30-max 40 nap és sajnos mégsem sikerül régóta. Ha javul a PCOS akkor javul a ciklus is. Terheléses inzulin vérvétel volt? Ha nem midnenképp menj el, endokrinológushoz menj.
2013. máj. 24. 18:38
Szerintem azért mondta, hogy szeptemberben menj vissza, ha nem jön össze a baba, mert lehetséges, hogy nem olyan súlyos a PCO-d, mint esetleg másnak! Nekem is azt mondta az orvos, hogy közepesen súlyos a PCO-m, az azt jelenti, hogy az értékeim egyáltalán nem rosszak és a petefészkemre nem lehet kifizetten rá mondani hogy PCO, ergo csak a hormonjaim kínlódnak. Diétáznom és sportolnom kell illetve a gyógyszert szedni. Ha ezt megcsinálom, akkor a szervezetem visszabillen a normál értékek közzé és teljesen meg fogok gyógyulni,mert még azon a szinten vagyok hogy visszafordítható a folyamat, de hozzá tette, hogy most is terhes lehetnék, attól hogy nem jön meg mindig, nem jelenti hogy nem lehetek terhes, mindig vannak "kósza" petesejtek! Úgyhogy szerintem ne aggódj.
2013. máj. 24. 18:38
Barátnőm PCO-s és váratlanul terhes lett. Minden rendben van, a kislánya már 17 hós! Van reény :)
2013. máj. 24. 18:35
60 napos ciklusaim vannak. :( De azért próbálkozunk. :) Sokat :)
8. Pongócska (válaszként erre: 6. - Carpediem*)
2013. máj. 24. 18:23
Sajnos én is "sorstárs" vagyok, de hála Isten, a gyerektéma megoldódott nálunk! :) De volt előtte minden, 2x laparoszkópos műtét, aztán elzáródott petevezetéket, sikertelen lombikprogram, majd jött a csoda, spontán teherbeesés 2x egymás után! :D
2013. máj. 24. 18:22
Azonnal másik orvos.
6. Carpediem* (válaszként erre: 5. - Pongócska)
2013. máj. 24. 18:15

köszi, sajnos tudom, hogy miről beszél :(((

De tényleg azonnal keressen más orvost, plusz endokrinológust is, mert az foglalkozik a pcoval, meg azon hormonokkal amik a pcost okozzák,

5. Pongócska (válaszként erre: 4. - Carpediem*)
2013. máj. 24. 18:13

Szia! Lehet hogy szabadságra készül a doki! :D

De a viccet félretéve, teljesen igazad van!

2013. máj. 24. 18:07

ha pco-d van, ahhoz szokott társulni az Ir. de amúgy is én úgy tudom, hogy gyógyszert kellene szedned, nem igazán értem miért várat a doki szeptemberig??? mit mond miért kell addig várni??

hisz Pcod van.

2013. máj. 24. 18:07
Endokrinológust kellene felkeresni és Ő majd megvizsgáltatja a hormonjaidat.
2. Pongócska (válaszként erre: 1. - MPolly)
2013. máj. 24. 18:06

Szia


A ciklusod rendben van? Mert a PCO miatt kimaradhat, vagy nem is jön meg.. :( Így meg aztán hogyan próbálkozzatok..

2013. máj. 24. 17:52
A probléma röviden:Elterveztük,hogy legyen kisbabánk. Elmentem kivizsgáltattam magam. Kiderült hogy PCO-m van,de a doki azt mondta,hogy próbálkozzunk csak,és ha szeptemberig nem megy,akkor menjek vissza. De én nem vagyok benne biztos,hogy várnom kéne szeptemberig. Mit csináljak? Nem akarom a dokit sem megbántani,de idegesít ez az egész.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook