Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párkapcsolati probléma a lány szülei miatt: örülnék, ha minél többen hozzászólnátok! fórum

Párkapcsolati probléma a lány szülei miatt: örülnék, ha minél többen hozzászólnátok! (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. máj. 26. 11:02

Kedves Pirosalma!

Nem szükség ennyire magasröptű megfogalmazásokra túlbonyolítottad vele. Látható hogy nem csak közeli barát vagy, hiszen a maga teljességében látod a dolgokat, inkább mint tényleges résztvevő tudlak elképzelni.

A probléma a lány szüleinek túlzott konzervatizmusa? Ezt sajnos nem fogod tudni megváltoztatni, hagyni kellene a dolgokat a meguk medrében haladni. Ha a szülők érzeik, hogy "ellenük dolgozol" esetleg bátorítod a lányt arra hogy olyat tegyen ami a szülőknek nem tetszik akkor egyértelműen magad alatt vágod a fát. Szerintem a lassú viz partot mos elvét kell itt most követni. Végiggondolni, hogy elfogadod-e ilyennek a körülményeket és együtt maradsz a lánnyal vagy a könnyebb utat választod. (szakítasz)

Ha csak ennyi a baj a szülőkkel én nem tartom ezt akkora problémának, sőt megmondom őszinén helyesnek ítélem hogy, szilárd erkölcsben nevelgethetnek a gyerekek. A lány ufvarlója a szülők szemponjából akkor ideális ha a nászéjszakáig nem lesz ágyjelenet. Tehát a közös nyaralás szerintem kissé kiverné a biztosítékot. Attól is függ persze milyen a kapcsolatod a lány szüleivel, ha jóban vagytok és bíznak benned enyhítenek majd a szigoron. Így a randik szempontjából kitartó munkával elérhettek bizonyos kedvezményeket, ezért kéne harcolni szerintem. Az együttalvás pedig még bőven ráér. Ide az én kapcsolatomból hoznék fel példát, mi a két év alatt sem aludtunk együtt sosem. Enélkül azért lehet élni, főleg egy év után még lehet kissé korai bár ezt Ti érzitek. Lehet, nem értettem pontosan a probléma lényegét, ezért elnézést.

2009. máj. 26. 11:02

A jogi dolgokhoz nem értek, de megértem a lány vívódását, mert nekem az jó édesanyám 25 évesen tiltotta meg az otthoni telefon fogadást. eldugta a telefont, hogy ne beszéljek a leendő párommal.


18 évesen kapnak utána családi pótlékot? Ha tanul akkor kellene? Esetleg ezen az úton el lehet indulni.

12. Pirosalma (válaszként erre: 8. - FHelga)
2009. máj. 26. 11:01

Szia, Helga!


Nem, ezt csak a tisztánlátás végett kérdeztem meg (a "Mi lenne, ha...?" esetre).


A szülők nem szeretnék, ha a fiú ott aludna, mert nem fér bele a világukba, hogy "idegen" aludjon a házukban.


Megérteni bárkit meg lehet érteni, úgy gondolom, mert részigazságok mindenben vnnak. Ha az ember nem megy ki az utcára, gyakorlatilag nulla a valószínűsge annak, hogy egy kocsi elüti vagy hogy a fejére essen egy tégla. A kanárit sem eszi meg a macska, ha kalickában tartják, de sokkal jobb neki, ha szabadon röpködhet, mert ilyennek teremtetett.

A fiú és a lány is szabadságot szeretne: élni és élvezni az életet, ahogy ők jónak látják.

11. 707655fba1 (válaszként erre: 9. - A6d5a14c21)
2009. máj. 26. 10:59
Ebben csak az a bibi, hogy a szülők szemében erkölcsileg nem tisztességes.
2009. máj. 26. 10:58
Nem értek egyet a szülők hozzáállásával, de sajnos amíg " az ő kenyerüket eszi ", addig be kell tartania a szülők által felállított játékszabályokat.
9. a6d5a14c21 (válaszként erre: 5. - Pirosalma)
2009. máj. 26. 10:58
Én egy megoldást látok.Persze lehet,nem a legjobb.Döntenie kell a lánynak,hogy mennyire fontos számára ez a fiú,a kapcsolata.Ha úgy értékeli,hogy megér ez neki nehézségeket.Akkor még húzza ki ezt a pár hetet az érettségiig,meg ha felvételizik,akkor azt,és utána kezdjen új életet.Akár koleszba költözve,akár úgy,hogy munkát vállal suli mellett.Ha anyagilag önállóságot teremt,tényleg nem lehet a szülőknek egy szava sem.Haragudni biztos fognak,de akik ennyire mélyről jövő begyepesedéssel küszködnek ,mint az ő szülei,azokat semmivel nem lehet meggyőzni.De ha látják,hogy a lányuk attól még,hogy valakivel párkapcsolatban él nem kárhoztatott el és tisztességes maradt,tanul,dolgozik,stb...akkor előbb utóbb bele fognak nyugodni a helyzetbe,ha tapsikolni nem is fognak soha a helyzetért...
2009. máj. 26. 10:55
Ha már jogászhoz kell fordulni egy szülő gyermek kapcsolatban,az már régen rossz.Nem tudom mióta vannak együtt a fiúval,de lehet,hogy a fiúnak kéne a családdal beszélnie,akár úgy is hogy a lány épp nincs otthon.Az hogy valaki orvostan hallgató,az csak egy dolog.A szülők csak féltik a lányukat,bár ez már a beteges szintet éri el.Lehet,hogy a fiúnál nem aludhat a lány,de az is lehet,hogy az megengednék,hogy a fiú aludjon náluk.A szülőket is meglehet érteni valamilyen szinten.Üljenek le beszélni velük,hogy mi a konkrét problémájuk,vagy mitől féltik annyira a lányukat.Ha pedig kirakják otthonról a lányt,akkor ha a fiúval igazán szeretik egymást ketten is megtudják ezt oldani.Vagy esetleg a fiúnak úgy már nem megfelelő a kapcsolat????
7. a6d5a14c21 (válaszként erre: 5. - Pirosalma)
2009. máj. 26. 10:53

szia!


Jogilag igen,joguk van kirakni a lányt a lakásból,kivéve egy speciális esetet,azt ha esetleg a lány nevén van a lakás és a szülők csak haszonélvezők.

6. Pirosalma (válaszként erre: 4. - 75moncsi)
2009. máj. 26. 10:52

Az azért szerintem durva lenne, hogy a szüleinek eddig terjedjen a világuk...

Arra gondoltak, hogy a fiú ragadja magához a kezdeményezést, mintegy elkérve a lányt a szülőktől (elmondva, hogy vigyázni fog rá stb.).

5. Pirosalma (válaszként erre: 3. - 75moncsi)
2009. máj. 26. 10:50

Szia, Moncsi!


A lány nem szeretné "elveszteni" a szüleit, de a barátját sem.


A konkrét kérdés: a jogi dolgokra gondolsz? Ha igen:

Van-e joguk a szülőknek kirakni otthonról a lányt (aki vér szerinti gyermek, most érettségizik; tartós, állandó jövedelme nincs)?


Ha nem erre, akkor: mit lehetne tenni? Mit tartasz a leginkább járható útnak a probléma rendezésében (pl. "bilikoborítás", érvelés)?

4. 75moncsi (válaszként erre: 2. - Pirosalma)
2009. máj. 26. 10:49
nem lehetne megoldani, hogy a fiú szülei elkérjék a lányt? Lehet, hogy hülyeségnek hangzik, de ha a szülőknek számít a hagyomány, akkor ez talán pozitiv lesz számukra.
2009. máj. 26. 10:47

A lánynak döntenie kell, pasi vagy szülők.

Ha problémák vannak, nem lehet két helyen megfelelni. Az mindenkinek rossz.

Egyébként mi volt a konkrét kérdés?

2009. máj. 26. 10:45

Sziasztok!


Egy hozzám közel álló párról van szó, akik már több mint 1 éve vannak együtt.

A lány szülei nagyon „konzervatívak” (bár szerintem ez nem a megfelelő szó ebben az esetben), a fiúéi ebből a szempontból normálisak (a noramlitás természetesen nem abszolút értelemben értendő, hanem az én értékrendemet tükrözi). Ez nemcsak e téren mutatkozik, hanem egyéb dolgokban is: a lányt nem igazán engedték el szinte sehová (nem diszkóra meg effélékre kell gondolni, hanem barátnőnél alvás, szülinapi buli kulturált szórakozóhelyen stb.), vagy ha is elengedték, mindig egy huzavona előzte meg az eseményt.


Úgy tudnám megfogalmazni, hogy a lányt nem engedték felnőni, én legalábbis így látom mint kívülálló.

Most pedig – hogy a lány betöltötte februárban a 18-at, a fiú nyár végén lesz 20 éves (egyébként orvostanhallgató) – a pár úgy néz ki, kezd besokallni, a fiú mindenképp.


A lány már tett próbálkozásokat a szüleinél, de semmi eredmény. Az is nehezíti a dolgot, hogy nem akar összeveszni a szüleivel, főképp az anyjával, mert ő olyan, hogy ha valami miatt megharagszik, jó ideig nem vagy alig szól a lányához.

A lánynak túl nagy hangsúlyú a család (kis túlzással: minden egy lapon), ezért nehezen viseli a konfliktusokat, nehezen szakad el tőlük lelkileg.

A határozottság hiányzik, a szülők a pár – főképp a fiú – számára elfogadható érveket nem tudnak fölhozni, leginkább a hagyomány vezeti őket (ill. úgy néz ki, a paranoia – rettegés, hogy mi lesz a lányukkal). Ebből kifolyólag a gondolkodás sem úgy tűnik, hogy az erősségük lenne, kulturálisan determináltak a nézeteik („Már a dédanyám sem aludt a dédapádnál az esküvő előtt.” [Az idézet fiktív!]).


A fiú szívesen járna el szórakozni, csak az későig tart, és a lány nem Bp.-en lakik (bár nem messze, csak elég ritkán járnak a buszok-villamosok késő este, ha járnak még egyáltalán), a fiú viszont jó helyen lakik, oda a hazaút könnyen megoldható; meg persze most nyáron mennének együtt nyaralni is.

(Hozzáteszem: a lány 22 [!] éves bátyját sem engedik el a barátnőjéhez ott aludni.)


Ehhez még hozzájön – inkább előzményként –, hogy a lány szüleinek volt egy-két „jó húzása” a fiúval szemben (amik nem, ill. feltehetőleg nem rosszindulatból származtak, mert amúgy a szülők rendesek, tisztességesek, csak épp a pokolhoz vezető út is jószándékkal...), amik az ellentétek megalapozni látszanak.


Azt szeretném még megkérdezni, hátha tudjátok – bár erről majd ők meg fognak keresni egy jogászt –, hogy a szülőknek van-e joguk kirakni otthonról a lányt (aki vér szerinti gyermek, most érettségizik, tartós, állandó jövedelme nincs). Mit tudtok erről?


Mindenki hozzászólását, ötletét, segítségét előre is köszönöm a pár nevében is!

2009. máj. 26. 10:43
Párkapcsolati probléma a lány szülei miatt: örülnék, ha minél többen hozzászólnátok!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook