Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pantoprazol Sandoz tablettát mikor veszitek be? fórum

Pantoprazol Sandoz tablettát mikor veszitek be? (tudásbázis kérdés)


1 2
jan. 24. 15:27
Este kell szedni, de 3 hónapon túl nem tanácsos, gyomorpanaszokat okozhat. Ha szükséges, jobb az Apo-famotidin (receptre olcsóbb) 20mg-os. Azonos hatású és huzamosabban lehet szedni mellékhatások nélkül.
40. Channa* (válaszként erre: 39. - Timycat)
jan. 22. 23:04

Tényleg erre gondoltál?

Én csak vicceltem.;)

39. timycat (válaszként erre: 37. - Channa*)
jan. 22. 22:12
Az! Cavinton. Előttem van a doboza, meg hogy papa hol tartotta, de a neve nem ugrott be. Köszi.
38. fokhagyma (válaszként erre: 36. - Nem Szendi)
jan. 22. 22:00
Semmit.
37. Channa* (válaszként erre: 35. - Timycat)
jan. 22. 20:06

Én se értek hozzá, csak ez a pontos neve: aspirin protect 100 mg gyomornedv-ellenálló bevont tabletta


Amiről beszélsz, az a cavinton;) Mármint ezt kell beszedni, ha ha elfelejtesz valamit:DDDD

36. Nem Szendi (válaszként erre: 28. - Fokhagyma)
jan. 22. 19:54
És mit szedsz helyette, vagy teszel egy esetleges helyzet ellen?
35. timycat (válaszként erre: 34. - Channa*)
jan. 22. 19:35

🤷‍♀️ Nem értek hozzá, öregapám "bevett" dolgait írtam csak le.


Ő ilyen Nootropil-os. Banyek még mindig nem tudom mi volt régen.... lehet el kellene kezdenem szedni 😂

34. Channa* (válaszként erre: 33. - Timycat)
jan. 22. 19:33
Pedig az aspirin protectre rá van írva, hogy gyomorvédős...
33. timycat (válaszként erre: 31. - Channa*)
jan. 22. 19:23

Öregapám az egyetemen kezdte szedni a mai Nootropil-t, nem jut eszembe anno hogy hívták 🤔 pedig vagy egy órája filozok rajta.


Anno Szegeden az orvosin a hallgatók között dobták be "kísérleti" jelleggel magát a hatóanyagot. Az öreg még elkarcol és félelmetes az agya.

A nagy egységes orvosi álláspont az Aspirin Protectet támogatja, de az a gyomornak nem annyira frankó és ő mint orvos nem hajlandó állandóan protonpumpa-gátlót szedni.

32. timycat (válaszként erre: 30. - Andi6020)
jan. 22. 19:15
Bizony!
31. Channa* (válaszként erre: 28. - Fokhagyma)
jan. 22. 19:13

Biztos, hogy van mellékhatása, de pl. a férjemnek nincs. Pedig ő egy csomó gyógyszerre allergiás, köztük az aszpirinre is, de erre nem. A dokik nagyon csodálkoznak.


A tájékoztatóban leírások úm. sztenderdek, szinte minden gyógyszer tájékoztatóban ezek vannak. Azért írnak bele mindent a tájékoztatókba, hogy ne lehessen feljelenteni a gyógyszergyártót.


Ez a gyógyszer a sztrók megelőzésére való.

Egyszer egy orvos azt mondta nekem, hogy kellene szednem, mert 50 felett mindenkinek kötelező lenne.

Megkérdeztem a háziorvost, ő azt mondta, hogy ez hülyeség. Majd ha a kardiológusom mondja, akkor szedjem, addig meg felesleges. Remélem nem kapok sztrókot e gyógyszer hiánya miatt. A családomban nem ritka vendég a sztrók...


Azt gondolom, ha valakinek úgy írják fel, hogy előtte meg voltak a szükséges vizsgálatok és az alapján szükségesnek ítéli meg az orvos, akkor nem árt, de csak úgy bekapkodni nem kell.


Egyébként én szedtem 1 hónapig, amikor megkaptam a kovid oltásomat, az astrát, mert erre mondták, hogy vérrögösödést okoz, és mivel az anyukámnak volt tüdőemboliája, így javasolta az orvosom a szedését 1 hónapig.

jan. 22. 18:13
Manapság már a normális gasztroenterológus nem a PPI-kre szoktatja rá a beteget, hanem keres más megoldást.
29. Sütikee (válaszként erre: 25. - Nem Szendi)
jan. 22. 18:02
Anyukám szívbeteg volt, neki is kellett szednie az aspirint és mellé a pantoprazolt is. Pont a gyomorvédelem miatt.
28. fokhagyma (válaszként erre: 25. - Nem Szendi)
jan. 22. 15:41
Tudom, hogy mire való, és nem véletlenül írták fel nekem sem, de a mellékhatások miatt inkább nem szedem.
jan. 22. 15:36
Köszi a válaszokat!
26. Nem Szendi (válaszként erre: 15. - Bichi)
jan. 22. 15:36
Sérv, vagy alapból kötőszöveti gyengeség miatt sem?
25. Nem Szendi (válaszként erre: 14. - Fokhagyma)
jan. 22. 15:33

Genetikailag érintett vagyok "szívzűrökkel", volt egy-két fura tünet, ami az előbbiekre, és a refluxra is ráfogható. Lesz további kivizsgálás, csak győzzem kivárni.

Keress rá, hogy mire való az Aspirin Protect. Lehet nem butaság 50 felett szedni. Bár biztos nem kell mindenkinek, főleg, ha hibátlan az egészsége, életmódja.

jan. 22. 12:28
Nem kaptam választ a kérdésemre. Remélem, a fórum indítója majd valamikor újra jön.
23. Channa* (válaszként erre: 20. - Sütikee)
jan. 22. 11:41

Lehet. A férjemnek ezt mondták.

Ő vezet egész nap, erre mondták neki, hogy este vegye be, mert akkor úgy is alszik.

22. a6e86abb96 (válaszként erre: 21. - Bichi)
jan. 21. 22:36
Én jobban vagyok mióta csinálom. Pedig tényleg nem szedek semmi gyógyszert. Úgy hogy ártani biztos nem ártott. Nem írtam azt hogy kigyógyultam belőle. Hol írtam ezt? Nem is lehet, szerintem. Pláne olyannak aki semmiféle diétát nem tart be. Kávé ugyanúgy mint régen. Napi 3 legalabb.
21. Bichi (válaszként erre: 16. - A6e86abb96)
jan. 21. 22:16

Felesleges, gondolom nem szaklap írta ezt a baromságot. Ha képben lennél a hasizmok eredésével / tapadásával / működésével rájönnél, hogy mekkora baromság.

Meg hát egy testépítőnek sem lenne refluxa, de hát van...

20. Sütikee (válaszként erre: 19. - Channa*)
jan. 21. 21:53
Ez nem így van, nem álmosít egyáltalán. Azt mondta gasztros orvos hogy akkor kell szedni amikor panaszok vannak, ha éjjel, akkor este, ha napközben, akkor reggel kell bevenni.
jan. 21. 21:24
A férjem szedte valamikor. A doki azt mondta, hogy este vegye be, mert álmosít.
jan. 21. 21:08
Próbáltam szedni de több kárt csinált mint hasznot, aztán írtak fel másik savlekötőt.
jan. 21. 20:24

Itt is írják. De én nem itt olvastam.


[link]

16. a6e86abb96 (válaszként erre: 15. - Bichi)
jan. 21. 20:21
Dehogy nem. Olvass már utána.
15. Bichi (válaszként erre: 10. - A6e86abb96)
jan. 21. 20:17
A hasizomnak semmi köze a gyomor záróizmához, azt nem tudod edzeni...
14. fokhagyma (válaszként erre: 1. - Nem Szendi)
jan. 21. 19:57
Az Aspirin Protectet miért kell szedned? Nekem is felírta egyszer egy orvos, de nem szedem, ugyanis a férjemnek is felírta a háziorvos, de egy gasztrós meg letiltotta. Azt mondta, olyan gyógyszer, hogy ő senkinek sem adja, és aki ezt teszi, az inkább adja vissza az orvosi diplomáját. Nem tudom, lehet, hogy erős kifejezés, de én hallgatok rá.
13. a6e86abb96 (válaszként erre: 12. - Sütikee)
jan. 21. 19:44
Akkor nincs mese. Szedni kell. Néma gyilkos ez a reflux. Tönkre tudja tenni az ember életét gyorsan. Egyebkent fura ez is. Régen amikor csak itthonról szereztük be a húst, semmi bajom nem volt. Mióta a boltba veszem a kaját, mert nem tartunk állatokat, csak csirkét azóta minden baja van az embernek.
12. Sütikee (válaszként erre: 10. - A6e86abb96)
jan. 21. 19:40
Nekem egyébként a záróizmon nem segít semmi, szervi elváltozás áll a háttérben, ezért is műtöttek. A második bypass volt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook