Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pánik tört rám... fórum

Pánik tört rám... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
16. IzaHold (válaszként erre: 12. - Cérnacica)
2016. febr. 29. 10:39
Ha a két idősebb már nagyobb, akkor a kicsinek lenne játszótársa és amúgy társa a mindennapokban is. Nem lehet, hogy ez csak egy kis pánik a részedről, gondolj csak bele.., azért minden egyes gyermeknél megfordul az ember lányában, hogy képes leszek -e rá, meg tudom -e csinálni, nem leszek-e túlzottan leterhelve stb. A pozitív oldalait nézve viszont mindent megér egy gyermek, úgy érzi minden anya. Bármennyi szenvedést is akár. A 10-es válaszoló jól összefoglalta, bár én úgy látom, a férjed szeretné, csak rád most egy kis anyai aggódás tört rád, egy kis félsz, hogy meg tudod-e csinálni. Nekem ez jött át legalábbis.
15. cérnacica (válaszként erre: 13. - 67065d8ab8)
2016. febr. 29. 10:36
Köszönöm a válaszodat...és tisztellek a kitartásodért, hogy egyedül is végigcsináltad...
14. aniju
2016. febr. 29. 10:35

Nekem is 3 gyerekem van. Nincs tervben 4. De ha 'becsúszna', biztos nem abortálnám. Nehéz, az nyilvánvaló. De pl én túl vagyok egy végig aggódott x héten, h abortusz, vagy sem, egy spontán és egy M.A. vetélésen. Eszembe se jutna elvetetni. :)


Át kell programozni mindent, de bele lehet jönni. Oké, gondolni kell az anyagiakra, meg úristen, hogy tartom el.... de 30 év múlva mi lesz,ha ez eszedbe jut? H de kár,h mégsem adtál esélyt? Vagy,h jó, hogy meglépted? Ilyen-olyan körülményeiteket meg te ismered.

2016. febr. 29. 10:33
Szia. Nekem is négy gyermekem van. Egy felnőtt. Màr csak hàrman vannak itthon. 3 làny és egy fiú. Mindig is anyuka akartam lenni a szó minden értelmében. Bàr a fiam születése utàn két évvel elvàltam soha nem bàntam meg a döntésem. Halgass a megérzésedre szerintem helyes döntést fogsz hozni. Sok sikert.
12. cérnacica (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2016. febr. 29. 10:33
Igazából összefoglaltad amit a kérdésemben én nem fogalmaztam meg de magamban igen...csak sajnos túl későn és ez nagyon bánt. Egyszer már átéltem ezt az egészet és nagyon megviselt pedig akkor egy egészségügyi kockázat miatt rá voltam kényszerülve de így is hosszú folyamat volt mire vmennyire rendeződött úgy hogy megszületett a legkisebb...
11. cérnacica (válaszként erre: 6. - 74eb6f8385)
2016. febr. 29. 10:29
Igen és ettől csak még rosszabb az egész helyzet...
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Cérnacica)
2016. febr. 29. 10:29

Mint kívülálló nem lehet tanácsot adni.

Elsőként azon gondolkozz el mennyire viselnek meg az abortusz lelkileg.

Nagyon nem mindegy a 3, vagy 4 gyerek. Tudom nem lehet,úgy élni,hogy azon görcsöl mi lesz majd a jövőben,de néha nem árt, ha belegondol az ember,mi lenne, ha a párunk valamiért kilépne az életünkből.

At kell gondolni a nagyobbakat mennyire hátráltatná, akár kulonòra, akár edzés, kirándulás,szórakozás. Későbbiekben a taníttatásuk,segítsük az életbe elindulásukhoz.

Mennyire fér bele a párkapcsolatokba,nem megy-e rá, akár megtartás, akár abortusz következményeként.

Egy biztos,ugyanúgy szeretnéd, mint az előzőket.

9. cérnacica (válaszként erre: 7. - Malna64)
2016. febr. 29. 10:28
köszönöm a válaszodat
8. 1967f14e72 (válaszként erre: 5. - Cérnacica)
2016. febr. 29. 10:21

Neked kell kihordanod,megszülnöd 24 óráznod.

Ezt neked kell eldönteni!

2016. febr. 29. 10:20
Nekünk 4 ik terhességre ikrek lettek!Most Ők a ragaszkodóbbak,pedig az idén lesznek a lányok 25 évesek!Nem könnyű az tény!De sokkal több türelmem volt hozzájuk,mint az első 3 gyerekhez.Nekem meg sem fordult a fejemben hogy ne legyen 4.ik gyermek!
6. 74eb6f8385 (válaszként erre: 1. - Cérnacica)
2016. febr. 29. 10:20

Állj hozzá pozitívan, hiszen végül is ez volt a korábbi döntésed.

"azt hiszem örültem is időnként beszéltünk róla"


Nem tudom hány hetes vagy, de az a magzat már együtt érez veled.

5. cérnacica (válaszként erre: 2. - 1967f14e72)
2016. febr. 29. 10:15
Köszönöm a válaszodat...a férjem szerint nem lesz semmi gond. Szerinte mások sokkal rosszabb körülmények között vállalják...és ezt én is tudom, nem ezzel van gond hanem a felelősség. A kettő idősebb már picit önálló...így könnyebb...de még egy pici...én tényleg imádom mindegyiket de nem érzem hogy most beleférne még egy...nagyon nehéz
4. tavasz007 (válaszként erre: 1. - Cérnacica)
2016. febr. 29. 10:10

Egyszer dolgoztam egy 4 gyerekes csaladnak. Mindig sok gyereket akartak, de a negyedik becsuszott.

Anyuka azt mondta, h ha ujra megtehetne, a 4.-et nem vallalna be, mert nagyon nagy ugras a 3 utan.

pl. 3 gyerek meg befert egy autoba, 4. miatt uj nagyobb auto. Ok Angliaban eltek, apuka konyvelo, volt ott penz rendesen.


De ezt csak o mondta.

Nehez dontes!

2016. febr. 29. 10:02
En tutti megtartanam de nekem mas a korelozmenyem mint neked ez a te dontesed
2016. febr. 29. 09:58

Szia!

Beszéljétek át,mond el a férjednek te mit érzel!

Én nem úgy látom hogy ahol 3...

Nem,ez iszonyú megterhelő.Fizikailag,lelkileg anyagilag...

/Én az első pánikomban elvetetném,mert nem véletlen a pánik,de ez az én véleményem./

2016. febr. 29. 09:52

Sziasztok!


Nagyon örülnék ha elmondanátok néhányan a véleményeteket. Úgy alakult, hogy terhes vagyok a 4. gyermekkel. Elsőre még azt hiszem örültem is időnként beszéltünk róla, hogy még akár beleférne, de most nagyon bepánikoltam. Nagyon nagy dilemmában vagyok...esténként végiggondolva úgy érzem nem szeretném mégegyszer végigcsinálni megint főleg úgy, hogy a legkisebb is csak 2 éves...mindenki azt mondja, hogy ahol 3 ott...de én ezt most nem így érzem. Most úgy érzem egy porcikám sem kívánja...és nagyon szégyenlem magamat. Segítő hozzászólásoknak örülnék nem annak aki a felelős védekezésről ír mert így is elég rosszul érzem magam.Köszönöm

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook