Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pánik tört rám... fórum

Pánik tört rám... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
46. aniju
2016. febr. 29. 13:19

Figy.


3 gyerek nálunk is. Miért is ne mennénk sehova?! Nyilván nem minden hónapban, na de na! :D Mi hagyunk egymásnak magával törődő időt a férjemmel, egyébként meghülyülnénk. :) (én biztos)


adott napokon ő jár el edzeni, másik adott napokon én. Jövő hónapban kezdem a sulit, mivel ahol élek, nem találtam (szerintem) jó képzést, Pesten. Nehéz lesz, de megoldjuk. A picivel megyek minden héten, az ikrek meg itthon az apjukkal. A cél érdekében nyilván áldozatot kell hozzunk, ez 1 gyerekkel is így lenne.


A nyáron már a picit is könyörtelenül leadjuk a rokonoknak nyaralni, mert kettesben is lenni szeretnénk (és kell)


Ezt mind megtennénk 4 'darabbal' is. :)


Szóval dehogy kell x évig otthon ülni, meg mittomén, ne mártírkodj! :)


És most ülj le gondolkodni... tényleg.

45. cérnacica (válaszként erre: 44. - IzaHold)
2016. febr. 29. 13:17
:D de azért hogy én is mondjak pozitív dolgokat, azért pl. az enyém időnként (persze csak viszonylag ritkán és főleg ha akar valamit :)) szinte teljesen ellátja a Kicsit. A férjem pl azt mondja látod már milyen nagy néhány év és vele már nem kell foglalkozni...de én nem akarom azt sem, hogy ezért kelljen neki hamarabb felnőnie.
44. IzaHold (válaszként erre: 43. - Cérnacica)
2016. febr. 29. 13:12
A nagyfiam 12, tudom mire gondolsz.:D
43. cérnacica (válaszként erre: 42. - IzaHold)
2016. febr. 29. 13:09
Hát igen ez az...de nem akarom részletezni neked hiszen hamarosan Ti is nagy család lesztek...vannak dolgok amiket szeretek csinálni, de amíg egy könyv kiolvasása - nem a Háború és béke :) - fél évig tart addig ezekben nem gondolkozom...de nehogy félre értsd ez eddig nem zavart mert azt gondoltam ennyit simán megér és persze most is azt gondolom csak "így" nem látom egyenlőre a végét. Egyébként a nagyobbak éppen kamaszodnak...ezt meg már nem is részletezem... :)))
42. IzaHold (válaszként erre: 40. - Cérnacica)
2016. febr. 29. 13:05
Meg figyi, még egy dolog, értük élsz, értük élünk, ez rendben van, de...néha kell magunkkal is törődni. Egy kis kényeztetés nekünk is jár, nem tudom miket szeretsz, de csináld, sokat segít az is! ;o)
41. IzaHold (válaszként erre: 40. - Cérnacica)
2016. febr. 29. 13:03

Köszönjük szépen!!:)

Amúgy mi is most cserélünk majd autót is, mert kicsi lesz az öt személyes, főleg, hogy még majd kutyákat is szeretnénk...:)

Mekkorák a gyerkőcök amúgy?

40. cérnacica (válaszként erre: 37. - IzaHold)
2016. febr. 29. 12:55
Tudom, hogy ki lehet mozdulni a gyerekkel csak három után már és főleg néggyel... de nem panaszkodom boldog és szép az életem imádom a gyerekeimet férjemet is nekik és értük élek..csak ennek a levezénylésébe most egy kicsit úgy érzem belefáradtam...de lehet, hogy tényleg csak a hormonok :) gratulálok Nektek a Picikhez :)
2016. febr. 29. 12:47

Tegyük fel elveteted,4-5 év múlva rá néznél a 3 gyermekedre és azt gondolnád,hogy most itt lenne egy 4 éves is,és kb.már nem is lenne olyan nehéz...

Ha elboldogulsz 3 gyerekkel kizártnak tartom,hogy egy 4.-be belerokkanj.

38. IzaHold (válaszként erre: 31. - Cérnacica)
2016. febr. 29. 12:46
De leülsz, és végig gondolod, amikor nem zavar senki. Én elmondanám a férjemnek is, nekem sokat szokott segíteni, nem tudom ti hogy vagytok, de bennem sok feszültséget felold, ha elmondom neki. Már amikor mondom is oldódik a feszültségem. Plusz, nekem a magnézium is sokat segít! Ez a sok hormon, ami ilyenkor termelődik elég őrjítő tud lenni, ha már nem tudok hideg fejjel gondolkodni, azonnal tudom, hogy be kell vennem, és rengeteget segít!
37. IzaHold (válaszként erre: 34. - Cérnacica)
2016. febr. 29. 12:43

Ezt persze mindenki maga tudja, de miért ne mehetnétek öt évig sehova?:) Mi a 11 hónapossal őszölni mentünk tavaly, mert a nyaraláshoz valahogy picinek éreztem (akkor még fél éves volt, én meg épphogy jobban éreztem magam a császár után stb.), de sokan mennek nyaralni is. Itthon állítottunk fel medencét, és abban lubickolt a nagy is, meg mi is. Most újra babát várok, és pont nyáron születik, úgy hogy most megint őszölés lesz belőle.:)))

Na, mindegy, ezek mi vagyunk, de szerintem három gyerekkel vagy elég talpraesett már, hogy megoldasz mindent, főleg, hogy akartad is ezt a babát. Gondolj végig mindent szépen lassan!

Azért írom, hogy a hormonok játéka, mert nekem is volt pár nap, amikor ki voltam a nem alvástól, akkor voltam főképp én is úgy, hogy Úristen, mi lesz stb. Szerintem ezt nem kell szégyellni, mindenkiben van egy ilyen, hiszen bármennyire is vágyunk rá, ilyenkor alakul ki az a bizonyos féltés, felelősség stb. Én is mindent végiggondolok, hogy lesz, s mint, és ez megnyugtat, már előre látok dolgokat és nem akkor fogok vele szembesülni. Szerintem többedik gyereknél ez méginkább előjön. Én most várom a harmadikat.

36. cérnacica (válaszként erre: 35. - Aniju)
2016. febr. 29. 12:41
még nem döntöttem...kétségbe vagyok esve és minden pici szalmaszálba próbálok kapaszkodni...többek között ebbe a fórumba
35. aniju
2016. febr. 29. 12:38

Ülj le, gondolkozz és tedd a pro és kontra serpenyőbe a dolgaitokat.


Írtam már, gondold meg, h 30 év múlva vajon hogy érzel majd....


Ha meg már eldöntötted, kb. minek a fórum, idegenektől....

34. cérnacica (válaszként erre: 33. - Aniju)
2016. febr. 29. 12:18
Mert egyszerre minden - amiről nem is értem, hogy nem jöttek előtte fel - nagyon nehéznek tűnik. Most jönnek fel azok a gondolatok, hogy újra éjszakázás, újra bölcsi ovi stb. újra min 5 évig nem megyünk sehova. Soha nem tudok visszamenni dolgozni...Mi van ha valamelyikünkkel történik valami. Nagyon félek a felelősségtől...tudom három gyerek után ezt azelőtt kellett volna átgondolnom mielőtt megtörtént, de mostmár nem tehetek semmit...és tudom, hogy ez csak az én hibám, nem is hibáztatok senkit magamon kívül...
33. aniju
2016. febr. 29. 12:01
De ha nem becsúszott, miért nem ülsz le és gondolod végig?
32. cérnacica (válaszként erre: 29. - Sorean)
2016. febr. 29. 11:40
Köszönöm de sajnos én nem így érzem...
31. cérnacica (válaszként erre: 30. - IzaHold)
2016. febr. 29. 11:27
Sajnos már nincsen sok időm...döntést hozni
30. IzaHold (válaszként erre: 27. - Cérnacica)
2016. febr. 29. 11:21
Mondom én..ez csak a hormonok játéka! Nehogy hirtelen döntést hozz ebben az állapotban!!!Kérlek!!
29. Sorean (válaszként erre: 27. - Cérnacica)
2016. febr. 29. 11:12
Ne gyűlöld magad! El tudom képzelni, hogy mit érzel és hidd el, nem elítélendő, hogy megijedtél.
28. 67065d8ab8 (válaszként erre: 27. - Cérnacica)
2016. febr. 29. 11:10
Ne gyülöld magad ez butasàg. Normàlis ha félünk aggodunk. Az hogy màr van hàrom gyerköcötök igen is tiszteletre méltó. Mit gondolsz mi vàltozott a között hogy szeretted volna és hogy most kételyek gyötörnek?? Magadat nem érzed képesnek rà?
27. cérnacica (válaszként erre: 26. - Sorean)
2016. febr. 29. 11:03
Köszönöm, hogy írtál...nálam még szörnyűbbé teszi az egészet, hogy nálunk nemcsak úgy becsusszant..még pár hónappal ezelőtt tudatosan akartam, hogy így legyen, aztán amikor így alakult 180 fokos fordulat, pánik,szégyen és értetlenség a felelőtlenségem miatt...most egyszerűen gyűlölöm magamat
26. Sorean (válaszként erre: 1. - Cérnacica)
2016. febr. 29. 10:56

Szia!


Nekünk is 3 gyerekünk van, a legkisebb nálunk is 2 éves. Nem szeretnénk több gyereket, élvezzük, hogy vége a baba korszakkal járó éjszakázásoknak és ahogy nőnek, önállósodnak a fiúk, úgy "nyílik ki" újra a világ...

Nem vágyunk több gyerekre, de ha becsusszanna, nem vetetném el. Mindig azt mondom a 3. fiamra, hogy vétek lett volna őt kihagyni és tudom, ha még születne gyerekem, vele kapcsolatban is ugyanígy éreznék...

25. cérnacica (válaszként erre: 23. - 9b10f3d7ff)
2016. febr. 29. 10:56
köszi...azért értettem :)
24. cérnacica (válaszként erre: 20. - Criss)
2016. febr. 29. 10:55
Köszönöm, hogy válaszoltál és sajnálom ami a férjeddel történt...és bár csak feleennyire lennék én is pozitív biztos már az is elég lenne :) én most nagyon félek és bánt, hogy ezenkívül más értelmes indokot nem tudok még magamnak sem mondani. Ha velem hasonló történne sem lelkileg sem anyagilag nem tudnám végigcsinálni...és akkor mi lesz...
23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2016. febr. 29. 10:53
Bocsánat,telefonról írok,most láttam önálló életet él, atfogalmazott néhány szót.
22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Cérnacica)
2016. febr. 29. 10:50

Ha megviselt,akkor talán nincs is min gondolkodni,lehet eletedvégéig azon aggódni, mit tettél.mennyi idős lenne,mit tudna már,hogy bújna hozzád.

családban születtek három gyerek után ikrek,nagyon nehéz,lemondásokkal jár,de nem csinálnák vissza,olyan kis szeretet bombák.

21. peace
2016. febr. 29. 10:44

Nekünk öt gyerkőcünk van. Persze, nem könnyű, de olyan sok öröm van bennünk! Mindegyik más és más személyiség, kiegészítik, szeretik, segítik egymást.

Az utcánkban lakik egy család, akiknél „becsúszott” egy nem tervezett gyerek. Sokat vívódtak, megtartsák-e, aggódtak, miként lesz tovább… És milyen jó, hogy vállalták, látnotok kellene őket, milyen nagy örömöt okoz az a kisgyerek az egész családnak!

És tudom, hogy más pedig soha nem tudja igazán feldolgozni, hogy megölette a gyerekét. Mindig arra gondol, most lenne 1 éves, most kezdené az iskolát, stb.

20. Criss
2016. febr. 29. 10:44

Nálunk harmadikra ikrek lettek.Én nem is a négy gyerek,inkább az ikrek miatt estem pánikba,de most-ők már 10 évesek-már azt mondom,könnyebb volt mint vártam.Nálunk két fiú,két lány,korban is így vannak közel-az ikrek lányok-,szóval én úgy érzem,tervezni se lehetett volna jobban.Sosem bántam meg,bár azért nem volt könnyű az eleje,akkor hirtelen négy,4 év alatti gyerekem volt.De én szeretem,hogy ennyien vannak,hátrányunk nem volt még belőle,és még most,amikor már egyedül nevelem őket-meghalt a férjem-,is úgy érzem,hogy nagyon jó így.

DE.

Ha te nem érzed ezt,ha nem akarod, ha kín,ha nyűg,akkor nem biztos,hogy vállalnod kell.Mert ha ennyien vannak,akkor több türelem,több szervezés,több munka,esetleg lemondás kell,amit csak úgy szabad vállalni,ha a másik serpenyőbe elég pozitív dolog kerül.Nem utolsó dolog,hogy anyagilag bírni fogjátok-e,mert itt ezt is át kell gondolni.Én azért vagyok ennyire pozitív, mert ha nem is gazdagon,de jó körülmények között, normális színvonalon élünk, nincs munkahely-problémám, és van segítségem, a nagyszülők-edzésre,egyéb helyekre hordani őket-.

19. cérnacica (válaszként erre: 18. - B4b1d52444)
2016. febr. 29. 10:43
köszönöm...:)
18. b4b1d52444 (válaszként erre: 1. - Cérnacica)
2016. febr. 29. 10:40
Én véletlen sem gondolom, hogy ahol elfér 3, ott elfér 4 is. Ahol meg elfér 4 ott 5 is. Ahol meg 5 ott 6 is... Ugye a végtelenített körforgás... Sosincs megállás. Neked kell tudni, hogy lelkileg készen állsz-e egy negyedik gyerekre. Ha ez Téged nem tesz boldoggá, ha tested lelked minden porcikájával tiltakozol ellene, akkor ne tartsd meg, pusztán azért, mert muszáj, mert jaj a család, jaj a társadalmi nyomás. Hiszen mások könnyen beszélnek. Nektek kell felnevelni, más hímvesszejével meg tök könnyű verni a csalánt. Ne hagyd, hogy bárki is befolyásoljon.
17. 74eb6f8385 (válaszként erre: 11. - Cérnacica)
2016. febr. 29. 10:39

Dehát saját gondolataid amik "begyűrűznek" nálad.:)


Gondolj bele, mennyivel rutinosabban látod majd el a kicsit! A nagyobban elmennek iskolába, oviba és akkor sem leszel egyedül a háztartásban.


Mi négyen vagyunk testvérek. Kétévente születtünk, majd a legkisebb tesóm 8 évre. Nagyon imádjuk, ő a család szeme fénye. Sosem bocsájtottuk volna meg anyámnak, ha lemond róla.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook