Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


5171. abarta
2011. dec. 8. 10:18

A bab szénhidrát-tartalma 54.1, a gesztenye 32.6.


Cukros (hiperinzulémiás) vagyok nem ajánlom, nagy inzulinrohamot generál. Akkor inkább dióból legyen süti szénhidrát 11.7

5170. Derya (válaszként erre: 5164. - B486c9cf7d)
2011. dec. 8. 10:16
paleo kenyeret sem fogadja el?
5169. Derya (válaszként erre: 5162. - F3000dc5ef)
2011. dec. 8. 10:15

nekem is van IR-em (állítólag), de én eszem minden gyümölcsöt. nem kivételezek a banánnal meg a szőlővel. :-)

mondjuk nekem nem túl súlyos azt hiszem.

5168. Derya (válaszként erre: 5141. - F1fee9d062)
2011. dec. 8. 10:08
miért gondolod, hogy bab van benne, ha az van ráírva, hogy 100% gesztenye?
5167. f3000dc5ef (válaszként erre: 5164. - B486c9cf7d)
2011. dec. 8. 10:07

Hát ez szerintem pont alattomosan alakult ki :( Mire tüneteket okozott akkor már baj volt egy jó ideje szerintem :(


Nagyon drukkolok Nektek! 2 és fél évesen már baromi nagy akaratuk van ám :D Muszáj mosolyognom azon, hogy morzsákat keresgél :) Pedig nem vicces tudom én. De a szénhidrát bizony függőséget okoz, csak pár napig bírjátok ki! Utána tuti jobb lesz! Adj neki mazsolát, aszalt gyümölcsöt! Gondolom ezeket már meg tudja enni! Jó édesek, és átmeneti megoldásnak szerintem jók! A rántotta nem telíti elég gyorsan, érzi ő ezt...kell vmi amitől rögtön meg van az öröm érzés, hogy ő evett :D Süss neki paleo sütiket!!! A muffin gyorsan megvan, és olyan mintha rendes süti lenne! Ilyen pici gyermeknek még hiába magyarázol, ésszel még nem tudja elfogadni, nagyon ösztön szinten eszik még ő!

5166. f3000dc5ef (válaszként erre: 5163. - Lillus-M)
2011. dec. 8. 10:03

Ezt a nyirokcsomót nem is tudtam! Köszi!

A fiamnak is ott volt gond! Azt a részt vették ki,de sajnos a szövettan igazolta a Crohn-t. Nagyon brutális dolgok voltak :(

5165. b486c9cf7d (válaszként erre: 5163. - Lillus-M)
2011. dec. 8. 09:59

Csak tartalmilag neztem utana a konyvnek, idaig is tudtam, hogy mi nem jo a gyereknek, csak a megvalositas... de most szigorubban fogom venni.

Candidaval nem lehet az antibiotikumok utan gondja?

Szoritok, hogy mindent rendben talaljanak ultrahangon es azert is, hogy elfogadjak az etrendi szigoritast!

5164. b486c9cf7d (válaszként erre: 5161. - F3000dc5ef)
2011. dec. 8. 09:51

Akkor korabban nem is tudtad volna kikerulni, mert tunete se volt :S

Meg mindig jobb, ha valakinek tunetei is vannak, hogy nem bir valamit, mint mikor alattomban kialakul egy betegseg. :(


Kepzeld, ma eleraktam rantottat, piros paprikaval, es reggel ota keresgel a lakasban, foldon, morzsakat gyujtoget :S De a rantottahoz nem nyul hozza. 2 es fel eves. Maskor is igy megy, de ma eltokeltem magam, hogy nem kap mast, lesznek meg ma cirkuszok...

Ha nem kap kenyeret-kekszet, napi 1-2 van max, azert gondolom, hogy nem toleralja jol.

5163. Lillus-M (válaszként erre: 5161. - F3000dc5ef)
2011. dec. 8. 08:30

Pont amiatt ajánlottam ezt a könyvet itt lejjebb, mert olyan gyerekekről van szó benne, akik csak nagyon kevés ételt esznek meg. Az is főképpen finomított szénhidrát.

Az én kisebbik fiam pl tök jó evő volt másfél éves koráig. És tudom, hogy akkoriban volt egy elhúzódó fülgyulladása. Minden antibiotikum után rosszabbul evett, és végül nem fogadott el az ég világon semmit csak a szénhidráttartalmú dolgokat. Rizs, krumpli, kenyér, keksz és sorolhatnám. Szép lassan egy-két gyümölcs visszajött, de nem kéri, csak ha adom.

Most erre is megerősítést kaptam, hogy nagy valószínűséggel az antibogyóktól kezdett rosszul enni.

Ma megyünk újra hasi UH-ra. Kíváncsi vagyok nagyon, hogy mit látnak. Tudom egy jó hónap alatt nem biztos, hogy sokminden történt. De azóta pl. azt is olvastam, hogy a vékonybél utolsó szakaszában nagyon sok a nyirokcsomó, amik egyéb fertőzések során megnövekszenek, tehát a bélgyulladás nem mindjárt indokolt diagnózis, ha itt megvastagodott képet látnak.

Na akármi is legyen a diagnózis, én az étrendjükön csak szigorítani fogok, ha már egyszer sikerült velük elindulni ezen az úton.

Szorítsatok nekem, hogy ne legyen baj

5162. f3000dc5ef (válaszként erre: 5160. - Csut)
2011. dec. 8. 08:02

pco--a petefészek ciszta??


Hát szurkolok Neked! Elméletileg a paleo megoldás lehet minden nyavalyádra :D Reméljük így is lesz!

Szerintem az inzulinrezisztenciával nem nagyon kellene foglalkoznod, ha utána olvastál akkor tudod, hogy nem lehet gond a gyümölccsel. Persze banán, dinnye, szőlő eleinte gondolom kerülendő, de a többi pl. alma szerintem jöhet minden mennyiségben. A banánért kár, mert az a Crohn-ra is nagyon jó! Az én fiamnak ki van adva parancsba, hogy minden nap ennie kell :) Van olyan beteg, aki csak annyival,hogy mindennap eszi, tünetmentessé tudta magát tenni...kutatják, hogy mi van benne, de hogy hat az tuti :))

Barátnőm jár a paleo dokihoz pesten, és nagyon dícséri! Náluk a gyerkőcöknek pajzsmirigy gondjai vannak.

5161. f3000dc5ef (válaszként erre: 5157. - B486c9cf7d)
2011. dec. 8. 07:58

Szörnyű az biztos, de legalább már nem vagyok kétségbeesve teljesen...ez jó :D

Kicsinek semmilyen tünete nem volt a fiamnak, okos és nagyon jó gyerek volt :)Így visszagondolva kb. 12 évesen kezdődtek a tünetek..akkor kezdett sokszor wc-re járni. Majd egyre többször, és egyre sürgetőbben. 16 évesen kezdtük az orvoshoz járást, hogy ez már nem normális. Kb. fél év kellett, hogy kimondják, hogy Crohn. Elég soká tartott, mert ő nem egy tipikusan ilyen gyerek, soha nem volt vékony - sőt, mindig is túlsúlyos volt. Hozzáteszem teljesen normálisan étkezett-ezalatt azt értem, hogy nem zabált-nem tömte magát édességgel stb.

Szerintem egyébkén az 5-7 kakis pelus tök normális. A kicsiknek azért még nem úgy működik ez a dolog mint a nagyobbaknál. Elméletileg ahány evés annyi kaki. Persze jobb lenne neki gabona nélkül az tuti. Hány éves a gyerkőc? Most könnyű lenne azt mondani, hogy azt eszik amit kap, de tudom én, hogy még egy kicsi gyereknél sem ilyen egyszerű ez...szoktam nézni az egyik csatornán, hogy már ilyen kicsik is milyen válogatósak lehetnek...és ha éhen halnak se esznek meg mást...vagy szinte semmit. Láttam egy kislányt aki már évek óta csokin élt....és már őt is zavarta hiszen már kamaszodott, és szégyellte, de egyszerűen nem tudott mást megenni.

5160. csut (válaszként erre: 5143. - F3000dc5ef)
2011. dec. 7. 22:41
Szia! 2 és fél éve mondták ki, hogy chron, rá fél évvel, hogy Pco is.Jó kis párosítás. kb 2-3 hónapja próbálom betartani a diétát. Glutént azt teljesen elhagytam. Most tisztuló félben vagyok belőle, de ég és föld a két állapot. 2 kg-ot fogytam, mert inzulin rezisztenciám is van, és így nehezebb. Nagyon meg kell gondolnom a gyümölcs, és mag evést. Azon gondolkozom, hogy szívesen elmennék januárban egy paleo orvoshoz. Ti voltatok már?
5159. b486c9cf7d (válaszként erre: 5158. - Lillus-M)
2011. dec. 7. 21:57
Koszonom! Szetnezek utana neten :)
5158. Lillus-M (válaszként erre: 5157. - B486c9cf7d)
2011. dec. 7. 21:30
Antea most olvasok egy könyvet, mindenképpen ajánlom neked. Tipikusan ránk sem jellemzőek azok az idegrendszeri betegségek, amik a könyv címlapján fel vannak sorolva, de mégis érdekelt egyebek miatt. És mennyire jó, hogy megvettem. A két-három mondatodból rögtön az jutott eszembe, hogy ezt el kell olvasnod: Natasha Campbell: GAP szindróma.
5157. b486c9cf7d (válaszként erre: 5142. - F3000dc5ef)
2011. dec. 7. 18:36

Ezt szornyu lehetett vegigcsinalni, amivel az jart :(

En is feltem a fiam ilyesmitol, nem hajlando elfogadni, amit mi eszunk es ha megkapja, amiert cirkuszol (imadja a kenyeret, kekszet- csak miatta tartunk itthon, hogy ne ehezzen, mert a mi kajankat nem hajlando legtobbszor megenni) naponta 5-7 kakis pelus van, nem jok neki a finomitott szenhidratok es nem tudom kivenni az etkezesebol, cirkuszol ertuk. Eleg tanacstalan vagyok.

Szerencsere a cukrozott dolgokat nem szereti- nem is kapott es a tej sincs a listajan.

Nalatok kicsinek mar agressziv tunetei voltak a fiadnak? Hogyan kezdodott Nala?

5156. f3000dc5ef (válaszként erre: 5148. - Lillus-M)
2011. dec. 7. 18:30

Úristen szegény gyerek....én is láttam olyanokat a kórházban, hogy azt mondtam: na ilyen nem lesz az én fiam...látszik, hogy ezek a módszerek nem használnak! Írtam valamelyik nap azt is, hogy mit csinált a vén doki....na köszönöm szépen.

Mi az, hogy szereti a csokit???? Ez érv???? Mikor kórházban él szerencsétlen???

Én akit ismerek személyesen is Crohn-os, az mind a kajától gyógyult meg..vagy lett legalábbis teljesen tünetmentes. Az egyik teljesen mást csinál mint mi, de jól van. Nem tudom hosszú távon hogy fogja bírni, ő is, meg a szervezete is....na ahhoz képest a paleo-sok minden csak nem lemondás! De a teljes tejmentesség pl. alap. Ő eszik gluténmentes gabonákat..vagy hogy mondjam...olyasmiket, nem eszik húst-csak halat...és néhány gyümölcsöt, zöldséget. Nagyon szigorú diéta...de helyrejött, pedig ő nagyon - nagyon beteg volt, neki hálisten nem volt szüksége műtétre...de a szülők ott is látták rögtön, hogy a hagyományos/mármint nyugati gyógyszer központú orvoslással semmire se mennek....


Egyébként a legtöbb Crohn-os úgy áll a betegségéhez, hogy ez van és kész, lenyelik a sok-sok gyógyszert, és ideiglenesen jobban vannak...és esznek szinte mindent....engem konkrétan elzavartak egy Crohn-os fórumról, hogy milyen hülyeségeket beszélek.....ennyi.

5155. ujlany (válaszként erre: 5140. - Panna anyuja)
2011. dec. 7. 17:55

barmilyen hulyen is hangzik, orulok. :-)

Jo hogy nem kell tovabb kinozni szegenyt.

5154. b486c9cf7d (válaszként erre: 5148. - Lillus-M)
2011. dec. 7. 17:35

A ferjem fogyott 20kilot, ezert teljesen mashogy allnak akik kerdezoskodnek, hogyan csinalta, a paleohoz.

Ha valaminek nincs jol lathato nyoma, nem meggyozo a legtobb embernek, tul sok lemondassal jar.

Nem donthetsz masok helyett, ne idegesitsd magad ezen!

5153. b486c9cf7d (válaszként erre: 5138. - Csut)
2011. dec. 7. 17:25

Szia! Ne akadj ki! Fel se mernek vallalni az orvosszakmaval szemben szerintem ezt a fajta etkezest, ahhoz meg hosszu ido kell, ha egyaltalan van errol fogalma.

Egy duci dietetikus egyebkent is csak hiteltelen lehet,;mintha a szemelyi edzo lenne kover.

5152. f1fee9d062 (válaszként erre: 5150. - Lillus-M)
2011. dec. 7. 17:00
Nyammmmm! :)
5151. Lillus-M
2011. dec. 7. 16:30
Pannáék, én is azt kívántam nektek, hogy gyorsan produkálja a kicsilány a tüneteket. Ügyes volt, puszi neki!!!
5150. Lillus-M (válaszként erre: 5147. - Macskanyó)
2011. dec. 7. 16:30
Néztem ma az I...Sp.... újságban akciós lesz a mélyhűtött geszti, egész darabos. Na akkor azzal nem kell babrálni annyit, és biztos feltűnne, ha bab is lenne benne :-)
5149. Lillus-M (válaszként erre: 5146. - Macskanyó)
2011. dec. 7. 16:28
Így fogom próbálni! Köszi
5148. Lillus-M (válaszként erre: 5136. - F3000dc5ef)
2011. dec. 7. 16:25

Nem kell nekem ismeretleneket bemutatni. A 12 éves fiamnak van egy osztitársa. " éve kínlódik a szegény gyerek, polip, meg minden. MOst legmagasabb szintű gyulladás, Medrol, intravénás vaspótlás. Iskolába nem tud járni. Ja és a gyereket soha meg nem nézték cöliákiára. Mikor javasoltam anyucinak a paleot, akkor még nem volt ennyire szarul a gyerek, akkor olyanok voltak az érvek, hogy nagyon szereti a csokit a gyerek. STB. Egy csomó anyagot átküldtem, tojt rá. Most akkor etetheti a szegény gyerekkel a kórházi tápszert, meg mittudom én gondolom joghurt, meg korpa, meg hasonló baromságok.

Nem hagyom magam, az biztos. De tudod szerintem rólam azt hiszik megbolondultam. Most kinyomtattam neki olyan dolgokat, amiket megért és elég sokkoló dolgok. Azt akarom, hogy úgy érezze, mint mikor én először olvastam Paleolit könyvet - rögtön legszívesebben az egész családtól megvontam volna a kenyeret

2011. dec. 7. 15:58

Nem kaptam a COOP-ban natúr gesztenyepürét, nem baj, mert lehet, hogy ilyen olcsón tényleg a fele bab. ha már nagyon akarok, veszek igazi gesztenyét, jóval olcsóbb és nekem megéri azt a kis fáradságot, meghámozni, akkor tudom, mit eszek.

Amúgy a gesztenyében alapból sok a keményítő, és nagy a CH tartalma, jó ha tudjátok.

5146. macskanyó (válaszként erre: 5131. - Lillus-M)
2011. dec. 7. 15:55

:))

És mondom, próbáld Te is beáztatni, először kis mennyiséget, messze sokkal finomabb és könnyebben emészthető. Aztán majd meglátod, hogy alakul.

5145. macskanyó (válaszként erre: 5140. - Panna anyuja)
2011. dec. 7. 15:53

Jaj, de jó!! mármint nem az, hogy pöttyös lett a feneke, hanem hogy legalább nem kell tovább kínoznod szegénykét:) Rendes a doki, hogy erre ad papírt(mert ugye adott?). Jó, hogy ennyivel megúsztátok, örülök! :)

Tudom, hogy neked nehezebb etetni, de sokkal jobb lesz NEKI így.

5144. f3000dc5ef (válaszként erre: 5140. - Panna anyuja)
2011. dec. 7. 15:46

Végül is ez jó hír, nem?

Folytathatjátok a paleot igaz? Akkor most meg van az igazolás?

5143. f3000dc5ef (válaszként erre: 5138. - Csut)
2011. dec. 7. 15:46

Jesszus anyám......

Mi a betegséged? Csak nem te is Crohnos vagy??

És paleozol? Mióta? és mik a tapasztalataid???

5142. f3000dc5ef (válaszként erre: 5137. - Derya)
2011. dec. 7. 15:45

Bocsi, ha brutálra sikerült....annak szántam ;)Lillusnak válaszoltam, hogy ez is lehet a következmény...tudniillik írta, hogy vannak egészségügyi problémák a gyerekeknél..akkor is ha éppen nincs róla papírja.

A fiam Crohn-beteg, ami elvileg autoimmun...csak hát tudjuk mitől alakul ki az autoimmun--a rossz kaja miatt. Istenem, én ha ezt tudom sokkal régebben, a büdös életben nem adtam volna neki gabonát, tejet stb.

Tehát a fiamnak május végén keresztbe felvágták a hasát...persze orvosok és műtétnek hívják, de attól még tény, és kivettek egy darabot a vékonybélből. Életmentő műtét volt...szörnyű volt, nem kívánom senkinek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook