Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködés fórum

Pajzsmirigy túlműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
871. emi1206
2013. szept. 27. 22:05

Sziasztok!


Lenne egy kérdésem. Nektek a doki nem ajánlotta a műtét helyett az izotóp kezelést? Mert nekem azt mondta, hogy ez jobb, mint a műtét.

870. luciti
2013. szept. 27. 19:50
kek irisz, te reg nem voltal errefele. mi ujsag veled? hogy vagy?
869. luciti (válaszként erre: 868. - Debra Morgan)
2013. szept. 27. 19:49

Szia.


Jajj te szegeny. Jo hogy tul vagy rajta. A mutet utan sem lesz biztos konnyu egy darabig, de gondolj arra hogy utana csak jobb lesz minden. Meg eros vagy es kibirod. En szoritok hogy minden rendben legyen :)

ma mar jobban erezted magad?mi ujsag?


En a Flixotide ot hasznalom most mar egy ideje, voltam azota vissza orvoshoz is, azt mondja egy kis valtozas van de egyelore csoda nem tortent. vissza kell mennem egy honap mulva, remelhetoleg addigra jobban leszek. azt is mondta hogy hiaba van normal erteken kivul az FT4 25 alatt nem szoktak gyogyszeres kezelest alkalmazni, de el lehetne menni ultrahangra is.Meg valami olyat is mondott hogy a pajzsmirigy gyogyszerektol meg nehezebb lenne a legzes. Azt is mondta hogy ahogy a legzes helyreall a szivem sem fog beindulni tobbet igy. Azt mondta hogy ez asztma. Szoval azota probalom megemeszteni ezt az egeszet.

2013. szept. 26. 15:51

Sziasztok!


Ki hogy van? Én ma voltam biopszián. Totál nem paráztam, mivel két éve már csináltak. De ez most iszonyú volt. Négyet szúrtak, mind a két oldalra kettőt kettőt. Elég jól bírom a fizikai fájdalmat, de ez most valahogy nem esett jól. Picit meg is fehéredtem utána. Vittem csokit, el is majszoltam azonnal. :) Most már teljesen jól vagyok. Csak fáj a torkom és kb. se balra, se jobbra nem tudom normálisan fordítani a nyakam. :/ El se tudom képzelni, hogy mi a bánat lesz műtét után...

867. luciti (válaszként erre: 866. - LiliumSouliei)
2013. szept. 23. 17:43
T3 at nem nezettem, nem akartam okosabb lenni mint az orvos. Egyebkent azt mondta az orvos hogy ekkora elteresre nem szoktak gyogyszeres kezelest alkalmazni, de lehetne csinalni egy uh t.
866. LiliumSouliei (válaszként erre: 865. - Luciti)
2013. szept. 23. 15:25
T3-at nézettél?
865. luciti (válaszként erre: 863. - A0c1361e44)
2013. szept. 20. 21:36

Hematokrit 35,5% normal ertek 36 - 46 %

MCV - 74 fl normal ertek 84- 96 fl

MCHC- 37,2 g/dl 0-36 g/dl

MPV - 7,7 fl 8-15 fl

Limfocita 4,29 10^9/l 2-3 10^9/l

Monocita 0,20 10^9/l 0,32-0,92 10^9/l

Limfocita 45,3% 27-39%

Monocita 2,1% 5-15%


Ezek voltak csak csillagosak. Vegulis olyan nagy elteres itt sincs. En is csak hetfon mehetek dokihoz...kivancsi vagyok nagyon hogy mit mond.

864. luciti (válaszként erre: 863. - A0c1361e44)
2013. szept. 20. 21:18
persze hogy leirom. :) egy pillanat
863. a0c1361e44 (válaszként erre: 860. - Luciti)
2013. szept. 20. 20:12

Szerintem igen, a pm. csinálja. Hiába kicsi az eltérés, akkor is okozhat tüneteket. Azt figyeltem meg, hogy a kis eltérések sokkal keményebb tüneteket tudnak okozni.


Jó lenne tudni a csillagosokat.

Nekem ha jó volt a TSH-m, akkor is rossz volt egy csomó minden, ami ugyan nem pm. hormon, de csak akkor térnek el, ha a pm. értékeim nem jók.

Leírod? Én meg majd előszedem a papírjaimat, hogy mi szokott eltérni nekem.

Én tegnap voltam vérvételen és ha sikerül, akkor hétfőn elmegyek érte...

2013. szept. 20. 19:30
Szia! Tényleg nagyon picike az eltérés. Kitartást neked, ha mégsem pajzsmirigy probléma!
861. LiliumSouliei (válaszként erre: 860. - Luciti)
2013. szept. 20. 16:45
Akkor valószínűbb, hogy a többi csillagozott dolog a ludas.
860. luciti
2013. szept. 19. 22:01

Sziasztok. Voltam laborban kedden, tegnap este lett eredmeny.


TSH 3,84 uIU/ ml Referencia ertek 0.25 - 5

FT4 19,9 pmol/l Referecia ertek 10,6 - 19,4


Itt annyira kicsi az elteres...kek irisz te ugy gondolod megis a pajzsmirigy all a hatterben, az okozza a tuneteket?


Ezen kivul van egy halom csillag a verkep eredmenyen,alacsony monocita szam, magas limfocita stb amik fogalmam nincs mit jelentenek, majd hetfon megyek vissza dokihoz es meglatjuk mit mond.

859. Debra Morgan (válaszként erre: 857. - A0c1361e44)
2013. szept. 18. 13:39

Tuti a frontoktól vagyunk ilyenek. Kicsit durva ez a hideg. Fejfájás ismerős nekem is, az elmúlt napok elég gázosak voltak. Ráadásul a fülem is fájogat két napja. De már csak nevetek ezen a sok bajon, ami elér engem. Úgy tűnik, ez egy ilyen időszak most.:)


Két éve már volt egy biopsziám, emlékszem, tökre féltem, hogy mi lesz. Aztán tényleg semmi ijesztő nem volt. Csak utána fájt egy kicsit a torkom pár napig.:)


Egy műtött ismerős mondta, hogy neki is kellett az egyhetes jód kúra műtét előtt. Valami olyasmit mondott, hogy jobban látszik tőle a golyva, meg pótol valamit De lehet most hülyeséget írtam, csak ez rémlik.

Meg hogy nincs valami jó íze...

2013. szept. 17. 04:43

Szerintem a frontok zavarnak minket. Tegnap alig bírtam tornázni is annyira fáradt voltam és a pulzusom is magas lehetett, mert kb. 5 perc torna után, már lógott a nyelvem:)

És sokat fáj a fejem mostanság.

857. a0c1361e44 (válaszként erre: 853. - Debra Morgan)
2013. szept. 17. 04:39

Nem tudom! Nekem nem kellett jódot innom. A műtét előtt 3 nappal be kellett bennem a kórházba és gyógyszereztek, mert túlműködtem és úgy nem lehet műteni, de nem jódot kaptam.

Biopsziától ne félj! Nekem volt többször is. Az elsőnél nagyon féltem, alig tudtak megnyugtatni a dokik, de semmit nem éreztem, még annyit sem, mint a vérvételen. Persze kicsit félelmetes, hogy a nyakunkat szúrják meg, de tényleg nem fáj:)


Jaja, lehet alulműködsz kicsit. Ők szoktak fázni. Én a kánikulát és a hideget sem bírom. Nekem a legjobb a 25 fok.

856. luciti (válaszként erre: 855. - Debra Morgan)
2013. szept. 16. 10:04

Megirom mindenkeppen, holnap megyek laborba es delutan szerintem mar lesz eredmeny is. De utalok vervetelre menni Istenem..az elmult 4 honapban ez lesz a harmadik, nekem ez sok.Na mindegy kibirom.


Eleg durva volt a tegnapi nap, nem is a szivdobogas keszitett ki hanem hogy megint alig kaptam levegot, meg olyan faradtnak ereztem magam mintha lefutottam volna legalabb a felmaratont. Szivemre nincs semmi, citromfuteat meg akartam kesziteni, de aztan elfelejtettem, estere csinaltam csak :)) Szerintem mert mind azt mondtak eddig hogy nincs mit ezekkel a tunetekkel kezdeni, turni kell.


Irni akartam meg hogy en ugy olvastam hogy inni is lehet a galaj teat, nem tudom most mar melyik fajtat es hogy nagyon jo.Meg egy ismeros kerdezte meg a homeopata baratnojet mikor lett a magas T4 es eredmenyem es o is azt javasolta hogy azt igyam. reggel delben egy egy cseszevel , este meg citromfuvet kamillaval. 10 napig inni es 10 nap szunet.. Majd ha elokerul es erdekel irok meg rola esetleg, de az is lehet hogy a Maria Treben konyben volt rola valami. Vagy bukki fuvesember is irt rola, nem vagyok mar biztos benne.

855. Debra Morgan (válaszként erre: 854. - Luciti)
2013. szept. 15. 21:41

Írd ám meg, hogy mi lett az eredmény nálad. Ha nincs még valamilyen gyógyszer a szívedre, akkor javaslom, hogy csinálj egy kis citromfű teát. Nyugtató hatása van. Én filterest szoktam venni. Sokat köszönhetek a gyógyteáknak; a gyógyszerek mellett mindig iszom valamit, ha érzem, hogy gáz van. Általában van itthon cickafark, csalán, citromfű és ugye a galaj (ezek füvek, nem filteresek). Csalánkúrát szoktam csinálni (ha nem felejtem el:D)amikor jön a tavasz, de csak szigorúan napi egy csésze. Tök jól felerősít.


Érdekes hogy mondod a szívdobogást, most, hogy hideg van, nekem is van néha ilyen. Nem durva azért. Olyankor mindig beveszek még egy fél szem Betalocot. Az egyből visszarántja 68-70-re a pulzust.


Köszi, hogy szorítasz.:) Igazából ez már a második biopsziám lesz. Ki lehet bírni, csak utána fáj egy-két napig a torkom.

Én is szorítok, elfogadható eredményt kapj a jövő héten!

854. luciti (válaszként erre: 853. - Debra Morgan)
2013. szept. 15. 20:21

Szia.


Lenntebb olvashatod hogy mi ujsag velem. Majd jovoheten lesz labor eredmeny is. En elnezest,de nagyon sz.rul voltam ma, nem tudom hogy hideg vagy front vagy hogy mi volt az oka. Rettenetesen kalimpalt a szivem, meg le is izzadtam egy kettore, aztan ez a nehezlegzes is...jo hogy most mar jobban vagyok kicsit.


Biopszia idopont?? jajj te szegeny, szoritok hogy konnyen veszeld at ezt az egeszet.

2013. szept. 15. 19:53

Sziasztok!:)


Hogy vagytok Hideget hogy bírjátok? Én nagyon nem jól. Esküszöm, a kánikulában nem volt ennyi bajom...Ami azért is érdekes, mert a túlműködők a meleget viselik nehezebben. Persze, megszokom ezt is, csak asszem időbe telik, mire átáll a szervezetem. Nem panaszkodom ám.:) Csak érdekes. Lehetséges, hogy időközben beállt nálam egy kis alul működés. De nem hinném, mert nem híztam egy dekát sem. Ember legyen a talpán, aki ezt érti most már.


Holnap hívom a főorvost biopszia időpontra. (jujj). Aztán már csak egy nagy labor és megyek vissza Szegedre az összes eredménnyel.

A doktornő azt mondta, hogy műtét előtt egy héttel jódot kell innom. Kék Írisz! Az milyen? Meg minek kell?


További szép estét nektek!

852. LiliumSouliei (válaszként erre: 851. - Luciti)
2013. szept. 13. 15:49
Nyugodt életet élek és nem űzök intenzív sportokat, már sietve menni sem szoktam. Szerencsére itthon babázva ráérősebb tudok lenni és a munkahelyi stressz sem érint.
851. luciti (válaszként erre: 849. - LiliumSouliei)
2013. szept. 13. 13:33

es a tachikardia, mennyire zavar teged? kibirhato?


Teljesen igazad van, belefer hogy fizessek egyszer de deruljon ki mi a baj. A multkori laboreredmenyeket ugy kezeltek mint a tiedet, hogy biztos elmerte a labor es megegyeztunk a doktornovel hogy eltelik egy kis ido es megnezzuk megint. Jovohet elejen megyek megint laborba es ha megint emelkedett keresunk egy jo endokrinologust.Nem erdekel a penz a vegere akarok jarni a dolognak.:)

850. luciti (válaszként erre: 845. - A0c1361e44)
2013. szept. 13. 13:15
Nekem Tsh t meg T4 et kertek, gondolom ha nem lesz jo megint kuldenek tovabb.majd jovo het elejen meglatjuk.
849. LiliumSouliei (válaszként erre: 841. - Luciti)
2013. szept. 13. 12:23

Nekem pont hogy nem autoimmun és bár a pajzsmirigy hormon rezisztenciát is a túlműködésbe sorolják, nekem jó ha szedek annyi jódot amennyi egy átlag embernek szükséges. A túlműködés is nagyon sokféle lehet, ezért jobb elmenni egy hozzáértő pajzsmirigyre specializálódott endokrinológus szakorvoshoz aki normálisan kezel, és megmondja mit lehet és mit nem.


Rosszul írtam tegnap, nekem 2 éve derült ki, de csak 1 éve kezelnek. Nem, nincs meg mindig minden tünet és az erőssége is változó. Ráadásul az én esetemben keverve fordulhatnak elő alulműködéses és túlműködéses tünetek is akár vagy tünetmentesség is lehet, de ami mindig megvan az a tachikardia. Ma néztek UH-val is, szerencsére csak enyhén inhomogén a pajzsmirigyem és csak nagyon apró göbök vannak, az is kevés. De ha nem kezelnének benne lenne a pakliban hogy tovább nőne a hormonszintem és/vagy nőnének a göbök is.


Szerintem egyszer belefér hogy kifizesd, jobb tudni pontosan mi a baj és nem csak találgatni.

848. Debra Morgan (válaszként erre: 837. - Luciti)
2013. szept. 13. 10:53

Nem, a galajt nem szabad meginni, úgy tudom. Csak gargalizálni kell vele minél többször egy nap. Ez az összes nyirokmirigynek jót tesz, szájüregnek, mandulának. Szóval nem csak a pajzsmirigyre van jó hatással.

Utána pedig a meleg teafüvet betekerem egy sálba, a sállal pedig körbekötöm a nyakam. Maria Treben a könyvében azt írja, hogy volt, akinek teljesen elmúlt tőle a stumma és elkerülhette a műtétet.:)


Három fajtája van: közönséges, ragadós és tejoltó. Közönséges galaj sajnos Mo-n nem terem, így nekem ragadós galajom van. De úgy tudom, hogy teljesen mindegy,melyiket használod, a hatás ugyanaz.

847. luciti (válaszként erre: 844. - A0c1361e44)
2013. szept. 13. 10:33

A flixotide pipat kaptam, ugy olvastam neten hogy az annyira nem karos. De vegulis mindegy mert en nekikezdtem hasznalni, egyet kell fujjni reggel egyet este. Ugy mentem mar vissza a dokihoz, hogy hajlando vagyok barmit megtenni ami segithet, mert igy ezt nem birom tovabb csinalni.Persze ezt mondtam el neki :)) Gondoltam ha jon megint pszihologussal elmegyek oda is, ha nyugtatot akar legyen az, csak valami valtozzon mert ebbe belefaradtam. Igazabol a tobbi tunettel meg egyutt is tudnek elni szerintem, de ez hogy a nap 24 orajaban azt erzem hogy nem kapok eleg levegot kikeszitett. Es ez mindig megvolt barmit csinaltam. Ha meg elfaradtam meg rosszabb. Meg gondolom nem veletlenul adta ezt es nem is hiszem hogy rosszat akarna vele es ha ugy gondolja hogy ettol jobb lesz akkor hasznalom. Ettol fuggetlenul meg elmegyek laborba es meglatjuk hogy milyen lesz az eredmeny es hogyan tovabb. Csak igazabol az utobbi 1 evben ez az elso olyan alkalom hogy azt erzem hogy van ra mod hogy ez az egesz elmuljon es vegre jol erezzem magam.


Az eves nekem is nagyon rosszul megy. Mondjuk en igyekszem gyakran enni, mert egyszerre nem birok sokat es egy kettore megehezem es ha nem eszem rosszul vagyok. Tejtermekkel ugy vagyok mint te, tojast panirban..hust meg csirket tudnek, mas nem megy. Bogyot refluxra meg azert vettem be mert probaltam hogy nem szedtem par hetet es tele volt a torkom valdekkal es rosszabbul is kaptam levegot, allandoan hanyingerem volt. Most meg par napig szedem aztan ki kell hagynom, kivancsi vagyok hogy hogy fogom erezni magam.

846. luciti (válaszként erre: 843. - A0c1361e44)
2013. szept. 13. 10:01
En is ugy gondoltam hogy te nem ilyen vagy, egyaltalan. Sot..:)
845. a0c1361e44 (válaszként erre: 841. - Luciti)
2013. szept. 13. 05:45

Én a háziorvosomtól szoktam kérni beutalót, hogy nézzünk TSH-t, ha ez rossz, akkor a labor automatikusan kiírja a T3 és T4 értékeket, ezek pajzsmirigy hormonok, tulajdonképpen ezek mutatják meg a működést, ha a t4 magas, akkor túlműködünk, ha alacsony, akkor alulműködünk. A t3 ugyan ez. A szervezetünk jó esetben a t4-ből készít t3 hormont.


Anti TPO az autoimmunitást méri, ha ez magas, akkor autoimmun a betegségünk. Van még több ilyen, ami szintén ezt méri. Nekem többet néztek annak idején pl. TRAK ot is. tulajdonképpen ez határozza meg a betegségünket. Nekem szinte az összes ilyen magas a betegségem neve graves-basedow kor, autoimmun túlműködő vagyok, ami azt jelenti, hogy a szervezetem úgy védekezik a pajzsmirigy pusztítás ellen, hogy jó nagyra növeszti a pajzsmirigyet. A hasimotó alulműködés (autoimmun), akinek ilyen betegsége van, annak elsorvad a pm-je.

Annyiból fontos tudnunk, hogy autoimmun e a betegségünk, hogy tudjuk kerülnünk kell dolgokat pl. jód. Nekünk a jód tilos.

844. a0c1361e44 (válaszként erre: 838. - Luciti)
2013. szept. 13. 05:35

Én szteroidot nem szednék.

Nekem is szinte mindig van egy kis hörgőproblémám, én hajlamos vagyok ezt is a pm.re fogni. A mellékvese jó ötlet volt részére, de, ahogy már írtam ez is pm-hez köthető.

Igen, enni kell. Én is most tanulok enni. Én nem vagyok olyan karcsú, mint te, én normál súlyú vagyok, de én is bénán eszek. Alig eszek meg valamit. Az emelkedett cukrom miatt kb. 2 hónapja próbálok napközben többször enni, mert hajlamos vagyok arra, hogy naponta egyszer vagy kétszer egyek, ami ugye nem túl jó. Én sem szeretem a tejterméket, csak tejet fogyasztok és azt is csak a kávémba, és nagyon ritkán eszek sajtot, mert nekem keserű, joghurtot szinte sosem, túrt csak sütiben, de ritkán, tejfölt pedig csak "belefőzve" ételbe. Mostanában kezdtem el enni tojást, mert eddig max. a panírban ettem meg. Időnként sütök magamnak rántottát vagy eszek főtt tojást is, de ritkán. Én is úgy tudom, hogy a refluxra nem nagyon kell gyógyszer, hanem inkább az étkezésen kell változtatni.

És igen a hús:) Azt is próbálok többet enni, főleg csirkemellet és sonkát. A kaloriabazis.hu ra beregisztráltam és ott próbálom követni azt, hogy minden elegendő legyen. Ha kevés a fehérje, akkor még azt keresek valamit.

843. a0c1361e44 (válaszként erre: 835. - Luciti)
2013. szept. 13. 05:23

Jaj, ne csináljátok már! Nem bántott meg senki!

Értem, hogy miért mondod, nekem is van olyan kollégám, akinek csak az számít, hogy vele foglalkozzanak, neki jó legyen és ezt bármi áron el akarja érni.

Természetesen én csak fecsegős vagyok és persze szóba kerül időnként a betegségem is és van, hogy saját példákat hozok fel, de rám nem jellemző a mások letiprása, tehát én azért még sem olyan vagyok, mint akiről írsz:)

Igen, nehéz ezzel a betegséggel együtt élni, ahogy ti is érzitek, de pont ezért kezelnek minket, hogy könnyebb legyen, és ezért nem szabad hagyni magunkat, ha egy orvos nem veszi komolyan a problémánkat.

842. luciti (válaszként erre: 840. - LiliumSouliei)
2013. szept. 13. 00:02
Nem nem hazidoki , bocsi ha nem volt ertheto. Szakorvosnal voltam:) pulmonologus es belgyogyasz. Hazidoki tanacsara nem mernek szteroidot szedni.:)
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook