Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯
33286. reload (válaszként erre: 33285. - Juli52)
2016. nov. 5. 18:09
Milyen volt a laborod? (tsh, t3,t4)
33285. Juli52
2016. nov. 5. 13:58
Nagyon dilettáns vagyok pajzsmirígy témában. Semmiféle panaszom nincs, de a legutóbbi laboreredményem szerint pajzsmirígy alulműködésem van. Beutaltak további kivizsgálásra. Nézegettem a neten, hogy milyen tüneteket kellene mutatnom, de mindazok, amiket erre a betegségre írnak nálam nem mutathatók ki. Nem vagyok fáradékony, depressziós, mostmár elhízott sem (paleo diétával fogytam 21 kilót, 83-ról 62-re). Ha most a további vizsgálatok is kedvezőtlen értékeket mutatnak, gondolom felírnak gyógyszereket, amiket nemigazán szeretnék szedegetni. Arra nem találtam semmiféle utalást, hogy mi van akkor, ha együttélek ezzel a problémával? Van-e valamilyen természetes megoldás az alulműködés kezelésére? Egyáltalán, biztos, hogy kezelni kell, ha egyébként makk egészségesnek érzem magam?
33284. KHKH
2016. nov. 4. 20:08

Sziasztok,


kérem azok irjanak akiknek màr eltàvolitottàk a pajzsmirigyét.

Nekem 2014.-ben vették ki.


Azota egyszeruen nem tuduk az adagot beàllitani.


125 L-Thiroxinrol indultam, az kevés volt, majd 150, még kevés...tb, igy eljutottunk 200 ig, aztan 1x jo volt a pajzsmirigyem,


majd megint sok lett, annyira hogy szivritmus zavar is beugrott. Majd ujra 150 et szedtem, meg mindig sok volt, igy 125 re levittuk. Aztàn, ujra kevés lett.

Na, jelenleg megint 150 et szedek, meg nem tudom hogy jo lett e az eredményem, még vàrnom kell kb. 2 hetet.

Amugy 1ho, 3, ho, fel ev, kb igy nezetem.

De miert nem àll màr be egy adagra? Olvasom hogy van aki evente nezeti, es evek ota nem vàltoztatott adagot. :(

33283. Jasmin1979
2016. okt. 30. 10:06
Én is mens mentisbe járok 😊 tényleg jók
33282. zsanci79 (válaszként erre: 33276. - Ivi79)
2016. okt. 28. 15:30
Ez egy nagyon érdekes cikk volt. Köszi
2016. okt. 28. 15:16

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani Budapesten jó endokrinológust? A Mensmentisről hallottam, de ide december végéig nincs időpont :-(

Valószínűleg pm alulműködésem van.

33280. ivi79 (válaszként erre: 33278. - Vali72)
2016. okt. 27. 22:40
sajna eltud romlani..nagyon kevés az olyan pm-es aki nem autoimmun
33279. reload (válaszként erre: 33278. - Vali72)
2016. okt. 27. 06:41
Nem vagyok nagy szakértője a témának, de szerintem lehet, hogy egyszer csak "elromlik", max. talán akkor nem, ha amúgy pm beteg az illető és nem autoimmun, akkor gondolom évek múlva már nem lesz az...
33278. Vali72
2016. okt. 26. 19:11

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogyha egyszer valakinek már nézték az Anti Tpo-ját és jó volt,(évekkel ezelőtttt) akkor azt már soha többet nem kell nézetni?

33277. adri0128 (válaszként erre: 33274. - Lillia)
2016. okt. 25. 14:45

Nem lehet mindig 100% osan tartani a diétát és nem is kell, kivéve ha étel allergiáról és intoleranciáról van szó. Pm és IR azért szerintem nem halálős dolog néha bűnbe esni.

Igen nehéz kajákkal, specó boltok annyira nem kellenek én sem járok cukorbetegwebáruházból szoktam rendelni, keksz, lisztek, kókuszzsír, sütési alapanyagok ilyesmiket .

Nálam a fagyasztó van dugig, 2 hetente egyszer sütök pékárut, zsömélt ,kiflit, emeltett néha pizzalap elősütve csak kiolvaszt és grillsütőbe megpakolva rápirít a cucc.

Én nem bírom a rendelt kajákat, egészségkonyha, vitálkonyha... sok van ahol van már diétás IR nek megfelelő is de nekem nem ízlett egyik sem...

Tésztából durum is ehető vagy tecsos tk durum (370 ft talán) és 6 dkg ehető belőle főzve jó sok szósszal. Sok zöldség ha megteheted, tojás, túró, sajtok.

4 éve IR diétázom :)

33276. ivi79
2016. okt. 24. 22:56

kicsit tömény, de érdekes cikk, hogy mit kavar be terhesség a pmbe, ill miért utána lesznek sokan pm betegek


[link]

33275. ivi79 (válaszként erre: 33274. - Lillia)
2016. okt. 22. 08:48

beszélgettem egy bnőmmel erről, neki az iren kivül glutén és minden nyavalya elleni diétát is kell tartania, alig van pár dolog amit ehet. azt mondta "mindannyian igy kezdtük", mármint ezt a kényszerre értette, h nagyon szenvedés.

hálisten nálad nem olyan súlyos a helyzet, próbáld meg ne egyszerre megváltoztatni a kajálást.mások is ugy csinálták h nem egyszerre vették le a mennyiségeket, ill váltottak ir kompatibilis összetevőkre.

krumpli amugy nem teljesen tiltott, mert sülve lehet belőle enni(zsir lassit rajta), gyümit ehetsz délelött is(itt gyors lassu fele arányban).

mozi gondolom nem minden nap, de nemis hetente van, egyél meg nyugodtan egy nagy kukoricát.

húst se csak naturan lehet enni, nálam uj sláger a fasirt, amibe rakok zabpelyhet is, igy levan a gond a köretről és gyorsan be lehet kapni. vagy egy jókis sült oldalas párolt káposztával, vagy rakott cukkini


van egy kedvenc blogom, itt szerettem meg az olasz konyhát és a főzést/kisérletezést, van nagyon sok 160g-s receptje, illetve könyvei is:

dolcevitablog.hu illetve a kimondottan ir része a 160g.hu

33274. Lillia (válaszként erre: 33269. - Ivi79)
2016. okt. 21. 22:48

Jelenleg nem tudom ezt a helyzetet nem kényszerpályának érezni, ugyanis a kaják java része számomra nem különösebben finom. Kicsit sok már a natúr szelet+basmati rizs kombóból. Hiányzik a krumpli, a gyümölcsök (ami a délutáni ch mennyiségbe belefér, az nem sok), a joghurtok, a tej, néha csoki, de az is szörnyű, hogy egy mozi alkalmával egy marék kukoricát ehetek. Az ehető mennyiségek pont arra elegendőek, hogy felpiszkáljanak, de ne csillapítsák az éhségemet. Egy marék kukorica vagy egy deci tej semmire nem elég, ráadásul a gyors ch-k nem mehetnek reggel, csak du meg este minimálisan, így egy csomó minden kiesik.

Ehető a TK tészta, de azért nem annyira jó, mint a sima, de bármilyen pékárut vagy lisztes árut mondhatnék. Az édesítőszerrel készült cuccok pedig szintén nem jók, legyen szó a Norbis túró rudiról, vagy egy cukormentes ketchupról. :( Talán majd egyszer beletörődök, és elfogadom, hogy ez van.


Köszi, hogy megérdeklődted. Azért lehet, hogy megcsináltatom majd valamikor, hátha nekem jelez valamit. (már ha ez a gond).


Sajnos itt nincs minden sarkon gyrosos, és egy csomó más sincs, amit Budapesten megszerezni nem probléma. Speckó üzletek, bioboltok, spec. pékségek vagy mondjuk rendelni egy TK pizzát.

33273. ivi79 (válaszként erre: 33272. - Reload)
2016. okt. 21. 08:50
éreznéd.vagy legalábbis sztem fontos h figyeld magad. én is szedtem 150et de semmi hatása nem volt rám, pedig a tshm szerint halálosan túlmüködtem:D akkor tudtam h itt vmi más gebasz lesz, nem a bogyó a kevés
33272. reload (válaszként erre: 33271. - Ivi79)
2016. okt. 21. 06:58

igen, 2 hónap múlva lesz kontrollom, illetve már csak 1,5

csak aggódtam, hogy kiütöm a magam 100-ról 150-re emeléssel így hirtelen, de talán akkor mégsem :)

33271. ivi79 (válaszként erre: 33270. - Reload)
2016. okt. 20. 21:37
elvileg nem, de nem azonnal állitja be az értékeket.nemvéletlen h 1-2hót várnak laborral az emelés után
33270. reload
2016. okt. 20. 20:54
17 napja szedem a 150-et, igaz csak 8 napja euthyroxból, előtte letroxból vettem be, de egyelőre semmi bajom tőle, valószínűleg már nem is lesz ugye? :)
33269. ivi79 (válaszként erre: 33265. - Lillia)
2016. okt. 16. 20:10

az azé rohadék dolog h cukkolnak vele, sose tudhatja h ő mikor kerül ebbe a helyzetbe..vagy lehet h van baja, csak nem foglalkozik a tünetekkel...barátnőim azt nem értették meg h nem akarok inni, és tukmálták..inkább menesztettem őket


ma találkoztam haverommal, akit irtam h laktozérzékeny, direkt kifaggattam neked.volt azon a genetikai 5rugos vizsgálaton és nem mutatta ki. neki is voltak ragyái meg minden baja, millióféle allergia. végülis magátol elhagyta a tejet és tökre jól van. néha kenyeret vesz a boltban, de mondta h érzi h vmi nemjó benne... állitolag a laktózosok nagy eséllyel lesznek gluténérzékenyek is.


ir-re visszatérve meg továbbra is ugy gondolom h nem mindenkinek kell ugyanugy ugyanazt kajálnia napi 5ször. van arra is magyarázat h miért jó ha több idő van étkezések közt és csak 3szor eszel. nem mindenki tolerálja ugyanugy a cht, van akinek sokra van szüksége és van akinek minimális lassura(én ez utobbi vagyok).

nálam apám betegsége ill saját akkormég ismeretlen meghízásom volt az ami ráébresztett h tudatosabban kéne élni, és elkezdtem egészségesebben enni, így önszántamból kuka a bolt nagyrésze. eleve az édes ízt már annyira nem is keresem.

pocsék kajával nem értek egyet, mert húst zöldséggel millióféleképp meg lehet csinálni, de a köretet is szinte mindent meg lehet oldani lassu verzioban, tarhonya helyett bulgur, tészták, nokedli meg zablisztből v esetleg barna rizsliszt, vagy amit nem probáltam még, h basmatit ledarálni lisztnek, esetleg krumpli sülve de abbol nemkell rendszert csinálni, v helyette batáta. sütikézés+torta nálunk sose volt hagyomány, így az nem hiányzik, de ha vhova meghivnak 1szeletet kilehet birni. régen cégnél volt aza hülye szokás h vkinek szülinap és akkor összedobnak tortára, mivel én eleve nem ünneplem, mondtam h én ebbe nemakarok résztvenni, amugy meg nemszeretem az édességet..volt pár szájhuzás, de nem érdekel a véleményük

gyrost salátával meg minden sarkon kapni, ha muszáj.jókenyérnek vannak tk cuccai pl cbaban. az a baj h én már annyira rég nézem iylen szemmel a világot, h vannak részlegek a boltokban amire eszembe se jut ránézni. van h na akkor most én direkt veszek vmi károsat, de csak nézem a polcot és semmitse kivánok meg.

33268. nefaria (válaszként erre: 33267. - Kriszta7600)
2016. okt. 16. 19:12

200 t4 mellett 100 a tshd??????

(En ahogy irtam par hsz-szel lejjebb 98 rol indultam).

Akkor.ott vmi nagyon nem stimm.

A syntroxin tudtommal vmiert jobban felszivodik mint a tobbi. Tesom szedte de nem ennyit (88-at). Ezt o is megerositetre mert kevesebb kellett belole mont letroxbol. Lehet ezért jonnek tünetek.

Ha 10 napja szeded akkor varni kell meg, sztem kb 1 honap minimum. Akkor labor es majd abbol lehet okosabbak leszunk. Vagy nem :(

33267. Kriszta7600 (válaszként erre: 33266. - Lillia)
2016. okt. 16. 16:44
Már több mint 1 éve szedem a 200 Eutyroxot nem lett emelve,csak most a doki át irta Syntroxine ra hogy azt szedjem,a cukorbetegség nem áll fent mert a vizeletem negativ és ha az volnék cukor aceton pozitiv lenne,kellene egy normális endokrinologus
33266. Lillia (válaszként erre: 33261. - Kriszta7600)
2016. okt. 15. 22:11

Ivi már írta, hogy ha hirtelen kezdtél el ekkora adagot szedni, akkor nem csoda, hogy ilyen rosszul vagy. Mióta szeded az Euthyroxot, mikor és hogy történt az emelés és a csere? Apránként kell emelni. Menj vissza az orvoshoz és kérj több gyengébbet. Ha régóta szedted az Euthyroxot, akkor lehet, hogy az van, hogy a Syntroxine másképp szívódik fel, és ez okoz gondot. Nekem a Letroxszal volt gondom, ezzel sosem. A Letrox nálam le se vitte a TSH-t.


Nem nagyon hinném, hogy végeznek pm eltávolító műtétet, csak ha problémás a pajzsmirigy, de sima Hashimotónál nem csinálnak ilyet csak azért, mert sorvad. Különben sincs sok értelme, mert ugyanúgy kell szedni a gyógyszert, legfeljebb több adagot. Amúgy egyáltalán nem biztos, hogy teljesen el fog sorvadni, lehet, hogy valamennyire működni fog.


A háziorvosod gondatlannak tűnik. A pajzsmirigy gyógyszerre fogja a cukor emelkedést? Az nem csinál ilyet. (nekem 4,4 az éhomi cukrom) Vagy szedsz valami mást? 8,1-es éhomi cukornál már meg kell ismételtetni a vizsgálatot, mert ez már cukorbetegség gyanú.

Itt van némi infó:


[link]


Ahogy Nadine-nak, úgy neked is a diabetológiát és egy dietetikust tudom javasolni. Kezdd el az IR diétát, sportolj, először annyit, amennyit bírsz, aztán növeld a tempót. Lehet, hogy nálad a terhesség és a szülés miatt borult fel minden, simán javulhatsz, szóval fel a fejjel. Majd írd meg hogy haladsz.

33265. Lillia (válaszként erre: 33258. - Ivi79)
2016. okt. 15. 21:53

Sajnos nálam még nem jött el ez a szemléletváltás, ezt én egy kényszer szülte állapotnak vélem. Az jó, ha te nem így éled meg a dolgot, nekem ezt még nem sikerült elérnem. Csalni nem csalok, max. annyi, hogy hébe-hóba megiszok csak úgy egy cappucinót, amikor kedvem tartja.(a reggel kivételével), és nem foglalkozok vele meg számolom bele a napi ch mennyiségbe. Ez talán még nem főben járó bűn.


A 160 gramm blogon szoktam olvasgatni a sztorikat, ott kb. mindenki áldásnak tekinti az IR-t meg a PCOS-t, de én ezt nagyon kétkedve hiszem el. Úgy érzem, hogy inkább az interjú miatt mondták ezt, nyilván nem hangzik jól leírva, hogy egy gyötrelem az egész. Az egészet kb. senki nem érti meg, mindig magyarázkodni kell, nem lehet spontán lenni, és jobbára pocsék kajákat lehet enni állandóan, és mindenhova dobozokkal felszerelkezve kell menni, mert "csak úgy" semmit nem lehet sehol venni. Lehet, hogy később ezt másképpen fogom látni, nem tudom, remélem. Belemagyarázzák azt, hogy emiatt egészségesebben étkeznek, ami legfeljebb részben lehet igaz. Nekem senki ne próbálja megmagyarázni, hogy egy édesítőkkel teletömött müzli sokkal egészségesebb, mint egy sima. De ez kb. bármelyik termékre igaz.


Biztosan lehet úgy is nézni a táplálkozást, hogy a test működéséhez szükséges táplálékforrások, de ha valami förtelem, akkor az förtelem, az jut eszembe, hogy sz*r, nem azt, hogy jó de jó, mert egészséges. Jó lenne élvezetet is találni benne. Jobban vagyok, ez igaz, és nyilván nem akarom elcserélni ezt három szem kockacukorért, de továbbra is azt érzem, hogy túl nagy áldozat. Bemegyek a boltba, és a termékek 95%-a kuka, mert vagy nem TK, vagy cukros. Vagy a kettő együtt.


Az ismerőseim 95%-a még életében nem olvasott el egy élelmiszer címkét, azt kajálja ami éppen szembe jön vele, még sincs semmi bajuk. Pont tegnap beszélgettem egy 55 éves ismerősömmel: egészségtelenül eszik, sokat iszik, állandóan cigizik, semmit nem mozog, és semmi baja nincsen. Az eredményei mindig tökéletesek, sehol semmi fájdalma nincsen. Én durván fele annyi idős vagyok, mint ő.


Anyukámon meg egy-két közeli baráton kívül senki nem támogat, sőt, többen még szemét módon cukkolnak is, ha társaságban vagyok. Hiába magyarázom el, hogy NEM, akkor is az orrom alá dugja a chipses zacskót vagy az üdítőt, és viccesnek gondolják, hogy kínoznak. Nyilván ők nem barátok, de azért le lehet vonni belőle a konzekvenciát, hogy milyenek is az emberek úgy általában. És akkor jön az állandó kínos magyarázkodás, amikor erről beszélni kell, hogy mi, miért, hogyan.

33264. Lillia (válaszként erre: 33256. - Nadine81)
2016. okt. 15. 21:40

Hát igen, néha áldás, néha átok a fiatal orvos, mert nincs tapasztalata, máskor meg az öreg a baj, aki begyöpösödött. 2009-ben <0,00001 vagy mennyi volt a TSH-m, rossz volt nagyon a T3 és a T4 is. Fel lett rángatva 1 körülre 1 év alatt. Néhány hónappal később már 4,5 felett volt, és tartósan ott volt éveken át. A pm doki a 4,8-ra azt mondta, hogy rendben, nincs gond. Hogy örültem neki. Soha senki nem mondta, hogy az nem jó. :( Aztán elkezdtem szedni a Letroxot 2015 elején, de folyamatosan romlott a TSH, 5,5, 6,9, végül már majdnem 10 volt a T3 is rossz lett, amikor le lett cserélve a Letrox Syntroxine-ra. Akkor elkezdett csökkenni 3,6-3-2,63.

Fura, hogy nem kaptad még meg az immun eredményt. 3 hét alatt simán megvan, nekem most 2 hét volt, de volt már, hogy 1 hét alatt is megküldték.


A diétás tanácsadás nálam abból állt, hogy felvették az adataimat, mértek súlyt, testtömeget meg testzsírt, utána pedig a dietetikussal beszélgettem. Elmondtam a problémámat, vittem egy heti étrendemet meg a leleteimet, hogy lássa, milyenek is. Szerintem te is jegyzeteld egy hétig, hogy mit mikor eszel, hogy lássa, hol lehet még javítani a dolgon.

Kaptam leírásokat is, egy-két minta étrendet is meg különböző sportolási és étkezési tippeket. Bár egy csomó mindent már tudtam, azért nem volt elvesztegetett idő.

33263. ivi79 (válaszként erre: 33261. - Kriszta7600)
2016. okt. 15. 21:23
ekkora adaggal kezdted?? nemcsoda h fáj fejed.ha hirtelen emelek, akkor nekem is szokott.apránként kellene kezdeni
33262. Kriszta7600 (válaszként erre: 33255. - Lillia)
2016. okt. 15. 20:21

Amugy a TSH m 100 most :(

Magas a vércukrom is 8,1 volt az éhgyomri de a házidoki nem törödik vele azt mondta a gyogyszertöl van....Eutyrox ot szedtem 200 at abbol is....

33261. Kriszta7600 (válaszként erre: 33255. - Lillia)
2016. okt. 15. 20:02

Köszi

Azért kérdezem mert 10 napja szedem és hányingerem van,szédülök,és fáj a fejem a syntroxine tol.

167 cm és 100 kg vok

Életemben nem voltam ennyi max 63kg

Aztán a terhesség kihozta az alulmüködést :(

Nagyon nehezen viselem,esetleg gondoltam már arra is hohy kivetetem,annyira elvan sorvadva nincsen értelme h bent van.

Az a gáz,hogy a mütétnek van kockázata :(

Nem is kicsi....

33260. d57839e20e (válaszként erre: 33250. - Nefaria)
2016. okt. 15. 09:34
Én is nagyon kíváncsi leszek. De ezt az endós dokit leírtam, keresek egy másikat majd.
33259. d57839e20e (válaszként erre: 33252. - Reload)
2016. okt. 15. 09:33
Hát elvileg 2-3 hónapot mondtak,de lehet, egy hónap után bevállalok egy magánlaborosat.
33258. ivi79 (válaszként erre: 33253. - Lillia)
2016. okt. 15. 01:29

ja, norbis rudi eddig az összes embert megfosatta, akit ismerek, de a joghurtja különösen veszélyes úgy tudom, szal az nem bélbaj, hanem simán trágya amit gyárt.


pont azér kéne vhogy fejben eldöntsed, h te ezeket nem akarod enni, mert neked igenis számit és ragyás leszel tőle stb. és nem a havi 1 nagyis sütin fog múlni a diétád, a heti 1 gyümin,vagy az 1 éttermen(ha laktóz, akkor laktáz enzimet kell ilyenkor bevenni). amig azt érzed h ez kényszer és derossz neked h nem ehetsz amit akarsz addig szenvedni fogsz ezzel, de nagyon.

egyébként én raktam el egy rakás lekvárt és egyikben sincs külön cukor.

nagyon soksok idő után eljutottam oda kisebb kilengésekkel h kaja az nem egy élvezeti forrás, hanem kell h müködjek, és olyan kell amit hasznosan tudok használni(ésmég olcsó is), nem mondom h nem eszem jókat belőle, nem iztelen, de állok ma is boltban a pékséges saroknál és továbbmegyek, mert látom magam elött h ezektől disznó leszek, mert kitapasztaltam h ezek nekem nagyon nem tesznek jót és nem kell.. érdekes h gyümit nem is kivánom este, kizárólag délelött, amikor hivatalosan is lehetne enni:) hiába finom a gullon keksz is, ha hascsikarásom van tőle, mert nembirom a cukorpótlókat.

megérzem pl különbséget sima tészta meg tk közt, illetve simarizs meg basmati közt, h mennyire nyom el.hiányzik nekem h a kajámtól nem erőre kapok, hanem kicsit elgyengülök? nem..

én igazán nagy csoki meg konkrétan cukorevő voltam(evőkanállal), de már nem kell, illetve elvétve ha eszem, utána brutál vágyat érzek h mégmég.. tényleg létezik chfüggőség:) csak párnapig 1hétig kell kibirni és elmúlik.


régen amikor diétáztam, azt csináltam h hétközbe szigor, 7végén lehetett csalni(persze kompenzálni kellett edzéssel).egy ideig kisérleteztem mindenféle kajával amit megkivántam, azt egy idő mulva azon kaptam magam h ugyanugy csirkerizst eszem:D


vegyél kinaiban kokusztejport és abbol tudsz kisebb adag tejet gyártani, ha nem falod fel csak úgy magában, igy nem romlik rád.

olvass utána több helyen is, nem 100%osak a vizsgálatok sajna..


alus stiftet nemvagyok hajlandó elhagyni és kizárólag rexona, eldöntöttem h az nem káros:) nagyon más kozmetikumot nem használok, szemfestéklemosom házi, kávéskókuszt, sheát kenek magamra, néha ricinust ráncokra, de én ennél lustább vagyok:D hajwax szintén házi méhviaszos.hajatmosni utálok, mert utána száll mindenfelé, sokszor csak lezuhanyozom a fejem sima vizzel.alegtöbbet hajfestékre költök, az kb 800ftra jön ki havonta.meg évente elhasználok egy üvegcse géllakkot.

33257. oldskull
2016. okt. 15. 00:49
Nekem is alulmukodik. En a Letroxot szedem, de az osi kinai gyogymoddal, az akupunkturaval egyre javulok, csokkentheto lesz a gyogyszer. Ami jo, egyidejuleg mas problemat is gyogyitanak egy idoben a kb18 tu beszurasaval a megfelelo testreszekre. De ez nem fajdalmas😊Amennyiben erdekel irj privit!
❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook